respublika.lt

Ar Izraelyje 40 kartų daugiau žmonių mirė nuo vakcinos nei būtų mirę nuo ligos? „Respublika" skelbia „antivakserių“ ir „provakserių“ ringą! (353)

2021 kovo 09 09:10:30
Motiejus Sinkevičius

„Kodėl nacionaliniame eteryje kviečiami ekspertai, skelbiantys tik apie skiepų bei karantino naudą (liaudyje žinomi kaip provakseriai), o alternatyvią nuomonę turintys specialistai (liaudyje žinomi kaip antivakseriai) tarsi sovietmečiu ignoruojami? Kodėl bijoma debatų?  Gal ginama tiesa yra labai silpna?",- štai kokius klausimus užduoda „Respublika.lt" lankytojai.

×
nuotr. 4 nuotr.
Eduardas Vaitkus. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Tamstos skaitytojai!  „Respublikonams" nėra nepatogių nuomonių, nepatogių klausimų ar tiesų. Mes visada buvome pusėje, kurioje bus išgirstos visos, nepriklausomai nuo patogumo, tiesos.  Todėl nedelsdami, šiandieninėje karantino užguitoje Lietuvoje, skelbiame pirmąjį „antivakserių" ir „provakserių" ringą. Išklausysime visus, o kuri tiesa bus patogesnė, verdiktą tarsite Jūs (greičiausiai komentaruose).  

Kovo 3d. "Respublika.lt" redakcija pasidalino buvusio JAV prezidento D. Kenedžio sūnėno vadovaujamos „Childrens health defense" organizacijos publikuotu straipsniu, kuriame buvo skelbiama, jog  Izraelyje po masinės vakcinacijos mirė 40 kartų daugiau pagyvenusių žmonių nei būtų mirę nuo pačios ligos.  Pasidalinta publikacija rėmėsi mokslininkų, medikų, statistų, apžvalgininkų skelbtais straipsniais ir duomenimis, kurios galite rasti ČIA, ČIA ir ČIA.

Tylos barjerus pramušusi informacija abejingų nepaliko. Komentaruose, socialiniuose tinkluose virė diskusijos į kurias įsitraukė net „krūtų naujienos".  
Ar teisingi paskelbti faktai apie situaciją Izraelyje? Į ringą kviečiami- „antivakseriai" VS „provakseriai".


„Dešiniajame kampe": Natūropatas, natūraliosios higienos šalininkas Artūras Bartašius

A. Bartašius paskelbtais duomenimis apie mirtis Izraelyje neabejoja, bei ant stalo dėsto argumentus, liudijančius apie skiepų žalą: "Iš principo toks vakcinacijos poveikis Izraelyje tikrai galėjo būti. Supraskite, faktas yra ne tik tai, kad skiepai gali sukelti mirtis, bet yra ir priteista už tai mirusiųjų artimiesiems. Apie tai informacijos galite rasti oficialiuose JAV teismų puslapiuose (nuoroda ČIA)". Natūropatas A. Bartašius, kalbėdamas apie COVID- 19 vakciną, dėl kurios ir siejama skandalinga informacija Izraelyje, primena, jog ši vakcina yra kitokia nei mums įprastos: „Jų technologija kitokia, leidžiant šį mRNR skiepą turi būti duodamas nedidelis elektros impulsas tam, kad įdėta genetinė medžiaga lengviau patektų į ląstelės branduolį. Tai jau yra arčiau genų inžinerijos, nei mums įprasto skiepijimo proceso", - teigia natūralios higienos šalininkas.

Pašnekovas pirštu beda ir į skiepų netiriamumą: „Tie, kas sako, kad šis skiepas neištirtas, tai yra absoliučiai teisūs. Visi skiepai yra tinkamai neištirti. Pavyzdžiui, hepatito B skiepas buvo tiriamas 9 paras, kai tuo tarpu kiti medikamentai tiriami dešimt metų. Skiepai, prieš paleidžiant juos plačiam naudojimui, tiriami tik dienomis, savaitėmis ir retais atvejais mėnesiais. Vakcinoms taikomos visai kitos normos nei vaistams. Galima pavardinti ir konkrečiai - AstraZeneca lapelyje rasite tokią informaciją, cituoju: "Genotoksiškumo ir kancerogeniškumo tyrimų neatlikta", toliau "Farmakokinetinės savybės duomenys nebūtini", "Toksinio poveikio gyvūnų reprodukcijai tyrimai nebaigti". Pasikartoju, visi skiepai nėra tinkamai ištirti",- sako A. Bartašius.

Kodėl vakcina su savo šalutiniu poveikiu yra pavojingesnė vyresnio amžiaus žmonėms, pašnekovas paaiškina elementariai: "Tie, kas nors kiek domisi medicina, supranta, kad jaunesni žmonės yra tiesiog sveikesni. Jie daugiau juda, organizmas nėra susidėvėjęs, miega geriau ir t.t. O vyresnio amžiaus žmonės yra tiesiog silpnesni, ypač dabar, kada jie yra uždaryti ir gyvena nuolatiniame strese. Todėl skiepas juos ir lengviau „parmuša". Pasižiūrėkite skiepo sudėtį - etanolis, kuris sulipina kraują, polisorbatas 80, kuris padeda praeiti smegenų kraujo barjerą, ko pasekoje visos skiepo medžiagos gali pasiekti smegenis. Tokios medžiagos apskritai skiepe neturėtų būti. Kita medžiaga glikoproteinas, jis gali sukelti alergiją ir netgi anafilaksinį šoką, kuris ir gali baigtis mirtimi. Reikia žinoma žiūrėti žmogaus aplinką ir įvairius gyvenimo pasikeitimo faktorius, tačiau jei žmogaus gyvenime nieko kardinalaus nepasikeitė, apart jam suleisto skiepo ir jis miršta, tai vakcina tikrai galėjo būti galutinis taškas",- toliau argumentus dėsto A. Bartašius.

„Kairiajame ringo kampe": Vilniaus universiteto profesorius, šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius

Pakalbintas V. Kasiulevičius, kaip ir tikėtina, turi visiškai skirtingą poziciją nei pirmasis pašnekovas. Jo nuomone, paskelbta informacija apie padidėjusias mirtis Izraelyje dėl skiepo tėra nesusipratimas: „Iš tikrųjų tai tikrai ne tiesa, ta informacija neteisinga ir ji nepagrįsta moksliniais faktais. Yra atlikti tyrimai, kurie jau paskelbti. Būtent Izraelio duomenys yra nuolat viešinami, bei monitoruojami ir tikrai labai akivaizdu, kad ten, kur vyksta skiepijimai, yra mažiau pakartotinų susirgimų ir taip pat mirties atvejų. Čia yra vienareikšmiškai atsakyta ir didelių diskusijų dėl to nėra".  

Panašaus mirties atvejo įvykusio Pasvalio rajone, kuomet žmogus mirė iš karto po skiepo, profesorius taip pat nedramatizuoja: „Taip supraskite, kad mirtys gydymo įstaigose įvyksta nuolat. Žmonės ilgai nesilankė gydymo įstaigose, čia yra problema. Pandemijos metu, daugelis bijojo ir apribojimai buvo. O šiuo metu vyresnio amžiaus žmonės pajudėjo skiepytis. Yra ir įtampa, ir nerimas tam tikras ir, tarkim, staigaus koronarinio sindromo metu mirtis gali įvykti. Tačiau tai jokio ryšio neturi su skiepu. Nebuvo sukelta anafilaksinė reakcija, nėra nustatyta tokio atvejo",- teigia V. Kasiulevičius.

Baimę dėl skiepo šalutinio poveikio, kuris galėtų sukelti mirtį, gydytojas kritikuoja: „Nėra tokių įrodymų, kad tai sukeltų mirtį. Tikrai to nėra, viskas yra dokumentuojama. Ir jei Lietuvoje trūksta tos informacijos, tai pasaulyje jau paskiepyta šimtai milijonų žmonių. Viskas nuolat stebima, ir jei taip būtų (sukeliamos mirtys,- red. pastaba), būtų sustabdytos vakcinos. Įsivaizduokite eksperimentų metu, kada įvyko mirtis, kuri visiškai nebuvo susijusi su skiepu, eksperimentai buvo sustabdyti. Net ir placebo grupėje įvykus atvejui būna sustabdomas tyrimas", - sako V. Kasiulevičius. 

Profesorius taip pat pasisakė ir dėl nerimą keliančios skiepo  technologijos: „Vadinama nauja technologija yra tik santykinai nauja, nes daugelis jos komponentų buvo naudojami ir anksčiau. Tai nėra totaliai nauja technologija, tai tiesiog sukūrimas viruso dalelės kopijos, kuri ir išprovokuoja organizmo atsaką. Tai yra visiškai saugi technologija, kur net pačio viruso dalelės nepatenka į organizmą".  Baigiantis pokalbiui gydytojas dar kartą patvirtino, kad publikuota informacija apie Izraelį yra paprasčiausiai neteisinga interpretacija.


„Ringo viduryje": Habilituotas mokslų daktaras, profesorius hematologas Eduardas Vaitkus

Profesorius Eduardas Vaitkus informaciją apie Izraelio senjorų mirtis vertina skeptiškai. Pašnekovo nuomone, skelbtos rezultatų išvados gali būti neteisingos, nes skaičiai yra pernelyg dideli. Tačiau pačio fakto, kad senjorai gali mirti nuo vakcinos neneigia. Negana to, E. Vaitkus teigia, kad klausimų susijusių su vakcinacija yra daugiau nei atsakymų. „Neatmesčiau galimybės, kad suinteresuotos pusės tam, kad apsaugoti savo pozicijas, leidžia tam tikrus „fake news" (netikros naujienos). Tokiose naujienose kartais specialiai hiperbolizuojami, padidinami medicininiai aspektai tam, kad žmonės išsigąstų. O po to, suinteresuotiems asmenims būna lengva tokią informaciją paneigti vien tam, kad tie žmonės, kurie kelia klausimus, jų nebekeltų"- teigia profesorius.

O klausimų kyla tikrai sunkių. Kaip vieną tokių E. Vaitkus įvardija aptartą atvejį Pasvalyje: „Prisiminkite, žmogus po vakcinacijos mirė minučių bėgyje. Ir čia yra paskelbti du labai įdomūs faktai. Pirmas - žmogus buvo palaidotas be jokio skrodimo. Antras - visa medicininė valdžia pradėjo viešai eskaluoti, kad tai tikrai nesusieją su skiepu. Pažiūrėkite kas įvyksta - turint omenyje pirmąjį faktą, kad nebuvo atliktas skrodimas, antrasis pasakytas faktas automatiškai tampa totaliai niekiniu. Ir mes negalime daryti jokių apibendrinimų. Žmogaus palaidojimas be skrodimo yra tiesioginis „galų paslėpimas". Kaip galima teigti, kad žmogus mirė nuo vienų ar kitų priežasčių jei neturi tam įrodymų?",- retoriškai klausia profesorius. 

Dėl skiepų šalutinio poveikio vyresniems žmonėms E. Vaitkus taip pat pateikė argumentus: „Reakcijos įvyksta per nervinės sistemos disreguliaciją. Nervinė žmogaus sistema viską subalansuoja - kraujagyslių tonusą, širdies dažnį, smegenų kraujagyslių darbą. Po skiepo ši sistema sutrinka ir todėl pasitaiko tokie atvejai, kada žmogus nugriūna, nualpsta ir t.t. Teoriškai po šio poveikio pacientas turi atsigauti. Tačiau jeigu žmogus yra 70 ir virš metų, turintis krūvą širdies ligų ir jam po vakcinavimo pasireiškia neurologinė disreguliacija? Tokį gali ištikti ir miokardo infarktas, ir skilvelių virpėjimas, ir to pasekoje žmogus gali numirti. Dabar atsakykite į klausimą - tai susiję su skiepu ar ne? Visa bėda, kad po tokio atvejo nedaromas skrodimas, kas galėtų būti įrodymas. O jei neįrodai, kad mirtis susijusi su skiepu, tada to nereikia pranešti ir VVKT (valstybinei vaistų kontrolei). Taip ir gyvename",- reziumavo daktaras E. Vaitkus.

Taigi, mieli skaitytojai, išgirdome visas puses ir argumentus, o apsispręsti - kuri tiesa patogi, paliekame Jums. Svarbu, nepraraskime kritinio mąstymo ir sveiko proto, kurio apraiškų aptinkama vis rečiau, ypač skubotus sprendimus priimančių institucijų panteone.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (353)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • ATASKAITA: Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimui surinkta - 6985 eurai, aukotųjų skaičius - 24; primename sąskaitos Nr. LT 24 7044 0600 0780 3510
 • TRANSPORTAS: UAB „Vilniaus viešasis transportas“ sostinės keleivius nustebino dar viena naujove – antradienį į miesto gatves išvažiavo ekologiškas, išskirtinio dizaino autobusas „IsuzuCitybus“.

 • KOSMOSE: NASA pirmadienį Marse į orą sėkmingai pakėlė sraigtasparnį „Ingenuity“ (liet. „Išradingumas“) ir tai buvo pirmasis istorijoje motorinio orlaivio kitoje planetoje skrydis.

 • AUKŲ NĖRA: ankstų pirmadienį vietos laiku išsiveržė Indonezijos Javos saloje stūksantis Merapio ugnikalnis, 16 kartų išspjaudamas į orą įkaitusią lavą, pranešė šalies vulkanologijos agentūra.
 • TRAUKINYS: sekmadienį Egipte nuo bėgių nuvažiavo keleivinis traukinys ir buvo sužaloti mažiausiai 109 žmonės.
 • GAISRAS: sekmadienio popietę pranešta apie Šiaulių rajone degantį ūkinį pastatą.
 • TRŪKUMAS: Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve gyventojai šeštadienį surengė protestą dėl pernelyg lėto skiepijimo nuo COVID-19, o dalis jų savo automobiliai užblokavo šalia pagrindinės miesto stoties esančią aikštę.
 • PASITRAUKIMAS: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) bręsta mintis pasitraukti iš dar vienos darbo grupės Seime. Kovo pabaigoje apkaltinę konservatorius siekiant sukurti savo partijai palankią rinkimų sistemą, „valstiečiai“ apleido parlamento valdybos sudarytos darbo grupės, turinčios parengti rinkimų sistemos pertvarką, gretas.
 • TEMPAI NEBLOGI: padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją, o vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc.
 • NUSKENDO: prie Tuniso krantų nuskendo valtis su migrantais, žuvo mažiausiai 21 migrantas iš Afrikos, jiems bandant Viduržemio jūra pasiekti Italijai priklausančią Lampedūzos salą.
 • PERKOPTA RIBA: pasaulyje jau pagaminta daugiau kaip 1 mlrd. vakcinos nuo COVID-19 dozių - tai įvyko balandžio 12 dieną, o kitas milijardas gali būti viršytas gegužės pabaigoje.
Daugiau

Dienos klausimas

Kur planuojate leisti vasaros atostogas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks Jūsų požiūris į mero rinkimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
8. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
9. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
10. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
11. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
12. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
13. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
14. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
18. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
19. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
20. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
21. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
22. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
23. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
24. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +10 C

+1 +7 C

 

+2 +7 C

+10 +15 C

+8 +14 C

 

+5 +10 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-9 m/s

       

Nuorodos