Tai, kad reikia padėti medikams ir juos tausoti, akcentuoja daugelis. Bet ar kada susimąstome, kad ne tik jie, o ir pardavėjai ar vaistininkai taip pat yra tie žmonės, nuo kurių šiandien priklauso visų mūsų gerovė. Savo pastebėjimais apie tai, kaip pastaruoju metu jaučiasi vaistininkai ir su kokiomis problemomis jie susiduria, dalijasi kaunietė Simona (pavardė redakcijai žinoma).
Pasak jaunos moters, karantino, kurį absoliuti dauguma šalies gyventojų išgyvena pirmą kartą, metu vaistininko darbas reikalauja vis daugiau kantrybės.
„Darbe esu apsirengusi kaip laboratorijos darbuotoja, tad neretai sulaukiu nepatenkintų ir šiaip burbančių klientų pareiškimų apie „cirką“. Tokių, kuriems „viskas buvo ne taip“, pasitaikydavo ir anksčiau, tačiau dabar jų skaičius gerokai išaugo, - pasakojo vaistininkė. - Žmonės nepatenkinti dėl sutrumpėjusio darbo laiko, dėl dezinfekcinių ir apsaugos priemonių stokos (ačiū Dievui, bent jau farmacijos specialistams jų užtenka), dėl tam tikrų vaistų stygiaus, dėl vėluojančių atvažiuoti vaistų ir internetinių užsakymų, dėl nereceptinių vaistų įsigijimo tvarkos sugriežtinimo, dėl akcijų atrakcijų ir t.t.“
Vaistininkė pastebėjo, kad nors visi susiduriame su tais pačiais rūpesčiais, visuomenės supratingumas staiga tapo nuliniu. Pripažinusi, kad dabartinė situacija nedžiugina, ji teigė, jog dirbti vis tiek reikia: „arba susitaikai su esama situacija ir judi pirmyn, arba tampi dar vienu burnojančiu ir viskuo nepatenkintu piliečiu“.
Apie savęs negailinčius ir žmonėms bandančius padėti farmacininkus išvis niekas negalvoja.
„Žmonės ateina ne tik pikti, bet ir čiaudėdami ar kosėdami. Gal jie tik pašalę, tačiau mes į kiekvieną žiūrime kaip galimai užsikrėtusį sparčiai plintančiu virusu ir privalome saugotis. Juk turime šeimas, mažus vaikus, senus tėvus, su silpnesniu imunitetu, kuriems galbūt tai būtų gyvybės ir mirties klausimas. Plušam kaip ir gydytojai, bet paprastas pilietis apie tai negalvoja. Dirbam visuomenės gerovei ir tikimės, kad žmonės bus bent kiek supratingesni, labiau pilietiški ir pagaliau pradės rimtai vertinti situaciją“, - lūkesčiais dalinosi Simona.
Moteris akcentuoja, vaistininkai pasigenda pakantumo.
„Ypač tiems, kurie stovi eilėse ir nelabai paiso, ką sako specialistai. Suprantu, kad dėl kaukių mes kalbame ne taip aiškiai, tačiau, kadangi dirbame tokiu metu, privalome saugotis. Be to, stengiamės neparodyti, ką išgyvename patys. Žmonės juk nežino, kad mums džiūsta akių, nosies, burnos gleivinės. Nuo pirštinių, dezinfekcinių priemonių sausėja ir jautrėja oda, kaukės ir kitos veido apsisaugojimo priemonės spaudžia veidą ir galvą. Ką jau kalbėti apie nevykusius komentarus, klientų patyčias“, - nematomą kasdieninę vaistininkų darbo pusę atskleidė mergina.
Patarimai besiruošiantiems eiti į vaistinę
* Planuokite savo laiką ir pirkinių sąrašą, juk ne kasdien reikia į vaistinę.
* Skaitykite užrašus ant vaistinės durų, įspėjančius apie dezinfekcinių priemonių nebuvimą ir būkite supratingi.
* Vaistininkai tikrai jų nelaiko užslėpę, o pasigaminti dezinfekavimo skystį įmanoma ir namuose. Degtinė - puiki dezinfekavimo priemonė! Mažesniam jautrios odos dirginimui į ją galima įmaišyti vaistinėje parduodamo glicerino, kvapą pagerins keli lašai eterinių aliejų.
* Neslampinėkite po vaistines be reikalo.
* Laikykitės vaistinėje ir parduotuvėje nurodyto atstumo. Juk specialiai tam sukabintos STOP juostos prie kasų ir žymos ant grindų.
* Jei yra galimybė - visada atsiskaitykite banko kortele.
* Dažnai plaukite rankas.
* Stenkitės kuo mažiau naudotis vežimėliais, krepšeliais, kitomis bendro naudojimo paskirties priemonėmis. Vaistinėse iš lentynų tam specialiai išimti visi kosmetikos mėginiai.
* Dėvėkite apsaugines kaukes. Jų trūksta, bet internete pilna filmuotos medžiagos kaip jas galima pasidaryti namuose. Ypač tai rekomenduotina sergantiems.
* Stiprinkite imunitetą. Savo ir vaikų. Tą puikiai galima padaryti namų sąlygomis naudojant bičių produktus, imbierą, citriną, česnaką ir kt.
* Jei leidžia galimybės, pirkite internetu. Taip išvengsite tiesioginio kontakto su galimai užsikrėtusiais.