respublika.lt

Raimondas Dikčius: Metalinio Jaučio metai atneš mutavusius virusus (33)

2021 vasario 11 20:43:55
Raimondas Dikčius

2021 m. vasario 12 d. pagal kinų mėnulio kalendorių prasideda Metalinio Jaučio metai. Anksčiau Vakarų pasaulyje niekas, išskyrus didžiausiuose vadinamųjų demokratinių šalių miestuose įsikūrusias gausias kinų bendruomenes, į tai nekreipdavo dėmesio. Tačiau po to pseudopandeminio cirko, kurį kinai suorganizavo per praeitus Naujuosius Metalinės Žiurkės metus, prasidėjusius 2020 m. sausio 25 d., vis daugiau logiškai protauti sugebančių žmonių atkreipia dėmesį ir kelia klausimus, ką šie - Metalinio Jaučio - metai pažers Žemės planetai.

×
nuotr. 7 nuotr.
Jakai - Tibeto jaučiai Khame. Raimondo Dikčiaus nuotr.


Kadangi didelę savo gyvenimo dalį praleidau Kinijoje ir Tibete (reguliariai keliavau po tuos kraštus su pertraukomis apie 30 metų) ir mano domėjimosi objektai buvo tradicinė kinų medicina, kinų astrologija, psichofizinės sveikatingumo praktikos ir budizmas, tai, manau, esąs pakankamai subrendęs bandyti prognozuoti, ką šie metai atneš žmonijai.

Visų pirma, metalas, kaip pirminis elementas, kurių iš viso yra penki (medis, ugnis, žemė, metalas, vanduo), pagal tradicinę kinų mediciną yra siejamas su plaučiais ir storąja žarna. Antra, metus simbolizuojantys ženklai, kurių yra dvylika (Žiurkė, Jautis, Tigras, Triušis, Drakonas, Gyvatė, Arklys, Avis, Beždžionė, Gaidys, Šuo, Kiaulė), atitinka dvylika pagrindinių, pagal senovinę rytietišką klasifikaciją, žmogaus organų, vadinamų zang-fu.

Zang kategorijai priskiriami vadinamieji penki ininiai organai: širdis ir sąlyginis organas perikardas - xinbaoluo, plaučiai, blužnis, inkstai, kepenys. Zang-fu teorijoje perikardas ir širdis išskiriami kartu kaip vienas organas. Tačiau ir širdis, ir perikardas turi po atskirą jiems priskiriamą reguliarųjį meridianą. Taigi, gaunasi kaip ir dvi atskiros sistemos. Perikardas struktūriškai yra membrana, supanti širdį, o fiziologiškai - sauganti širdį.

Fu kategorijai priskiriami šeši janiniai organai: skrandis, storoji žarna, plonoji žarna, tulžies pūslė, šlapimo pūslė ir sąlyginis organas sanjiao, vaizdingai vadinamas trimis apšildytuvais arba trimis energintuvais, netgi trimis kūno ertmėmis.

Tradicinėje kinų medicinoje organas - tai ne tik organinė struktūra, bet ir funkcionavimo sistema. Todėl sąvoką „organas" reikėtų suprasti ir kaip audinių darinį, ir kaip jo funkcijų visumą, kuri kur kas platesnė nei teigiama modernios Vakarų medicinos teorijose. Taip pat zang-fu organų veikla glaudžiai susijusi su visą žmogaus kūną išraizgiusiais dvylika reguliariųjų meridianų ir psichikos procesais.

Jautis, kaip metų ženklas, irgi yra siejamas su storąja žarna. Vadovaujantis tradicinės kinų medicinos principais, laikoma, kad kai kokį nors iš dvylikos pagrindinių organų atitinka elementas ar gyvūnas, tas organas ar jo funkcijos tais metais labiau pažeidžiamos. O jei išpuola tais pačiais metais elementas ir gyvūnas, atitinkantys tą patį organą, pavojus jam dar labiau padidėja.

Kadangi pats nemažai šiuos reiškinius stebėjau, galiu tik nulenkti galvą prieš senovės kinų išminčius. Jų klasifikacijos principai - atlaikę kelių tūkstantmečių išbandymus, yra tikslūs kaip šveicariškas laikrodis, taip pat kur kas objektyviau atspindi realybę, nei Vakarų modernioji medicina.

Taigi, kaip praeitais, Metalinės Žiurkės, metais (metalas atitiko plaučius, o Žiurkė irgi siejama su plaučiais) Žemės planetos gyventojai iš tikrųjų turėjo tendenciją sirgti kvėpavimo takų ligomis, taip šiais metais vyraus reali tendencija sirgti su storąja žarna susijusiomis ligomis. Be to, neigiama metalo įtaka plaučiams irgi išliks.

