respublika.lt

Kodėl negalima priimti Stambulo konvencijos A B C (35)

2021 kovo 02 08:00:34
Lituanistas, Vaižganto muziejaus vedėjas Remigijus Jakulevičius

„Vakaro žinios" sulaukė ištikimo skaitytojo, lituanisto, Vaižganto memorialinio muziejaus vedėjo Remigijaus Jakulevičiaus „Stambulo konvencijos" analizės ir paaiškinimų, kodėl šis dokumentas negali būti priimtas.

×
nuotr. 2 nuotr.
Stambulo konvencijos agitacija Vilniaus gatvėse. Stasio Žumbio nuotr.


„Stambulo" konvencija yra parašyta taip, kad kartu su moterų teisėmis būtų įtvirtintos ir LGBTQ+ teisės. Dėl to Stambulo konvencijos tekstas yra parašytas painiai ir apgaulingai. Siekiant tai padaryti yra klastingai prisidengiama moterų teisėmis.

Naudojuosi Stambulo konvencijos dokumentu, kuris buvo parengtas Briuselyje, 2017 m. sausio 25 d., Tarpinstitucinė byla: 2016/0063 (NLE), Komisijos dok. Nr.: 6695/16 ADD 1.

Pirmiausiai problemų kelia šie konvencijos straipsniai:

3 straipsnis. Apibrėžtys. Punktas C: „lytis - socialiai susiformavę̨ vaidmenys, elgsena, veikla ir bruožai, kuriuos tam tikra visuomenė laiko tinkamais moterims ir vyrams".

4 straipsnis. Pagrindinės teisės, lygybė ir nediskriminavimas. Punktas 3: „Užtikrinama, kad šios Konvencijos nuostatas, ypač priemones aukų teisėms apsaugoti, Šalys įgyvendintų be diskriminacijos dėl bet kokių priežasčių, pavyzdžiui, biologinės ar socialinės lyties, rasės, odos spalvos, kalbos, religijos, politinių ar kitokių pažiūrų, tautinės ar socialinės kilmės, priklausymo nacionalinei mažumai, turto, kilmės, seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės, amžiaus, sveikatos būklės, negalios, civilinės būklės, migranto arba pabėgėlio statuso ar kito status".

12 straipsnis. Bendrieji įsipareigojimai. Punktas 1:„Šalys imasi būtinų priemonių, kuriomis būtų skatinami socialinių ir kultūrinių moterų ir vyrų elgsenos modelių pokyčiai, siekdamos panaikinti prietarus, papročius, tradicijas ir visą kitą praktiką, grindžiamus žemesnės moterų padėties idėja arba stereotipiniais moterų ir vyrų vaidmenimis".

42 straipsnis. Nepriimtinas nusikaltimų pateisinimas, įskaitant nusikaltimus, įvykdytus prisidengiant vadinamąja „garbe".

Punktas 1:„Šalys imasi būtinų teisėkūros ar kitų priemonių, kuriomis užtikrinama, kad baudžiamuosiuose procesuose, pradėtuose dėl to, kad įvykdomas bet kuris iš smurto veiksmų, įtrauktų į šios Konvencijos taikymo sritį, tokių veiksmų pateisinimu nebūtų laikomi kultūra, papročiai, religija, tradicijos ar vadinamoji „garbė". Tai visų pirma taikoma teiginiams, kad auka nesilaikė kultūrinių, religinių, socialinių ar tradicinių tinkamo elgesio normų ar papročių".

14 straipsnis. Švietimas.

Punktas 1: „Šalys tinkamais atvejais imasi būtinų priemonių, kad į oficialią visų švietimo lygių mokymo programą būtų įtraukta pagal kintančius besimokančiųjų gebėjimus pritaikyta mokymo medžiaga, pavyzdžiui, tokiomis temomis: moterų ir vyrų lygybės, nestereotipinių lyčių vaidmenų, tarpusavio pagarbos, nesmurtinio konfliktų sprendimo tarpasmeniniuose santykiuose, smurto prieš moteris dėl lyties ir teisės į asmens neliečiamybę".

40 straipsnis. Seksualinis priekabiavimas

„Šalys imasi būtinų teisėkūros ar kitų priemonių, kuriomis užtikrinama, kad už bet kokios formos nepageidaujamus seksualinio pobūdžio žodinius, nežodinius ar fizinius veiksmus, kurių tikslas arba pasekmė yra asmens orumo pažeminimas, ypač jei sukuriama bauginanti, priešiška, menkinanti, žeminanti ar užgauli aplinka, būtų taikomos baudžiamosios ar kitos teisinės sankcijos".

45 straipsnis. Sankcijos ir priemonės

„1. Šalys imasi būtinų teisėkūros ar kitų priemonių, kuriomis užtikrinama, kad už nusikalstamas veikas, kaip nustatyta pagal šią Konvenciją, būtų baudžiama taikant veiksmingas, proporcingas ir atgrasomas sankcijas, atsižvelgiant į šių nusikalstamų veikų sunkumą. Šios sankcijos tinkamais atvejais apima apkaltinamuosius nuosprendžius, kuriais skiriama laisvės atėmimo bausmė, kurių atveju gali būti vykdoma ekstradicija.

2. Šalys gali patvirtinti kitas vykdytojams taikomas priemones, pavyzdžiui:

- nuteistųjų stebėseną ar priežiūrą;

- tėvų teisių atėmimą, jei vaiko interesų, kurie gali apimti ir aukos saugumą, negalima užtikrinti jokiu kitu būdu".

Glaustai priminsiu, kodėl „Stambulo konvencijos" ratifikuoti negalima:

Yra neteisingai suprantama lytis ir lygybė, neigiamos pamatinės vertybės ir primetamos neteisingos „Stambulo konvencijos" nuostatos. Už nusižengimus neteisingoms nuostatoms gresia didelės baudos ir sankcijos, kurios gali baigtis laisvės ir vaikų atėmimu.

Lytis yra suprantama neteisingai: 3 straipsnis. „Lytis - socialiai susiformavę vaidmenys".

Lytys nėra suformuojamos socialiai. Visi žmonės gimsta, turėdami moters arba vyro lytį, ir pagal tai atlieka savo unikalius gyvenimo vaidmenis.

Lygybė yra suprantama neteisingai: 4 straipsnis. Konvencijos nuostatos turi būtų įgyvendintos „be diskriminacijos dėl socialinės lyties, seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės".

Žmonės, kurie pasirenka sau lytį, seksualinę orientaciją ar lytinę tapatybę, negali sukurti darnių šeimų, turėti vaikų ir jų teisingai išauklėti. Jeigu taip elgsis dauguma žmonių, išnyks šeimos, tautos ir žmonija.

3. Yra neigiamos ir naikinamos įprastos pamatinės vertybės:

12 straipsnis. Šalys imasi būtinų priemonių, siekdamos panaikinti papročius, tradicijas ir visą kitą praktiką, grindžiamus stereotipiniais moterų ir vyrų vaidmenimis. Šalys užtikrina, kad kultūra, papročiai, religija nebūtų laikomi pateisinimu.

42 straipsnis. „Pateisinimu nebūtų laikomi kultūra, papročiai, religija, tradicijos ar vadinamoji „garbė". Tai visų pirma taikoma teiginiams, kad auka nesilaikė kultūrinių, religinių, socialinių ar tradicinių tinkamo elgesio normų ar papročių".

Taip „Stambulo konvencija" iškyla virš visų vertybių; papročių, tradicijų, kultūrų, įprasto požiūrio ir religijos. Įvedamos naujos, mūsų šaliai neįprastos „Stambulo konvencijos" vertybės.

14 straipsnis. Švietimas. „Į oficialią visų švietimo lygių mokymo programą būtų įtraukta medžiaga nestereotipinių lyčių vaidmenų".

Tai yra pavojinga švietimo strategija. Nenumatoma mokyti gražių darnios šeimos santykių ir vertybių, teisingo požiūrio į įgimtą lytiškumą, moteriškumą ir vyriškumą. Iškeliamas nestereotipinių lyčių klausimas.

Už nepaklusimą konvencijos nuostatoms yra numatytos baudos ir sankcijos.

40 straipsnis. Seksualinis priekabiavimas. „Už bet kokios formos nepageidaujamus seksualinio pobūdžio žodinius veiksmus... taikomos baudžiamosios ar kitos teisinės sankcijos".

45 straipsnis. Laisvės atėmimo bausmė, tėvų teisių atėmimas, persekiojimas.

Išvados

„Stambulo konvencijos" pasirašyti negalima!

Iš pirmojo žvilgsnio „Stambulo konvencija" gina moterų teises. Tačiau, pasigilinus atidžiau yra akivaizdu, kad moterų teisių gynimą lydi pražūtinga pačioms moterims, šeimoms, tautoms ir visai žmonijai seksualinių mažumų ideologija.

Netradicinės lytinės orientacijos žmonės negali susilaukti ir tinkamai išauklėti palikuonių, todėl jų teisės negali būti lygios su darniai tradiciškai gyvenančiais žmonėmis.

Seksualinėms mažumoms reikia pagalbos, nes jos kelia ranką prieš save, savo tautas ir visą pasaulį. Stambulo konvencija tokios pagalbos nenumato ir skatina neteisingai mąstančių žmonių, tautų ir pasaulio savižudybę.

Laivė ir teisės gali būti pateisinamos tik tada, kai jos tikrai remiasi pačia didžiausia atsakomybe. O „Stambulo konvencija" apsiriboja tik tam tikrų asmenų teisėmis ir atsakomybės už visų žmonių, šeimų, tautų ir viso pasaulio išlikimą neprisiima.

Kai kurie Lietuvos politikai teigia, kad jokių sąsajų su seksualinėmis mažumomis ši konvencija neturi. Teigia, kad dokumento sąvokos yra aiškios ir jokių problemų nekelia.

Tai yra netiesa. Problemų kyla su keliais „Stambulo konvencijos" straipsniais, kuriuose yra problemų keliantys terminai: Socialinė lytis (arba lytis socialiniu aspektu), Seksualinė orientacija, Lytinė tapatybė, Nestereotipinės lytys.

Vienas iš svarbių klausimų yra - Kaip ir kodėl moterų teisės ir jų gynimas yra susijęs su seksualine orientacija, lytine tapatybe, nestereotipinėmis lytimis ir šiame kontekste esančiomis socialinėmis lytimis?

„Stambulo konvencija" kelia kitų didelių problemų. Remiasi kraštutiniu socializmu: iškelia save virš tautų, jų teisių, tradicijų ir papročių. Remiasi materializmu, ateizmu ir agnosticizmu. Iškelia save virš tautų, jų teisių, tradicijų ir papročių. Remiasi materializmu, ateizmu ir agnosticizmu. Iškelia save virš religijos ir Dievo, todėl dar kartą pakartosiu - Lietuvoje jos priimti negalima!

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (35)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pasaka „Eglė žalčių karalienė" jums asocijuojasi su neapykantos kurstymu prieš kitą rasę/kilmę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks Jūsų požiūris į mero rinkimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
3. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
4. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
5. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
6. Dabartinė Konstitucija - atgyvena?
7. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
8. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
9. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
10. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
11. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
12. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
13. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
14. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
15. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
16. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
17. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
18. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
19. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
25. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +5 C

-1 +6 C

 

-2 +5 C

+2 +8 C

+3 +8 C

 

+4 +6 C

0-11 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos