respublika.lt

Gediminas MERKYS: Migrantų krizė. Agnė Bilotaitė yra prasižengėlė ar Žana d’Ark?

(132)
Publikuota: 2023 birželio 20 17:15:51, Prof.habil.dr. Gediminas Merkys
×
nuotr. 2 nuotr.
Migrantų hibridinio karo istorijoje būtent Agnė Bilotaitė parodė tinkamų savybių derinį - lietuvės moters užsispyrimą, mažos valstybės interesų gynimą, patriotizmą. Eltos nuotr.

Dalies opozicijos laikysena dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vaidmens masinės neteisėtos migracijos stabdymo istorijoje yra kardinaliai ydinga, antivalstybinė. Paslydo net tokie Seimo nariai „geriečiai", antisistemininkai, kaip Vytautas Bakas, Agnė Širinskienė ir kt. Regis, opozicijai svarbu ne nacionaliniai interesai, visuomenės ir valstybės saugumas bei sveikas protas, bet tiesiog noras paleisti eilinį politinį kumelšūdį į valdančiuosius, jei jau Konstitucinis teismas (KT) tokią formalią progą suteikė.

 

LR KT savo sprendimu dėl migrantų teisių pažeidimo apdovanojo Lietuvą eiline destruktyvia nesąmone. Ne pirmas kartas. Masinis neteisėtas migrantų desantas buvo ir tebėra ne kas kita, kaip V.Putino ir A.Lukašenkos vykdomas tikras hibridinis karas. Veržėsi neteisėtai, masiškai, sąmoningai naikino savo tapatybės dokumentus, melavo, idant negalima būtų atskirti, ar nuo mirties konkretus bėdžius bėga, ar tiesiog yra eilinis ekonominis migrantas-avantiūristas.

Veržėsi daugiausia jauni, pasiturintys vyrai, pasitelkę avantiūrai asmenines ar net visos giminės santaupas. Dauguma bėgo ne nuo mirties, bet veržėsi į Vokietiją - geresnio gyvenimo, tiesą sakant, parazitavimo ant vokiečių „Sozialhilfe".

Valstybė turėjo teisę ir netgi prievolę gindamasi panaudoti prievartos priemones, ribojimus. Dalinė tolerancija, režimo sušvelninimas, galimi nebent vaikams, nėščioms moterims, ligoniams. Kita vertus, koks kraštutinis neatsakingumas tįsti neteisėtai į kitą pasaulio kraštą neįgalų žmogų, kūdikį, nėščią moterį? Tai - neatsakingumas, peraugantis į moralinę padugnystę.

Vertinant visumą, nėra simpatijų A.Bilotaitei. Labai silpna politikė, neįgali ministrė. Apsidergė su bandymu privatizuoti VRM sanatoriją Palangoje, taip pat dėl Viešojo saugumo tarnybos (VST) ir generolo Ričardo Pociaus. Savivaldos, regionų reikalai beviltiškai apleisti. Tokio regioninės politikos nuopuolio nebuvo per 30 metų.

Ne savo rogėse ministrė, kaip ir dauguma dabartinių ministrų. Paradoksas, bet migrantų hibridinio karo istorijoje būtent A.Bilotaitė parodė tinkamų savybių derinį - lietuvės moters užsispyrimą, taip pat mažos, silpnos valstybės tikrųjų interesų nuojautą, patriotizmą. Darė klaidas, bijojo, nežinojo kaip elgtis, neturėdama kompetencijos „mokė" patyrusius pareigūnus, bet valstybės sieną atstovėjo. Kartu su Laurynu Kasčiūnu (iš dalies ir su Arvydu Anušausku) būtent A.Bilotaitė laikinai buvo užpultos valstybės stuburas, biblijinė „uola", kuria Kristus pavadino Šv.Petrą.

Tai, už ką jaunoji ministrė pelnytai galėtų gauti ordiną (žinoma, ne ji viena), dabar ji, kaip Žana d'Ark yra rituališkai aukojama. Istorijoje begalės pavyzdžių, kuomet politinių personų biografijose geri, karžygiški darbai ir klaidos paradoksaliai susipina.

Rutininę teiseną taikyti hibridinio karo sąlygomis būtų visiškai idiotiška. Ir A.Bilotaitė, pagarba jai, tąja „naudinga idiote" nesutiko būti. Ypač pavojingas būtent neteisėtos migracijos sutelktumas, organizuotumas ir masinis pobūdis. Analogija, kai zonoje nepaklūsta, tvarkos nesilaiko vienas ar du kaliniai, tai nepavojinga.

