respublika.lt

Marius JONAITIS: Pakalbėkime apie sąmokslo teorijas - kas mums numatyta?

(0)
Publikuota: 2021 lapkričio 12 07:31:55, Marius Jonaitis
×
nuotr. 5 nuotr.
Garsus renesanso pranašas Nostradamas. Wikipedia nuotr.

Prognozuoti ateitį yra labai nedėkingas užsiėmimas. Pasaulis yra didelis, žmonių daug, tad vyksta begalės įvairių procesų, kuriuos numatyti yra labai sudėtinga. Tačiau pabandykime paprognozuoti, kas mūsų gali laukti kelių metų perspektyvoje. Bus įdomu ateityje grįžti prie šio straipsnio ir palyginti, ar buvom teisūs.

 

Valdymo formos keitimas - nepaprastosios padėties įvedimas. Nuo šiandien, pirmą kartą Lietuvos istorijoje (po 1990 metų), ji yra įvedama. Taip, kol kas mėnesiui ir pasienio regione. Tačiau keliu hipotezę, kad gali atsirasti priežasčių (arba jos būti sukurtos), jog nepaprastoji padėtis būtų pratęsiama. Tiek laiko atžvilgiu, tiek ir teritoriniu.

Nes, kas galėtų paneigti, jog imigrantai netyčia (o gal tyčia, kadangi taip reikia (žiūrėti Arvydo Anušausko pasisakymą apie įleidžiamus imigrantus) nepateks į gilesnę Lietuvos teritoriją? Tai būtų „Casus Belli" (priežastis karui) skelbiant nepaprastąją padėtį visoje šalyje. Be abejo, dėl visų mūsų saugumo. Kaip jau įprasta pastaruosius jau beveik du metus.

Nepaprastoji padėtis yra labai patogus įrankis norint užkardyti potencialius neramumus. Ne tik prieš menamus ar tikrus išorės priešus, bet ir vidaus. Nepaprastoji padėtis leidžia įvesti tiesioginį valdymą savivaldybėse, komendanto valandą, susirinkimų, partijų veiklos draudimus, judėjimo apribojimus ir t. t.

Masinė visų žmonių vakcinacija, įskaitant ir intensyvinantį jaunimo bei vaikų subadymą. Visas pasiruošimas vyksta jau šiomis dienomis. Trečiadienį turi nuspręsti dėl vadinamojo „galimybių paso" išplėtimo nuo 12 iki 16 metų. Taip forsuojant tokio amžiaus grupės skiepijimą.

Tuo pat metu skubinama pasiruošti vaikų nuo 5 metų vakcinavimui. Vos tik JAV buvo priimtas šis nutarimas, PIŠ Vyriausybė kaip mat žengia iš paskos. Net nekreipdama dėmesio į Europos vaistų agentūros dar nepateiktas rekomendacijas ir išvadas. Planuojama, kad jau gruodžio arba sausio mėnesį Lietuvoje prasidės vaikų nuo 5 metų amžiaus badymas.

Mano prognozė būtų tokia. Per 2022 metus bus padarytas didis proveržis ir vakcinaciją pradės daryti jau tik gimusiems naujagimiams. Na, o vadinamasis „Galimybių pasas" pajaunės iki nuo 5 metų amžiaus, o vėliau taps „normaliu" sveikatos pažymėjimu (gaunamu nuo gimimo dienos ir atitinkamo įbedimo), kurį turėsite visur pateikti. Kitu atveju tau kilpą vis verš, verš, verš...

„Pilnai paskiepytojo" apibrėžimo atnaujinimai. O jie jau pakeliui. Tikėtina, kad dar lapkritį bus nutarta dėl pereinamojo laikotarpio iki kada žmonės turi pasiskiepyti trečiąja - „pastiprinančia" vakcinos doze, jog būtų laikomi „saugiais" ir galėtų turėti vadinamąjį „galimybių pasą".

Tikėtina, jog bus duotas terminas iki kovo mėnesio susibadyti trečią kartą. Na, o keliaujant link 2022 metų rudenėlio, jau reikės ir ketvirto „dar labiau sustiprinančio" badalo. Kada bus penktas? Tikriausiai įžengiant į 2023 metų pavasarėlį...

Kadangi nepasitenkinimai tokia politika, ypač atšilus orams, nes mūsų protestuotojai bijo sušalti, gali įsižiebti, tai dėl to ir reikalinga bus ta nepaprastoji padėtis. Jog apsaugotų mus nuo žmonių, kuriems ta Lietuva visai nereikalinga. Mes tik pereinamasis kiemas jiems link labiau pavykusių Europos valstybių.

Bet bus skatinama bei leidžiama tautinė ir rasinė neapykanta, taip daugumos žmonių pyktį nukanalizuojant trečiųjų žmonių, o ne fašistuojančios valdžios, atžvilgiu.

Sena gera taktika. Jeigu šalis draskoma vidinių prieštaravimų, tai reikia rasti bendrą užsienio ar vidaus priešą ir taip mobilizuoti mases. Tai va, galės žmonės budėti pasieniuose, mojuoti vėliavomis (prižiūrimi saugumo struktūrų) ir taip užsimiršti, kad priešas jau jų kieme.

Kas dar gali būti aktualu? Gruodžio mėnesį nustos važinėti traukinių kroviniai iš Baltarusijos į Klaipėdą, tad, automatiškai, kils Lietuvos geležinkelių ir uosto klausimas. Šie strateginiai Lietuvos objektai staiga taps „nerentabilūs" (nepelningi), tad bus bandoma greitai juo „optimizuoti". Paprastai tariant, parduoti savai „šaikai".

Žinoma, kalbant apie traukinius, bus privatizuota tik krovinių pervežimus galinti daryti pusė, už keleivius ir toliau mokės valstybė.

Nes pelną reikia privatizuoti, o nuostolius - suvisuomeninti.

O čia pat dantimis kalena milžiniška kapitalistinė krizė. Ji savo pieninius dantukus parodė dar 2018 ir 2019 metais, na, o 2020 metų kovą, prieš pat planuojamą akcijų biržos griūtį, buvo visur įvesti užsidarymai ir visos bėdos nurašytos kovidui. Patogu, bet problemos tai neišsprendė. Nepadeda net ir milžiniško masto pinigų emitavimas. Lauksime naujienų iš Kinijos - ar jie krizę paleis nuo grandinės ar dar sulaikys.

O kokios Jūsų prognozės?

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s