respublika.lt

Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie kantrybę

2022 lapkričio 11 13:40:45
Gintaras Furmanavičius, publicistas, politinis veikėjas

Ar prisimenate, kai buvote vaikai ir nuolat įvairiausiais būdais bandydavote suaugusiųjų kantrybę ir ribas, ką daryti dar galima, o ko - jau ne? Kiek galima ilgai neiti miegoti, kiek galima nevalgyti mamos paruošto, bet nemėgstamo patiekalo, kiek galima triukšmauti, kai suaugusieji žiūri televizorių ir daugelį kitų vaikystės epizodų.

×
nuotr. 1 nuotr.
Gintaras Furmanavičius. G. Furmanavičiaus asmeninio albumo nuotr.

 

Lygiai taip pat su mumis dažnai elgiasi mūsų valdžia - geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai. Noriu jums tai parodyti pavyzdžiu, kuris pastaruoju metu charakteringai atspindi valdžios elgesį su mumis ir bandymą, kiek gi galima bandyti mūsų kantrybę, tyčiotis iš mūsų ir mūsų nuomonės.

Po užpraėjusį pavasarį garsiai per visą Lietuvą nuskambėjusio „Didžiojo šeimų gynimo maršo", kuris sukėlė ilgalaikę iki šiol besitęsiančią pažangiosios Vilniaus šviesuomenės isteriją ir kurio vienas iš pagrindinių reikalavimų buvo nekišti rankų prie Konstitucijoje apibrėžtos šeimos sąvokos, „Baltijos tyrimų" bendrovė 2021 metų gegužės 20 - birželio 2 dienomis atlikto apklausą, kuri parodė, kad 75 procentai apklaustų Lietuvos gyventojų palaikė 2021 metų gegužės 15 dieną įvykusį vadinamąjį „Didįjį šeimos gynimo maršą" ir jo keliamus reikalavimus. Tai patikima bendrovė ir jos tyrimais aš tikiu.

Bėgo laikas, o valdžiukė vis paerzindavo mus taip vadinamu Partnerystės įstatymu ir visada vienareikšmiškai sulaukdavo griežtai neigiamos visuomenės reakcijos. Seimo užkulisiuose vis pasigirsdavo kalbų, kad darželiokų partija, pasivadinusi skambiu Laisvės vardu, laikas nuo laiko stipriau ar silpniau spaudžia savo krikšto motiną, besivadinančią TSKP (oi, atsiprašau, paskutinė raidė turi būti D) priimti minėtą įstatymą. Vaikučiai gąsdindavo neparemti vieno ar kito valdančiųjų projekto, tačiau pastariesiems į pagalbą visada ateidavo prostituciją politikoje jau daug metų legalizavę socialdemokratai ar kita save opozicine apsimetanti parlamentinė partijukė.

Todėl konservatoriais save vadinantys neokomunistai vis bandė savo vaikučių kantrybės ribas. O šie su savo kosmoso užkariautoja priešakyje vis leido ir leido iš savęs tyčiotis. Gegužės mėnesį balsavimas Seime lėmė, kad pateikimo stadijoje Partnerystės įstatymui pritarta nebuvo. Už įstatymą balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 58, o 7 susilaikė. Vaikučiai patempė lūpytes, parūkė žolytės ir išėjo atostogų.

Šio rudens seimo sesijoje buvo nuspręsta nebebandyti vaikučių kantrybės ir pagaliau įteikti jiems Kalėdinę dovaną. Tam buvo pradėta rengtis iš anksto, kaip ir dera ruošti Kalėdines dovanas, ypač žinant, kad Lietuvos tamsuomenė dar toli gražu nepribrendusi šeimoms su dviem tėčiais. Todėl Teisės ir teisėtvarkos komitete įstatymo svarstymas buvo perkrikštytas į klausymus, kas leido pirmininkui Stasiui padaryti posėdį neprieinamą visuomenei. Už projektą komitete balsavo Laisvės frakcijos narė Aušrinė Armonaitė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai Irena Haase, Linas Slušnys, Andrius Vyšniauskas ir S. Šedbaras bei socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Prieš pasisakė Regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė. Susilaikė Regionų frakcijos atstovas Česlovas Olševskis ir Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos" atstovas Algirdas Stončaitis. Įdomu yra tai, kad balsus „už" atidavę A.Vyšniauskas ir L.Slušnys nepriklauso Teisės ir teisėtvarkos komitetui, tačiau jie pavadavo posėdyje nedalyvavusius Gabrielių Landsbergį ir Dainių Kreivį.

Ir šioje vietoje reikia pagirti konservatorių strategus. Jie pradėjo įstatymo stūmimą pagal klasikinę ir gerai žinomą schemą - nuo visuomenės nuomonės apšildymo. Praėjusią savaitę per visas teisingas žiniasklaidos priemones pasigirdo trimitų garsai: „Atlikta apklausa atskleidė, kad kas antras gyventojas pritaria tos pačios lyties asmenų civilinei partnerystei." Spėkite, kas ir kur atliko tą „apklausą"? Ne, ne „Baltijos tyrimai". Nepatikėsite - portalas Delfi!

O štai antradienį vakare pasklido gandas, kad bus bandoma stumti į darbotvarkę įstatymo priėmimą skubos tvarka, nes, anot strategų, dalis opozicijos atstovų išvykę ir negalės dalyvauti ketvirtadienio posėdyje.

Koks netikėtas sutapimas: trečiadienį vakare konservatorių propagandos ruporas LRT visai atsitiktinai visur, kur reikia esančio Edmundo prodiusuojamoje laidoje „Lietuva kalba" taip pat nagrinėjo temą apie partnerystės įstatymą. Ir nepaisant titaniškų vedančiosios pastangų, balsavimas LRT portale, kurio strategai nesugebėjo įtakoti viską grąžino į pernai metų vasarą - trys ketvirtadaliai nepritaria Partnerystės įstatymui, nors ir pakeistu pavadinimu.

Tačiau visus strategus perspjovė daugiau nei metus virš įstatyme numatyto termino savo pareigose rūgęs buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius, savo socialinio tinklo paskyroje pareiškęs: Lietuvai nelojalus tas, kas neigia tos pačios lyties asmenų šeimų egzistavimą. Mes gyvename valstybėje, kuriai nelojalūs yra trys ketvirtadaliai jos piliečių.

Ketvirtadienį įstatymo svarstymo Seimo darbotvarkėje nebuvo. Vaikučiai vėl liko be dovanos. Tačiau artėjant biudžeto priėmimui, jų kantrybę bandyti darosi pavojinga, nes politine prostitucija užsiiminėjantys kolegos gali ir neišgelbėti arba jų balsai gali per brangiai kainuoti. Juk niekam ne paslaptis, kad trūkstami balsai biudžeto priėmimui yra surenkami, dosniai pašeriant pinigais kai kurių seimūnų rinkimines apygardas. Valstybės biudžetas yra svarbiausias Vyriausybės teisės aktas ir jeigu Seimas jo nepatvirtintų, būtų galimai aišku, kad Seimo valdančioji dauguma Vyriausybe nepasitiki. To tikrai negali būti.

Pabandysiu nuspėti, kas bus toliau. Biudžeto projektui grižtant į Seimą priėmimui po Vyriausybės korekcijų, o tai turi įvykti ne vėliau, kaip prieš 14 dienų iki kitų metų pradžios, tuo metu bus priiminėjamas ir Partnerystės įstatymas. Mano spėjimas - jis bus priimtas, nepaisant visuomenės nuomonės. Juk mes jau turėjome daugybę progų įsitikinti, kad šiai valdžiai, kurios kadencija dar tik įpusėjo, nerūpime nei mes, nei mūsų nuomonė. O mes juk kantrūs. Gerokai kantresni, nei mūsų tėvai, kurių kantrybės ribas mes bandėme vaikystėje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
477
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s