respublika.lt

Tremtinė B.Daukantaitė po „AstraZeneca“ skiepo: Tai senjorų genocidas Visas tekstas (651)

2021 kovo 07 11:20:56
Danas NAGELĖ

Senjorė Bernadeta Daukantaitė liūdnai juokauja, kad ilgai prisimins šeštadienį, kai buvo paskiepyta nuo COVID-19, jei po vakcinavimo dar išgyvens. Kaip įkopusi į devintą dešimtį ji sostinės Centro poliklinikos buvo pakviesta vakcinuotis, pažadėtas „Pfizer" skiepas, tačiau gavo dozę „AstraZeneca". Grįžusią namo ją ėmė varstyti viso kūno skausmai, kūno temperatūra šoktelėjo iki 41 laipsnio Celsijaus, širdis kalatojosi, negaluoja iki šiol, o stiprių vaistų vartoti negali, nes yra širdininkė. Tačiau džiaugiasi, kad nuo „AstraZeneca" skiepo bent jau savo sutuoktinį išgelbėjo.

×
nuotr. 1 nuotr.
Ponia Bernadeta Daukantaitė džiaugiasi, kad nuo „AstraZeneca“ skiepo išgelbėjo nors sutuoktinį. Tačiau pačiai išsisukti nepavyko. Stasio Žumbio nuotr.

 

Sunki jaunystė

Iki nelemtojo praėjusio šeštadienio B.Daukantaitei gyvenimas ir taip buvo padovanojęs daugybę išbandymų. Netgi tremtį į Sibirą. 1937 m. gimusi moteris į Irkutsko sritį buvo represuota 1948 m., iš ten grįžo tik po dešimtmečio. Tiesa, vėliau ji sėkmingai įsitvirtino Lietuvos mokslų akademijos sistemoje - ilgai dirbo Puslaidininkių fizikos institute. Pagal išsilavinimą - fizikė, taip pat baigusi išradimų-atradimų patentavimo institutą, Patentų biure patentavusi kitų žmonių išradimus.

Pakeitė vakciną

Kas gi atsitiko šiemet nelemtąją vasario 27-ąją?

„Buvo šitaip. Trečiadienį, vasario 24 d., man paskambino šeimos gydytojos iš Vilniaus Centro poliklinikos Naujamiesčio filialo seselė ir paklausė, ar sutinku skiepytis. Sakiau, kad sutinku, bet tik ne „AstraZeneca" vakcina. Mane įtraukė į eilę penktadienį ryte, 10.10 val. Pasitikslinau, kokia bus vakcina. Pasakė, kad „Pfizer", nes kitų skiepų poliklinika ir neturi. Bet ketvirtadienį seselė man perskambino ir paprašė, kad ateičiau ne penktadienį, o šeštadienį ryte, nes kažkokie sąrašai persidengė. Sutikau.

Ateinu šeštadienį ryte į polikliniką, į kabinetą. Ten - visa komanda, sako, greitai, greitai. Atsisėdau į kėdę skiepytis, užpildė įvairius popierius. Ir man staiga šovė į galvą mintis paklausti, ar tikrai „Pfizer". Sako: ką jūs, vakcina - „AstraZeneca", - prisiminė ponia Bernadeta.

Moteris bandė prieštarauti, sakė, kad jai buvo pažadėta „Pfizer" vakcina, tačiau kabinete dirbusi griežta gydytoja atrėžė, kad netrukdytų dirbti, nes eilėje laukia daug senjorų, nėra laiko, jai pritarė kitos komandos narės. Pareiškė: jei nenorite „AstraZeneca", rašykite, kad atsisakote vakcinuotis ir iš viso nebūsite paskiepyta.

Nebuvo pasirinkimo

„Buvau ištikta šoko ir pasiskiepijau. Ir po to su manimi prasidėjo baisūs dalykai.

Tą patį šeštadienį, apie 18 val., man pakilo temperatūra iki 41 laipsnio. Purtė visą kūną, negalėjau net kalbėti. Mane vos nuvedė iki lovos. Visą parą purtė šaltis, visą kūną varstė didžiuliai skausmai, atrodė, kad kaulus kažkas specialiai laužo, galva sproginėjo, o širdis tai daužėsi, tai atrodė, kad sustos, nes esu širdininkė. Prieš pusmetį buvo labai rimtas širdies sutrikimas, bet vaistų pagalba buvau sureguliavusi jos ritmą. O po skiepo vėl viskas atsinaujino. Taip lovoje pragulėjau dvi paras.

Po dviejų parų kūno jau taip nebepurtė, šį pirmadienį paskambinau seselei, papasakojau, kas su manimi darosi. Bet ši tik perklausė: ką, negi jums niekas nepasakė, kad skiepys „AstraZeneca"?

Bet juk ji pati man to nepasakė, tikriausiai vietoj manęs reikėjo ką nors kitą skubiau įtraukti į sąrašą", - svarstė B.Daukantaitė.Senjorė priminė, kad visos skiepų gamintojos prie vakcinų prideda atmintines. Pacitavo atmintinę, pridėtą prie „AstraZeneca" vakcinos.

„Sąrašus sudaro vakcinavimą vykdančios gydymo įstaigos. Europos vaistų agentūra praėjusią savaitę (čia - paaiškinimas apie siuntą, kurios vakcina aš buvau paskiepyta) leido naudoti „AstraZeneca" skiepijant visus suaugusius. Agentūra paskelbė: nors nėra pakankamai tyrimų rezultatų, ar vakcina suteikia efektyvią apsaugą vyresniems nei 55 m. žmonėms, ekspertai mano, kad vyresni žmonės gali būti skiepijami", - perskaitė ponia Bernadeta.

Užtenka manymo

Ji piktinasi vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės pareiškimais.

„Pažiūrėkime, kaip dėl „AstraZeneca" skundžiasi mokytojai, kokių pašalinių poveikių jie patyrė, pažiūrėkime, kas darėsi Kaune, kur net prezidentas Gitanas Nausėda buvo nuvykęs, o A.Bilotaitė sako, kad vos ne baudžiamojon atsakomybės reikia patraukti tuos, kas pasisako prieš vakciną.

Tačiau skiepijimas „AstraZeneca" vakcina yra ne kas kita, kaip bandymai su vyresniais žmonėmis - tyrimų rezultatų nėra, bet skiepija, nes ekspertai MANO, kad gali būti skiepijami. Nusikaltimas.

Jei būčiau atsisakiusi, iš viso būčiau likusi be skiepo, tačiau neatsisakiau, nes visas skiepų kabinetas sujudo kaip bičių avilys: ką jūs, ponia, išsigalvojate, visos vakcinos vienodos, niekas nesiskundė. Priminiau, kad pedagogai skundėsi. Atsakė: ką tie pedagogai, jie nežino, ko nori", - piktinosi senjorė.

Antro skiepo ji turės laukti 12 savaičių, iki gegužės 22 dienos, o antro „Pfizer" skiepo būtų reikėję laukti vos tris savaites.

„Kelios mano pažįstamos, kurioms - per 80 m., skiepijosi „Pfizer" ir nepajuto nieko. O aš turėsiu laukti tiek ilgai, vis galvodama, kas iki tol dar su manimi dėsis.

„AstraZeneca", mano nuomone, yra nuodai, kurios viena dozė kainuoja 1,8 euro. O „Pfizer" kaina - nuo 10 iki 30 eurų. Aš jiems būčiau sumokėjusi ir 30 eurų, bet niekas net neklausė. Mačiau, kaip „AstraZeneca" skiepijo net žmones vežimėliuose, vieną aklą žmogų", - šiurpo pašnekovė.

Nori, kad pensininkai išmirtų

Anot jos, valdžiai turbūt nuo to tik geriau - ne tik todėl, kad sutaupys, senolius paskiepiję pigiausia vakcina.

„Jei kas numirs, pasakys, kad numirė nuo kitų ligų. Bus visiems gerai - nereikės pensijų mokėti. Be to, senoliai dažniau serga, todėl daug išleidžiama jų gydymui. Numirs - nei pensijų, nei gydymo nebereikės, todėl ir vykdomas toks genocidas.

Ta pačia partija skiepijo visą šeštadienį ir sekmadienį. Mano vyras yra jaunesnis keleriais metais už mane, nepapuolė į grupę asmenų, kuriems per 80 metų, bet irgi buvo įtrauktas į sąrašą. Turėjo važiuoti skiepytis sekmadienį ryte. Bet nevažiavo. Tai aš jį su savo „šalutiniais poveikiais" išgelbėjau. Bet ir taip nebūtų važiavęs, jei būtų žinojęs, kad švirkš „AstraZeneca".

Turbūt iš viso liks be vakcinos, nes iki šiol jam niekas net neskambina. Maždaug pats kaltas, kad nenorėjo skiepytis", - dėl sutuoktinio sielojosi B.Daukantaitė.

Pasiūlė „Paracetamolio"

Moteris trečiadienį buvo užsirašiusi konsultacijai telefonu su gydytoja.

„Žinote, ką gydytoja telefonu man pasakė? Kad apgailestauja. Ir paklausė, ko aš iš jos noriu. Sakau: noriu, kad sveikatą man atstatytumėte. Sakau, kad dabar esu toks ligonis, kokiu niekad nebuvau. Tai atsakė: jūs ir esate ligonis.

Paklausiau, ką man daryti, tai pasiūlė atvažiuoti pas ją į polikliniką. Aš vos sėdžiu, vos pavaikštau, o man siūlo atvažiuoti! Ir kuo man padėtų? Paklausė, ar gėriau „Paracetamolio", kai paskiepijo. Atsakiau, kad, kai sukilo temperatūra, tegėriau vieną tabletę „Ibupromo", nes dėl sutrikusios širdies veiklos negalėjau daugiau gerti", - prisiminė senjorė.

B.Daukantaitė įsitikinusi, kad sistema yra suinteresuota „iškišti" kuo daugiau „AstraZeneca" vakcinų, todėl specialiai senjorams ir ne tik jiems iš anksto nepraneša, kuo šie bus skiepijami. Nes, jau atvykus į gydymo įstaigą, vis tiek dalis žmonių jau nebenorės atsisakyti skiepo, gailėdami sugaišto laiko bei bijodami, kad iš viso liks be nieko.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (651)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • MUITAI: Europos Sąjunga (ES) siekia sumažinti įtampą ginče dėl muitų tarp JAV ir Europos ir pasiūlė šešiems mėnesiams stabdyti visų abipusių muitų taikymą.
  • VAKARĖLIS: šeštadienio naktį Vilniuje policijai pranešta apie vykstantį triukšmingą vakarėlį. Jame linksminosi daugybė studentų.
  • GALIMA PATIEMS: nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo užpildydamas anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą atvejis.nvsc.lt. - kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės.
  • VIRŠ BALTIJOS: Europos jūrų saugumo agentūra Lietuvoje pradeda nuotolinio pilotavimo orlaivių, stebinčių laivų taršą, misiją, kuri padės sustiprinti Baltijos jūros aplinkos apsaugos kontrolę ir taršos prevenciją.
  • ATRADIMAS: Egipto archeologai teigia atkasę didžiausią iki šiol Egipte atrastą 3000 metų senovės miestą, gyvavusį valdant faraonui Amenhotepui III, sakė egiptologas Sahi Hawassas.

  • IDĖJA: Lietuvos kultūros politikos institutas pritaria idėjai pastatyti paminklą Justinui Marcinkevičiui ir siūlo, kad geriausia vieta statybai būtų Odminių skveras Vilniuje.

  • PAVOJINGA: Karibų jūros rytinėje dalyje esančioje Sent Vinsento saloje paskelbtas nurodymas evakuotis kai kuriems gyventojams, nes greitu metu gali išsiveržti Sufriero ugnikalnis, kuris stūkso už 20 km nuo salos sostinės Kingstauno.
  • AUKŠTAI: penktadienį į Tarptautinę kosmoso stotį iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo išskris trys astronautai - nešančioji raketa „Sojuz 2.1a“ turėtų pakilti 7 val. 42 min. Grinvičo (9 val. 42 min. Lietuvos) laiku.
  • KELIUOSE: Anykščių ir Ignalinos rajonuose valstybinės reikšmės keliai vietomis slidūs dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, slidžius kelių ruožus barsto AB „Kelių priežiūra“, o likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.
  • SKIEPAI: nuo šio ketvirtadienio Vilniuje skiepui gali registruotis visoms Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintoms prioritetinėms grupėms priklausantys asmenys – policijos pareigūnai, senjorai, pedagogai, abiturientai (18 metų ir vyresni), dėstytojai, asmenys, kurie turi lėtinių ligų, taip pat slaugantieji neįgaliuosius.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sutinkate, kad Lietuvoje turėtų nedelsiant atsirasti imuniteto pasai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ką balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
8. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
9. Teisininkas Dominykas Vanhara: trys pandemijos valdymo klaidos
10. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
11. Manifestas prieš politinį korektiškumą
12. Dvejopi standartai jau įgriso
13. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
14. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: nuo komunistų „Tiesos" iki sorososų „Melagienos"
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. „Tokius reikėtų šaudyti“ Kaip skambų posakį atskirti nuo grasinimo?
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. Tapinas VS Pukelis (1)
24. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +5 C

-4 +5 C

 

+7 +11 C

+5 +11 C

+11 +16 C

 

+10 +14 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos