respublika.lt

KŪDROS KARŽYGIAI + Vito TOMKAUS trigrašis (380)

2021 gegužės 02 12:15:00
Valdas Gandrėnas

Jau seniai neklausau ir nežiūriu valdžiai pataikaujančios propagandinės, žurnaliūginės žiniasklaidos: LRTV; TV3; internetinių: delfio, 15 min, lryto. Jose objektyvumo labai mažai. O susikūrus „jotūbinėms" interneto svetainėms, daugumą iš jų klausau, žiūriu, nes atsivėrė nepriklausomi, puikūs žinių kanalai. Klausau ir „Karžygio". Jis pateikia tikrai daug įdomių, vertingų žinių, samprotavimų. Tačiau, kad jie neišpuiktų būtina kritikuoti, ypatingai paskutinę, 2021 m. balandžio 30 laidą. Iš tiesų nustebino - visiškas, 1,2 val. trukmės klausytojų, konkrečiau - Šeimos gynimo maršo dalyvių - gąsdinimas. Gąsdinimas: „kas bus", „jei bus", „kas laukia", „jeigu uždarys". Pasitelkiami ir magijos elementai - atseit blogas mėnulis (mėnulis arčiausia - visad galima apkaltint). Bet tas gąsdinimas kažkoks desperatiškas, nujaučiant, kad upės srovės niekas nesustabdys. Nes valdžios vykdomas kenkėjiškas vaikų mokslo, smulkaus verslo ir visos valstybės žlugdymas, skleidžiant visai ne pandeminio lygmens viruso baime - jau sukėlė didžiulę žalą. Ir vien kalbėti - nepakanka.

×
nuotr. 1 nuotr.
karzygys.lt

 

Tikslai visų nepatenkintų nevykėle, užsižaidusia valdžia - panašūs, atrodytų telkimės ir darbuokimės. Aktyvūs organizatoriai jau ir veikia, ne tik šneka. Bet kam trukdyti, kenkti, nukreipiant strėles į priemones, į pačius organizuotojus - ad hominem.... Juokas galingas ginklas - prieš Orlausko humorą atsakoma tiktai jo niekinimu. Būkit „karžygiai" garbingi ir naudingi, prisidėkit, ateikit į Vingio parką, bent pabudėti, kad galimai būsimus provokatorius sugriebtume.

Labai įdomus „Karžygio" sakinys: „Paaiškiname pasekmes, kurios dar tik BUS". Ne galimas pasekmes, bet jau „karžygiams" žinomas pasekmes. Gal jau suderino represijų veiksmus su valdžia? Nesinorėtų tikėti. Gal tiesiog greitai ne taip pasakė, sumalė, o gal kaip tik leptelėjo, ką nenorėjo išduot?..

Ypač baisus gąsdinimas sukuriant tiesiog siaubingą dramą apie maršo dalyvių grįžimą namo: prisišokus, prisidainavus, keliuose po tamsią Lietuvą lauks masinės avarijos, susidūrimai su fūromis sužeidimai, žūtys. O dar ženkliai pagausės po sambūrio virusų, - ir valdžia tiesiog pasinaudos įvesdama komendanto režimą. Tiesiog juoda depresinė ateitis

Iš kur jie tai viską numatė, gal suderino su vyriausybe? Vėlgi nesinorėtų tikėti. Protingai, nekenkiant veikiantiems, užtektų trumpai paminėti, kad galimos provokacijos, kad svarbu nuo jų apsisaugot. Bet 1,2 val. gąsdinti- tai jau akivaizdus valdžios palaikymas. Dabartinė valdžia, paklausius šios „Karžygio" laidos, tikrai ploja ir atsistojus ir atsisėdus, tiesiog nektaras jiems. „Karžygiai" - trojiniai valdžios varlinukai? Nepatikėčiau.

„Karžygiai" baiminasi maršo pasekmių. Oi jūs „karžygiai", jūs nemanykit, ne tokie žmonės kvaili, kad greit pasiduos provokacijoms, ir juos reikia mokyti, moralizuoti. Daugelis pripažįsta - mokytojo Gintariaus Petkaus renginys su „skaudžiais" akmenukais - nuostabu. O „karžygiai" akmenukus siūlo ženklint „meile", bet masinio šeimos, Konstitucijos gynimo maršo rengėjams, dalyviams meile netrykšta. Vien akligatvis ir tamsuma, ir mėnulis blogas ir šešetai šešetinasi....

„Karžygiai" mano atlikę svarbią pareigą, jeigu, galbūt, kas nutiktų: štai perspėjom, bet nepaklausėt. Kažkur girdėta, panašiai iš valdžios, jų tarnų gąsdintojų: „Jeigu nesiskiepysit, ir patys susirgsite, kitus užkrėsit, būsite atsakingi ir kalti, o mes juk įspėjome....", Vėlgi bailus drebėjimas dėl Šiaulių mero, atsisakiusio prievartauti vaikus testuotis, arba vėlgi suniekino piliečius, surinkusius pusketvirto šimto parašų dėl Raskevičiaus neveiklos. Atseit, seimas nusispjovė. Bet gausus parašų surinkimas nebuvo veltui. Tai minusas valdžiai - sužinojome jos niekinantį požiūrį į žmonių valią.

„Respublikos" vyr. redaktorius V. Tomkus išdavė, kad parodydami visuomenei maršo organizatorių pasitarimą, paskleidė vaizdą tyčia, kad pamatytų, kurie yra kurie, kas yra kas. Juk galėjo ir neskelbti. „Išdūrė" ir „karžygius", kurie paregėję tą vaizdą, įžvelgė organizuotojų pasimetimą, sumaištį. O V. Tomkus kikena.....

Ak jūs „karžygiai", ne karžygiai, o šlapios, slidžios varlės. Gandonešiai, ne kitaip...Kartu su valdžia skleidžiate baimės virusą ir tiek, tik vieni - kovidinės baimės, o varlinukai - žmonių masinio renginio galimų baimingų pasekmių virusą. Pritrūkus gąsdinimui, kurkulų pūtimui argumentų, iškvailinat visus: „...kvailių organizuojama nesąmonė..."

Kažkuo primena Lietuvos Atgimimo laikais Brazausko mekenimus: žingsnis po žingsnio link suvereniteto, galbūt kažkada link nepriklausomybės. Pagal LKP CK pirmą sekretorių būtume žingsniavę ilgai ir beviltiškai... Panašiai ir „karžygiai" - tai jauni išsilavinę vaikinukai, Atgimimo laikais dar buvę galbūt vaikai, o gal ir negimę. O jų raginimas nesivesti vaikų į taikų renginį Vingio parke?... Smalsu, ar jų tėvai eidami mitinguoti Sąjūdžio laikais, tų būsimų „karžygių, karžygiukų" nesivesdavo, kad pamatytų, patirtų istorijos virsmą, pajaustų Atgimimo dvasią? Palikdavo saugiai tupėti namuose? Pamenu, per Sausio 13-ąją brolis su mažais vaikais nuėjo prie bokšto, kad vaikai suvoktų, kas tie okupantai....O čia taikus renginys. Sausio 13-ą nebūtume apgynę seimo, jei būtume va taip iš už kampo stebėję ir laukę kuo pasibaigs. Kaip ir tas pats Brazauskas su savo sugėrovais antrą dieną vakare atsibastęs prie seimo, galbūt paklausyti, ką kalba prie laužų „liaudis", kur link krypsta įvykiai. Išsilaisvinus, sulindo komunistai valdžion, kad prisigrobtų turto, nes „jie nusipelnę, ir okupacijos metais dirbo Lietuvai". Dabar ne svetimieji, sava valdžia žlugdo vaikų mokslą, juos uždarydama ir bukindama namuose, smukdo smulkiuosius verslininkus ir visą valstybę, prievartauja žmones skiepytis neaiškios sudėties neišbandytu skysčiu, kvėpuoti tą patį iškvėptą orą kaukėse, niekina Konstituciją.

Vienos valandos 20 min. gąsdinimo - tai jau drebakinkiškas rekordas. Jaučiu su tokiais „karžygiais" nei žvalgybon nei prieš kenkėjišką valdžią nepakovosi. Atgimimo metais būtume pagal juos ilgai trypčioję. Tiesiog kvaksi kūdroj, ir galbūt ilgai dar varlinukai kurksės, tačiau kūdroj vanduo netekantis. Reiktų jiems kažkaip pralaidas iškasti, kad pajudėtų, pasikeistų stovintis vanduo. Tad linkiu dar nesubrendusiems varlinukams augti ir sėkmės.

Nepaisant tokios nevykusios jų gąsdinimo laidos, stengsiuos klausyti kartais įdomių svarbių „karžygių" laidų, juk negalima visiškai atmesti, dėl skirtingų veiklos priemonių, panašių tikslų.

 

Vito Tomkaus trigrašis: Minėtoje "Karžygių" laidoje pastebėjau, kad santūrusis pranašas Ainius Petkus pasidavęs isterijai. Gailiai kvaksėjo ir "varlinas", kai teisinosi fanams dėl trinamų nepalankių komentarų. Akivaizdžiai matėsi, kad visažiniai vyrai buvo ne juokais pasimetę. Priminė, Sąjūdžio laikų reakcingus komunistus, kurių pavardes linksniuodavo per pirmuosius mitingus, griaudžiant minios chorui: "Gėda!!!" Mano manymu, jei ką tas baisusis mėnulis ir paveikė, tai tik pačius "karžygius", kurie pranašavo būsimojo Didžiojo maršo dalyviams avarijas, žūtis, provokacijas, pandemiją ir komendanto valandą. Tarytum nežinodami, kad mūsų cinikai valdžioje ir be jokio maršo gali suorganizuoti provokaciją, bet kada patrigubinti DOVID-19 aukų skaičių ir vėl ilgam visus į atskirus ūkius suvaryti. O juokingiausias "karžygių" apsidraudimas: jei to nebus, reiks dėkot jiems, kad piktus valdžios kėslus atskleidė. Pabūsiu pranašu ir aš: jei neatsikvošės, varlės gaus galą. O jei negaus - tik dėl to, kad juos įspėjau!

 

Karžygys gyvai
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (380)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SPROGIMAI: vakarinėje Kabulo dalyje prie vienos mokyklos nugriaudėjo trys sprogimai, šeštadienį pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerija, nepateikdama detalių.
  • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
  • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
  • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
  • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
  • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
  • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
  • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
  • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
  • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar išdrįstate išreikšti savo nuomonę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +6 C

0 +6 C

 

+7 +13 C

+5 +10 C

+10 +14 C

 

+18 +20 C

0-5 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos