respublika.lt

Kas valdo Ameriką, jeigu Dž.Baidenas - „ne prie ko“? Komentuoja Audrius BUTKEVIČIUS (79)

2021 kovo 28 14:00:55
Ričardas ČEKUTIS

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai" komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius BUTKEVIČIUS.

×
nuotr. 2 nuotr.
Tikroji Amerikos valdovė - Kamala Haris, valdanti šalį už Džo Baideno nugaros. EPA-Eltos nuotr.

 

- Naujasis Baltųjų rūmų šeimininkas po eilinių gatvės šaudynių pareikalavo uždrausti pusiau automatinius ginklus, o demokratai pradėjo rodyti iniciatyvas įvesti įvairius apribojimus ginklų prekybai. Kodėl tai daroma dabar, kai susiskaldymas Amerikos visuomenėje ir taip didelis? Nejaugi bijoma baltųjų amerikiečių?

- Ką reiškia ginklų idėja Jungtinių Valstijų žmonėms ir Konstitucijai? Tai nėra kelių pamišėlių noras ginkluotis ir šaudyti, kur pakliūva. Dabartiniai Jungtinių Valstijų žmonės neša savyje kažkada nuo priespaudos ir vergijos Europoje pabėgusių laisvę mylinčių žmonių atmintį. Pirmieji į Ameriką plaukė žmonės, nesusitaikę su religiniais draudimais, vėliau bėgo masė žmonių, ieškančių laisvo ekonominio gyvenimo, nepriklausomai nuo įvairių kastinių suvaržymų, kurių buvo pilna Europa. Dar vėliau bėgo žmonės, pralaimėję sukilimus ir maištus prieš carinę ir kitokią valdžią... Dauguma atvykusių žmonių į išsvajotąją Ameriką susidūrė su Didžiosios Britanijos priespauda ir turėjo ginklu išsikovoti laisvę, paskui šią laisvę įteisino Tėvų kūrėjų konstituciniuose dokumentuose, pagal kuriuos žmonės turėjo teisę ir net šventą pareigą nepaklusti valdžiai, kuri mėgintų laužyti susitarimą su žmonėmis, fiksuotą Konstitucijoje. Šie žmonės turėjo teisę į ginkluotą pasipriešinimą. Tėvai kūrėjai, išleidę šią Konstituciją į pasaulį, nežinojo, kada ateis momentas, kai Didžioji Britanija vėl pareikš teises į buvusią koloniją, be to, jie nebuvo garantuoti, kad žmonės nebus išduoti į valdžią pakliuvusių turtingų veikėjų, kuriems bendradarbiavimas su britų karališkąja šeima ar Vest Indijos kompanija bus svarbiau už šalies nepriklausomybę. Todėl žmonėms buvo suteikta teisė į pasipriešinimą ginklu. Šiandieninė JAV valdžia, besivadovaujanti nusikalstamomis pono Švabo doktrinomis ir maoistiniais pasaulio modeliais, bando JAV žmones paversti kažkuo panašiu į griežtai ir kietai kontroliuojamus kinus. Todėl pirmas dalykas, kurį reikia iš žmonių atimti, yra galimybė priešintis ginklu. Na, o tas vienintelis pretekstas, dėl ko esą reikia tai daryti, yra ginklo panaudojimo atvejai gatvėse - šios istorijos smarkiai išpučiamos ir masiškai tiražuojamos, siekiant jas paversti politiniu argumentu. Tokiu tikslu ir Lietuvos vyriausybė bando vis labiau griežtinti ginklų savininkų teises bei ginklo namuose laikymo klausimus. Tai yra priežastis, dėl kurios Lietuvos šaulių organizacijai bei KASP nariams nesuteikiama teisė laikyti ginklą namuose, nors turime Europoje pavyzdžių, kad būtent toks modelis leidžia paversti visuomenę, efektyviai besiginančia kariuomene. Tai yra vienintelis būdas užtikrinti totalinį pasipriešinimą mažoje šalyje. Taigi, mes susiduriame su valdžios veikėjais, kurie, viena vertus, bijo savo žmonių, kita vertus, tai - nauja ideologija, skirta visus kontroliuoti, „sučipuoti" ir padaryti mus atpažįstamus bet kokioms kameroms... Jie jau suskirstė žmonės į „gerus", t.y. tinkančius valdžiai, ir „blogus", o tokį pasaulėlį intensyviai kuria veikėjai, bandantys iš mūsų atimti ginklą.

- Pastaruoju metu daug šnekama apie Dž.Baideno sveikatos būklę bei jo gebėjimus eiti prezidento pareigas...

- Sunku spręsti, kokia jo būklė, bet apie tai, kad šis žmogus nėra pasiruošęs efektyviai vykdyti savo pareigų, buvo kalbama dar iki rinkimų. Buvo suvokiama dar tada, kad Amerika gaus neveiksnų prezidentą ir agresyvią viceprezidentę, o tai yra kombinacija, leidžianti Demokratų partijai atvesti į valdžią Kamalą Haris, kuri šiaip niekada nebūtų išrinkta Amerikoje. Tai yra įprasta JAV žmonių apgavystė, kai rinkėjui pakišamas chrestomatinis politikas - baltas, žilas ir neva išmintingas vyras, bet iš tikrųjų tai tik iškamša, už kurios stovi spalvota, rėksminga ir agresyvi moteriškė, bandanti įgyvendinti visa tai, ką matome ir Lietuvoje, kur vis agresyviau elgiasi įvairios seksualinės mažumos, užkraunančios mums vis naujus draudimus...

- Dž.Baidenas kaip tik paskyrė K.Haris atsakingą už migracijos krizės, kuri pastaruoju metu itin išvešėjo Meksikos pasienyje, suvaldymą. Kaip, jūsų manymu, ji dorosis su šia problema?

- Tai nėra problema, tai yra ginklas. Mes matome, ką migracijos ginklas padarė Europoje, kuomet Europos interesus išdavusi Angela Merkel, besiglėbesčiuojanti su Vladimiru Putinu, Rytų Vokietijos pramonininkais ir Klauso Švabo kontora Davose, užmiršta Europos kultūrą formavusią Vokietiją, savo tautą, Gėtę ir Šilerį. Ši moterėlė sukūrė baisią situaciją, kuri ir šiandien gula sunkiu akmeniu ant visų europiečių pečių. Tas pats vyksta ir JAV. Jeigu manytume, jog JAV vadovybė yra suinteresuota ginti Amerikos žmogaus interesus, tuomet turėtų efektyviai veikti D.Trampo siena, atsirasti bendras nacionalinis projektas, po kuriuo pasirašytų respublikonai ir demokratai, o migrantų klausimas išspręstas labai aiškiai: bent jau tokia kontrolė, kurią patirdavo mūsų proseneliai po pralaimėtų sukilimų ir krizių, atvykstantys ieškoti naujo gyvenimo į Jungtines Valstijas. Tuo metu net sugedę dantys ar bronchito požymiai galėjo tapti pakankamu pagrindu neįleisti šio žmogaus į JAV teritoriją. Ši politika tarnavo aiškiam tikslui - įleisti tik galinčius savimi pasirūpinti, sau ir bendruomenei galintys uždirbti pinigus žmones. Dabar sprendžiamas visai kitas klausimas - t.y. perkamų balsų klausimas, kad senojo baltojo amerikiečio pagrindu suformuotas elektoratas taptų mažuma savo šalyje. Ir šiam uždaviniui spręsti K.Haris yra labai tinkama persona.

- Nors pas mus liko nepastebėta, bet Vokietijoje ką tik nugriaudėjo didžiulis skandalas, kai homoseksualistas, sveikatos apsaugos ministras „prasuko" kaukių pirkimo biznelį su kitu homoseksualistu, kuris yra vadinamas jo „vyru"... Gerai, kad pas mus dėl begalinio politikų „skaidrumo" tokie dalykai neįmanomi, tiesa?

- Kalbant apie šios pandemijos panaudojimą asmeniniam lobimui, žinoma, panašių pavyzdžių galima rasti gausybę. Kuomet tik buvo įvedamos karantino taisyklės Lietuvoje, mano mama, griežtai besilaikanti visų lietuviškos valdžios nurodymų, pirko kaukes po 30 eurų... Taigi, jeigu pas mus pakratytų vadinamuosius farmacininkus ir visokius šio mėšlo vežėjus į Lietuvą, mes turėtume tą patį vaizdelį - tuos pačius pederastus, lobstančius mūsų visų sąskaita. Jeigu kalbėtume apie tokius „uždarbius" toliau, tai tegul kas nors ima ir patikrina bent pagal tokį standartą, pagal kurį tikrinami į Lietuvą įvežami pomidorai, visus tuos šimtus tūkstančių testų, kuriais šiandien pas mus nustatinėjamas sergančiųjų skaičius. Kas juos gamina ir kokia yra išeinančio produkto kontrolė? Koks to produkto patikimumas čia? Mes pamatytume, kad iš mūsų vagiama tokiais kiekiais, kokių net nesapnavo vyrukai, pardavinėję Eifelio bokštą kaip metalo laužą... O jei apžvelgtume visų vakcinų istorijas ir pareikalautume iš savo valdžiukės atlikti viešą kokybės patikrinimą - elementariai paimant 1000 žmonių, bedant jiems vakciną ir žiūrint tikrus rezultatus, - tokiu atveju sulauktume dar didesnio skandalo. Nes tikėtis, jog, gaminant milžiniškais kiekiais didelės paklausos reikalaujantį preparatą, išlaikyti standartus bei reikiamas charakteristikas, tiesiog neįmanoma...

- Pas mus viešinti Sviatlana Cichanouskaja vėl pasakoja apie revoliuciją Baltarusijoje ir būtinybę eiti į gatves. Kokios dabar būtų tokio ėjimo perspektyvos?

- Manau, lietuvių tautos ir valstybingumo priešai, šiandien pakliuvę pas mus į valdžią ir vykdantys įvairių svetimšalių užsakymus, duoda prastus nurodymus ir poniai S.Cichanouskajai. Reikalauti revoliucijos Baltarusijoje, neturint elementarių sociologinių duomenų, patvirtinančių, jog visuomenė yra pasiruošusi šiam žingsniui, yra puikus būdas sunaikinti ir taip negausius baltarusių pasipriešinimo židinius ir tuos negausius „pasionarijus", esančius baltarusių visuomenėje, kuriuos išsaugoti tinkamam momentui būtų svarbiausias uždavinys, siekiant sukelti ten tikrą revoliuciją. Todėl šiandien ponia S.Cichanouskaja su draugeliais veda baltarusius tiesiai po kulkomis tiesiogine prasme, kur jie žus be jokios prasmės. Tačiau pats blogiausias dalykas, kad tokį rimtą ir sudėtingą procesą, kaip radikalūs valstybių pokyčiai revoliuciniu būdu, bando realizuoti absoliutūs nevėkšlos ir analfabetai bei niekada šio darbo nedarę žmonės. Todėl S.Cichanouskajai reikia užduoti vieną esminį klausimą: ar ji sutiktų operuotis kokį organą pas chirurgą, kuris dar vakar dirbo santechniku? Jeigu ne, kodėl ji siūlo tokią operaciją visai baltarusių tautai, tačiau, šiuo atveju, tokią operaciją atliktų žmonės, kurių kvalifikacija šiuo klausimu yra kur kas žemesnė, nei santechniko...

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (79)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pasaka „Eglė žalčių karalienė" jums asocijuojasi su neapykantos kurstymu prieš kitą rasę/kilmę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks Jūsų požiūris į mero rinkimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
3. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
4. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
5. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
6. Dabartinė Konstitucija - atgyvena?
7. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
8. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
9. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
10. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
11. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
12. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
13. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
14. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
15. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
16. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
17. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
18. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
19. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
25. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +5 C

-1 +6 C

 

-2 +5 C

+2 +8 C

+3 +8 C

 

+4 +6 C

0-11 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos