respublika.lt

R.Janutienė: Vieno baliaus maro metu istorija: 20 šventė, 9 infekuoti (ir kas meldžiasi, kad karantinas niekada nesibaigtų) visas tekstasnuotraukos (98)

2020 balandžio mėn. 07 d. 10:00:43
Rūta JANUTIENĖ

Vieta - Palanga, „Atostogų parkas“. Laikas - trečia diena po pandemijos ir karantino paskelbimo - kovo 14-15 d. Organizatorius - Joniškio rajono tarybos narys, socialdemokratas Romas Karūžna. Proga - vestuvių jubiliejus. Šaltinių, artimų organizatoriui, duomenimis, dalyvavo 20 asmenų. Rezultatas - devyniems baliaus dalyviams nustatyta koronaviruso infekcija. Praėjusią savaitę keturi baliaus dalyviai buvo intensyviai gydomi ligoninėje.

×
nuotr. 9 nuotr.
Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Viena iš baliaus dalyvių dirba Joniškio savivaldybės buhalterijoje. Po baliaus, mano žiniomis, ėjo į darbą. Kai kovo 21 d. jos sutuoktiniui buvo nustatyta COVID-19, Joniškio savivaldybė buvo užrakinta ir dezinfekuota. Tada įvyko keistas incidentas, kurį paviešino Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius: jo paraginti į savivaldybę atėjo policijos pareigūnai ir... pamatavo mero blaivumą.

Kodėl? Kuriamas alibi - atseit policija nepriklauso nuo politikų, nors V.Gailius ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas - buvę kolegos, bičiuliai. Politikai Joniškyje kažkuo panašūs į Jurbarko darbiečius, kurie visomis pajėgomis bandė išsukti jauną boksininką, smūgiu į trachėją raminusį prievartaujamą merginą.

Jie, tie politikai, kaltės nepripažįsta, ją slepia, o tuos, kurie mėgina sužinoti tiesą, nes saugo savo gyvybes, atiduoda Šiaulių apskrities policijai, uoliai vykdančiai tokias komandas. Pabrėžiu: ne tas komandas, kurios ateina iš Vilniaus - prižiūrėti karantino tvarką, bet tas, kurios ateina iš vis keisčiau besielgiančio Vitalijaus Gailiaus.

Joniškyje, pavyzdžiui, buvo vilkinamas informacijos apie politiko Karūžnos baliuje užsikrėtusių asmenų maršrutus patekimas į sostinę. Į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro tinklalapį pirmi keli atvejai pateko tik kovo 27 d., t.y. praėjus 6 dienoms po to, kai baliaus kaltininkui buvo nustatyta liga ir jis jau buvo gydomas ligoninėje, ir dviem savaitėms po paties koronavirusinio baliaus.

Dar visai neseniai vienas garsus daktaras reikalavo, kad vietoj Aurelijaus Verygos kovai su koronaviru ir jo plitimu vadovautų žmogus su antpečiais. Joniškio rajonui vadovauja liberalas ir generolas Vitalijus Gailius. Kaip jis vadovauja?

Kai į viešumą pradėjo sunktis informacija apie dvi Joniškio „grietinėlės“ grupes, kurių viena koronavirusą parsivežė iš atostogų Meksikoje (5 turistai iš 20 jau ligoninėje), o kita pandemijos metu šventė sutuoktuvių jubiliejų, Vitalijus Gailius labai supyko. Per socialinius tinklus kreipėsi į...„grietinėlę“ ir paskatino rašyti skundus dėl šmeižto.

Kaip mes visi prisimename, V.Gailius yra tokių skundų „juodasis diržas“. Pagal jo pareiškimą buvo teisiamas žmogus, pacitavęs V.Gailiui nepalankų straipsnį spaudoje asmenine žinute. To užteko, kad Šiaulių apygardos prokuratūroje būtų iškelta byla dėl generolo apšmeižimo ir vietos laikraščio redaktorės namuose būtų atlikta krata be sankcijos. Generolas bylą prakišo, tačiau nieko nėra blogiau už įprotį.

Dabar tie patys policininkai tiria tarybos nario socialdemokrato Romo Karūžnos giminaitės skundą. Giminaitė turi viešojo maitinimo verslą ir dabar su šeima yra privalomoje saviizoliacijoje. Man pavyko su ja užmegzti ryšį socialiniuose tinkluose. Ji man melavo, kad jos svetainė, tiekusi maistą į namus, nutraukė veiklą iškart po tarybos nario puotos.

