respublika.lt

Disidentė vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Galiu būti pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje pasodinta į kalėjimą už kitokią nuomonę (340)

2021 kovo 13 10:34:00
Irena BABKAUSKIENĖ

Visame pasaulyje žinoma garsiausia Lietuvos disidentė vienuolė Nijolė Sadūnaitė, dėl tėvynės laisvės ištvėrusi KGB persekiojimą ir tremtį, šiandien sako, jog nė blogiausiuose sapnuose negalėjo susapnuoti ne tik Laisvės partijos siūlomų iškrypėliškų laisvių, bet ir to, kad visa tai kagėbistiniais metodais bus brukama jėga, grasinama bausmėmis. Sesė Nijolė sako, jog galėtų tapti pirmąja nepriklausomos Lietuvos kaline už kitokią nuomonę.

×
nuotr. 1 nuotr.
Nijolė Sadūnaitė sako, kad Lietuvoje labai daug žmonių su išplautomis smegenimis. Tačiau už juos baisesni tie, kurie dėl karjeros, dėl pinigų pasiruošę parduoti viską. Redakcijos archyvo nuotr.

 

- Šiandien vis aršiau diskutuojama dėl lyčiai neutralios partnerystės, Stambulo konvencijos. Ką apie tai manote? - „Vakaro žinios" paklausė 82 metų disidentės vienuolės Nijolės SADŪNAITĖS.

- Lietuva - krikščioniškas kraštas. Ta Stambulo konvencija, manau, baisiau negu fašizmas ir komunizmas kartu paėmus. Ji taip kagėbistiškai surašyta. 90 procentų tame tekste - vandenėlis, kuriame labai gerai užmaskuota vadinamoji socialinė lytis, tos 72 lytys.

Žinote, mūsų seserijos, Švč.Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongreagacijos, kuriai aš priklausau, pagrindiniai namai yra Lenkijoje. Ten prieš beveik šešetą metų valdžioje buvę liberalai ratifikavo Stambulo konvenciją, tad dabar vaikų tėvai, pedagogai plaukus raunasi nuo galvos, nežinodami, ką daryti. Pirmokėlius mokyklose moko ištvirkauti, masturbuotis, atvirai rodomas lytinis aktas. Tai Sodoma ir Gomora. Baisiau negali būti.

O kas dabar vyksta Lietuvoje? Per radiją girdėjau, kaip viena per kitą kažkokia rašytoja, žmogaus teisių gynėja kalbėjo: ko čia kišasi kunigai, jie žmonų neturi, nesupranta, kaip moterys šeimoje kankinamos.

Bet mielosios, ką bandote apgauti? Lietuvoje yra įstatymai, teisės aktai prieš smurtą ir šeimoje, ir ne šeimoje, yra Konstitucija. Tai, kas dabar vyksta, vadinu KGB taktika: melas, melas ir dar kartą melas. O tuos, kurie nenori to melo priimti, kaltina būtais ir nebūtais dalykais.

- Ar ribos jau peržengtos, kai konvencijos šalininkai užsipuola ir kunigus, kurie, remdamiesi Šventuoju Raštu, dėsto katalikišką mokymą apie vyro ir moters šeimą, biologinę žmogaus tapatybę?

- Prisimenu sovietų okupacijos laikus, kai tikintiesiems reikėjo kovoti už savąjį tikėjimą. Ar grįžtame atgal? Dar nenorėčiau tuo tikėti. Tai, ką viešai pasakė užsipulti kunigai, nėra tik jų nuomonė. Tai visų kunigų, kardinolų nuomonė. Visų žmonių, kurie remiasi Kristaus mokslu, dešimčia Dievo įsakymų, vienas kurių - nepaleistuvauk, nuomonė. Už tą paleistuvavimą vyro su vyru, moters su moterimi Sodomos ir Gomoros miestai buvo sunaikinti.

Visa tai yra prieš Dievo kūrybą. Dievas sukūrė Adomą ir Ievą, ne Adomą ir Adomą. O tie vargšai su tokiais polinkiais, niekas gi nesikiša į jų miegamuosius - gyvenk su kuo nori, kaip nori, tavo asmeninis reikalas.

Bet norėti, kad netvarkingas gyvenimas, einantis prieš žmogaus prigimtį, būtų įteisintas - visai kas kita. Gyvenk kaip nori - su katinais, su ožkom, ožiais, bet tai nėra šeima.

- Prieš keletą metų tapote Laisvės premijos laureate. Ką manote apie Laisvės partijos propaguojamas laisves? Už tokią laisvę kovojote?

- Gink Dieve. Girdėjau, kad už kitokią nuomonę, nei jų skelbiama, bus didelė bauda, paskui kalėjimą teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska žada. Kai su vyskupais, kardinolais kalbėjome ta tema, sakiau, jog norėčiau pati pirma patekti į tą kalėjimą už kitą nuomonę. Nes aš remiuosi Dievo mokymu, Šventuoju Raštu.

Bet vienas vyskupas man pasakė: „Sese Nijole, pavėlavai. Visa jų programa eina prieš Kristaus mokslą, tai reiškia, kad patį pirmą jie ten pasodins Jėzų Kristų."

Mūsų himne skamba žodžiai: ir šviesa, ir tiesa, kad takais dorybių mes eitume, o ne nedorybių. Laisvės partijos laisvė nėra laisvė, o vergystė - blogiui, narkotikams, paleistuvystei, puikybei.

Akivaizdu, kad tai darantys žmonės savo šeimoje negavo krikščioniško, tautiško auklėjimo, neturi ir nepuoselėja tokių vertybių. Nes šeimos griovimas yra tautos griovimas. Tie, kurie griauna šeimą, yra tautos duobkasiai, tikrąja to žodžio prasme. Nebus šeimos, nebus ir tautos.

Tikiu, kad Laisvės partijos nariai, jei būtų gavę tai, ką aš gavau iš savo tėvų, senelių, tą vertybinį auklėjimą, galbūt labiau mylėtų Dievą, Tėvynę.

Aš meldžiuosi už visus suklaidintus, ir už tuos Laisvės partijos žmones, kaip kažkada meldžiausi už mane kankinusius kagėbistus. Dabar tas blogis plinta kaip koks maras - visuomenę apėmusi dvasinė pandemija, kuri daug baisesnė už fizinę.

- Ką galima pasakyti apie valdžią, kuri, užuot pagalvojusi, kaip ekonomiką pakelti, padėti darbo netekusiems, karantino išvargintiems žmonėms, rūpinasi lyties klausimais?

- Tai yra didžiausia Lietuvos nelaimė. Manau, Lietuvoje daug žmonių su išplautomis smegenimis. Bet tie, kurie supranta, kas vyksta, ir tai daro dėl karjeros, dėl pinigų, dėl to, kad išsilaikytų poste, daro baisų nusikaltimą.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (340)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SALVĖS: patrankų salvėmis visoje Jungtinėje Karalystėje šeštadienį pagerbtas miręs karalienės Elžbietos II vyras princas Philipas.
  • MUITAI: Europos Sąjunga (ES) siekia sumažinti įtampą ginče dėl muitų tarp JAV ir Europos ir pasiūlė šešiems mėnesiams stabdyti visų abipusių muitų taikymą.
  • VAKARĖLIS: šeštadienio naktį Vilniuje policijai pranešta apie vykstantį triukšmingą vakarėlį. Jame linksminosi daugybė studentų.
  • GALIMA PATIEMS: nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo užpildydamas anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą atvejis.nvsc.lt. - kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės.
  • VIRŠ BALTIJOS: Europos jūrų saugumo agentūra Lietuvoje pradeda nuotolinio pilotavimo orlaivių, stebinčių laivų taršą, misiją, kuri padės sustiprinti Baltijos jūros aplinkos apsaugos kontrolę ir taršos prevenciją.
  • ATRADIMAS: Egipto archeologai teigia atkasę didžiausią iki šiol Egipte atrastą 3000 metų senovės miestą, gyvavusį valdant faraonui Amenhotepui III, sakė egiptologas Sahi Hawassas.

  • IDĖJA: Lietuvos kultūros politikos institutas pritaria idėjai pastatyti paminklą Justinui Marcinkevičiui ir siūlo, kad geriausia vieta statybai būtų Odminių skveras Vilniuje.

  • PAVOJINGA: Karibų jūros rytinėje dalyje esančioje Sent Vinsento saloje paskelbtas nurodymas evakuotis kai kuriems gyventojams, nes greitu metu gali išsiveržti Sufriero ugnikalnis, kuris stūkso už 20 km nuo salos sostinės Kingstauno.
  • AUKŠTAI: penktadienį į Tarptautinę kosmoso stotį iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo išskris trys astronautai - nešančioji raketa „Sojuz 2.1a“ turėtų pakilti 7 val. 42 min. Grinvičo (9 val. 42 min. Lietuvos) laiku.
  • KELIUOSE: Anykščių ir Ignalinos rajonuose valstybinės reikšmės keliai vietomis slidūs dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, slidžius kelių ruožus barsto AB „Kelių priežiūra“, o likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sutinkate, kad Lietuvoje turėtų nedelsiant atsirasti imuniteto pasai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ką balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
8. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
9. Teisininkas Dominykas Vanhara: trys pandemijos valdymo klaidos
10. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
11. Manifestas prieš politinį korektiškumą
12. Dvejopi standartai jau įgriso
13. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
14. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: nuo komunistų „Tiesos" iki sorososų „Melagienos"
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. „Tokius reikėtų šaudyti“ Kaip skambų posakį atskirti nuo grasinimo?
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. Tapinas VS Pukelis (1)
24. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3 +6 C

+5 +9 C

 

+2 +9 C

+11 +17 C

+4 +15 C

 

+5 +7 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-6 m/s

       

Nuorodos