Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas, nuo balandžio 27 dienos į darbus galės grįžti grožio specialistai, tačiau šie sako, jog iki šiol neturi tikslių gairių, kaip konkrečiai reikės dirbti įgyvendinant saugos priemones prieš koronavirusą.
Trūksta komunikacijos su valdžia
Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė tikino, jog grožio specialistai iki šiol nežino tikslių darbo sąlygų. „Pati esu kirpėja, noriu dirbti ir laukiame konkrečios tvarkos, nes neužtenka žinoti, kad gali dirbti. Bijau, kad paskui nepasakytų, o kodėl jūs nedarote taip ir taip?Labai nesinorėtų gauti baudas, - kalbėjo ji. - Beje, paslaugų paskelbimas sukiršino visuomenę. Tie, kurie nedirba, baisiausiai supykę, kodėl jie nedirba. Pradėjo žmonės man rašyti, kuo skiriasi galvos odos dažymas nuo antakių dažymo, nes antakių negalima dažyti. Aš juk negaliu atsakyti už Vyriausybės potvarkius.“Pašnekovės teigimu, blakstienų priauginti negalima, teikti depiliacijos, veido masažo paslaugų - taip pat, barzdos skusti negalima, tvarkyti antakių negalima. Dėl to asociacija sulaukia paspiktinusių paslaugų teikėjų raštų, kad vieni ribojami, kiti ne.
Pasak J.Mačiulienės, kirpėjai, kiti specialistai dirbs su kaukėmis, skydeliais, klientai taip pat bus su kaukėmis, jei neturės, kirpėjai jiems suteiks. „Žinoma, prieš registruodami klientus apklausime, ar jis nesirgo. Prieš pradėdami darbą dezinfekuosime viską, atliksime procedūrą, vėl viską dezinfekuosime, išvėdinsime ir priimsime kitą klientą. Priimsime po vieną klientą.
Žinoma, visos procedūros užims laiko ir klientų bus mažiau. Bet čia normalu, niekas nenori pulti į viruso glėbį. Bet tas neaiškumas dėl tvarkos pradeda erzinti, trūksta komunikacijos su valdžia“, - teigė J.Mačiulienė. Specialistams trūksta elementarių paaiškinimų, ką daryti, pavyzdžiui, kai patalpa 9 kv. metrai, o vienam žmogui reikia skirti 10 kv. m?
Klientai, sužinoję, jog atsidarys kirpyklos, suskubo registruotis. Paskambinus neretai pasakoma, kad galės priimti tik gegužės viduryje ir pan. Anot J.Mačiulienės, tokia situacija nerodo, jog registruojasi milžiniški klientų srautai, tiesiog kirpyklos galės priimti mažiau klientų dėl įgyvendinamų dezinfekcijos, vėdinimo, kitų saugą užtikrinančių priemonių.
Ar didės paslaugų kainos? „Aš kainų nekelsiu. Be abejo, papildomos priemonės kainuos mums. Galbūt klientas geranoriškai norės prisidėti prie to. Manau, kad tiekėjai mums kainas pakels“, - svarstė ji.
Nesinori mėtyti pinigų
Pasiteiravus, kokiomis nuotaikomis darbams ruošiasi barzdų specialistai, šie irgi neslėpė, jog yra daug nežinomybės. Lietuvos barzdaskučių asociacijos prezidentė Miglė Revko pasakojo, jog iki šiol neturi jokių oficialių raštų, kaip turėtų atrodyti darbas.„Pavyzdžiui, mes turime 50 kv. m patalpas, išeitų, kad galėtų dirbti visos kėdės? Kad nebus galima skusti barzdos, viskas suprantama, nes tai sąlytis su odos epidermiu. Yra visokiausių būdų, kaip galima gražiai barzdą padaryti be skustuvo. Tam aš pritariu. Kažkaip ruošiamės - ieškome per visą Lietuvą pirkti pirštinių, kaukių, dezinfekcinių skysčių, skydelių. Dar neaišku, ar mums reikalingi kaip parduotuvėse atitvarai. Nesinori pinigų mėtyti į kairę ir į dešinę darant savas prielaidas, kaip dirbti“, - sakė M.Revko.
Pašnekovė teigė, jog pati prieš savaitę savo klientams paskelbė išankstines registracijas be datos ir jau sulaukė 200 klientų. Šiais laikais vyrams barzda - įvaizdžio dalis, kaip moterims - makiažas.
„Klientams duosime pirštines, vienkartinius peniuarus, patys dirbsime su kaukėmis, skydeliais, laikysimės atstumo, visur bus dezinfekcinio skysčio. Kontroliuosime srautus“, - komentavo ji. Tiesa, paslaugų kainų nežadama kelti, nors apsaugos priemonių kainos - kosminės. Pasak M.Revko, už 5 dėžutes (po 100 vnt.) vienkartinių pirštinių prašoma 220 eurų.
Sveikatos apsaugos ministerija „Vakaro žinias“ informavo, jog tvarka, kaip dirbti grožio specialistams, yra rengiama ir turi būti paskelbta.