Kinų analitiniai institutai, analogiški amerikiečių „Rand Corporation", kuriuose dirba tūkstančiai aukštos kvalifikacijos specialistų, paakinti neregėtos sėkmės kuriant totalią psichozę praeitais metais, šiais metais irgi, ko gero, nesnaus.

Per 2020 m. pseudopandemiją rytiečiai galutinai įsitikino, kad spekuliatyvinės modernios įrodomosios medicinos teorijos yra silpniausia pažangia civilizacija save vadinančio Vakarų pasaulio dalis. Tai, ką kinų gydytojai nesunkiai išgydo paprasčiausiomis vaistažolėmis, Europos ir Amerikos medikai gydo dešimtis kartų pavojingesniais vaistais nei pati liga ir taško milžiniškas lėšas beprasmių vakcinų kūrimui ir platinimui. Žodžiu, Vakarų pasaulis vadovaujasi išvirkščiomis ir išgalvotomis vertybėmis.

Jau dabar tai šen, tai ten pasirodo kinų medikų angažuoti pranešimai, kad koronavirusai ilgiausiai išsilaiko išeinamojoje angoje, todėl iš ten neva geriausiai imti mėginius testams. Po kurio laiko, kai tik sorošai, zuckerbergai, bezosai ir gatesai suvoks daug žadančią perspektyvą, gerai užbašliuota mainstryminė pandemines bei kitokias iškrypusias vertybes propaguojanti žiniasklaida greičiausiai ims platinti sensacingus pranešimus, esą koronavirusai kur nors Ekvadore arba Zimbabvėje mutavo ir persikėlė gyventi iš kvėpavimo takų į užpakalius. Va, tada tai prasidės tokios linksmybės, kad praeitų metų kvailiojimai su kaukėmis pasirodys tik nekalti žaidimėliai. Vielų jau niekas jums į nosis nebekaišios, bet, jas truputį modernizavę, grūs į pasturgalius.

Kadangi ši procedūra kiek šlykštoka (žinoma, ne visiems - yra mažumų, kam tai labai patinka), už ją gali tekti dar ir gerokai susimokėti. Nemokamų testų era baigsis. Taip, kaip dabar daug kur pasaulyje įeinant į parduotuves termovizoriais matuojama temperatūra, artimu metu dienos šviesą turėtų išvysti naujos kartos elektroniniai kiniški bezdomačiai ir, prieš jums įeinant į kokį nors prekybos centrą ar koncertų salę, bus kišami jums prie užpakalių, siekiant pamatuoti išmetamą CO2 kiekį. Panašiai taip testuojami automobiliai per būtiną periodinę techninę apžiūrą, jei nežinote, kam susimokėti.

Kad negadintumėte oro ir neprisidėtumėte kaip tos liūdnai pagarsėjusios karvės prie visuotinio klimato atšilimo, bus reikalaujama dėvėti specialius pampersus su oro nepraleidžiančiomis membranomis arba bezdakelnes su filtrais. Tiesa, iškyla klausimas, kas tikrins, ar jūs laikotės instrukcijų, ir kokiu būdu tikrins. Bet, kaip rodo metus laiko vykę cirkai, persekiojant sveiką protą išlaikiusius ir nedėvinčius nei kaukių, nei papinykų kaušų ant veidų piliečius, tai policijos išradingumui nėra ribų. Jei kvailiojanti valdžia nurodys, tai tikrins ir apatinį trikotažą.

Taip, kaip dabar prekybos centrai iš dešimties įėjimų dėl sveiku protu nesuvokiamos logikos palieka tik po vieną veikiantį, tai, prasidėjus analinei koronavirusų atmainos pandemijai, bus uždarinėjami viešieji tualetai, o viešajame transporte bus dezinfekuojami ne turėklai kaip dabar, bet sėdimosios vietos.

Žinoma, rankas ir toliau reikės dezinfekuotis chemikalais, nes, neduok dieve, jei buvote nuėję kur ant didelio, galbūt pamiršote jas nusiplauti, o gal apskritai nepraktikuojate rankų plovimo po kakojimo, atseit, taupote vandenį. Nieko čia juokingo ir smerktino: jau dabar Davoso švabai ir kiti ideologiniai prietrankos teigia, kad visur, kur tik įmanoma, vandenį reikia taupyti, esą vaikštau pasmirdęs, nesiprausiu, taupau vandenį ir taip padedu išsaugoti ekologinę pusiausvyrą.

Taip, kaip mokinukai dabar negali normaliai mokintis mokyklose, nes neva platina koronas, taip ir dėl analinėse angose įsikūrusių virusų negalės eiti į mokyklas, nes daugelis mažvaikių nesusipranta prieš išeidami į pamokas nusituštinti, taigi, platins šiknos covidus mokymo įstaigų tualetuose.