Kai buvo paskelbti oficialūs duomenys, paaiškėjo, kad ponia, kurios orumą stojo ginti prokurorai, rajone teikė maisto karantinuotiesiems ir kitiems išalkusiems išvežiojimo į namus paslaugą iki kovo 21 d., kai tarybos nariui buvo diagnozuotas COVID-19.

Beveik visą savaitę po koronavirusinio baliaus jo dalyvės svetainėje pagaminti cepelinai ir šniceliai buvo vežiojami po rajoną žmonėms, kurie manė, kad taip maitintis yra saugiau. Ponia reklamavo savo paslaugas socialiniuose tinkluose: „Žiūrėkite, kiek prigaminome. Valgykite, mes dirbame.“

Tačiau baudžiamąją bylą Šiaulių prokurorai iškėlė ne tam, kad išsiaiškintų, ką dar baliauninkai užkrėtė. (Manoma, kad yra bent viena niekuo dėta šeima su vaiku, kuriems nustatytas užkratas po to, kai šeimos galva ne savo noru pabendravo su tarybos nariu jo ūkyje).

Ne. Policija tiria... šmeižtą dėl karantino nesilaikymo ir jau du kartus inspektavo pirmąjį apie tai prabilusį joniškietį. Pirmą kartą dėl jo socialinio tinklo paskyroje patalpintos 6 metų senumo nuotraukos iš Ukrainos karo zonos. Antrą kartą buvo apklausiami kaimynai, ar jis nekeliąs triukšmo karantino metu...

Tuo metu, kai liberalas Gailius šitaip vadovavo karantinuotam rajonui Lietuvos pasienyje, jo proto broliai Seime - sūnus ir tėvas Gentvilai - blokavo kainų kontrolės įstatymų paketo priėmimą Seime. Juk krizė yra pinigų išėmimas iš vienų kišenių ir perdėjimas į kitas. Liberalų manymu, pardavinėti dezinfekcijos skystį už brendžio kainą yra šventa, Konstitucijos neva ginama, spekuliantų teisė. Teisė tų, kurie tikriausiai meldžiasi, kad karantinas kuo ilgiau nesibaigtų.

Liberalai, socialdemokratai... Koks Joniškyje ar Vilniuje skirtumas? Ginantys savo „teisę“ elgtis panašiai, kaip tie garsieji juodadarbiai buduliai kelte į Klaipėdą: „Hahaha, jūs bijote susirgti? Mes einame laižyti maisto parduotuvių rankenų...“

Ir dar visai nežinia, kas pridarys daugiau bėdos per šitą pandemiją: tie buduliai, kuriuos policija gaudo ir baudžia, ar „grietinėlės“ užterštos putos, kurių korumpuoto „fas“ klauso net policija.

NVSC OFICIALI Joniškio tarybos nario Romo KARŪŽNOS SURENGTOS PUOTOS EPIDEMIOLOGIJA:

89. 2 atvejai patvirtinti 2020-03-25 (Plungės r.)

1. Abu asmenys dalyvavo kovo 14 d. pobūvyje, kavinėje UAB „Atostogų parkas“ (nuo 16 val. iki 22 val.).

2. Kovo 18 d. Telšių LIDL (adresu Luokės g. 74 A, Telšiai ).

3. Kovo 24 d. skambino1808 ir atvyko pasidaryti tyrimų.

4. Patvirtintas atvejis 2020-03-24 (Klaipėdos r.)

111. Patvirtintas 2020-03-25 (Telšių r. )

1.   Asmuo kovo 14 d. dalyvavo pobūvyje, kavinėje UAB „Atostogų parkas“ (nuo 16 val. iki 22 val.).

2.    Lankėsi kovo 16 d. Telšių prekybos centres „Norfa“ apie 12 val. (adresu Luokės g. 73, Telšiai).

3.    Lankėsi kovo 16 d. Mažeikių butų ūkio kasoje apie 12 val. (adresas Vilniaus g.38-2, Telšiai).

4.    Kovo 24 d. skambino1808 ir atvyko pasidaryti tyrimų.

114. Patvirtintas 2020- 03-23 (Joniškio r.).

1.  Asmuo kovo 14 d. 15 val. buvo Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Vytauto g. 51, Palanga).

2.    2020-03-14/15 dalyvavo pobūvyje Palangoje ,,Atostogų parke“ (Venecijos akl. 2, Žibininkų k., Kretingos r. sav.), po pobūvio grįžo į namus.

3.    Kovo 16 d. lankėsi savo ūkyje (Joniškio r.)

4.    Kovo 17 d. pasireiškė klinikiniai simptomai. Gydėsi namuose.

5.    Kovo 21 d. iš namų (Joniškio r. ) greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvyko į Respublikinę Šiaulių ligoninę (V.Kudirkos g. 99, Šiauliai).

116. Patvirtinti 2 atvejai 2020-03-24 (Šiauliai).

1.  Asmuo 2020-03-14/15 dalyvavo pobūvyje Palangoje ,,Atostogų parke“ (Venecijos akl. 2, Žibininkų k., Kretingos r. sav.), po pobūvio grįžo į namus.

2.  2020-03-17 pasireiškė klinika, gydėsi namuose (Šiauliai).

3.  2020-03-20 lankėsi Šiaulių centro poliklinikoje (Vytauto g. 101 Šiauliai), grįžo į namus (Šiauliai).

4.  2020-03-22 kreipėsi į VŠĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės priėmimo-skubios pagalbos skyrių (V. Kudirkos g. 99, Šiauliai), grįžo į namus.

118. Patvirtintas 2020-03-25 (Joniškio r.)

1. Asmuo kovo 14 d. 15 val. lankėsi Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Vytauto g. 51, Palanga).

2.  2020-03-14/15 dalyvavo pobūvyje Palangoje ,,Atostogų parke“ (Venecijos akl. 2, Žibininkų k., Kretingos r. sav.), po pobūvio grįžo į namus (Joniškis).

3.  Kovo 18 d. lankėsi darbe (Joniškis).

5.  Kovo 18 d. Lankėsi „Maxima“ parduotuvėje (Upytės g. 19, Joniškis).

6.  Kovo 18 d. pasireiškė klinikiniai simptomai.

7.  Kovo 23 d. kreipėsi 112, greitosios pagalbos automobiliu vyko į Respublikinę Šiaulių ligoninę (V.Kudirkos g. 99, Šiauliai).

119. Patvirtintas 2020-03-25 (Joniškio r.).

1. Asmuo kovo 14 d. 15 val. lankėsi Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Vytauto g. 51, Palanga).

2.  2020-03-14/15 dalyvavo pobūvyje Palangoje ,,Atostogų parke“ (Venecijos akl. 2, Žibininkų k., Kretingos r. sav.), po pobūvio grįžo į namus (Joniškis).

3. Kovo 18 d. pasireiškė klinikiniai simptomai.

4. Kovo 23 d. kreipėsi 112, greitosios pagalbos automobiliu vyko į Respublikinę Šiaulių ligoninę (V.Kudirkos g. 99, Šiauliai).

120. Patvirtintas 2020-03-26 (Joniškio r. ).  

1.  Kovo 14 d. 15 val. lankėsi Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Vytauto g. 51, Palanga).

2.  2020-03-14/15 dalyvavo pobūvyje Palangoje ,,Atostogų parke“ (Venecijos akl. 2, Žibininkų k., Kretingos r. sav.), po pobūvio grįžo į namus (Joniškis).

3.  Kovo 17 d. lankėsi darbe (Joniškis).

6.  Kovo 19 d. pasireiškė klinikiniai simptomai.

7.  Kovo 24 d. nuosavu automobiliu nuvyko į mobilųjį punktą dėl laboratorinių tyrimų atlikimo (J.Jablonskio g.16, Šiauliai). Grįžo į namus.

133. Patvirtintas 2020-03-25 (Šiauliai).

1. Asmuo Kovo 14 d. 15 val. lankėsi Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Vytauto g. 51, Palanga).

2.2020-03-14/15 dalyvavo pobūvyje Palangoje ,,Atostogų parke“ (Venecijos akl. 2, Žibininkų k., Kretingos r. sav.), po pobūvio grįžo į namus (Joniškis).

3.  Kovo 16 d. lankėsi pas tėvus Joniškyje.

4.  Kovo 17 d. pasireiškė klinikiniai simptomai.

5.  Kovo 25 d. nuosavu automobiliu nuvyko į mobilųjį punktą dėl laboratorinių tyrimų atlikimo (J.Jablonskio g.16, Šiauliai). Grįžo į namus.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (98)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar iškritęs sniegas sudarė nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar šiuo metu gyvenate fiziškai aktyvų gyvenimą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1  0 C

 -7 -3 C

 

 -5 -7 C

+ 1 C

 -1  0 C

 

   -4  -2 C  

0-5 m/s

  0-3 m/s

 

0-2 m/s

       

Nuorodos