respublika.lt

Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie Mamas (83)

2021 gegužės 02 15:00:00
Gintaras FURMANAVIČIUS

Artėjant pirmajam gegužės mėnesio sekmadieniui, o kartu su juo - ir Mamos dienai šiandien kaip niekada svarbu prisiminti mūsų Mamas.

×
nuotr. 1 nuotr.
Gintaras Furmanavičius. Stasio Žumbio nuotr.

 

Ši tradicinė šeimos šventė Lietuvoje minima nuo 1928 metų. Nuo tada kiekvieną gegužės mėnesio pirmąjį sekmadienį priimta sveikinti Mamas. Simboliška, kad ši diena švęsti pradėta Amerikoje - šalyje, iš kurios šiuo metu po visą pasaulį plinta neįtikėtinų kvailysčių kokteiliai. Aukštoji matematika, diskriminuojanti juodaodžius; visokių trans individų teisė rinktis, kokiame tualete jie nori lankytis, kuo būti porinėmis mėnesio dienomis, o kuo - neporinėmis; iš apyvartos išimami tokie klasikos šedevrai, kaip „Dėdės Tomo trobelė", „Vėjų nublokšti" ir „Tomo Sojerio nuotykiai" - tai tik labai maža dalis mums įkyriai peršamų kvailysčių iš kasdien vis ilgėjančio jų sąrašo.

Naivu būtų tikėtis, kad ši nuožmiai šliaužianti beprotystės lavina aplenktų tai, kas jos netrukdomam plitimui trukdo labiausiai - kalbu apie tradicinę šeimą. Taip, tą pačią, iš kurios taip stipriai už eurobabkes tyčiojasi, spausdami paskutinį savo skurdžios fantazijos lašą mūsų nuo savo svarbumo apsvaigę įtakotukai, labiau žinomi influencerių vardu. Juk ne veltui iš globalistinių tribūnų jau kuris laikas sklinda raginimai naikinti mūsų kalboje tokius žodžius, kaip „mama", „tėtis", „brolis", „sesuo" ir kitus, žeidžiančius tuos, kurie pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį nori būti katėmis, o likusiomis savaitės dienomis - sakuromis. Prisimenate, prieš kurį laiką buvo pranešta, kad Amerikos Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi ir Taisyklių komiteto pirmininkas James McGovern pristatė 117-ojo kongreso taisykles, kuriose planuojama pateikti siūlymus, kuriais „būtų siekiama panaikinti tokius terminus, kaip tėvas, motina, sūnus ir dukra."

Neabejoju, kad visos šitos nesąmonės baigsis greičiau, nei mes visi įsivaizduojame. Ir svarbiausia kliūtis, neleisianti joms plisti yra mūsų visų šaknys, ateinačios iš gilias ir stiprias tradicijas turinčių mūsų šeimų, kuriose visada stipriausias ir svarbiausias žmogus, apie kurį sukdavosi visas gyvenimas buvo mūsų Mamos. Jos visada mokėdavo paruošti šventę iš nieko, pasidalinti viskuo, kai pasidalinti jau nebebūdavo kuo, nuraminti, paskatinti, paguosti, išklausyti. O taip pat ir pabarti, sudrausminti.

Pasipriešinimo mums primestai sovietinei tvarkai pirmąją pamoką aš savo namuose taip pat gavau iš Mamos dar būdamas labai mažas, kai Kalėdų rytą ji man paaiškino, kad dovanas po eglute man palieka Kalėdų senelis, o ne Senis šaltis ir kuo jie skiriasi vienas nuo kito. Ir visos vėlesnės Mamos ruoštos Kūčių vakarienės, Kalėdos ir Velykos buvo atviras nesitaikstymas su bandymais mums primesti svetimas tradicijas ir pseudovertybes. Manau, kad daugeliui mano kartos žmonių tai buvo pirmosios pasipriešinimo sistemai pamokos, ne mažiau svarbios, nei vėliau sekusios Žalgirio krepšininkų pergalės prieš CASK.

Mes savo žemės planetą mes ne šiaip sau vadiname Motina Žeme. Dar gilioje senovėje Deivė Motina, Dievų Motina buvo vadinama dievybė, siejama su derlingumu, vaisingumu, Žemės sukūrimu. Dažnai ji būdavo sutapatinama su Žeme ir vadinama tiesiog Motina Žeme.

Ratas apsisuko labai greitai. Dar tik trys dešimtmečius mes gyvename nusimetę svetimos mums sistemos vertybinius pančius, o už kampo vėl tyko paslaugūs naujų vertybių skleidėjai, pasiruošę įstatymų keliu paaiškinti mums, kad šimtametės mūsų tradicijos ir noras jų toliau laikytis rodo tik mūsų tamsumą ir atsilikimą nuo šių dienų aktualijų. Ar kas nors turi tiek fantazijos, kad įsivaizduotų, jog savo gimtąją planetą mes staiga imtume vadinti, taip, kaip mums rekomenduoja vadinti vaikų tėvus naujieji pasaulio pranašai - tėvas numeris vienas ir tėvas numeris du? Mano aplinkoje tokios fantazijos tikrai neturi niekas.

Todėl šį sekmadienį meskime ne tik svarbius, bet ir labai svarbius darbus, užsiėmimus bei susitikimus ir lankykime savo Mamas. Tie laimingieji, kurie jas turite, nekreipkite dėmesio į iš to pačio beprotnamio transliuojamas nesąmones, kad geri vaikai nelanko savo tėvų. Lanko, ir dar kaip lanko. Mamai laimė apkabinti savo vaiką bus daug didesnė už baimę užsikrėsti. Ir geromis emocijomis ilgam pasikrausite ne tik jūs, bet ir jūsų Mamos.

Kai kurių, kaip ir mano Mamos jau nebėra ir jos jau kurį laiką saugo mus, sėdėdamos rojuje ant debesies. Todėl apkabinti jų jau negalime, tačiau pabūti kartu mintyse ir pasakyti tai, kas galbūt liko neišsakyta mums niekas negali uždrausti. Padėkokime joms už tai, kad mus užaugino tokiais stipriais žmonėmis, jog jokios svetimoms mums idėjos ir vertybės niekada neras vietos nei mūsų šeimose, nei mūsų širdyse.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (83)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
  • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
  • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
  • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
  • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
  • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
  • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
  • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
  • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
  • KELIAUKIME: Dzūkijos nacionaliniame parke lankytojų laukia atsinaujinęs Merkinės piliakalnis - populiarus ir gilią istoriją menantis piliakalnis buvo tvarkomas pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarybos vykdomą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.

Daugiau

Dienos klausimas

Ar išdrįstate išreikšti savo nuomonę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +6 C

0 +6 C

 

+7 +13 C

+5 +10 C

+10 +14 C

 

+18 +20 C

0-5 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos