Žmogaus teises ginančios visuomeninės organizacijos piktinasi nacionalinio transliuotojo pateikiama informacija apie ekstremalią situaciją šalyje dėl koronaviruso. Visuomenininkai piktinasi, kad LRT skleidžiama informacija kursto žmonių baimę, paniką ir destabilizuoja visuomenės rimtį. Dėl to organizacijos kreipėsi į prezidentą ir Seimo narius.
Pareiškime Lietuvos žmogaus teisių bei kitos visuomeninės organizacijos išreiškė susirūpinimą dėl sisteminėje žiniasklaidoje nuolat eskaluojamo tam tikrų politinių grupių nepasitenkinimo Vyriausybės darbu, kuriuo pasitikėjimas šiuo metu ypač svarbus visuomenės sutelktumui išsaugoti.
„Jeigu nuolatinį valdžios menkinimą TV laidose ir būtų galima pateisinti komercinės televizijos savininkų politiniu neįžvalgumu arba neatsakingumu, toks pateisinimas absoliučiai neįmanomas visuomeninio transliuotojo atžvilgiu. Šalyje susidarė grėsminga situacija, kai nacionalinis transliuotojas, užuot stiprinęs visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis, eskaluoja ir laidose menkina bei dirbtinai kuria valdžios neįgalumo įvaizdį. LRT akcentuoja tariamą nesugebėjimą suvaldyti šalį užklupusią krizę, tam pasitelkdamas permanentiškai esama valdžia nepatenkintus visuomenės ir politikos veikėjus.
Mūsų šalies nacionalinio transliuotojo laidose Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai tradiciškai skiriamas saikingesnis laikas, negu prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri savo pasisakymais jau atvirai ėmė menkinti Vyriausybės darbą ir valdančiosios daugumos veiklą“- skelbia pareiškimo autoriai. Reikalaujama nedelsiant pakeisti LRT tarybos sudėtį politiniu nešališkumu bei pilietine atsakomybe ir visuomenės pagarbą pelniusiais nariais.
Vyriausybės kanceliarija ministro pirmininko pavedimu įpareigojo Kultūros ministeriją (o prireikus kartu su suinteresuotomis institucijomis) išnagrinėti Nacionalinės vartotojų konfederacijos, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos ir kitų visuomeninių organizacijų pareiškimą.