Taip galima pamanyti keliaujant viešuoju transportu ir matant, kad čia COVID-19 pandemijos valdymo priemonės negalioja. Jau ne vieną savaitę verslai riboja klientų skaičių arba reikalauja iš jų Galimybių paso. Valdžia paskaičiavo, kad saugus plotas vienam žmogui - 30 kv. m. Todėl prie daugybės parduotuvių šiuo ne itin šiltu laiku lauke nusidriekia klientų eilės.
Ar todėl, kad parduotuvėse virusas sparčiau plinta nei kitur? Nors apie tai mokslas dar nieko nesako, bet žvelgiant į mūsų valdžios sprendimus pradeda taip atrodyti. Tuo pačiu metu, kai į vaistinę gali patekti vos vienas pirkėjas, troleibusuose ir autobusuose piko metu ir toliau grūdasi neskaičiuojamas kiekis gyventojų. Ne visi jų noriai užsitraukia kaukę ant nosies, o apie saugius atstumus nėra ko ir svajoti. Kur logika, kai ką tik prie parduotuvės eilėje stovėję ir saugiai apsipirkę žmonės susigrūda tame pačiame troleibuse?
Panašu, kad virusas plinta tik ten, kur valdžiai pasivaidena. Štai neseniai sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kalbėdamas apie griežtesnes priemones, nė neslėpė, kad taisyklės bus vienodos ne visiems. „Ne, žinokit, spragėsių niekas neuždraustų. Kino antrą kartą nežudysim", - dar neseniai sakė ministras. Kodėl? Gal ir čia reikėtų reikalauti, kad vienam klientui būtų skiriama 30 kv. m. Juk filmo žiūrėjimas užtrunka daug ilgiau nei sviesto įsigijimas krautuvėje.
Tuo metu, kol vieni žiūri filmus ir nusimaukšlinę kaukes kremta spragėsius, Galimybių paso neturintys seneliai laukia eilėje prie vaistinės langelio. Nes jiems su visais į vaistinės vidų - negalima. Kas bus toliau? Atskiri vagonai traukiniuose, draudimas vaikščioti šaligatviais, lankytis viešose vietose, neskiepytų vaikų nepriėmimas į mokyklas? Visa tai kažkur jau girdėta. Tik tada priežastis buvo tautybė arba rasė, o šiandien - Galimybių pasas ir vakcinacijos statusas.