respublika.lt

Olava STRIKULIENĖ: Šachas ir matas V.Čmilytei-Nielsen

(225)
2023 sausio 25 11:34:03
Olava STRIKULIENĖ

„Respublikos" akiratyje - Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, visiems Lietuvos politikams parodžiusi, kaip lengva pačiai prieš save išprovokuoti kritiką. O dar blogiau - bent savaitei paversti Lietuvos valstybę ir savo asmenį tiesioginiu Kremliaus taikiniu.

×
nuotr. 3 nuotr.
Seimo kanceliarijos (Ilonos Šilenkovos) nuotr.

 

Tas, kas patarė V.Čmilytei-Nielsen paviešinti feisbuke graudžią žinią, jog jos puolėjai painioja žaidimą Rusijos klube su atstovavimu Rusijos nacionalinei rinktinei, yra arba provokatorius, arba visiškas kvailys. Pats sukūręs komunikacijos bombą.

Jungtinės Karalystės monarchė Elžbieta II-oji ne be reikalo niekada nesiteisindavo ir drausdavo teisintis visai karališkajai šeimai. Žinojo, ką darė. Nes kuo labiau teisiniesi, tuo labiau įsipainioji. Anot britų, į skeletus savo spintoje. Nes kiekvienas žmogus savo spintoje turi skeletą. Nebūtinai senelį tankistą ar žiaurų monarchą protėvį, bet kai eini į politiką - vis vien ką nors apie tave atkapstys. Tad visas skaudžias ar nemalonias tiesas - verčiau iškart padėti viešai ant stalo. Nelaukiant, kol oponentai ims naršyti stalčius ir spintas.

Bent kiek patyręs žmogus būtų suvokęs, jog smalsuoliai, išgirdę, kad V.Čmilytė atstovavo Sankt Peterburgo šachmatininkų klubui, suskubs išsiaiškinti, kad tai yra Sankt Peterburgo valstybinio ekonomikos universiteto klubas. O kiekvienas universitetas, įskaitant ir lietuviškus, tikrai bus išmokslinęs bent vieną studentą, kuris vėliau tapo KAŽKUO. Na, nebūtinai teigiamu. O jei rusiškas universitetas turi karinę katedrą, tai tikrai paruošė bent kelis neteigiamus karininkus, sietinus su karine invazija į Ukrainą.

Tad vien remiantis vienu Sankt Peterburgo universitetu galima vystyti prieš V.Čmilytę-Nielsen atakas be perstojo. Kol patiems įkyrės. O kas dėl to kaltas? Idiotas „komunikatorius". Kažkas, pataręs Seimo pirmininkei teisintis feisbuke. Ir aišku tas, kas būsimai politikei nepatarė iš anksto išvardinti visus pasaulio klubus, kuriems atstovavo per savo sportinę karjerą.

Pagiriamasis žodis kvailystei

Dar vienas kuriozas - Seimo pirmininkę šiuo metu užstoja „Sputnik", „Financial Times Kazakhstan", „EA Daily" korespondentas Baltijos šalyse ir mūsiškiai liberalai su konservatoriais! Seimo pirmininkę puola priešai! Nors kartą sutapo Tomo Vytauto Raskevičiaus ir Rasos Juknevičienės nuomonė su Kremliumi. Ir su idiotu „komunikatoriumi", per kurio kvailumą Lietuvos Seimo pirmininkė tapo Lietuvos „nacionalistų" auka. Neva persekiojama kartu su kitais Lietuvos rusakalbiais. Labai tinkamas fonas prisiminti ir senelį tankistą, ir tėvelį vyr. leitenantą. Ir tankisto anūkę, net ir dabar kenčiančią nuo Lietuvos „fašistų", „dešiniųjų radikalų".

Na, tikrai netikiu, kad mūsų Seimo pirmininkė yra tyčinė provokatorė, bet turėtų atidžiau žiūrėti, kas yra jos komandoje. Neatsimenu, kad rusų propagandistai taip būtų puolę ginti Dalią Grybauskaitę, o V.Čmilytę-Nielsen - iškart. Gal kad sukompromituotų?

Vargas dėl proto

Kita vertus, kam eiti į politiką, jei joje ne kažin kiek susigaudai? Bet nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo pradžios Lietuvoje į politiką eina ir dainininkai, giedorėliai, pajacai. Atrodo, specialiai lenda, kad juos būtų labai lengva sukompromituoti. Su nuotrauka šalia bandito, kurio nepažįsti. Ar renginyje su prieštaringos reputacijos verslininku, kurio biografijos nežinai. Ar kažkur suvalgei ne tą kotletą. Na, kurių galų lįsti į politiką, jei esi nepasiruošęs, kad tave fotografuos, seks, gaudys, medžios kaip zuikį?

O kodėl lenda? Nes įsivaizduoja, jog bus lengva. Nesuvaidinsi šachmatininko, jei nemoki žaisti šachmatais. Nesuvaidinsi lakūno, jei nemoki skraidyti.

Bet politika turbūt yra vienintelė darbo sritis, kur darbą gali imituoti. 2012-aisiais šachmatininkė Viktorija šiek tiek paimituoja politikę. 2012 m. spalio 14-ąją V.Čmilytė, įrašyta į Liberalų sąjūdžio sąrašą, dalyvauja Seimo rinkimuose. Dainų rinkimų apygardoje gauna 1253 balsus. Tarp kitų vienmandatininkų atsiduria 6-oje vietoje. Į Seimą nepatenka. Ir atrodo, kad politikė V.Čmilytė iškart „išsijungė" ir"įsijungė" profesionalė šachmatininkė. Kuriai visiškai nesvarbu, kur rungtyniauti, nes skirtingos būna tik politinės figūros, o šachmatų figūros visur vienodos.

Tad praėjus metams po nesėkmingų Seimo rinkimų, mūsų būsimoji Seimo pirmininkė jau žaidžia šachmatais Sočyje. Nes šachmatuose nėra Krymo aneksijos. Kaip anksčiau nebuvo šachmatuose ir Rusijos-Gruzijos (Sakartvelo) karo. Bet jei V.Čmilytė 2012-aisiais būtų patekusi į Seimą, tada jai Krymo aneksija oho dar ir kaip egzistuotų. Kaip ir kitiems Seimo nariams.

Ar jums nesusidaro įspūdis, jog Lietuvoje egzistuoja dvi Viktorijos. Viena - apolitiška šachmatininkė, o kita - partijos lyderė, Seimo pirmininkė, principinga Lietuvos valstybės, Ukrainos valstybės gynėja nuo visų nedemokratiškų santvarkų.

O kuri iš tų Viktorijų tikra? Abi. Nes mūsų visuomenei dviveidiškumas būdingas.

Įsivaizduoju, kaip dabar skalambytų socialiniuose tinkluose visi „elitiniai", jei Sočyje būtų aptikta ne V.Čmilytė, bet Agnė Širinskienė ar Remigijus Žemaitaitis. O savą - negi skriausi?

Robis buvo bukesnis

JAV kadaise turėjo genialų šachmatininką Robertą Fišerį (Robert James Fischer), ganėtinai buką kitose srityse. Kai tuometinis JAV prezidentas 1992 m. paskelbė sankcijas Jugoslavijai, R.Fišeris vis vien vyko ten žaisti, o vėliau, išsigandęs, kad Amerikoje laukia areštas, apsigyveno Islandijoje. Ką padarysi? Buvo per bukas sugalvoti ir viešai pranešti, kad jį užpuolė JAV priešiškos jėgos suktų nacių pavidalais. Ir iškart būtų sulaukęs Jugoslavijos spaudos bei gerbėjų amerikiečių palaikymo.

Dar viena V.Čmilytės-Nielsen klaida - jos kritiką sieti su karu Ukrainoje - „šmeižtą apie mane platina tie, kas bene labiausiai piktinasi ir dėl paramos Ukrainai". Negi viena Viktorija Ukrainai padeda? Gana nevykęs dėmesio nukreipimas nuo esmės.

Tiesiog žmonėms nepatinka, kai politikai nuslepia kai kuriuos savo biografijos faktus ir vaizduoja beydžius šventuolius, kuriuos liaupsina tokie patys prisitaikėliai. Kai susiduri su per dideliais šventeivomis, labai tikėtina, kad tai tik patogi kaukė. Dabar vienokia, o kitąkart bus kitokia. O kiekvienas, nors ir netobulas žmogus, gerbia ne kaukę, bet natūralumą ir nuoširdumą. Tačiau kas pirmas išdrįs pasakyti - gal surizikuokime pagyventi be kaukių? Bent kelias savaites. Nebent bijome, kad likę be kaukių dar labiau vieni kitus įskaudintume.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
337
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (225)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s