respublika.lt

Algimantas RUSTEIKA: Atsiskleidimo metas Su Vito TOMKAUS trigrašiu (84)

2021 balandžio 26 07:00:00
Algimantas RUSTEIKA

Ant V.Tomkaus pykau dvi dienas. Diskusija redakcijoje buvo uždara, todėl nieks žodžių nerinko, kalbėjo karštai, kaip ir kalba normalūs žmonės tokiomis aplinkybėmis. Kai pamatėm filmuojant, Vitas nuramino - "įrašas tik istorijai, neišsigąskit". O kitą dieną ėmė ir su niekuo nesitaręs paskelbė. Niekšas, ne kitaip.

×
nuotr. 1 nuotr.
Algimantas Rusteika. Redakcijos archyvo nuotr.

 

Tai jam būdinga, gavosi toks "realybės šou". Jam skambinau ir prašiau organizacinės grupės vardu išimti įrašą, o teksto iliustracijai palikti nuotraukas ir viskas. Jis atsakė, kad pagalvos, bet, aišku, nei išėmė, nei ką. Tai labai tomkiška...

O dar kitą dieną atvėsau ir pradėjau suprast sumanymą. Sistema totaliai kontroliuoja informacinį lauką ir visus priešininkus izoliuoja nuo visuomenės, nepatenkintieji verda savo sultyse ir jų beveik niekas nemato. Žmonėms jų nėra, jie jaučiasi vieniši ir bejėgiai, ką ir reikėjo įrodyti.

Elementari reklaminė ataka informacinei blokadai pramušti yra provokacinė viešųjų ryšių akcija. Tapinai, janutienės, maldeikienės ir malinauskai tvarkingai prarijo slieką ir puolė daryt vienintelį dalyką, ką gerai moka - plūstis. Patekome į jų gausius burbulus, kurie buvo Maršui nepasiekiami. Dar KK2 ir dviratininkai papezės - ir neliks Lietuvoj žmogaus, nežinančio apie Maršą. Ačiū, mielieji kolegos.

Visiškai neturi jokios reikšmės, kas ir ką mitinge kalbės. Pagrindinis klausimas, ar žmonės pakils, ar miegos ir leis iš savęs toliau tyčiotis. Vienintelę ir lemiamą reikšmę šiai melo sistemai išklibinti turi vienintelis dalykas - dalyvavusių proteste žmonių skaičius. Atėjimai priklauso nuo žinomumo, jei to nebus - nieko nebus ir niekas neprasidės. Ir tam sistemos pakalikai savo sukeltu lojimu labai pagelbėjo.

Kai negali užpult idėjos, puoli asmenis. Ei, bet Artūras kokius negražius anekdotus pasakoja! Tarsi jis nebūtų humoristas, tai jo darbas. Tarsi patys tokių per vakarėlius nesakot. Pažiūrėkit internete, kokius anekdotus sakė talentingasis, visų mylimas V.Šapranauskas. Arba paklausykit elitinio, sotaus sistemos numylėtinio Algio Ramanausko Radijošou-2 bjauriausių rusiškų keiksmų ir patyčių. O jau a.a. Algimantą Masiulį seniai reikėjo viešai pasmerkt, nes jei vaidino fašistus, tai, vadinasi, ir yra fašistas.

Tokia logika. Kas juokingiausia, kad taip "mąsto" tie, kurie seniai apsisprendę į Maršą neiti, tik niekaip tam neranda preteksto, nes yra visokie ten kovotojai ir šiaip mėgsta ant sofos pakalbėt, kaip viskas blogai ir "reikiakaškadariti". Ir utopiniai sterilaus, rašytinio politinio proceso svajotojai, nors tokio proceso pasaulyje niekada nebuvo ir nebus.

Inteligentija dabar ne tokia, kaip prieš 30 metų. Išaugo nauja - išsilavinusi, švari, inteligentiška, viskuo išskyrus save besišlykštinti intelektualioji šviesuomenė. Kiek tikrų inteligentų dar gyvųjų tarpe turim, kiek jų prisikėlė, kiek jų pasiryžusi veiksmui, tiek yra ir daugiau nebebus.

O didžioji dalis inteligentijos ir kūrybos žmonių dabar yra bailūs, pataikūniški, prisitaikėliai, kuriems terūpi jų publikacijos, parodos, tiražai, honorarai ir garbėtroška. Tapę sistemos dalimi ir pasidavę už pinigus, karjerytes, sutartėles, paskolytes ar naudas. Jokių revoliucingų dalykų, kaip senais laikais, kai teatrai buvo pasipriešinimo židiniai, inteligentijos tarpe praktiškai neliko. Kas yra - tik likučiai ir išimtis iš taisyklės.

Pamenu, kaip dalinom gatvėse ir kaimuose rinkiminius laikraščius. Ir ką mums atsakydavo išgirdę žodį "partija"? Akys užgesdavo ir akių kontaktas dingdavo per sekundę. Jei kas šioje šaly dar pajudės, tai "paprasti žmonės", kuriems mūsų ginčai apie partines programas ir kitos skirtys atrodo kaip bepročių kalba. Šie žmonės pavargo nuo melo ir nebetiki niekuo.

Tai snaudžianti jėga, jiems reikia paprastumo ir gyvenimiškos tiesos, politika ir partijomis jie nusivylę ir niekas jų iš to netikėjimo nebeprikels. Jei pas juos metų metais niekas neis, neburs ir nekalbės jų kalba - nieko nebus. Bet štai jie pajudėjo, ir prasidėjo pavasarinis žiedų skleidimasis ir žmonių atsiskleidimai.

Dar vienas išbandymas tiesa, krinta karūnos ir kaukės, ir koks šitiek metų teisingus žodžius sakiusiems sunkus laikas, nes reikia juos patvirtinti darbais. Tokiais momentais pažįsti tikrumą ir veidmainystę, naujai pažįsti artimus ir gerai pažįstamus. Ir supranti kas yra kas.

Vis kartais paskaitau Arvydo Šliogerio aktualizuotas Hannah Arendt mintis: pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa. Visos kitos yra antrinės. Jeigu [žmogus] yra bailys, tada visos kitos nieko nebereiškia. Pirmas dalykas yra drąsa.

Vis klausia - kas bus, jei nepavyks ir niekas toj mūsų Lietuvoj neprasidės? Dažniausiai tie, kurie visada prisišlieja prie nugalėtojo ir dabar skausmingai suabejojo savo pasirinkimais. Ogi nieko nebus, nenumirsiu ir gyvensiu kiek skirta. Bet mirdamas žinosiu, kad lemiamais savo šaliai momentais nestovėjau po medžiu.

Vito Tomkaus trigrašis: Priminsiu, kad ant juokdarių pykti negalima, todėl A.Rusteika, kelias dienas pykdamas ant manęs, bergždžiai leido laiką. Be to, neišlaikė mano egzamino: jeigu būsimieji politikai, galimas daiktas - pretenduojantys į valdžią, jau dabar bijo viešumo ir vengia kamerų, kas bus kai jie pateks į valdžią? Kuo jie skirsis nuo dabartinės valdžios, kuri kategoriškai atsisako atsakinėti į klausimus nesisteminei spaudai, kuri tarnauja Tautos interesams? (Žurnalistai yra irgi liaudies tarnai, kitaip tariant - sarginiai šunys, jei, žinoma, nėra prie valdžios lovio grandine prirakinti.) Esu tikras, kad, jei būčiau paaiškinęs savo provokacijos esmę, nė vienas iš Jūsų nebūtų sutikęs, o jei ir būčiau įkalbėjęs, būtumėte nenatūraliai pozavę prieš kamerą ir pompastiškai kalbėję. Todėl susimirksėjome tik su scenos veteranu Artūru Orlausku, ir kaip senas agitbrigadininkas suvaidinau su juo net du diktatorius, dėl ko visi pridėjo į kelnes: pradedant valdžia ir baigiant patreonais, pistonais ir kt. gandonais.

Kompensuodamas šoką, kurį per mane patyrė šaunuoliai Šeimos gynimo maršo visuomeniniai organizatoriai, siūlau priimti mano atsiprašymo dovaną. Kadangi Lietuvos kunigų vadas, importuotas Lietuvai iš užsienio, nepanoro, kad jo vyskupai be valdžios leidimo palaimintų tradicines šeimas (Negi įsižeidė, kad nepakvietėm pedofilų?!), vietoj jų sugalvojau kitą mitingo akcentą: jei organizatoriai sutiks, galiu pabandyti įkalbėti savo Sąjūdžio bendražygius, susiėmus už rankučių kaip senais gerais laikais, pakilti į sceną, pulti prieš Tautą ant kelių ir prašyti atleidimo dėl sugriautos Lietuvos ekonomikos bei moralės... Kaip manot?

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (84)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
  • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
  • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
  • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
  • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
  • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
  • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
  • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
  • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
  • KELIAUKIME: Dzūkijos nacionaliniame parke lankytojų laukia atsinaujinęs Merkinės piliakalnis - populiarus ir gilią istoriją menantis piliakalnis buvo tvarkomas pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarybos vykdomą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.

Daugiau

Dienos klausimas

Ar išdrįstate išreikšti savo nuomonę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +6 C

0 +6 C

 

+7 +13 C

+5 +10 C

+10 +14 C

 

+18 +20 C

0-5 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos