respublika.lt

Raimodas Dikčius: Influanceriai ir noname'ai – covido fronte (88)

2021 gegužės 23 20:00:07
Raimondas DIKČIUS

„Tas, kas sugebės jus įtikinti neįtikėtinais dalykais, tas jus privers ir žudyti kitus". Tai kadaise pasakė Volteras, ir tarpukariu kažkas iš didžiųjų mąstytojų ištarė šią frazę tuo metu, kai Hitleris skynėsi kelią į valdžią Vokietijoje.

×
nuotr. 1 nuotr.
Golemai pasiruošę vykdyti nurodymus. Straipsnio autorių nuotr.

 

Tiesiog įtartinai stebina identiškų, absoliučiai nelogiškų priemonių taikymas pseudopandemijai suvaldyti skirtingų kultūrų, skirtingų režimų, klimatinių zonų ir pragyvenimo lygio šalyse. Pavyzdžiui, visur į pirmą planą išeina tokia anksčiau niekam nereikalinga, nors visur mažiausiai pora dešimtmečių labai įkyriai brukta pilietinių piliečių rūšis kaip savanoriai. Neutralus žodelis, nereiškiantis nieko.

Jūs, kad neplatintumėte menamo užkrato - menamo, nes ir taip pas jus, kaip ir pas daug ką, jis sėdi organizmuose, nė velnio niekam nekenkia ir toliau sau sėdės - neturite teisės lankyti artimųjų, o tuo labiau - tolimų giminaičių, ką jau bekalbėti apie draugus.

Tačiau be jokių problemų tai gali daryti Apvaizdos pateptieji, jokių virusų nepakertami savanoriai, o šiais dažniausiai tampa visokie plepučiai, dainininkai, bliovę avinais ir ožiais arba stūgavę paplonintais vilkų balsais, taip pat deklamavę repą pagal fonogramą, narcizai ir egzhibicionistai, tuščiagalviai, viešai teigiantys, kad jie labai bijo tų virusų arba net jau spėjo persirgti (tiesa, lengva forma). Tai kur kas rimčiau nei prisipažnimai, neva vaikystėje skriaudė, tvirkino ar prievartavo kraugeriai tėvai arba žalioje jaunystėje - įmonės, kuriose dirbo bosai ir prodiuseriai.

Kitaip sakant, įtakotukai tyčia testavosi tol, kol gavo teigiamą atsakymą, o po to visai arba beveik sveiki pasėdėjo saviizoliacijoje dvi savaites, prieš tai gerai užsitavarinę svaigiųjų gėrimų, o pachmielų metu laiką leido socialiniuose tinkluose - daugiausia skundė kitaminčius fuckcheckeriams. Praėję savotišką iniciaciją saviizoliacijos celėse influenceriai greitai adaptavosi prie naujos situacijos, nes pseudopandemijos fone tradiciniai pajamų šaltiniai užsiraukė.

Matote, šūdai turi tokią savybę: jie neskęsta nei vandenyje, nei kur kitur - visada plūduriuoja paviršiuje ir plaukia pasroviui.

Tačiau vis tiek nereikėtų peržengti savireklamos ribų, nes tos besimptomės formos labai bado akis ne tik paprastiems žmonėms, kurie nuolatos gąsdinami, bet ir psichozės organizatoriams. Pastarieji supranta: jei nebus realių aukų su letaliniu galu influencerių tarpe, tai muilo burbulas gali sprogti. Todėl tai vienoje, tai kitoje šalyje reklamuojamos anapilin pasitraukusios žinomos personos kaip mirę nuo covido, nors tikros mirties priežastys greičiausiai - visai kitos, o kai kurie jų, taikant neadekvatų gydymą, metodiškai numarinami ligoninėse.

Latvijoje paslaptingomis aplinkybėmis miręs režisierius Kim Ki-Dukas jau įtrauktas į covido aukų sąrašus. Prancūzijoje koronine auka neva tapo praeito šimtmečio vidurio TV ekranų žvaigždė, devyniasdešimtmetis Remy Julienne, kažkas panašaus į prancūzišką Jamesą Bondą. Jungtinėse Valstijose vienoje Los Andželo ligoninėje nuo koronaviruso mirtinai nugydė bene žymiausią pasaulyje pokalbių laidų vedėją Larį Kingą.

Lietuviai irgi nesnaudžia. Neseniai Marijos žemėje mirė solidaus amžiaus sulaukęs buvęs Seimo narys, garsus lietuvių politikas, tarp kitko, savu laiku Tibetą, vieną seniausių pasaulio kultūrų, viešai palyginęs su Papua Naująja Gvinėja. Jis, turėdamas rimtų širdies problemų, gydytojų patartas, vartojo raminamuosius vaistus, - o širdininkams psichotropikai yra tiesioginis kelias į anapus. Šiam politikui po sunkios operacijos pasitraukus anapilin, daktarėliai vietoj to, kad užrašę bene realiausią mirties priežastį „buvo nugydytas", pareiškė esą „mirė nuo koronaviruso".

Taip kad įtakotukams reikėtų irgi truputį pasisaugoti, kad geradėjai, už pliurpalus žarstantys pinigus, kurio nors iš jų paprasčiausiai nenugalabytų, nes Lietuvai akivaizdžiai trūksta vadinamosios sakralios covido aukos. Įsivaizduojate, koks ažiotažas kiltų, jei korona pribaigtų, tarkim, Marijoną Mikutavičių, Svarą, Arnoldą Lukošių, Agnę Jagelavičiūtę ar Tapiniuką, o jeigu dar Andrių Mamontovą, tai būtų tokia pat procesija kaip Maskvos olimpinių žaidynių metu sekė paskui Vladymiro Vysockio grabą.

Visi, kurie priešinasi koroninei psichozei, metodiškai pjudomi, pradedant jokių ypatingų pasiekimų nei moksle, nei karjeroje nepasiekusiais paprastais, tačiau mąstančiais eiliniais piliečiais ir baigiant gydytojais, mokslininkais, net Nobelio premijos laureatais ar politikais, kurie tą koronaisteriją viešai kritikuoja, pateikdami svarių, logiškų argumentų. Jie atleidžiami iš darbų, blokuojami socialiniuose tinkluose, jų straipsniai šalinami iš naujienų portalų ir mokslo žurnalų, o kai kurie prievarta uždaromi į psichiatrijos klinikas.

Ryškiausios asmenybės, išdrįsusios priešintis totaliai covido aferai, pjudomos su neregėtu azartu. Numeris vienas buvo Donaldas Trumpas, turėdamas įvairių specialiųjų tarnybų informaciją, puikiai suprato, kad tai spąstai - ir jam, ir visai jo šaliai. Priešinosi kiek galėjo, tačiau pažiūrėkite, į kokį jovalą jį sumalė. Aišku, yra karštų Trumpo sekėjų, kurie mano, kad tai - tik laikinas pozicijų užleidimas, neva viskas - dar priešaky.

Aliaksandras Lukašenka tik išdrįso viešai šaipytis iš pasaulį apėmusios pseudopandemijos, esą traktorius laukuose - geriausia terapija, ir, prašom, - su JAV Demokratų partija siejamų fondų prafinansuoti masiniai mitingai, maištai be jokio realaus pagrindo, esą Lukašenka suklastojo rinkimus. Net mūsų tautiniai Sorošo išperos prie chaoso Baltarusijoje aktyviai prisidėjo. Tačiau visa tai buvo tik širma. Ir še tau, kad nori - Baltarusija jau dalyvauja kovoje prieš pseudopandemiją Rusijos sukčiavimo įtakoje, jau ten vykdomas masinis vakcinavimas „Sputnik V", kurį pati Baltarusija ir gaminasi.

Kultūros ir meno žvaigždės, kurios šaipėsi iš tariamos psichozės, taip pat patyrė tokį spaudimą ir iš priešų, ir iš tariamų draugų, kad turėjo ieškoti penkto kampo. Rusijoje Nikita Michalkovas, net nežiūrint jo artimos draugystės su gynybos ministru Sergejumi Šaigu ir prezidentu Vladimiru Putinu, tik truputį viešai atskleidė koroninius užkulisius, ir iškart buvo pašalintas iš dviejų „VGTRK" kanalų bei susilaukė didžiulės pjudymo kampanijos viešojoje erdvėje, kuri aktyviai vyksta iki šiol, net ir sugrąžinus režisierių į pagrindinius Rusijos TV kanalus (mat N. Michalkovo laidų reitingas - milžiniškas). Holivudas atsisakė žymios Amerikos aktorės Ginos Carano už jos viešus pasisakymus prieš koronaaferą.

Pas mus - tas pats scenarijus, tik miniatiūroje. Lietuvoje žurnalistai, atskleidžiantys tamsiąsias tariamos pandemijos puses, organizuotai puolami, išstumiami į užribį, blokuojami socialiniuose tinkluose. Svarbiausia - asmenys, organizuojantys pjudymo akcijas, išlieka anoniminiais noname'ais, paprastai plačiajai visuomenei nežinomi, tačiau praėję profesionalų užsienio specialistų instruktažą.

Taip pat į jų gretas įsilieja nepopuliarūs žurnalistai, nesusilaukę iki tol jokio rimtesnio skaitytojų dėmesio, bet tariamos pandemijos fone siekia bet kokia kaina skaisčiai sužibėti visomis vaivorykštės spalvomis. Ir, nors jiems už visiškus nusipaistymus neblogai sumoka, jie didesnio skaitomumo kaip nepasiekė, taip ir nepasiekia.

Tai - armija beveidžių covido karių, pilkų pelyčių, miglotų užsienio fondų išperėtų golemų, slapta nekenčiančių visko, kas gražu pasauly. Jiems ta pseudopandemija - šansas pasijusti reikšmingais.

Jūs tik pažiūrėkite, kokie reikšmingi tapo žemiausios grandies prekybos centrų darbuotojai: patiksite - įleis jus apsipirkti, nepatiksite - neįleis, ne tokio fasono kaukė, ne taip uždėta, per arti vienas kito stovite, gali drąsiai jus be jokių skrupulų užsipulti, apipurkšti chemikalais, ir neišlėks už tai iš darbo - netgi gaus pagyrimą.

Jeigu golemams transatlantinės psichozės organizatoriai įteigs, kad, siekiant apsisaugoti nuo virusų ir apsaugoti kitus, reikia žudyti iš koroninės aferos besišaipančius, normalų, šaltą protą išlaikiusius žmones, jie net nesusimąstę - nes mąstyti paprasčiausiai nemoka - ims galabyti kitaminčius.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (88)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PADARINIAI: pietinėje Belgijos dalyje – prancūzakalbėje Valonijoje – prasidėjo šiukšlių krizė - po smarkių potvynių, kilusių liepos 14-16 dienomis, regione perpildyti visi sąvartynai, ir statybinių šiukšlių kalnai ėmė dygti nenaudojamoje automobilių magistralėje A601.

  • KOVA: antradienį Graikijos ugniagesiai kovoja su dideliu miško gaisru šiauriniame Atėnų priemiestyje, jo dūmai juntami šalies sostinėje - ugnis šėlsta Dioniso municipaliteto miško masyve, netoli Galinio kaimelio, rajone tarp Stamatos ir Rodopolio gyvenviečių.
  • STIPRUS: pirmadienį Indonezijoje, prie Sulavesio salos pakrantės, įvyko 6,2 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba, tačiau perspėjimų dėl cunamio grėsmės nebuvo.
  • KOSMOSE: šeštadienio vakarą virš pietinės Norvegijos naktinį dangų nušvietė didelis meteoritas, sukėlęs bangą pranešimų net iš Švedijos apie pastebėtą dangaus kūną, pranešė vietos žiniasklaida.
  • SIAUTĖJA: miškų gaisras, kilęs už maždaug 100 km į vakarus nuo Barselonos, sunaikino 1 100 hektarų miško ir dirbamos žemės, sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Katalonijos miškų komisija.
  • GĄSDINO: Filipinus šeštadienį supurtė stiprus žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), tačiau jis įvyko giliai po žeme, todėl vietos pareigūnai teigė nesitikintys daug žalos.

  • SKĘSTA: potvyniams apėmus dalį Vidurio Kinijos teritorijos, penktadienį, pasitelkiant savadarbius tiltus, buvo evakuojami kaimų gyventojai - tai daroma dėl šalies rytinės pakrantės link artėjančio taifūno, kuris gali sukelti dar didesnius potvynius.
  • TRANSPORTAS: Europoje antrą šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padvigubėjo naujų elektra varomų transporto priemonių pardavimai, penktadienį nurodė Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).
  • ATIDARYMAS: Grikapalyje penktadienį buvo atidaryta didžiausia pagal pagamintos vienoje vietoje elektros kiekį nutolusi saulės elektrinė Lietuvoje, kurios galingumas yra 3,35 MW - platforma nuo jau egzistuojančių skiriasi tuo, kad „SoliTek“ modernių technologijų dėka vartotojams užtikrinama 35-40 proc. efektyvesnė elektros generacija ir dvigubai mažesnė kaina už elektros energiją.
  • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikia kaliniams, priklausomiems nuo narkotikų, vietoj pagalbos dalinti švirkštus ir adatas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +22 C

+16 +22 C

 

+15 +21 C

+21 +29 C

+19 +28 C

 

+18 +20 C

0-9 m/s

0-10 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos