respublika.lt

Rimantas Jonas DAGYS: Net ir dabartinei valdžiai privalu laikytis priimtų įstatymų (38)

2021 balandžio 19 19:00:50
Rimantas Jonas Dagys

Nors dabartinė dauguma sunkiai tvarkosi su pandemija, tačiau jai nestinga energijos ir noro naujai „tvarkytis" su šeimomis, deja dažnai ignoruojant jau galiojančius įstatymus. Praeitoje kadencijoje mano kartu su kolegomis iš LR Seimo narių parlamentinės grupės „Už šeimą" iniciatyva buvo priimtas Šeimos stiprinimo įstatymas. Nors ir nelengvai, bet prie Seimo iš šeimų organizacijų atstovų ir ekspertų įkurta Šeimos Taryba, kuri gali teikti siūlymus Seimui.

×
nuotr. 1 nuotr.
Rimantas Jonas DAGYS. Eltos nuotr.

 


Priėmus išstatymą turėjo būti sutvarkyti kiti susiję įstatymai bei sureguliuota šeimos politika šalies mastu. Deja, šis įstatymas iš esmės neįgyvendinamas arba atskirais atvejais elgiamasi priešingai, nei jis numato.

Šio įstatymo preambulėje sakoma, kad „šeimos narius siejančios teisės yra prigimtinės", „vyro ir moters papildomumas yra šeimos, kaip pirminės ir prigimtinės bendruomenės bei palankiausios vaiko augimo, vystymosi ir ugdymo aplinkos, kūrimo pagrindas". Šio įstatymo 2 straipsnio 4 dalyje parašyta „šeimos stiprinimas - kryptinga veikla, kuria siekiama sudaryti teisines, socialines, ekonomines, kultūrines ir kitas sąlygas, skatinančias asmenis sukurti, puoselėti ir išsaugoti darnią šeimą, kaip pirminę ir prigimtinę bendruomenę bei palankiausią vaiko augimo, vystymosi ir ugdymo aplinką, užtikrinančią Lietuvos valstybės bei tautos gyvybingumą ir istorinį išlikimą". Trečias straipsnis numato "tėvystės ir motinystės papildomumo" principą kaip svarbų veiksnį įgyvendinant šeimos stiprinimą, o teikiant paramą ir pagalbą šeimai, turi būti atsižvelgiama į vaiko prigimtinį poreikį turėti tėvą (įtėvį) ir motiną (įmotę)". Įstatyme įrašytuose principuose įtvirtintos " tėvų teisės ugdyti vaikus pagal savo įsitikinimus - tėvai ir globėjai rūpinasi vaikų ir globotinių religiniu ir doroviniu auklėjimu, renkasi jų ugdymo formą pagal savo įsitikinimus, jeigu tai neprieštarauja teisėtiems vaiko interesams" . Ypač šiuos išvardintus principus valstybės ir savivaldybių institucijos turėtų įgyvendinti švietimo ir kultūros srityje. Jos pagal 5 straipsnį turi imtis priemonių "padėti šeimai parengti vaikus ir jaunimą savarankiškam gyvenimui, kurti funkcionalią ir darnią šeimą, ugdyti brandžias, dorovingas, savarankiškas, atsakingas, gebančias bendradarbiauti ir kurti savo ir bendruomenės gyvenimą asmenybes" . Būtent tokiais principais vertinant Vyriausybė (6 straipsnio 4 dalis) turi "formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į šeimą kaip visuomenės ir valstybės pagrindą, puoselėti šeimos vertybes, jas propaguoti pasitelkus visuomenės informavimo priemones, renginių metu ar kitais būdais".

Ar taip veikia dabartinė dauguma? Mano manymu, ne. Priešingai, ji veikia pažeisdama įstatymą. Seimo ir vyriausybės nariams prisiekusiems laikytis įstatymų, negana pasakyti "nu, nu, nu". Už įstatymų nesilaikymą gresia apkalta. Nors ir apmaudu, bet mes, gyvendami demokratinėje teisinėje valstybėje privalome išreikalauti įstatymų laikytis. To turime pareikalauti iš Vyriausybės, Seimo, Merų, mokyklų ir kitų įstaigų vadovų.

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (38)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokiu būdu naudositės Galimybių pasu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Didysis šeimų maršas jau šeštadienį. Ar dalyvausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +15 C

+9 +15 C

 

+6 +12 C

+17 +20 C

+11 +20 C

 

+12 +18 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos