respublika.lt

Koronaafera 2. Purvina vakcinų gamintojų konkurencija papildyta VIDEO (141)

2020 gruodžio 15 14:37:00
Raimondas Dikčius

Pastaruoju metu pasaulyje prasidėjo nuožmi kova dėl skiepų nuo SARS-CoV-2. Anot rusų televizijų, vien „AstraZeneca" investuoja į savo surogato reklamą ir prastūmimą į rinkas apie milijardą eurų. Vakcinų gamintojai meta didžiules lėšas į žiniasklaidą, kad tik su pamazgomis sumaišytų konkurentus. Kaip toje patarlėje: ant kito šūdą pilu, o pats kylu.

×
nuotr. 11 nuotr.
EPA-Eltos nuotr.


Pačioje koronapandemijos pradžioje pagrindiniai rusų TV kanalai mažiausiai po dešimt penkiolika minučių žinių laidų įžangose skyrė aršiai „koronos" propagandai, o tik paskui pereidavo prie kitų naujienų. Tačiau netrukus tapo aišku, kad populiarių informacinių programų mėgėjai, vos joms prasidėjus, perjungia kitą kanalą, ir tik, praėjus dešimčiai penkiolikai minučių, grįžta prie mėgstamos laidos.

Pasimokę iš pavasario klaidų, antrosios bangos metu Rytų kaimynės TV kanalai ėmėsi klastos. Dabar pliurpalai apie „koronos" siaubą ir nuo jo turinčias apsaugoti progresyvias rusiškas vakcinas dedami maždaug trijų penkių minučių blokai ir tokiais kąsneliais išmėtomi per visą laidos turinį, kad žinių ištroškę žiūrovai nuo propagandos niekaip negalėtų išsisukti.

Ir yra dėl ko stengtis. Rusijoje jau sukurtos ir užpatentuotos net keturios vakcinos, iš kurių viena Gamalėjaus instituto - „Sputnik V" - jau pradėta gaminti pramoniniu būdu. Tiesa, iškilo nedidelė problemytė - trūksta savos specialios įrangos masinei gamybai, o Vakarų šalys slavams jos tiekti nenori. Todėl ruošiamasi masinei vakcinų gamybai pagal šio instituto licenciją Kinijoje, Indijoje, Brazilijoje, Argentinoje, Pietų Korėjoje ir kitose šalyse.

Bandomieji skiepijimai „Sputnik V" jau atliekami Baltarusijoje ir Vengrijoje. Tačiau Lietuvos žiniasklaidoje apie tai - beveik jokios informacijos. Net Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) troliai, nuolatos keliantys šiurpą dėl „koronos" pseudopandemijos, apie jas nutyli: esą egzistuoja tik nepakartojamos Vakarų šalių vakcinos.

Deja, populiariausia, anot „Bloomberg", turinti tapti bendra anglų ir švedų Oksfordo universiteto ir „AstraZeneca" sukurta vakcina, kurioje naudojamas šimpanzės adenovirusas (tikriausiai siekia, kad mes vėl sugrįžtume į medžius), jau įsivėlė į skandalus.

Paaiškėjo, kad tyrimų rezultatai piktybiškai klastojami, o pačios vakcinos patikimumas - vos 60 ar 70 proc., čia geriausiu atveju. Vadinasi, jei bus paskiepyti 10 tūkst. gyventojų, beveik pusė iš jų neįgis jokio papildomo hipotetinio imuniteto, bet visiems po oda bus suvarytas beždžioniškas surogatas.

Galima pasiguosti nebent tuo, kad vieni pirmųjų primato skiepus savo kailiu turės išbandyti ir visą jų teikiamą palaimą pajusti patys gydytojai. Tai geriausias pavyzdys, kaip veikia karma. Tai tarsi atlygis jiems už tai, kad, laužydami Hipokrato priesaiką, smarkiai prisidėjo prie „koroninio" melo propagandos. Ne veltui sakoma: nekask duobės kitam - pats įkrisi.

Kur kas mažiau (bent jau kol kas) skandaluose dalyvauja prancūzų „Sanofi", taip pat amerikiečių „Moderna" ir „Novavax" farmacijos kompanijos. Dar vienai JAV kompanijai, „Johnson & Johnson", kuriant vakciną bandymų su žmonėmis metu, pasak rusų medijos, įvyko daug neigiamų šalutinių reakcijų, todėl išvis neaišku, kada ji bus paleista į rinką.

Kita realiai dienos šviesą išvydusi bendra JAV „Pfizer" ir vokiečių „BioNTech" sukurta buržuazinė vakcina, dėl kurios džiūgauja visas Vakarų pasaulis ir kuri pramoniniu būdu gaminti pradėta, neperėjusi, ko gero, visų reikalaujamų bandymų stadijų, labai kaprizinga ir turi būti laikoma tik tam tikroje, itin žemoje, -70 ar -80 laipsnių, fiksuotoje temperatūroje. Jei tik temperatūros režimas bus nors trumpam pažeistas, vakcina suges.

Jau dabar prasiskverbė informacija, kad nuo šios vakcinos bandymų metu mirė šeši žmonės, o pati kompanija prisipažino, kad pirma pagaminta partija - brokuota. Ateityje greičiausiai apie tai jūsų niekas neinformuos ir suvarys po oda sušvinkusį surogatą.

Tokia praktika neretai taikoma veterinarijos klinikose, kur gyvūnai skiepijami ir sugedusiomis, ir pasibaigusio galiojimo vakcinomis: buteliukai išmetami į šiukšlių dėžę ir niekas netikrina, ką jūsų augintiniui veterinaras suleido.

Lygiai tas pats kartais vyksta ir žmonių pasaulyje su beprasmėmis vakcinomis nuo gripo, pneumokoko, papilomos viruso ir netgi su tais skiepais, kurie iš tikro reikalingi keliautojams ir jūreiviams, vykstantiems į egzotinius padidintos rizikos kraštus. Kas gali paneigti, kad ir su „antikoroniniais" marmalais nebus daromi tie patys „napiorstnikų" triukai?

Lietuvos masinės informacijos priemonės taip pat nutyli, kad ir Kinijoje sukurtomis vakcinomis apšilimui paskiepyta apie milijonas vietos gyventojų ir pradėti bandomieji skiepijimai užsienio šalyse (daugiausia trečiojo pasaulio). O Rusijos medijoje, nors ji ir šlovina Kiniją, apie kiniškas vakcinas - tik kelios užuominos ir tarp jų - viena apie tai, kaip nuo kinų bandomųjų skiepų Argentinoje jau mirė žmogus. Esą gera tik rusiška farmacinė produkcija.

Ar ne logiška būtų manyti, kad visi, apimti siaubingo viruso baimės, turėtų kaip tik stengtis kuo greičiau gauti skiepą iš tų, kurie patys pirmi sukūrė vakciną, nesvarbu, kur ji būtų pagaminta? Bet ne, visiems būtinai reikia savos.

Mums, be abejo, - europietiškos ar amerikietiškos, nes kitos - ideologinių priešų, taigi blogos. Jau dabar Ukrainos aukšto rango politikai skelbia, kad geriau į venas susileisti benzino, nei maskolišką vakciną. Tai rodo patį paprasčiausią dalyką - kad tas koronavirusas yra tik dėl „bajerio".

Vladimiras Putinas neseniai vykusiame Valdajaus ekonomikos forume distanciniu būdu, tačiau atviru tekstu prabilo, apie kokius pinigus kalbama. Anot jo, iš kasmetinio vakcinavimo labai pasistengus galima uždirbti po šimtą milijardų dolerių, todėl rusų vakcinų gamintojai turėtų nesnausti. Maža to, rusai ketina lobti, skiepydami tik užsieniečius, mat Rusijos piliečiams kol kas numatomas nemokamas ir nepriverstinis vakcinavimas.

Žinoma, Kinijos, Europos ir Amerikos surogatų gamintojai irgi planuoja atsirėžti nemažą dalį iš šios sumos. Tačiau jei tik po kurio laiko Vakarų farmacijos koncernai ir pinigų maišai supras, kad iš šios kosminės aferos jie nepasipelnys, kaip tikėjosi, ir teks į savo rinkas įsileisti kiniškas ir rusiškas vakcinas, galiu jus užtikrinti, kad „mainstryminėje" žiniasklaidoje kaip triušiai ims daugintis pranešimai, esą „korona" visai silpsta, nustatyta, kad ji nėra pavojinga, kad Europoje ir Šiaurės Amerikoje jau susiformavo bandos imunitetas, būkime drąsūs ir sveikime kartu, SARS-CoV-2 - tai Kinijos prasimanymas, o Rusijos vakcinos - tai „Novičiok" tipo „šamurliakai" ir placebas, o jas kuriant bandymuose dalyvavo politiniai kaliniai.

Tokiu atveju mūsų naujienų portalai bei televizijos greičiausiai nusisuks nuo dėmesio bet kokia kaina ištroškusio profesoriaus V. Kasiulevičiaus, kaip nuo neadekvataus ir visuomenei pavojų keliančio sociopato.

O jei tik rusai ir kinai įsikirs, kad jų paleisti surogatai mažai paklausūs, analogiškai koronavirusas nuvainikuos pats save, juolab kinai savo tikslus ir taip realizavo 200 procentų: prisidengę tariama pandemija, numalšino visuotinį pasipriešinimą Honkonge, pirmą kartą šalies istorijoje suskaičiavo visus gyventojus (nes iki tol KLR gyveno iki 10 procentų jokiuose dokumentuose neegzistuojančių žmonių), įteisino ir praktikoje pritaikė visų iki vieno čiabuvių skaitmeninį persekiojimą, 99 proc. nuvertė, aišku, su išdavikiška JAV demokratų pagalba, taip nekenčiamą, Azijos drakonei į ratus pagalius kaišiojusį, Donaldą Trampą ir svarbiausia sužlugdė likusio pasaulio ekonomikas, išniekino, sutrypė bei su žemėmis sumaišė buržuazinę demokratinę ideologiją.

Dabar iš Vakaruose deklaruotų elementarių žmogaus teisių net katinai, nepalakę valerijonų, juokiasi. O kai pasibaigs globali „koroninė" isterija, paaiškės, kad pasaulio ekonomika Nr. 1 - jau nebe Jungtinėse Valstijose, bet Kinijos Liaudies Respublikoje, ir visas pasaulis turi lygiuotis į komunistus.

Taigi, pradėjus masiškai naudoti vakcinas, niekas iš esmės nesikeis, tik, jei mirs paskiepytas žmogus, jam, kaip ir ankstesniais „ikikoroniniais" laikais, bus nurodoma tikra ar bent jau apytikrė mirties priežastis, o ne „feikinė" angažuota „koroninė".

Tiems, kurie natūraliai užsilenks nuo senatvės ar nuo įprastų chroniškų ligų, neturėdami skiepų paso, elektroninės kortelės ar „mikročipo", įmontuoto po oda, panašaus į tuos, kurie seniai įgrūdami šunims į kaklus, ir toliau, gal nė neatlikę formalių testų, nustatinės, kad mirė nuo „kovido".

(Bus daugiau)


 

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (141)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • ĮTARIMAI: Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikdama ikiteisminį tyrimą, Vilniaus miesto savivaldybės valdomos įmonės UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ buvusiai direktorei R. Č. pareiškė įtarimus dėl neteisėto praturtėjimo.
  • PLANAS: Bendradarbiaudama su ekspertais ir medikų bendruomene, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino Psichoemocinio klimato ir psichologinės (emocinės) gerovės sveikatos priežiūros sistemoje gerinimo veiksmų planą.
  • NOBELIS: Dėl koronaviruso pandemijos Nobelio apdovanojimai mokslo kategorijose ir Nobelio literatūros premija antrus metus iš eilės bus teikiami ne Stokholme, o laureatų gimtosiose šalyse.
  • SUMAŽINO: Lietuva per penkerius metus alkoholio suvartojimą sumažino net 17 procentų, tačiau suvartojamo alkoholio kiekis vis dar 2 litrais viršija bendrą Europos vidurkį.
  • KROVINIAI: Klaipėdos uostas per aštuonis šių metų mėnesius perkrovė 29,35 mln. tonų krovinių – 2,9 proc. mažiau nei pernai tuo pat laiku.
  • PRODUKCIJA: Per sausio–rugpjūčio mėnesius visa pramonės produkcija sudarė 17,2 mlrd. Eur to meto kainomis ir, palyginti su tuo pačiu 2020 m. laikotarpiu, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 17,2%.
  • BAUDA: Vilniaus miesto apylinkės teismas dėl svetimo „galimybių paso“ panaudojimo kaltu pripažino 49-erių metų Uzbekistano Respublikos pilietį, bei jam skyrė 100 MGL (5000 eurų) baudą.
  • VANDUO: Iki 2022 m. pabaigos „Vilniaus vandenys“ į infrastruktūros plėtrą, atnaujinimą ir veiklos skaitmeninimą ketina investuoti 108,7 mln. eurų.
  • PREZIDENTŪRA: Prezidentas Nausėda kviečia „išlyginti kampus“ santykiuose su Kinija.
  • ATLEIDIMAI: „Maxima“ darbuotojų skaičius sumažėjo nuo 13 400 liepos mėnesį iki 12 616 rugsėjo 22 dieną.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar gerai, kad verslininkai bylinėsis su valstybe, jei gaus baudas, jog veikia be Galimybių paso?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +10 C

+8 +13 C

 

+6 +15 C

+9 +14 C

+10 +14 C

 

+14 +15 C

0-10 m/s

0-10 m/s

 

0-10 m/s

       

Nuorodos