respublika.lt

Kas „parsivežė“ Neringą Venckienę?nuotraukos (120)

2019 lapkričio mėn. 17 d. 12:02:39
Rūta JANUTIENĖ

Šiandien Lietuvoje yra dvi Neringos Venckienės.

×
nuotr. 5 nuotr.
Neringa Venckienė. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Viena, tikroji, sugebėjo pradanginti 35 iš 39 jai teisėsaugos mestų kaltinimų. Pabėgdama į JAV, ji iškošė mūsų teisėsaugos „produkciją“ per JAV teisingumo filtrą ir dabar, manau, gana ramiai laukia teismo dėl įtarimų sudavus į veidą Laimutei Stankūnaitei, smūgio policininkui, teismo sprendimo nevykdymo ir trukdymo antstoliui. T.y. jai liko rinkinys įtarimų, kurių sulaukia eilinis „smurto artimoje aplinkoje“ įtariamasis.

Ši Venckienė pamokė mus visus, kuria kryptimi „tepti slides“, jei mūsų elitas nusprendžia padaryti iš neklusnaus žmogaus baubą ir tam naudoja teisingumo sistemą su visomis „konstitucinėmis dvasiomis“ kaip įrankį.

Tačiau tikrajai Venckienei nėra numatytas joks vaidmuo tolesnėje valdžios dalybų režisūroje. Ir visai be reikalo beveik vieningai stebisi teisininkų bendruomenė, kad teismas nusprendė skirti jai dviejų mėnesių kardomąją priemonę. „Juk dar niekas nėra nuteistas už tokį rinkinį nuodėmių realia laisvės atėmimo bausme!“ - sako jie. Stebėtis nereikėtų, nes tai - politinis sprendimas, nes tikroji Venckienė kol kas turi tylėti.

Dabar yra kitos Neringos Venckienės laikas. Tos, kuri yra viešosios erdvės žynių vaizduotės kūrinys. Astos Kuznecovaitės vaizduotėje ji „paniškai bijojo“ grįžti į Lietuvą. Eugenijaus Gentvilo politiniame marazme ši Venckienė buvo Rusijos hibridinio karo įrankis. Prokurorų segtuvuose ji tvirkino dukterėčią ir neva organizavo masines žudynes Kaune ir t.t., ir pan.

Štai šiai įsivaizduojamai Venckienei yra skirta ypatinga užduotis. Pasitelkus ją bus desperatiškai mėginama sugrąžinti į vietą politinę švytuoklę.

Ar toms viltims lemta išsipildyti? Ne! Dabar paaiškinsiu, kodėl.

Dalios Grybauskaitės koalicija

Senstantis, gal todėl atvirauti panūdęs, Vytautas Landsbergis neseniai papasakojo, kad jiedu su Algirdu Brazausku nepriklausomybės aušroje tik imitavo priešpriešą, o iš tiesų nuolat susitikdavo Vingio parke ir veikė sutartinai.

Pamenate, buvo tokie laikai: Landsbergis - Brazauskas, konservatoriai - socdemai. Daugiau nei dešimtmetis apsimestinės politinės kovos, „prichvatizacijos“, nuo kurios rinkėjas pradėjo kvailioti.

Už Jurijaus Borisovo pinigus malūnsparniu prezidentūroje nusileido Rolandas Paksas. Ledais „runkelius“ papirko Viktoras Uspaskich. Ir štai mes jau visiškame „dugne“: „valstiečiai“, kaip pastebėjo Gabrielius Landsbergis, „nevykdo jokių pažadų, duotų verslo atstovams“.

Tam, kad vėl grįžtų tvarka, reikia, jog 2020 metų Seimo rinkimus laimėtų Landsbergio-Brazausko tandemo įpėdiniai: Gintautas Paluckas ir Landsbergio anūkėlio tandemas. Dalios Grybauskaitės koalicija.

Grybauskaitė dešimt metų pureno dirvą tokiam rinkimų rezultatui. Tie, kurie neklausė, buvo marginalizuoti, įrašyti į gatvės politikų sąrašus. „Gerieji“ dabar valdo viešąją erdvę, aiškindami, ką Tauta turi galvoti. Nebėra jokio plyšelio kitai nuomonei.

Per Grybauskaitės valdymo dešimtmetį labiausiai prieštaringi Lietuvos elito veikėjai „nustojo krūpčioti“, kad jiems kas nors užduos nepatogius klausimus.

Komunikacijos ekspertas

Gerai komunikacijai reikia konteksto. O jis toks. 2017 metais Daukanto aikštėje vyko „valgymo akcija“, kurią organizavo Andrius Tapinas. Tai buvo patyčios iš bado akcijos prieš Lietuvoje pamintą didžiosios daugumos piliečių teisę pasiekti teisingumo.

Nuo N.Venckienės pabėgimo ir apkaltos tą neteisingumo jausmą buvo mėginama slopinti šiurkščiai: patyčiomis ir represijomis teismuose, keliant bylas visiems, kurie stovėjo „ne toje tvoros pusėje“.

Tačiau žmonės nemėgsta politikoje dviejų dalykų: kai jiems aiškina, ką galvoti ir kaip gyventi. Taigi, jie badavo, o Tapino samdyti drimbos lietui lyjant rijo picas ir Kijevo kotletus.

Aplink valgytojus su „Laisvės TV“ mikrofonu sukinėjosi toks Ignas Grinevičius. Tas pats, kuris prieš kelias dienas, Neringos Venckienės ekstradicijos proga, į televizijos studiją išsikvietė „apžvalgininką“ Aidą Puklevičių.

„Apgailėtina saujelė“, - drėbė Venckienės šalininkams ponas Puklevičius, kurio darbovietė yra vieno turtingiausių ir dešinįjį elitą aptarnaujančio viešųjų ryšių organizatoriaus Mykolo Katkaus kontoroje. Milijoniniai smegenų pudrinimo už Europos Sąjungos, biudžeto ir valstybinių įmonių pinigus projektai. Ir Puklevičius pas tą Katkų vadovauja rašytojams, kurie kuria ir mūsų viešojo gyvenimo burbulus, tikras istorijas pakeisdami viešųjų ryšių kvaišalais.

„Apžvalgininkas“ Puklevičius ne vienus metus rašė tekstus, kuriuos kaip savus įgarsindavo kiti. Tačiau visai neseniai jis buvo iššautas į valdžią aptarnaujančius eterius kaip (cituoju nacionalinio transliuotojo titrą) „rašytojas, komunikacijos ekspertas ir buvęs diplomatas“, nutylint, kad tas diplomatas, t.y. Puklevičius, buvo nuteistas už didelio masto sukčiavimą, užvaldžius dalį Lietuvos privalomųjų įmokų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai. Iš viso Puklevičius „užvaldė“ (jei tai būtumėte jūs, rašytų - pavogė) 217 800 litų ir buvo nuteistas ketveriems metams kalėjimo.

Kodėl galinguosius aptarnaujančiai viešųjų ryšių kontorai staiga prisireikė buvusio sukčiaus viešų paslaugų? Manau, niekas kitas nenorėjo savanoriškai kišti pirštų į tarpdurį. O gal tokia buvo kaina už transformaciją iš sukčiaus į „rašytoją, komunikacijos ekspertą ir buvusį diplomatą“?

Tauta - laiminga!

Taigi, kaip FSB „miegantis agentas“, pažadintas ir iššautas į viešumą Venskienės sugrįžtuvių kontekste, Puklevičius pranešė pagrindinę žinią. Pasirodo, pagal elitą aptarnaujančių piarščikų versiją, yra padaryti tyrimai, kad Lietuvos žmonės šiuo metu kaip niekad patenkinti savo gyvenimu. Net 80 proc. yra laimingi, nepaisant visokių kalbų apie „dvi Lietuvas“, beveik didžiausią Europoje socialinę bei pajamų nelygybę. Žmonės yra sotūs ir laimingi! Taip bylojo buvęs sukčius Puklevičius.

„Buvęs diplomatas“ dar paaiškino ir kaip tai atsilieps rinkimams: jeigu žmonės pavalgę, tai jie nenori nieko keisti sistemoje, kuri jiems tai garantuoja.

D.Grybauskaitė, prieš laikinai pasitraukdama nuo Lietuvos politinės arenos, pasakė kažką panašaus: „Viskas su ta Lietuva gerai.“ Toks ir yra planas!

Elito planas „Strekoza“

Taigi, pagrindinė žinia: tauta laiminga, todėl kažką keisti nėra reikalo. Nereikia apmokestinti bankų, nereikia apmokestinti prekybcentrių. „Dviejų greičių Lietuva“ yra tik prezidento mėginimas pasireklamuoti įspūdinga metafora.

Tai, kad iš tiesų laimingų yra mažuma, nieko nereiškia, nes sociologijos aksioma yra tokia: viešoji nuomonė yra ne ta, kuri atspindi, ką jūs galvojate. Viešoji nuomonė yra paviešinta nuomonė apie tai, ką jūs neva galvojate. Ši paviešintoji nuomonė yra labai svarbi manipuliuojant rinkėjais, nes neapsisprendę žmonės linksta būti su dauguma. Ir štai Puklevičius sako, kad dauguma yra lai-min-ga ir nenori nieko keisti.

Tai žinutė nelaimingiems rinkėjams likti namie. Kodėl? O todėl, kad tik esant mažam rinkimų lankomumui Grybauskaitės koalicija turi šansą laimėti valdžią. Esi nelaimingas, atšokęs nuo daugumos? Sėdėk, žiūrėk pro langą ir traiškyk muses (vatnike, valstieti, naudingas durniau, violetinis psiche ir pan.). Yra, kas už tave pabalsuos - partijų aktyvistai.

Štai šitoje kampanijoje už tai, kad visi nepatenkinti liktų namie „skendėti neviltyje“ ir yra reikalinga antroji Neringa Venckienė, kuri turi būti akivaizdus pavyzdys visiems kalbėtojams apie „dvi Lietuvas“ - nuo prezidento iki paskutinio Klonio gatvės aktyvisto, kas būna su tais, kurie neklauso.

Gąsdins

Lyg pipiriukas į šį politinį troškinį - Renato Požėlos paskyrimas generaliniu policijos komisaru. Klonio gatvės šturmo vadovas iškart ėmė kaitinti publiką pažadėdamas, jog netrukus visuomenė sužinos „daug įdomių dalykų“.

Tą dieną, kai į teismą buvo atvežta N.Venckienė, policija teismo rūmus buvo pavertusi citadele: kratė į kitas bylas vykusių advokatų krepšius, budėjo prie visų durų ir kitais būdais rodė, kaip viskas, kas čia vyksta, jiems yra svarbu.

Suprask, nedrįskit! Surasime, kur besislėptumėte, parsivešime ir priversime sumokėti 5000 eurų už bilietus bei laikysime du mėnesius kalėjime (įskaitant šv.Kalėdas), neleisime susitikti su tėvais, nes čia veikia mūsų „poniatijos“...

Kas dar stos gąsdinti tos ne visai laimingos Lietuvos antrosios Neringos Venckienės šmėkla? Vitalijus Gailius, pabėgęs į Joniškį nuo „MG Baltic“ korupcijos bylos figūranto komplimentų? Kas dar? Pati Grybauskaitė? Landsbergis anūkėlis? Kas turi drąsos ir sveikatos? Nejaugi tik Puklevičius su Gentvilu bei Asta Kuznecovaitė poroje su Laima Lavaste? Gal politiškai angažuota teisėsauga? Bet D.Grybauskaitė ją pati nuginklavo, skirdama vadovais įvairius dvasios ubagus.

Tačiau planas parsivežti Neringą Venckienę ir ją demonstratyviai nubausti parodomuoju neteisingumu žlugo dar tada, kai teisėsauga tiesiog nerinko įkalčių pedofilijos byloje. Nėra bylos, nėra ir kaltinimų. Taip pasakė JAV teisėjas. Ir tai yra nuosprendis visam mūsų posovietiniam elitui. Užmigote, pražiopsojote? Ar turite planą B?

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (120)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • APTARĖ: Lenkijoje su vizitu viešintis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lenkijos Vyriausybės vadovu Mateuszu Morawieckiu ir aptarė abiejų vyriausybių indėlį stiprinant dvišalį bendradarbiavimą ir strateginę partnerystę.
  • AVARIJA: Šalčininkų rajone antradienį susidūrė du automobiliai, žuvo vieno jų vairuotojas, sužalotos keleivės.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar po karantino jau naudojatės viešojo transporto paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar daržoves perkate, ar auginate patys?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +14 C

+12 +13 C

 

+13 +14 C

 +23 +24 C

+25 +26 C

 

+22 +23 C

0-2 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1375 PLN - 4.4781
RUB - 80.8370 CHF - 1.0691
GBP - 0.9078 NOK - 10.7110

Nuorodos