Administracija susitvarko rutinine tvarka, pasitelkusi kelis prižiūrėtojus. Kai penki šimtai kalinių sutelktai ir ilgą laiką daužo aliuminiais „bliūdais" ir šaukštais į stalą, čia jau yra rizikingas lūžis, perėjimo į riaušes ir pogromą pradžia. Akimirka, kada prasidės vandalizmas, niokojimas, kada iš prižiūrėtojų tarpo gali būti grobiami įkaitai, jau čia pat.

Kai vienas ar keli kvaileliai pasiautėja, jokio pavojaus sistemai nekyla, gaus abu herojai į nuteistojo bylą protokolą, nebus paleisti anksčiau laiko. Jei sutelktai daužo, nepaklūsta formaliai tvarkai 500 kalinių, čia jau ypatingas įvykis. Rutininė teisena ir rutininis valdymas nebenaudojami. Kviečiami Viešojo saugumo tarnybos vyrai. Po kelių nepavykusių perspėjimų miniai paklusti prasideda jėgos naudojimas, mušimas, spec. priemonių naudojimas, asmens ir patalpų kratos... Kito kelio nėra.

Visiems patriotiškiems, sveiko proto ir nedeformuotos moralės Lietuvos žmonėms apgailėtinai dabar atrodo būtent leftizmo pasaulėžiūriniais nuodais apsinuodijęs KT ir būrelis Seimo narių populistų. Gėda jiems. Manytina, jie išdavikai arba „naudingi idiotai", kadangi kasasi po valstybės saugumo pamatais, persekioja už tai, dėl ko reikėtų dėkoti ir apdovanoti.

Iš kur kyla žmogaus teisių gynėjų toks keistas pseudohumanizmas? Kieno interesus tai atitinka? Planetoje žmonių per daug. Yra galingos interesų grupės, kurios geidauja masinio žmonių perkėlimo iš demografiškai įtemptų vietovių į Vakarų valstybes, kuriose demografiniai ištekliai grėsmingai nyksta ir visa tai klibina tų valstybių, kaip industrinių valstybių ir paslaugų ekonomikų, ateitį.

Turint galvoje įtraukią Vakarų švietimo ir socialinės pagalbos sistemą, tikimasi, kad antroje kartoje 75-90 proc. migrantų jau bus pilnai integruoti ir produktyvūs, aktyviai dalyvaus ekonomikoje. Todėl masinė migracija kai kurioms galingoms interesų grupėms iš principo yra didis gėris.

Tai, kad masinę neteisėtą migraciją suorganizavo V.Putinas ir A.Lukašenka, pasaulio galingiesiems yra neesminė detalė. Svarbu, kad planetos demografijoje veiktų susisiekiančių indų fizikinis principas. Ant mažų, demografiškai sparčiai nykstančių valstybėlių, kaip Estija, Lietuva ir panašiai interesų jiems nusišvilpt.

Būtent šitokia logika paaiškina VFR kanclerės Angelos Merkel 2015 m. išsakytą pasaulinio užmojo kvietimą visiems potencialiems migrantams - „Vokietija priims VISUS". Nesvarbu, kad patys vokiečiai buvusios VDR komjaunuolę - „Freie Deutsche Jugend" aktyvistę, raudonojo pastoriaus dukrą prakeikė.

Kai kam teisėta ir dora yra tai, kas naudinga, kas atitinka strateginį interesą. Būtent iš to ir kyla visos naujos „žmogaus teisių" ir „pseudohumanizmo" doktrinos, kurios per tarptautines organizacijas, taip pat EŽTT yra brukamos nacionalinėms valstybėms ir jų teisinėms sistemoms. Nebūkime čiabuviais, kurie džiūgauja, kai ponas ir misionierius paberia saują spalvotų stiklelių...

Beje, ES šalys dar nesusitarė, kaip reikėtų kovoti su masine neteisėta emigracija. Vyksta idėjinė, politinė ir teisinė kova. Spėkite, kurion barikadų pusėn stoja Lietuvos valdžia?

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
86
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (132)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar eisite valgyti į „Michelin" įvertintus restoranus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia oro temperatūra vasarą jums labiausiai komfortiška?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+10 +15 C

+8 +17 C

+12 +19 C

+16 +19 C

+20 +23 C

+18 +25 C

0-3 m/s

0-5 m/s

0-4 m/s