Dažnai susidaro įspūdis, kad politikai patys nežino, ko jie nori, apie tą patį dalyką kartą galvoja vienaip, kitą - kitaip. Tokia susidvejinimo politika ypač išryškėjo požiūryje į sovietinį paveldą.
Lietuvos politikai jau seniai diskutuoja, ar nereikėtų nugriauti paminklo Petrui Cvirkai, pervadinti Salomėjos Nėries vardu pavadintų objektų, netgi į Julių Janonį nusitaikė ir svarsto galimybę pakeisti jo garbei pavadintą mokyklą, kurią baigė. Esą jis buvo revoliucionierius, nors kiekvienas žino, kad poetas nusižudė dar iki „spalio revoliucijos". Na, bet tai - požiūrio reikalas. Esmė, kad trūksta nuoseklumo. Jei jau griauname viską, ką paliko sovietinis laikotarpis (kaip Žaliojo tilto skulptūras), tai viską. Arba nieko. Tačiau ne.
Kažkodėl politikams užkliūva tik mirusieji - gal todėl, kad jie negali pasipriešinti. Tačiau gyvieji visiškai nekliūna. Net parlamentinę kontrolę turintiems vykdyti politikams kažkodėl neužkliūna, kad dabartiniai prokurorai ir teisėjai išplauna sovietų smogikų, persekiojusių rezistentus bei žudžiusių partizanus, mundurus ir juos išteisina. Išteisina remdamiesi sovietiniais įstatymais.
„Tardymo veiksmai savaime nesudaro pagrindo baudžiamajai atsakomybei kilti juos atlikusių pareigūnų atžvilgiu, kadangi procesiniai tyrimo veiksmai buvo numatyti tuo metu galiojusiame Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos baudžiamojo proceso kodekse", - tokiais argumentais remdamasis vienas dabartinis Vilniaus apylinkės teismo teisėjas „išnagrinėjo" „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos" bylą.
„Kankinimu nepripažįstamas skausmas ar kančios, kurios atsiranda dėl teisėtų sankcijų ar yra tų sankcijų neatskiriama dalis", - tai dar viena skandalinga citata iš tos pačios bylos, tik jau priklausanti vienam prokurorui.
Tai štai. Su sovietiniais laikais susiję paminklai mirusiesiems, kurie nebegali padaryti jokios žalos, griaunami, o žmonės, kurie dar gali pridaryti žalos, išteisinami. Net jei ir nepridarys žalos, turėtų būti nuteisti - kad nors kiek išpirktų savo kaltę. Tačiau esą sovietiniai smogikai elgėsi teisėtai, nes sovietiniai įstatymai netgi skatino imtis visų įmanomų priemonių prieš rezistentus. Kaip gerai pastebėjo signataras Algirdas Endriukaitis, „vadovaujantis tokia logika, galima ir holokaustą pateisinti, nes šaudoma buvo todėl, kad tuomet veikė Adolfo Hitlerio įstatymai".