respublika.lt

Mūsų bičiuliai svarsto, ginčijasi, siūlo (13)

2020 rugsėjo 19 15:48:00
Vladas VAICEKAUSKAS

 

×
nuotr. 1 nuotr.
„Korona“, lyg koks slaptas ginklas, ištuštino didžiuosius pasaulio miestus - galėjai juos užimti ir be patrankų. Andriaus Šiušos pieš.

 

Politikuojančios kaukės

„Dainininkas Marijonas Mikutavičius, ačiū jam už „Tris milijonus", pasaulio galiūnas Savickas, ačiū jam už pasaulio rekordus, - visų akyse sudorojo sveikatos ministrą, kad tas per ilgai prievartauja tautą dėvėti kaukes koncertuose, varžybose, kavinėse, vakarėliuose, troleibusuose, mokyklose ir net vaistinėse. Kaukės ir draudimai taip įsiėdė, kad šiuos du vyrus varo iš proto. Šalin Verygą! O man atrodo, kad du stiprūs vyrukai, skalpuodami ministrą, skuba ten, iš kur negrįžtama - „korona" anapusybėn pasaulyje jau nusinešė netoli trečdalio Lietuvos. Gal galite viešai paprotinti padūkėlius?" - linksmai rašo jaunystės laikų bičiulis, mokslo žmogus Petras Urbutis, dabar gyvenantis Rokiškio rajone, „tarp Obelių ir Antanošės."

Paprotinu Marijoną

Marijonai, Mūzos vaike, „korona" - Mirties angelas ateina nepasibeldęs ir išeina neatsisveikinęs, palikdamas sielvartą ir tuščią kėdę šeimos užstalėje. Tad dar pabūk. Dar padainuok. Nesiskubink. Pakentėk - pasaulio mokslininkai savo laboratorijose jau užčiuopė išganymo vaistą.

Visada gėrėjausi pasaulio galiūno Žydrūno Savicko raumenų galia ir valios stiprybe - tai geriausia, ką šiam lietuviškam ąžuolui davė gamta. Sportuok, brolau, nusimesk pykčio kaukę ir nusišypsok ponui Verygai - jis kentėjo ir vis dar kenčia kartu su mumis, tik daug kartų smarkiau.

„Korona" ir atostogos

„Korona" sujaukė įprastą pasaulio tvarką: atėmė darbą, paplonino pinigines, sukėlė sumaištį visuomenėse, šeimose, valdžiose. „Korona", lyg koks slaptas ginklas, ištuštino didžiuosius pasaulio miestus - galėjai juos užimti ir be patrankų.

Ir, apsiversk aukštielninkas, sugalvok pasaulinės sumaišties valandą išeiti atostogų! Ir atostogų pasiprašė ne kas kitas, o sveikatos apsaugos ministras! Čia ir truktelėjo politinio pilstuko gamintojai valatkos, tapinai, miliūtės, makaraitytės ir t.t. Kur ministro garbė? Kur politinė atsakomybė? Kur žiūri prezidentas? Labiausiai putojo mūsų pinigais išlaikoma biudžetinė valstybės įstaiga - LRT. Ponas Veryga seniai turėjo šluoti gatves, o ne vadovauti sveikatai. To negana. Lyg Dievo rykštė iš dangaus pliūptelėjo liūtis ir prigirdė Registrų centrą: peršlapo elektroninė sveikatos sistema - gydytojai nebegalėjo išrašyti receptų, gyventojai - atsiimti kompensuojamųjų vaistų. Spaudimas sveikatos ministrui stiprėjo minutėmis. Ir prezidentas, politinio pilstuko gamintojų sukelto šaršalo, nebeatlaikė - jis tučtuojau liepė grįžti Verygai iš atostogų ir užsiimti darbais, sau po nosimi pridurdamas apie moralinę atsakomybę. Visi it pakerėti laukė, kaip sureaguos „mušamasis". O jis, laidokas, žvelgia iš ekrano ir... šypsosi! Prezidente, tikrai pavargau, dar paatostogausiu. Su premjeru sutarėme: „korona" pažabota, čiuptuvai apkarpyti, atostogauju Lietuvoje, esu ranka pasiekiamas. Tai buvo netikėta ir politinio pilstuko gamintojai su nauja jėga pakilo į lemiamą ataką, bet nevidonas ministras neišsigando. Ar prezidentas, užuot įpylęs benzino, galėjo kaip nors protingiau suvaldyti dirbtinai pilstuko gamintojų įkaitintą situaciją?" - rašo smagiai plunksną valdanti bičiulė iš Utenos rajono, Užpalių gyvenvietės, pridūrusi, kad pasimokė politinio pilstuko terminų iš ankstesnių mano rašinių.

Laiškelį persiunčiau Jonui Juravičiui, knygiui, rašeivai, politikui, ilgamečiam seniūnui, vienam žemdirbių sąjūdžio kūrėjų, į Alytaus rajono Miroslavo miestelį ir paprašiau komentaro.

Pirmakursio paklydimai

Prezidentas vienu mostu galėjo suvaldyti politinį šaršalą tardamas: tautiečiai, visos valstybės įstaigos dirba, kaip dirbusios, - tarė J.Juravičius. - Turėjome „koronos" aukų, nesklandumų, šiandien ūmus pandemijos plitimas suvaldytas, ekonomika atsigauna. Jūsų prezidentas ir jo komanda patikimai valdo situaciją, tad ministras gali ramiai užbaigti atostogas, kurių tikrai nusipelnė. To būtų užtekę šaršalui užgesinti.

