Rubrikoje „Mini interviu" kalbamės su Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentu, Vilniaus Centro poliklinikos direktoriumi Kęstučiu Štaru:
- Pandemija išvargino visus. Kokios šiuo metu aktualiausios medikų problemos?
- Žmogiškųjų resursų užtikrinimas, nes medikai yra labai išvargę. Prasidėjusi vakcinacija taip pat reikalauja didelio darbų intensyvumo, tačiau tiekėjams dabar pareiškus, jog mažina tiekiamų „Pfizer" vakcinų skaičių ir tiksliai nepasakant, kiek vėluos vakcina, labai sudėtinga planuoti visą skiepijimo procesą.
Centro poliklinika, kaip ir Karoliniškių, sveikatos apsaugos ministro įsakymu paskirta vykdyti vakcinaciją Vilniaus mieste. Mūsų poliklinikos medikų komandos per praėjusią savaitę paskiepijo 1700 žmonių slaugos ligoninėse, globos namuose, dabar pradėjome skiepyti ambulatorinių įstaigų, poliklinikų, privačių klinikų, pirminių priežiūros centrų medikus ir kitus darbuotojus. Krūvis personalui yra didžiulis. Manau, kad Sveikatos apsaugos ministerija turėtų ir šiai paslaugai numatyti finansavimą, nes lėšų atskirai už vakcinaciją nėra skirta, tačiau žmonės dirba ir šeštadienį - mes gi turime atlyginti darbuotojui, visai komandai. Faktiškai tiesiogiai su skiepais dirba 3 pamainos, beveik 20 žmonių susidaro. Jei Vilniuje medikų resursai kažkaip dar persiskirsto, tai periferijoje labai trūksta medicinos personalo.
- Kaip įvertintumėte lietuviškų kanalų pateikiamą informaciją apie medikų darbą?
- Kaip ir visur, taip ir medikų darbe, visokių trikdžių atsiranda, ir nesąžiningumo elementų, kalbant apie skiepus nuo COVID-19, išryškėja - visa tai parodoma. Aišku, geriausia, kai būna atliekamas tyrimas, ir tik tada parodoma, kaip iš tiesų viskas buvo. Bet kartais tiesiog pasinaudojama nežymiais sutrikimais, kurie, kaip vėliau paaiškėja, nė žalos nepadaro, tačiau neišsiaiškinus visko iki galo, paskleidžiama žinia. Ir tik vėliau, kai viskas išaiškėja, pasirodo maža atsiprašymo žinutė.
Visi esame žmonės, klystame, ir medikai suklysta, tačiau dabar, kai tokie beprotiški darbo krūviai, kai ir vadovai dirba per išeigines, nes vyksta vakcinacija, kuriai itin svarbu greitis, visi į viską reaguojame jautriau. Todėl bet kokie neigiami siužetai turėtų būti rengiami ir rodomi atsakingiau ir viską gerai patikrinus.