respublika.lt

Politikų vasara - ką veikia patys ir ką siūlo kitiemsnuotraukos (15)

2020 rugpjūčio mėn. 01 d. 06:53:10
Jadvyga Bieliavska, Elta

Koronavirusas pakoregavo ne tik daugelio šalies žmonių vasaros planus, bet ir Seimo narių darbotvarkę. Didelių renginių, konferencijų, komandiruočių nebeliko, oficialios atostogos neįteisintos, bet poilsis ne tik priklauso, bet yra būtinas ir Tautos atstovams. Daugelis jų tvirtina, kad vasarą daugiau dėmesio skiria savo šeimoms ir užsiima širdžiai miela veikla - tvarko aplinką, gėlynus, šienauja, grybauja, uogauja, žvejoja, maudosi, mina dviratį, mėgaujasi vandens sportu.

×
nuotr. 5 nuotr.
Vaizdeliai iš Seimo narių vasaros - Kęstutis Glaveckas kelia, kaip pats sako, nealkoholinio šampano taurę sūkurinėje vonioje su gydytoju Vitalijumi Sokolovu.

 

Lietuvos naujienų agentūros ELTA žurnalistė Jadvyga Bieliavska teiravosi Seimo narių, kuo jie užsiima vasarą, kur planuoja keliauti ir ką rekomenduotų aplankyti Lietuvoje, kokių pastabų sulaukia iš rinkėjų ir kokio tikisi naujo politinio sezono.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis:

Jau ketvirtą vasarą planuoju atostogauti, bet kol kas tokio plano įgyvendinti nepavyko ir tikrų atostogų, kokios įprastos daugumai žmonių, per pastaruosius kelerius metus neturėjau.

Savo laiką dabar išnaudoju taip - susipažįstu su dokumentais, peržiūriu spaudą, žiniasklaidos priemones, vyksta susitikimai, renginiai ne tik Seime, bet ir kitose šalies vietose. Jeigu nieko nebūna numatyta, leidžiuosi į „kelionę“ aplink namą, skiriu dėmesio aplinkos tvarkymui, gyvatvorių priežiūrai, šiuo metu yra svarbu ir išretinti vaismedžių vaisių užuomazgas.

Taip pat labai didelis malonumas - būti su šeima, o ypač teškentis su anūkais.

Užsienyje atostogauti neketiname, nes jei mes išsiruoštume dviese su žmona Irena, tai vykti turėtume keturiese - su privalomąja apsauga.

Seimo narė Agnė Širinskienė:

Paprastai vasaros atostogas, gal tiksliau, kiek ilgesnius vasaros savaitgalius, nes pastaruosius ketverius metus dirbant Seime tikrų atostogų neteko turėti, leidžiu gimtajame Ignalinos rajone. Ir sunkiai įsivaizduoju geresnę atostogų vietą nei ežerų krašto ramybė ir mano daugiau kaip pusšimtį krūmų turintis rožynas.

Lietuvoje yra daug nuostabių kampelių. Kaip savo krašto mylėtoja, siūlyčiau aplankyti Aukštaitiją, Stelmužės ąžuolą su medine be galo gražiais drožiniais garsėjančia Stelmužės bažnyčia. Čia netoli ir Šlyninkos malūnas su labai svetingais šeimininkais ir jų malamais miltais bei kepamais kepiniais. Prie pat Ignalinos, visai šalia Ginučių, užlipus ant Ladakalnio atsivers net šešios žydros ežerų akys. O kur dar Palūšė ir Aukštaitijos nacionalinis parkas...

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis:

Esu žmogus, kuriam žemės trauka vienu metu yra ir gyvenimo būdas. Negaliu be lauko, daržo, sodo, miško, šalia tėčio tėviškės tekančio Nemuno. Mėgaujuosi viskuo, ką gali nuveikti vasarą kaime: sodinti, auginti, šienauti, ravėti, uogauti, grybauti, maudytis, ruošti atsargas žiemai. Kaime atsigauna, pailsi protas, o fizinis nuovargis tik padeda gerai išsimiegoti.

Aš linkęs vasaras leisti a.a. tėčio, Juozo Palionio, gimtinėje, Siponių kaime, Birštono savivaldybėje. Ten turiu nedidelį ūkį, kuriame surandu širdžiai ir rankoms malonios veiklos. Prienų ir Birštono kraštą neblogai pažįstu, todėl kviesčiau apsilankyti šioje nuostabioje, poeto Justino Marcinkevičiaus kūryba apdainuotoje, garsiais, žymiais žmonėmis derlingoje žemėje. Niekur kitur Lietuvoje nerasite kitų tokių Nemuno vingių kaip ties Prienais ir Birštonu, aukščiausio apžvalgos bokšto, vienintelio, unikalaus medinių skulptūrų Saulės rato Matiešionyse, prof. J.Kazlausko tėviškėje, paslaptinga trauka dvelkiančio Davatkyno Šilavote, Rimorystės muziejaus Veiveriuose ir t.t. Nesustodamas galėčiau vardinti akį traukiančias vietas. Labai kviečiu atvykti į Birštoną ir Prienus - turiningai ir įdomiai praleisite laiką!

Seimo narė Irena Šiaulienė:


Vasarą leidžiu Klaipėdoje. Čia mano namai, džiaugiuosi galėdama ilgėliau pabūti juose, skirti daugiau laiko aplinkos tvarkymui, naudingai pajudėti, pasidžiaugti žydinčiomis gėlėmis, ramiai išgerti puodelį kavos. Stengiuosi ryte arba vakare nukeliauti dviračiu per Girulių mišką iki jūros, išsimaudyti, pasivaikščioti ir vėl grįžti per vasara kvėpuojantį mišką.

Seimo narys Kęstutis Glaveckas:

Sėkmingai leidžiu vasarą namuose ir Seime, netoli esančiame miške ir Vingio parke. Mėgstu pasivažinėti motociklu prisimindamas jaunystę.

Seimo narė Ingrida Šimonytė:

Iki šiol praktiškai visas vasaras leisdavau Lietuvoje, daugiausia Vilniuje, nes nelabai galėdavau išvykti ilgesniam laikui dėl dabar jau amžinatilsį mamos slaugos. Tad daugiausiai laiko praleisdavau savo gėlynuose ar kitose pernelyg nuo namų neatitraukiančiose pramogose, o kadangi vasaromis aplankydavo ir sesuo su vaikais, tai tiesiog stengdavausi būti gera teta. Panašiai leisiu ir šią vasarą. Tikiu, kad kelioms dienoms pavyks nuvykti ir tolėliau nuo namų, pavyzdžiui, į pajūrį.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė:


Vasara - tai laikas, kai gali daugiau laiko skirti šeimai ir artimiesiems, tad stengiamės suplanuoti veiklas taip, kad pabūtume kartu. Dažniausiai leidžiame laiką prie Baltijos jūros.

Kadangi gyvenu Maišiagaloje, tai tikrai kviečiu aplankyti šį miestelį, taip pat labai patarčiau aplankyti Karmazinų pažintinį taką. Jo ilgis - 6 km. Jis vingiuoja netoli Dūkštų, Neries regioniniame parke, Velniakampio kraštovaizdžio draustinyje. Takas žavus tuo, kad jo kelias nėra asfaltuotas, o tik pramintas žmonių. Stebina, kad miške daug ąžuolų, o tai - ne taip dažna Lietuvos miškuose. Tai puiki pramoga visos šeimos trumpai išvykai.

Seimo narys Artūras Skardžius:

Vasarą leidžiu Lietuvoje. Kartais pavyksta savaitgalius praleisti ir su šeima, draugais, daugiau paskaityti. Esu sportiškas žmogus, todėl labai mėgstu vandens sportą: keliones baidarėmis, vandens slides, irklentę. Leidžiuosi į dviračių žygius. Praktikuoju Tai chi ir Chi kung. Man tikras poilsis - aktyvus poilsis.

Seimo narė RasaBudbergytė:

Mano vasaros poilsio planai tradiciniai - kelios dienos Druskininkuose ir kelios dienos prie jūros Palangoje. Vasaros malonumais stengiuosi pasimėgauti Lietuvoje. Druskininkus labai myliu už jų pušynus, gamtą, galimybes atsipalaiduoti. O Palanga jau nuo vaikystės - vasariškų sentimentų vieta. Bet kokiu oru Baltijos bangos, vėjas ir saulė nukelia tarsi į kitą erdvę, puikiai „atlaisvina galvą“ šviežioms mintims.

Seimo narė Aušra Papirtienė:

Beveik visas vasaras praleidžiu Lietuvoje. Tik kartais trumpam aplankau savo dukros Agnės šeimą, kuri gyvena Austrijoje, arba dukra su šeimyna aplanko Lietuvą. Pernai Lietuvoje krikštijome mano anūkėlį Julių Mateo. Šįkart bandysiu porai dienų aplankyti birželio 16 d. gimusią anūkėlę Aną Aurorą. O šiaip iš Lietuvos niekur nenoriu išvykti. Radusi laisvesnio laiko žvejoju, grybauju, uogauju, vaistažoliauju.

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis:

Šiuo metu faktiškai 70 proc. savo laiko tenka praleisti susitikimuose su gyventojais, partijos skyriais. Turiu ūkį, nemažai laiko, ypač savaitgaliais, skiriu jam. Kadangi mūsų vasara oro prasme būna įvairi, tai laisvą minutę ir pažvejoju. Žinoma, nepraleidau ir grybavimo karštligės.

Aš kaip tikras žemaitis iš Žemaitijos ir su Žemaitaičio pavarde, pirmiausia siūlau aplankyti Žemaitiją ir Mažąją Lietuvą. Čia yra daug nuostabių vietų - Šilalė, Kelmė, Raseiniai, Telšiai, Šilutė... Yra daug naujų objektų, kur galima gauti naujų potyrių, nuo plaukimo laivu, žvejybos Nemune, Kuršių mariose, baidarių žygio Jūros upe, medžioklės Kretingoje iki vikingų Palangoje, nuo Raseinių lygumų iki Medvėgalio kalnų ir jo kalniukų, nuo Bijotų Baublių iki Kelmės dvaro.

Seimo narys Jurgis Razma:

O aš laiką tarp sesijų daugiausia leidžiu Daugėdų kaime, kur gyvenu, kelioms dienoms ketinu nuvykti prie jūros.

Džiaugiuosi, kad šiuo metu galiu patenkinti savo pomėgį grybauti, nes Žemaitijoje gana gausiai ėmė augti grybai. O kiti pomėgiai sutampa ir su neišvengiamomis pareigomis. Tai kassavaitinis žolės pjovimas, daržo laistymas ir kitos pramogos. Nė vieną vasarą nesu atostogavęs užsienyje, tuo labiau to neplanuoju dabar.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (15)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”
2. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
3. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
4. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
5. Vitas TOMKUS: JUOKAI JAU BAIGIASI, arba TEGYVULIUOJA PIDERALDEMOKRATIJA!
6. Globalistai atims mamą ir tėtį
7. Po vakcinos nuo COVID-19 - mirtis
8. N.Venckienė: Jie teisia, o aš vaidinu, kad tikiu
9. Algimantas Rusteika: Bakalaurų vyriausybė pasiilgo Rusijos
10. Po vakcinos nuo COVID-19 - mirtis
11. Globaliame pasaulyje nekorektiška vadintis lietuviu
12. Laukėt, kad Dulkys virusą patvarkytų?
13. Didina pensijas, o jos vis nekyla (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
14. Ką jie dabar pasakytų žuvusiųjų artimiesiems?
15. Prieš 30 metų dėl laisvės buvome pasiruošę viskam
16. Nesiskiepysi nuo COVID-19 - greitai lėksi iš darbo?
17. Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu
18. O.Strikulienė: KAPITOLIJAUS ŠTURMĄ INICIJAVO NE TRAMPAS
19. O jeigu karas?
20. Policijos veteranai užsigeidė privilegijų
21. Vitas TOMKUS: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vakarams bus labai blogai, Lietuvai - tik blogai
23. Zigmas Vaišvila: Siaubiamiškio pasaka Nr.2 („Siaubiamiškio pasakų kūrėjas ir jo alaviniai kareivėliai")
24. Užkalti karstai kelia dar daugiau įtarimų (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
25. Lengviau sukurti vakciną nuo Covid-19, nei ištirti bylą (su Vito TOMKAUS trigrašiu)

Dienos klausimas

Ar stebėsite išrinkto JAV prezidento Dž.Baideno inauguracijos ceremoniją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar karantinas pakeitė Jūsų apsipirkimo įpročius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-15 -13 C

-3 +1 C

 

-2 +1 C

-3 +2 C

+2 +4 C

 

+2 +4 C

1-6 m/s

1-6 m/s

 

0-5 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2132 PLN - 4.5352
RUB - 89.4400 CHF - 1.0769
GBP - 0.8910 NOK - 10.3423

Nuorodos