- Bet prezidentas pasielgė kitaip.

- Prezidentas tik ką baigė pirmąjį aukštosios valstybės vadybos, valdymo ir aukštosios politikos kursą. Dar likę ketveri prezidentavimo metai... Pirmakursiai, fuksai, dažnai užkimba ant gudresnių meškerės, dažnai pervertina savo jėgas ir galimybes.

- Jūsų žodžiai gali užgauti prezidentą ir jo aplinką.

- Garbusis Gitanas Nausėda juk negimė prezidentu. „Korona" gerokai paprotino didžiausių, galingiausių valstybių lyderius. „Korona" mus visus subrandino, atvėrė akis, kad gyvenimas trapus it pirmledis.

Sveikatos ministras nėra „santechnikas iš Ukmergės", kad atlėkęs iš atostogų pultų taisyti prakiurusį Registrų centro vamzdį, nėra gaisrininkas, todėl negalėjo sterble išsemti centro užliejusio vandens, nėra elektrikas specialistas, kuris paromis klūpėtų prie vandeniu pasruvusios centro duomenų sistemos. Politinio pilstuko gamintojai viską savo spektaklyje persūdė, perlenkė, subjaurojo valdžios žmones.

Vokietijos kanclerės ponios Merkel vadovaujama partija pralaimėjo parlamento rinkimus ir galingiausia Europos valstybė pusę metų gyveno... be vyriausybės. Pusės metų prireikė, kad naujai suformuota koalicinė vyriausybė pradėtų dirbti. Ar Vokietija patyrė bankrotą? Ar vokiečių tauta išsilakstė? Triukšmelio būta - kas nenori įkąsti pralaimėjusiems, bet visi žinojo, kad Vokietijos prezidentas, kartu su partijomis ir ponia Merkel, anksčiau ar vėliau vyriausybę suformuos. Niekas isterišktai nepanikavo.

Kas blogo Lietuvoje nutiko, atostogų išėjus ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui? Nieko blogo. Kas blogo nutiko sveikatos apsaugos ministro atostogų metu? Valstybė ir tauta gyveno, dirbo, mokėsi, mylėjo, barėsi, niurnėjo - esame apsigimę niurgzliai.

- Manote, kad valstybės vadybos ir aukštosios politikos pirmojo kurso studentas neatsargiai užkibo ant politinio pilstuko gamintojų meškerės?

- Neatmetu, kad mintį, iš peties kirsti sveikatos ministrui, galėjo tyčia pakišti vidaus ir išorės patarėjai.

- Jūs pagarbus prezidentui...

- Taip.

- Neseniai prezidentas paskelbė, kad partijos prieš rinkimus visuomenei privalo pristatyti būsimą Ministrų kabinetą ir net ministro pirmininko kandidatūrą.

- Šią žinią išgirdau obuoliaudamas savo sode, tada pilnas obuolių krepšys iškrito iš rankų - juk pats prezidentas, kandidatuodamas į aukščiausią valstybės postą, savo būsimų prezidentūros darbuotojų patarėjų komandos iš anksto rinkėjams nepristatė.

- Prezidentas sako, kad Tauta turi žinoti, ką renka.

- Feisbukininkai nutrūktgalviai visus būsimus premjerus, ministrus išrengs nuogai ir išteplios smala, galbūt nepalies tik Ingridos. Kentės kandidatų šeimos, vaikai, giminės, nejaukiai jausis bendradarbiai, pažįstami. Nevykęs prezidento pasiūlymas...

- Prezidentas pareiškė, kad laimėjusi rinkimus partija nebūtinai turės savo ministrą pirmininką. Žmonės vėl pasitikėję „valstiečiais-žaliaisiais" premjero kėdėje gali išvysti... I.Šimonytę. Mažai tikėtina, kad rinkimus laimėjus konservatoriams ministro pirmininko kėdėje išvystume S.Skvernelį. Kieno įtakai ir įtaigai pasidavė prezidentas?

- Nemanau, kad partijos iš anksto paskelbs savo ministrų ir premjero sąrašą, nemanau, kad rinkimus laimėjusi partija ministro pirmininko postą perleistų kam nors kitam ar kitai. Nei Rinkimų įstatymas, nei Seimo statutas, nei Konstitucija, tokių pertvarkymų nenumato. Prezidentas, aukštosios politikos pirmakursis, neapdairiai kišasi į priartėjusius Seimo rinkimus. Tai rodo pirmakursio politiko nebrandą. Atleisk jam, Viešpatie, nes jam galvą susuko nevidonai - kažkas jam sudrusmtė... Prezidentas kiekvieną naujos Vyriausybės ministrą ketina stebėti per didinamąjį stiklą. Dabar mąstau, kieno gi dvasia atgimsta vyriškajame kūne?

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (13)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate SAM „tyrimą", kuriuo nustatyta, kad dažniausiai nuo COVID-19 mirė Jonai ir Onos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Liko savaitė iki Olimpiados pabaigos. Kaip manote, ar lietuviai gaus medalių?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+10 +17 C

 

+10 +17 C

+17 +22 C

+17 +23 C

 

+20 +23 C

0-7 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos