respublika.lt

Olava STRIKULIENĖ: Kaip valdžia baidė “Sputniką” iš mūsų oro erdvės Su Vito Tomkaus trigrašiu (107)

2021 kovo 06 08:30:28
Olava STRIKULIENĖ

Lietuva nepirks rusiškų vakcinų „Sputnik V“.  Net ir tuo atveju, jei Europos vaistų agentūra (EVA) patvirtins, jog ši vakcina efektyvi ir saugi. Ir leis ją naudoti ES valstybėse. Vakcina, kaip skelbia EVA,  kovo 4 dieną užregistruota tyrimams. Šalia dar dviejų EVA galutinai neištirtų ir ES teritorijoje vartoti dar nepatvirtintų vakcinų. Viena pagaminta JAV, o kita – Vokietijos kompanijos Nyderlanduose.

×
nuotr. 1 nuotr.
Kaip valdžia baidė “Sputniką” iš mūsų oro erdvės. Eltos nuotr.

 

Kodėl Lietuva rusiškos vakcinos nė už ką nepirks? Nors amerikietiškos vakcinos, kurios EVA taip pat dar nepatvirtino, iš anksto nutarė  pirkti 633 tūkst dozių. Argumentai prieš rusiškąją kaip Spalio  matrosų.  Visur įžvelgiančių smulkiaburžuazinę klastą:

„ Rusija savo vakciną naudoja geopolitiniais tikslais. Tai dar vienas hibridinis ginklas mus skaldyti ir valdyti.  Tiek rusiška, tiek kiniška vakcinos yra politikos darymo įrankis“.  Esą kodėl jie siūlo savo vakciną mums, jei patys savo žmonių dar visų nepaskiepijo. Tačiau ir JAV duoda savo vakcinos  („Phizer“,  „Moderna“ )mums. Nors visi amerikiečiai dar nepaskiepyti. Ir mes perleidžiame vakcinos siuntą čekams. Nors patys dar  nepaskiepyti. Ir  Briuselis, jei ne Italija, būtų atidavęs dalį vakcinos Australijai. Nors saviškiai dar ne visi paskiepyti.  Net drausmingoje Vokietijoje – tik 5-6 proc.  

„Politikos darymo įrankiu“ galėtume pasinaudoti ir mes. Jei turėtume gudresnę valdžią.  Šiek tiek paimti to „įrankio“ Lietuvai. Jei EVA leis. Kadangi antivakseriai keikia visas vakcinas iš eilės,  tai keiktų ir „Sputniką“. Kadangi kai kurie žmonės sunkiai reaguoja į vieną ar kitą vakciną, atsirastų sunkiau reaguojančių ir į „Sputniką“. Galėtų, valdantiesiems pritariant, viešai pasakoti, kaip  kentėjo.  Kaip nuo „Sputniko“ karščiavo. Kaip buvo apnuodyti ir vos nenumirė. Kaip solidarizuojasi su taip pat vos nenumirusiais estais, vengrais, Navalnais ir t.t. Tad ar iš tikrųjų rusiška vakcina yra hibridinis ginklas? Jei juo taip lengva apšaudyti pačią Rusiją?

 Įsivaizduokime, jog suserga koks nors lietuvis,  dirbantis Pekine. Tačiau herojiškai atsisako vietinių vaistų . Verčiau išdidžiai miršta. Nes nė už ką neįsidės į burną  politikos darymo įrankio. Nors nežinau jokio veiksmo, daikto, su kuriuo nebūtų galima daryti kitiems įtakos. Vis vien sukels kažkokį pojūtį!  Antraip kam tas veiksmas, daiktas iš viso gamtoje reikalingas. Mus įtakoja ir sibirietiški koldūnai, ir ukrainietiški barščiai, ir Pekino antis.  Mus kasdien įtakoja indiški, turkiški ir t.t. serialai.  Tačiau vis vien nejaučiu, jog tampu mergyte Elif ar dar blogiau – sultonu Suleimanu .

Didžiausią geopolitinę įtaką padarytų šalis, kurios mokslininkai atrastų  patį veiksmingiausią vėžio gydymo būdą. Tokį veiksmingą, kad visi onkologiniai ligoniai pasveiktų. Įdomu, ar ir tada, jei tuos vaistus išrastų Rusija, Šiaurės Korėja ar Aliaksandro Lukašenkos giminaitė Daša, mes užsispyrę atsisakytume vaisto. Nes tai „slaptas būdas daryti mums įtaką“.

Jei lietuvius taip paprasta įtakoti,  tai kas mes, po galų, esame? Atrodo, kad Prezidentas ir valdantieji įsitikinę, kad piliečiai yra tokie žabali, tokie mulkiai, kad juos nuo bet kokių įtakų reikia saugoti kaip mažus vaikus. Išgirs Kirkorovą – ir susileis. Užsimanys tapti spaliukais. Nors labiau susileistume, jei atskristų Nicki Minaj ar Šakira. Tačiau tai dar nereiškia, jog mažiau patiktų saviškis „ROOP“.

Ši pandemija yra visuotinė žmonijos nelaimė. Didysis žemės drebėjimas. O kai žemė dreba, kai tiek sužeistųjų – negi svarbu, kokiais bintais ir kur pagamintais sutvarstomos žaizdos. Svarbu tik tiek, kad bintų netrūktų. Kad jie būtų švarūs, sterilūs.

 Užsienio reikalų ministerijos (URM)  2019 m duomenimis, mes įleidome į savo valstybę  šią „minkštąją Rusijos įtaką“ - importavome iš Rusijos energetikos išteklius (79,2 proc.), geležį ir plieną (3,1 proc.), druską, sierą, kalkes, cementą (2,6 proc.), trąšas (2,2 proc.), medieną (2 proc.).  Bet vis vien keista. Kai nusiperki 2 proc. medienos – ji mūsų prorusiškai neveikia. O jei nusipirktume 2 proc. rusiškos ir 1,5 proc. kiniškos vakcinų tai 2 proc. būtinai ims šlovinti Kremlių.  O 1,5 proc. , matyt, patys prašys Pekino, kad juos užverbuotų.

Lietuva, URM 2019 m duomenimis, eksportavo į Rusiją reaktorius, katilus, baldus, gėrimus, optiką, plastiką, patalynę, o 3 proc. viso eksporto sudarė farmacijos produktai. Tad rusai, vartodami mūsų farmacijos produktus, gulėdami lietuviškose lovose, paklotose su gražia, lietuviška patalyne, taip pat veikiami. Minkštai! Estetiškai! Kasdien! Gal net labiau nei mus estetiškai veikia Kirkorovas. Nes jis ne kasdien. O mes – kasdien! Su paklodėmisBuitiškai! Kasdien primindami, kam už patalynę turi būti dėkingi. Tačiau nieko neatsitiko. Nei viena,  nei kita pusė jokio ypatingo dėkingumo ar rizikos nepajuto.

Vito TOMKAUS trigrašis: belieka atsidusus ištarti: "Back to USSR!". O kas nesupranta angliškai: "Dobro požalovatj v CCCP!". Lietuviškai bus: "Sveiki atvykę į Tarybų Sąjungą!". Ne, ne į Rusiją, o būtent į tarybinę santvarką, kuriai net 50-imt metų mūsų komunistai tarnavo. Todėl vėl prasiveržę į valdžią, elgiasi taip, kaip anuomet mokė... Tada draudė bitlus ir džiazą, dabar - kirkorovus ir rusų melodijas. Tada blokavo "Amerikos balsą", dabar - rusų TV kanalus. Tada gąsdino JAV atominėmis bombomis, dabar - rusų "Iskanderais". Tada keikėme kapitalistus, dabar - putinistus. Anuomet kaip velnio bijojome Vakarų pasaulio įtakos, pvz.,- džinsų ir "žvačkos", o šiandien it velniai kryžiaus baidomės Rytų įtakos per dujas ir net skiepus "Sputnik"... Vis pagalvoju: ar nelaukia mūsų ir finalas panašus, kaip nutiko tada? Sienos vėl atsivers, anapus - ten žmonės, kaip žmonės, o mes - vyrai su sijonais, moterys - su kelnėmis, vaikai - belyčiai, Dievai - išmatom apmėtyti; visi įsigąsdinę ir depresuoti... Ar vėl neapsijuoksime?

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (107)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • ATASKAITA: Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimui surinkta - 6985 eurai, aukotųjų skaičius - 24; primename sąskaitos Nr. LT 24 7044 0600 0780 3510
 • TRANSPORTAS: UAB „Vilniaus viešasis transportas“ sostinės keleivius nustebino dar viena naujove – antradienį į miesto gatves išvažiavo ekologiškas, išskirtinio dizaino autobusas „IsuzuCitybus“.

 • KOSMOSE: NASA pirmadienį Marse į orą sėkmingai pakėlė sraigtasparnį „Ingenuity“ (liet. „Išradingumas“) ir tai buvo pirmasis istorijoje motorinio orlaivio kitoje planetoje skrydis.

 • AUKŲ NĖRA: ankstų pirmadienį vietos laiku išsiveržė Indonezijos Javos saloje stūksantis Merapio ugnikalnis, 16 kartų išspjaudamas į orą įkaitusią lavą, pranešė šalies vulkanologijos agentūra.
 • TRAUKINYS: sekmadienį Egipte nuo bėgių nuvažiavo keleivinis traukinys ir buvo sužaloti mažiausiai 109 žmonės.
 • GAISRAS: sekmadienio popietę pranešta apie Šiaulių rajone degantį ūkinį pastatą.
 • TRŪKUMAS: Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve gyventojai šeštadienį surengė protestą dėl pernelyg lėto skiepijimo nuo COVID-19, o dalis jų savo automobiliai užblokavo šalia pagrindinės miesto stoties esančią aikštę.
 • PASITRAUKIMAS: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) bręsta mintis pasitraukti iš dar vienos darbo grupės Seime. Kovo pabaigoje apkaltinę konservatorius siekiant sukurti savo partijai palankią rinkimų sistemą, „valstiečiai“ apleido parlamento valdybos sudarytos darbo grupės, turinčios parengti rinkimų sistemos pertvarką, gretas.
 • TEMPAI NEBLOGI: padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją, o vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc.
 • NUSKENDO: prie Tuniso krantų nuskendo valtis su migrantais, žuvo mažiausiai 21 migrantas iš Afrikos, jiems bandant Viduržemio jūra pasiekti Italijai priklausančią Lampedūzos salą.
 • PERKOPTA RIBA: pasaulyje jau pagaminta daugiau kaip 1 mlrd. vakcinos nuo COVID-19 dozių - tai įvyko balandžio 12 dieną, o kitas milijardas gali būti viršytas gegužės pabaigoje.
Daugiau

Dienos klausimas

Kur planuojate leisti vasaros atostogas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks Jūsų požiūris į mero rinkimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
8. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
9. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
10. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
11. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
12. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
13. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
14. Dvejopi standartai jau įgriso
15. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
16. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
17. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
20. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
25. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +10 C

+1 +7 C

 

+2 +7 C

+10 +15 C

+8 +14 C

 

+5 +10 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-9 m/s

       

Nuorodos