respublika.lt

Olava STRIKULIENĖ: Seimas vis labiau tampa „vaivorykštinių" aptarnavimo biuru su Vitalijos Tomkės trigrašiu, išpažintim ir perspėjimu atėjūnamsnuotraukos (279)

2021 vasario 14 09:40:52
Olava STRIKULIENĖ

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitiko su Žmogaus teisių komiteto pirmininku Tomu Vytautu Raskevičiumi ir aptarė būsimosios Seimo sesijos darbotvarkę. Skelbiama, jog ateinančios sesijos žmogaus teisių prioritetas bus partnerystės reglamentavimas ir Lygių galimybių įstatymo pakeitimai.

×
nuotr. 6 nuotr.
Seimo narys dirba savo darbą


Jau? Prasideda? Mažiau radikali liberalė Viktorija susitiko su maksimaliai liberalia Okeanide ir abi mergaitės nutarė, kad dėl laisvės reikia imtis konkretesnių žygių. Anksčiau nebuvo kaip. Iš pradžių Seimui teko priimti šių metų valstybės biudžetą. Vėliau minėjo Sausio 13-osios 30-metį ir valstybės Laisvės gynėjų dieną. O dabar, pasibaigus tiems visiems neišjaustiems, veikiau paradiniams formalumams, jau galima imtis TIKRŲJŲ laisvių. Negriūnant po tankais. Tiesa, laisvės šauklei Okeanidei dar pavyko prieš Laisvės gynėjų dieną įsiterpti su trigrašiu apie užsispyrėlišką Seimo tualetų ženklinimą. Ir net jų išdėliojimą skirtinguose pastato aukštuose. Kur gi ne. Tikrai vertėjo dėl to išstoti iš SSSR, žūti po tankų vikšrais, rizikuoti gyvybėmis, kad gautume laisvę du tualetus į tą patį aukštą sukelti. Matyt, pati Okeanidė pajuto ne vietoje ir ne laiku karktelėjusi. Juk mandagus žmogus. Inteligentiškas.

Galbūt liberalai net šiek tiek nuvylė savo rinkėjus... Bent Lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) bendruomenę. Už per lėtą laisvės į Lietuvą atridenimą. Pirma, lentelių nuo Seimo tualetų nenukabino. Antra, ne visi LGBT bendruomenės nariai Seime lankosi. Tiesa, įregistruotos įstatymų pataisos, dekriminalizuojančios nedidelio kiekio narkotikų, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų disponavimą. Už tai būtų galima bausti tik administracine tvarka. Pvz., įspėjant. Ar skiriant 100-200 Eur baudas. Bet šios įstatymų pataisos irgi dar nepriimtos. Galų gale, juk ne visi liberalų rinkėjai rūko žolę ar yra narkodileriai. Pardavinėjantys žolę centneriais. Kad mokinukai prie mokyklos nepirktų, nes centnerio nepavilks. Narkotikai paprastai išrūšiuojami į mažus paketėlius. Dar vienas ideologinis trūkumas. Įstatymų projektus, itin pradžiuginančius ne LGBT, bet narkodilerius, remia ir konservatoriai. Tad niekaip nepasigirsi, kad tik liberalai žada narkotikų prekeiviams saugesnę prekybą.

Tad kas belieka Okeanidei? Jei niekaip nesiseka įgyvendinti savo prioritetų. Pvz., suaktyvinti teisėkūrą, nes tam tikra visuomenės grupė labai laukia partnerystės instituto įteisinimo. Belieka paskubinti laisvėjimo procesus bent ateinančią Seimo sesiją. Nes, kur pažvelgsi, skirtingų lyčių poros Lietuvoje tik skiriasi ir skiriasi. Tik LGBT bendruomenė vis dar trokšta „ženytis".

Tačiau, jei kam atrodo, kad Žmogaus teisių komitetas, vadovaujamas T.V.Raskevičiaus, dar nieko nenuveikė dėl Lietuvos valstybės laisvės, tai labai klysta. Šauktiniais Lietuvos kariuomenėje, aišku, netapo. Amžius ir statusas ne tas. Bet komitete jau aptarė bendram šeiminiam gyvenimui naudojamo turto registravimo problemas. Mat skirtingų lyčių ir TOS PAČIOS LYTIES porų, gyvenančių nesusituokus, įgytas nekilnojamasis turtas neturi teisinio „šeimos turto" statuso. Išvertus į paprastą kalbą - leiskite tos pačios lyties asmenims tuoktis, kad supykęs sugyventinis neišmestų savo sugyventinio į gatvę. Be jokios teisės į bendrą namą ar butą. Nematau logikos. Gėjus įtaria kitą gėjų, kad tas slapukas gali iš būsto išspirti. Tačiau vis vien labai nori už to blogojo sugyventinio „ženytis". Matyt, dėl baltos suknios ir rūtų vainiko. O kitas - dėl triaukščio vestuvių torto ir tolesnio buitinio spardymosi.

Komitetas taip pat aptarė vaikų ir paauglių socialinio ir emocinio ugdymo svarbą švietimo bei ugdymo įstaigose. Klausėsi kalbų apie dirbtinį intelektą, kuris padėtų aptikti neapykantos kalbą viešojoje erdvėje. Neapykantą kam? Sprendžiant iš karantinuotos visuomenės nuotaikų, jeigu kas nors ir puola dabar burnoti, tai tik ant valdžios draudimų. Dėl verslų suvaržymo, per mažo jų finansavimo ir nedarbo. Prie ko čia LGBT? LGBT eilinių piliečių sąmonėje asocijuojasi su egzotika, savotišku gyvenimo būdu, nepriimtina pramoga, įdomiau pasiūtais rūbeliais ir scena. O kai visuomenė per karantiną faktiškai suvaryta į būdą, jai labiausiai rūpi ne svetimas, bet savas gyvenimo būdas. Tas nepakeliamas. Karantininis. Be laisvės. Ir jai mažiausiai rūpi LGBT laisvė „ženytis". Rūpi žirklės. Nes per karantiną net visai taisyklingos sutuoktinės ar sutuoktinio vos pakenčia. Abu kaip kaktusai. Du mėnesius neapkirpti.

Seimo pirmininkė ir Okeanidė sutiko, kad sprendimai dėl partnerystės reglamentavimo, dėl lygių galimybių ir t.t. privalo turėti platų valdančiosios koalicijos narių ir kolegų opozicijoje palaikymą. Nebent būtų reikalaujama viešo balsavimo. Nes viešai balsuojant LGBT norų nepalaikys tik 2-3 proc seimūnų, o per slaptą balsavimą - 70-80 proc.

Ir jie būtų teisūs. Negi valstybėje jau neliko rimtesnių reikalų, nei LGBT bendruomenės ir narkotikų prekeivių politinis aptarnavimas?

Vitalijos Tomkės trigrašis: Alio, nevykėliai! Mažiau kalbų - daugiau darbų! Gana veršiais bliauti - metas veikti! Kol Tamstos čia virkaujate ir aimanuojate susirinkę, aš jau susiveikiau: pasikeičiau lytį! Beje, daug patogiau gyventi, kai tarp kojų niekas nesitabaluoja: pabandykit - nepasigailėsit! O operacija labai lengva: tik čirkšt... ir nebėra! Ir visai neskauda, tik labai niežti, todėl nuolat tenka kasytis. Bet tai, manau, laikini nepatogumai, šiaip viskas liuks ir OK! Kas mėgsta iššūkius - paskubėkit! Netrukus čia eilės bus ilgesnės nei prie vakcinos - garantuoju! Nekenčių homofobų pydarų, nes netoleruoju netoliarancijos! Mane žada greitai parodyti per LRT, kai tik papai prigis. Nuo šiol prašau mane vadinti tik "Vita Tomkute", kitaip neatsišauksiu ir neatsiduosiu. Atia atia ir būčkis! Su meile LGBTIQ+ narys... (Atsiprašau, nes dar be galo neapsipratau.) LGBT jaunoji narė (beje, dar nekalta) - Vitalija Tomkė.

Vitalijos Tomkės (iš)pažintis: Perfrazuodama anekdotą apie nuskriaustą žydų berniuką, kuris bijojo prisipažinti, kad yra žydukas, pasakysiu: "Tik porą valandų kaip pasikeičiau lytį, bet kaip aš, blt, Tamstų homofobų neapkenčiu!" Ką aš blogo padariau? Na, pasidažiau biški lūputes (Ne apatines!), botulino susileidau į galą (nosies), žilus plaukus išsipešiojau (iš ausų), o dantis jau anksčiau buvau susidėjęs (į kišenę, kad nepasimestų bevalgant). Esu ir likau tokia pati kaip ir iki transakcijos (net naujos lyties kaip reikiant neapsižiūrėjau, nes gėdijuosi). Niekada nebuvau Gražulis, bet vis tiek labai norisi būti gražiai ir patikti. (Pradžiai bent sau.) Todėl ir persiorientavau iš Rytų į Vakarus. (Arčiau saulėlydžio, kad iš grabo saulę palydėčiau.) Nebent nespėsiu. (Jei pripaišys "koronavirusą" - sudegins krematoriume.) Jokiuose paraduose nedalyvavau. (Dar neturiu kuo apsirengti.) Vaikų netvirkinau. (Dar nespėjau susilaukti.) Tai ko Tamstos, atsiprašant, ant manęs putojatės, kaip kokios putanos?! Aš juk vardan tos...

Vitalijos Tomkės paskutinis perspėjimas delfistams ir kt. atėjūnams: Tamstoms, matau, nedašunta, kas atsitiko: aš pasikeičiau į gerąją pusę! O tai reiškia, kad turi keistis ir Tamstų požiūris į mane. Jei anksčiau galėjote mane laisvai dergi ir kolioti, vadindami vatniku, šunauja, runkeliu, kagėbistu, ryžu, kurdupeliu, išgama, putinistu (dėl šito, beje, aš nelabai pykstu), kremliniu, išdaviku ir pan. - viskas baigta! Nors dar galutinai neapsisprendžiau, kas aš esu - lezbijietis ar gėja - nuo šios dienos bet koks išpuolis prieš mane ar mano "Respubliką" bus traktuojamas kaip homofobiškas nesantaikos kurstymas prieš mažumas. Jeigu nežinote, kas už tai gresia, atsiverskite baudžiamąjį kodeksą ir pasiskaitykite. O aš jus zarazas bet kada galėsiu traiškyti kaip blusas, iš butelio viešoje vietoje aplaistyti, prieš nosį užpakalį vizginti, koneveikti ir pravardžiuoti, o Tamstos man nieko nebegalėsite padarysite. Nebent į bet kurį darbą priimti, jei tik dirbt užsinorėsiu, arba iš bėdos, kaip Tomą Vytautą Raskevičių, seiman išrinkti, ir viskas, ferštein pupuliai?

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (279)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar, Jūsų nuomone, judėjimo ribojimai dar turi būti taikomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
4. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
5. LGBT propagandistai jau puola kunigus
6. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
7. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
8. Karantino žala didesnė už naudą
9. Misija Seime - ginti idėją
10. Kompensacijos už vakcinas bus?
11. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
12. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
13. Apklausos vaikams be tėvų žinios
14. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
15. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
16. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
17. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
18. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
19. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
20. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
21. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
22. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
23. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
24. Sudie, svajonių Amerika
25. Vėjo jėgainės: Kur nuskęs milijonai?
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4  -6 C

  -4  -6 C

 

 0 +1 C

0 +1 C

 +1 +2 C

 

   +1  +2 C  

0-4 m/s

  1-6 m/s

 

2-7 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2048 PLN - 4.5336
RUB - 88.8857 CHF - 1.1064
GBP - 0.8635 NOK - 10.2451

Nuorodos