respublika.lt

Signataras Zigmas Vaišvila: Marionetės mūsų baimei kurti peržengė ribą su linksmais komentaraisnuotraukos (312)

2020 gruodžio mėn. 05 d. 14:18:02
Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Zigmas Vaišvila

Nuo arenos nuėjęs Seimas peržengė padorumo ir sveiko proto ribą. Jis su kaupu patvirtino, kad yra tik Marionečių teatras. Ne tik dėl to, kad paskutiniąją savo darbo dieną, lapkričio 10-ąją, priėmė 66 įstatymus ir nutarimus. Tą dieną Tautos atstovais vadinamieji peržengė šią ribą santykiuose su Lietuvos žmonėmis.

×
nuotr. 7 nuotr.
Karo policija net be nepaprastosios padėties paskelbimo galės veikti kaip policija. Eltos nuotr.

 

Vadinamieji valstiečiai-žalieji su Ramūnu Karbauskiu priešakyje per 1 minutę sutartinai su kitų frakcijų atstovais 92 balsais prieš vienintelį Edmundą Pupinį priėmė naują Karo policijos įstatymą. Balsavime nedalyvavo būsima naujoji Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Aušrinė Armonaitė ir dar kai kurie mąstantys Seimo nariai.

Pirmasis šio įstatymo svarstymas Seime šiemet spalio 13 d. truko 2 minutes. Įstatymo projektą paruošė Krašto apsaugos ministerija, svarstymui pateikė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, klausimą pristatė šio komiteto narė Dovilė Šakalienė.

Įstatymui pritarė ir Agnės Širinskienės vadovaujamas Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Įstatymu, kurį jau pasirašė prezidentas Gitanas Nausėda, ir kuris įsigalioja 2020 m. sausio 1 d., Karo policijai ne karo ir net be nepaprastosios padėties suteikta teisė veikti ne tik kariniuose daliniuose ir keliuose lydint karinį transportą, bet ir visur. Karo policininkas, siekdamas užkirsti kelią nusikalstamai veikai, be patalpos savininko ar gyventojo sutikimo, be teismo sprendimo bet kuriuo paros metu turi teisę įeiti į fiziniams ar juridiniams asmenims priklausančias gyvenamąsias ar negyvenamąsias patalpas, teritorijas, sustabdyti transporto priemones ar patekti į jas. Atsisakius paklusti, Karo policijos pareigūnas turi teisę jėga atidaryti patalpas ir transporto priemones. Prieš nepaklusiusius jų nurodymams asmenis jis turės teisę naudoti psichologinę ir fizinę prievartą, šaunamąjį ginklą.

Dar vienas stebuklas - apie tokius veiksmus tik per 24 valandas pranešama prokurorui!

Paprastai paaiškinu. Kariškiui taikos metu pasirodė, kad tavo namuose, teritorijoje ar automobilyje, žmogau, vykdomas nusikaltimas ar koks nors nusižengimas. Ir to pakaks, kad kariškis turėtų teisę jėga pas tave įsiveržti! 24 valandas jie tavo namuose darys viską, kas jiems atrodo esant galimai nusikalstamos veikos ar nusižengimo užkardinimu, ir tik po to apie tai turės pranešti prokuratūrai. O jei savaitgalis, ir dar prailgintas...

Ankstesniame įstatyme buvo numatyta, kad karo policininku skiriami asmenys po atrankos pagal nustatytus kriterijus. Naujasis įstatymas nustato tik tiek, kad „Karo policijos pareigūno statusą įgyja karys, paskirtas į tarnybą Karo policijoje." Įstatymų leidėjas tik tiek reikalavimų nustatė asmeniui, kuriam pasivaidenus ar viršininkui nurodžius, kad tavo namuose, žmogau, galbūt vykdomas nusikaltimas, šis pareigūnu vadinamas karys taikos metu po Naujųjų metų be teismo leidimo ir be žmogaus sutikimo galės įsiveržti į svetimus namus ir ten 24 valandas „užkirsdinėti kelią nusikaltimui".

Ir dar. Visi juridiniai ir fiziniai asmenys karo policininkams neatlygintinai privalės teikti informaciją, kuri, tokio pareigūnu vadinamo kario nuomone, susijusi su jo funkcijų vykdymu. Jei nevykdysi tokio privalomo nurodymo, karo pareigūnas taikos metu turės teisę prieš tave naudoti prievartą.

Tą pačią dieną Seimas vienu ypu priėmė ir Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymą, nustatant, kad kariuomenė pasitelkiama teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms. Nemanau, kad tai tik sutapimas.

1990-1991 m. buvau Aukščiausiosios Tarybos nuolatinės Krašto apsaugos ir vidaus reikalų komisijos pirmininkas. Visas tokias buvusių Tarybinės armijos kariškių iniciatyvas nepriklausomoje Lietuvoje sukurti karo policiją ir karinę prokuratūrą slopinau nedelsiant ir negrįžtamai. Tačiau tik kuriam laikui - 1998 m. spalio 22 d. Seimas priėmė Karo policijos įstatymą, pasirašytą rezidento V.Adamkaus.

Tad visuotinei laimei ir gerovei įgyvendinti Lietuvoje betrūksta tik karinės prokuratūros.

Tai, ką padarė 2020 m. lapkričio 10 d. Tautos atstovybe vadinamas Lietuvos Seimas, galėjo padaryti tik Marionečių teatras, kurio lėlių rankas dėl tokio Karo policijos įstatymo kilnojo mums nežinomi, o gal ir patiems Seimo nariams nematomi lėlininkai.

Koronaviruso pretekstu jau įskiepiję mūsų visuomenei baimę net sakyti viešai savo nuomonę, lėlininkai imasi tiesioginių nekonstitucinių veiksmų prieš mus - pas nepaklusniuosius į namus be teismo leidimo bet kuriuo paros metu veršis net ne policininkai (žinantys, kad tam reikia sankcijos, kad naktį yra ir neprocesinis laikas, kada procesiniai veiksmai negalimi), bet kariai, pagal naująjį įstatymą privalantys vykdyti vado įsakymą.

Net Tarybinės armijos kariai turėjo teisę atsisakyti vykdyti neteisėtą vado įsakymą. Naujajame Lietuvos Respublikos Karo policijos įstatyme tai nenumatyta.

Nesipriešindami šiam mūsų užvaldymui, greitai būsime atpratinti net mąstyti. Lėlininkų mums primestos kaukės - efektyvi priemonė šiam tikslui siekti. Ir psichologiškai, ir fiziologiškai. Kvėpuodami iškvėptu oru, mažiname į mūsų smegenis patenkantį deguonies kiekį. Kodėl būtina kaukė, jei gatvėje ar aikštėje esi vienas pats, niekas iš lėlininkų mums paaiškinti nedrįsta. Nes paaiškinimo nėra.

Man tokia neteisėta antikonstitucinė prievarta prieš mane - nepriimtina!

Skaitytojų komentarai: 

DĖMESIO! Seimas ir prezidentas Gitanas Nausėda nuo 2021 m. sausio 1-os Lietuvoje įveda gerovės valstybę! Kad visi iki vieno brangūs Lietuvos žmonės gyventų gerovės valstybėje, prižiūrės Karo policija. Šiai bus išdalintos pilotės su raudonomis penkiakampėmis žvaigždėmis ir vintovkės bei įgaliojimai, kuriuos savo raudoniesiems komisarams suteikdavo didysis vadas Vladimiras Leninas! Taigi, brangūs Lietuvos žmonės, nuo ateinančių metų jūsų laukia ne kokia nors buržuazinė kapitalistinė gerovė, o visas raudonas marksistinis-bolševikinis rojus!!!

***

Hmmm. Reikėjo ne prie TV bokšto stovėti, bet tankistams kelią į Seimą rodyti. Kas žinojo, kad užtaikysime ant diktatūrinio-imperialistinio valdymo modulio...

***

Dabar žiniasklaida vadina omonininkus Lukašenkos pakalikais. Įdomu, jei taip įvyks, ko jie labai bijo, kieno pakalikai bus mūsų Karo policija?

***

Tai čia gal mėginama mėgdžioti Italijos karabinierius (Carabinieri), kurie anksčiau buvo pavaldūs Gynybos ir Vidaus reikalų ministerijoms (dabar yra pavaldūs tik VRM)? Jie turi visas policijos pareigūnų teises, o logika yra tokia: policija yra vietinė, neretai susieta su nusikaltėliais giminystės ryšiais (Italija gi!!!), turi šeimas, vaikus, visi žino, kur jie gyvena, taigi, kovoti su mafijozais jiems nėra lengva. Karabinieriai gi yra atsiųsti iš kitų Italijos regionų, gyvena tik kareivinėse, taigi, mafijozams daryti jiems kažkokį poveikį yra kur kas sunkiau... Mūsų politikai - kaip ta beždžionė, kuri, radusi granatą, nežino, ką su ja daryti... Būtų juokinga, jei nebūtų... visiškai nejuokinga.

***

Rusijoje toks įstatymas būtų priimtas, oje, kaip sukiltų visi rusofobai!

***

NEPAPRASTOJI GEROVĖS PADĖTIS. Trumpai. Vakar atšventęs savo (Neįgaliųjų diena - gruodžio 3) dieną, Gerovės valstybės kalvis kaitina žaizdrą iki raudonumo. Pasirašęs Karo policijos įstatymo pakeitimą, kurio pagalba nuo sausio pirmosios dienos, mūsų bendram gėriui užtikrinti, esame atiduodami Karo Policijos malonei, aukštesnis nei vidutinis ir kažkam gražus prabilo apie Nepaprastąją padėtį.

Penktadienį Prezidentas tvirtino, kad dėl to savo išvadas sekmadienį turėtų pateikti ir jo suburta sveikatos ekspertų taryba, kuri šaukiama matant „dramatišką situacijos blogėjimą". „EKSPERTAI" - mano naujas mylimas žodis - eina šalia „PROFESIONALŲ" Vyriausybės ir „PROFESORIŲ" - šeimos daktarų.

Gerovė jau greitai - 2021 m. pirmą dieną joje ir atsibusime. Neįtikėtina, byra džiaugsmo ašaros. TSRS statė Komunizmą 45 metus - nepavyko, sugriuvo. O mums pavyko per 30. Valio draugai!!!

P.S. Antanas Smetona verkia ant sienos ????

***

 

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (312)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”
2. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
3. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
4. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
5. Vitas TOMKUS: JUOKAI JAU BAIGIASI, arba TEGYVULIUOJA PIDERALDEMOKRATIJA!
6. N.Venckienė: Jie teisia, o aš vaidinu, kad tikiu
7. Globaliame pasaulyje nekorektiška vadintis lietuviu
8. Laukėt, kad Dulkys virusą patvarkytų?
9. Didina pensijas, o jos vis nekyla (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
10. Ką jie dabar pasakytų žuvusiųjų artimiesiems?
11. Prieš 30 metų dėl laisvės buvome pasiruošę viskam
12. Nesiskiepysi nuo COVID-19 - greitai lėksi iš darbo?
13. Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu
14. O.Strikulienė: KAPITOLIJAUS ŠTURMĄ INICIJAVO NE TRAMPAS
15. O jeigu karas?
16. Policijos veteranai užsigeidė privilegijų
17. Vitas TOMKUS: RINKTI AR NERINKTI?
18. Vakarams bus labai blogai, Lietuvai - tik blogai
19. Zigmas Vaišvila: Siaubiamiškio pasaka Nr.2 („Siaubiamiškio pasakų kūrėjas ir jo alaviniai kareivėliai")
20. Užkalti karstai kelia dar daugiau įtarimų (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
21. Lengviau sukurti vakciną nuo Covid-19, nei ištirti bylą (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
22. Ką atnešė Žiurkės metai
23. 2020-ieji - ne tik pandemijos metai
24. Algimantas RUSTEIKA: atėjo numirėlių metas
25. Koronaafera 3. Globali psichozė mistikos fone

Dienos klausimas

Ar jau skiepijotės nuo COVID-19?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar karantinas pakeitė Jūsų apsipirkimo įpročius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-20 -15 C

-13 -10 C

 

-18 -15 C

-11 -8 C

-8 -6 C

 

-4  0 C

0-3 m/s

0-4 m/s

 

1-6 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2123 PLN - 4.5375
RUB - 89.0364 CHF - 1.0770
GBP - 0.8900 NOK - 10.3135

Nuorodos