Tas pat liečia ir muzikos, kino bei teatro mylėtojus. Kad ir kokiais kultūringais dedasi Melpomenės, Talijos, Terpsichorės, Eratos ir Euterpės gerbėjai, vis tiek tai vienas, tai kitas, per pertraukas pasitrynę bufetuose ir kavinėse, paskui prietemoje, kai visi sėdi rampos šviesos užhipnotizuoti ir sutelkę dėmesį į scenoje vykstančius stebuklus, nevengia paleisti į erdvę po riebų žaltį, taigi, kartu ir mutavusius analinius covidus. Tad kultūrinius renginius teks ilgam pamiršti.

Influenceriai, be abejo, kad nurautų šiek tiek pinigėlių, ims platinti šūkius „Būkime stiprūs kartu, o bezdėkime atskirai!" arba „Sėdžiu namuose, perdžiu atsakingai ir taip gelbėju pasaulį nuo globalaus atšilimo". Kas kad lauke - minus 20? Jei Amerikos demokratų lobistai, stumiantys brangias, beprasmes ir niekam nereikalingas, sveikatai žalingas, žaliosiomis pavadintas technologijas, pasakė, kad vyksta atšilimas, vadinasi, reikia kaip apuokams kartoti „globalus atšilimas" tarsi mantrą. Pasakys, kad balta yra juoda, ir įtakotukai apsiputodami kiauksės, kaip iki šiol niekas nesusiprato, kad balta spalva iš tikrųjų yra juoda.

Kokių dar nesąmonių rimtais snukiais prigalvos Davoso išgamų šutvė, mūsų SAM ir kitų šalių analogiškos tarnybos? Jeigu neturite ką veikti, galite prisigalvoti patys, ką darytumėte ir kaip tyčiotumėtės iš kitų, nuo lovio nustumtų tautiečių, atsidūrę valdžioje.

Tačiau per daug nesivarginkite, nes valdžiažmogiai už jus sugalvos vis tiek kur kas šlykščiau. Taigi, akivaizdu, kad Metalinio Jaučio metai bus dar sunkesni nei nueinantys Metalinės Žiurkės metai. Ypač daug nepatogumų ir pačią tikriausią diskriminaciją turėtų patirti kefyro, bulvių, pupelių ir raugintų kopūstų mėgėjai, nes taip derinant maistą, žmogaus organizmas akumuliuoja hiperbolizuotą CO2, metano bei azoto kiekį, ir paprastai jis į aplinką patenka nusitęsiančių smirdančių oro srovių pavidalu.

Jei skaitant šias eilutes, dar nesupykino, tai jūsų nervų sistema - tikrai stipri, o tai teigiamai veikia imunitetą. Vadinasi, yra vilčių, kad negandas atlaikysite pakelta galva. Žodžiu, žiūrėkite CNN, BBC, LRT ir, kai tik pamatysite, kad analiniai sričiai skiriamas ypatingas dėmesys, žinokite, kad mano prognozės jau pildosi.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (33)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PRAMONĖS: 2017–2020 m. Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijai (IFPA) priklausančios kompanijos mūsų šalyje investavo 137,4 mln. eurų.
  • SĄRAŠAI: Visos politinės partijos iki spalio 1 dienos Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus.
  • MOKESTIS: Aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, ketinama didinti registravimo mokestį taršiausiems automobiliams bei įvesti metinį taršos mokestį, o taip pat žadama didinti akcizo mokestį degalams.
  • RINKIMAI: Vokietijoje vykusius nacionalinius rinkimus laimėjo Socialdemokratų partija.
  • VAKCINOS: „Pfizer“ vykdantysis direktorius Albertas Bourla teigė, kad „mes turėsime vakcinas, kurių apsauga galios mažiausiai metus, todėl realiausias scenarijus bus kasmetinė revakcinacija, tačiau to iki galo dar nežinome, reikės palaukti daugiau duomenų.“
  • SANTUOKA: Šveicarijoje referendumu buvo pritarta homoseksualių porų santuokoms.
  • PASAS: Italijoje, nuo spalio 15 dienos, visi dirbantieji turės pateikti „Žaliąjį pasą“.
  • SKOLOS: Valstybei už studijas skolingi apie 17,5 tūkst. asmenų, daugiausia – už paskolas, teiktas iki 2010 metų, dėl kai kurių skolininkų kasmet teismus pasiekia keli šimtai ieškinių.
  • ŠILDYMAS: Rugsėjo 27-ąją Kaune oficialiai pradedamas šildymo sezonas - kaip ir praėjusiais metais, kauniečiams šilumos kaina bus mažiausia tarp didžiųjų Lietuvos miestų.
  • MIGRANTAI: Per praėjusią parą, nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti į Lietuvą 44 migrantams, vienas asmuo dėl humanitarinių priežasčių buvo įleistas.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar teismas pripažins, jog GP yra segreguojantis ir pažeidžia žmogaus teises?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +8 C

+6 +11 C

 

+6 +10 C

+11 +16 C

+10 +15 C

 

+11 +13 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos