respublika.lt

Ar Europos musulmonai stabdys islamo invaziją? Komentuoja Audrius BUTKEVIČIUS (50)

2021 liepos 11 13:00:00
Ričardas Čekutis

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai" komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius BUTKEVIČIUS.

×
nuotr. 1 nuotr.
Kol Briuselio politinis „elitas“ važinėja po Kipro kurortus, į Europą toliau masiškai plūsta nelegalūs migrantai, grasinantys paversti griuvėsiais visą ES. EPA-Eltos nuotr.

- Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pradėjo kovą prieš Amerikos socialinių tinklų ir interneto gigantus - „Google", „Facebook", „Twitter". Prezidentas kaltina juos pažeidus Konstituciją ir įvedus cenzūrą, kitaip tariant, niekuo nepateisinamais išpuoliais prieš laisvą žodį. Ar D.Trampas, pateikęs atitinkamus ieškinius teismams, turi bent menkiausią galimybę laimėti?

- Niekas negali nepripažinti jo teisės į laisvą ir nepriklausomą žodį, ypač žinant, jog Amerikoje žodžio laisvė yra garantuota konstituciškai. Taip, kaip buvo dorojamasi su D.Trampu, mūsų lietuviškoje tikrovėje tegali būti palyginta tik su tuo, kaip buvo dorojamasi su prezidentu Rolandu Paksu, kuomet vadinamoji nepriklausoma žiniasklaida ir laisvi-nepriklausomi politikai visi kaip vienas veikė prieš jį. Lygiai tas pats vyko ir Amerikoje prieš D.Trampą. Ar jis turi šansą pasiekti teisingumą? Nemanau, kad jis tokių šansų turėtų, situacija iš esmės nepasikeitė į gerąją pusę - atvirkščiai, viskas tik blogėja, nes jo politiniai priešai užvaldo vis daugiau įvairių postų bei įtakos pozicijų. Tačiau D.Trampas turi šansą rinkimuose. Manau, jog šįkart, jeigu jis nesugalvos parduoti savo šansų ir galimybių, o kausis iš paskutiniųjų, jeigu jis turės gerą patikimą organizacinę grupę, tuomet jis turi galimybę atsiimti pagrindinį prizą, t.y. vėl tapti prezidentu. Nes tai, ką kažkada buvo žadėjęs D.Trampas, šiandien yra priverstas kartoti Džo Baidenas (Joe Biden), tačiau realizuoti viso to jis nesirengia. Šiame kontekste reikia prisiminti ir nelegalių migrantų problemą, ir santykių su Rusija ar Kinija temas - Dž.Baidenas tiesiog ramiai plūduriuoja D.Trampo politikos farvateryje ir nieko nedaro.

- Dž.Baidenas kaip tik dabar raginamas griežčiau elgtis su rusais, kadangi neseniai buvo nustatyta, kad būtent Rusijos programišiai nuolat atakuoja amerikiečių serverius. Ar Dž.Baidenas gali pasiryžti šioje srityje ką nors daryti?

- Vertinant Dž.Baideno politiką, jis yra kur kas labiau prorusiškas, labiau atstovaujantis Rusijos interesams, negu buvo D.Trampas. Ar jis sugebės kažką padaryti? Štai „Washington Post" ir kita didžiausiais tiražais leidžiama JAV spauda jau pateikia klausimą: kokį kompromatą turi Vladimiras Putinas prieš Dž.Baideną? Ne aš vienas manau, kad jis tikrai nieko nesugebės padaryti, o ir nemėgins - tai bus visiškai beviltiškas, bevertis prezidentavimas, neatnešęs nei Jungtinėms Valstijoms, nei pasauliui jokių rimtesnių permainų.

- Kadangi prabilome apie rusus, galime paminėti ir pastarosiomis dienomis įsiplieskusį naują diplomatinį skandalą tarp Rusijos ir Estijos, kai dėl neva šnipinėjimo buvo sulaikytas Estijos konsulas, išsiųstas iš šalies, o estai atsakė tuo pačiu... Ką ten galėjo „šnipinėti" estai ir kodėl šis skandalas kilo?

- Kaltinimai šnipinėjimu, žinoma, yra juokingas dalykas - visos šalys yra priverstos šnipinėti viena kitą ir šiuo požiūriu vertinant Rusija turi nepalyginamai didesnes galimybes, tad ji ir šnipinėja visus. Dėl ko tai apskritai nutiko? Pirmiausia dėl to, kad iš estų yra teritorinės pretenzijos Rusijai, kurios yra neišspręstos ir kurios niekada taip ir nebus išspręstos, bent jau artimiausiame dešimtmetyje... Kitas klausimas - Estijos, kaip NATO ir ES šalies, pozicija Rusijos atžvilgiu. Čia yra pagrindinės problemos, nes net maža šalis, kokia yra Estija, gali pridaryti Rusijai tarptautiniu lygmeniu jiems visai nereikalingų rūpesčių... Jokios ypatingesnės situacijos čia nėra.

- Tuo metu Vengrijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Vengrijos įstatymai nėra nei Briuselio, nei Strasbūro reikalas. Turime galvoje šią savaitę įsigaliojusį nepilnamečių apsaugos nuo seksualinių iškrypimų įstatymą, kuris nepatinka visų šalių pedofilams, homoseksualistams ir kitam panašiam Briuselio politiniam „elitui"... Kaip dabar vengrus baus?

- Problema, žinoma, yra ne įstatymas, o iššūkis, kurį meta Vengrija. O iššūkis yra nepaprastos jėgos, todėl jis netgi verčia peržiūrėti visą ES tiek užsienio, tiek ir vidaus politiką. Europa gyvena didžiuliame kognityviniame disonanse tarp ES ir Vengrijos politikos, kai vengrai tampa ryškiu avangardu kovoje su Briuselyje kuriamomis nesąmonėmis. Ar ES yra pajėgi ką nors vengrams padaryti? Manau, kad ne tai yra geroji šio reikalo pusė. Žinoma, greta vengrų turėtume stoti ir mes. Man smagu tą pasakyti, kad mūsų prezidentas iš principo yra pajėgus, tegul ir ne taip drastiškai, padaryti atitinkamus, Vengriją palaikančius, pareiškimus.

- Bet štai liūdnai pagarsėjęs Anūkas daro priešingus pareiškimus ir jį taip pat daug kas tikriausiai asocijuoja su oficialia Lietuvos pozicija.

- Na taip, bet kas toks yra Anūkas? Primityvus „pederastų" talkininkas ir ruporas. Tą suvokia visi ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje. Mane būtų sunku įtarti esant senelio Landsbergio gerbėju, bet Anūkas yra labai baili ir gėdinga senelio kopija, neverta jokio dėmesio...

- Britai nusprendė griežtinti prieglobsčio suteikimo įstatymus. Kodėl ES to nedaro, nors nuo įvairaus plauko nelegalių migrantų dūsta labiau už saloje gyvenančius britus?

- Situacija ta pati, kaip ir Jungtinėse Valstijose - visi pabėgėliais vadinami asmenys yra potencialus liberalų elektoratas, o ši publika bet kuria kaina stengiasi išlaikyti valdžią ir ES. Vertinti reikia aiškiai: žmonės, šiandien turintys valdžią ES, iš paskutiniųjų ieško, kas juos ir toliau palaikytų, nes vietos žmonės nuo jų vis labiau nusisuka. Pirmiausia tai bus asmenys, kuriems šie politikai suteiks galimybę čia gyventi ir gauti įvairias išmokas bei pašalpas. Natūralu, kad tokią publiką jie čia ir kaupia... Tas pats vyksta ir JAV, kur tokią politiką vykdo demokratai. Jeigu bandysime atsakyti į klausimą, kodėl Vakaruose kuriamos šiltnamio sąlygos seksualinėms mažumoms, atsakymas būtų panašus - taip naikinama galimai opozicinė grupuotė, kuriai sudarius išskirtines sąlygas ir šantažuojant, kad tokias sąlygas jie gaus tik tada, jeigu valdžioje bus dabartiniai valdantieji. Europoje apie 20 proc. elektorato juos palaiko, o tai didelė dalis gyventojų, ypač turint galvoje, kad daugelis apskritai neina balsuoti. O šitie yra pasiruošę balsuoti bet kuria kaina.

- Kitaip tariant, ne už kalnų diena, kai Europą valdys musulmonų partija koalicijoje su homoseksualistais?

- Ši publika jau dabar turi savo galią ir jėgą: musulmonas Londono meras yra simptomatika... Žinoma, klausimas čia tik vienas: ar mes sugebėsime kautis už save? Ar atsiras kažkas lygaus islamui pagal savo ideologinę prasmę, kad galėtų sutelkti Europos žmones kovai, siekiant išsaugoti savo pozicijas? Keistas dalykas, bet paskutinės savo kelionės metu diskutavau šiuo klausimu su viena iš Europoje įsikūrusių islamo grupuočių. Jie puikiai supranta, kad, paėmę valdžią Europoje į savo rankas, čia plūstantys jų kolegos sunaikins šį rojų, kuriame jie gyvena. Ir tai padarys per labai trumpą laiką... Kad ir kaip būtų juokinga, bet kaip tik tie Europos musulmonai dabar tampa viena iš pagrindinių besipriešinančių totalinei kitų islamistų imigracijai jėgų. Jie puikiai supranta, jeigu jų tikėjimo broliai subėgs čia, šis pasaulis bemat sugrius ir visi liks be nieko. Man tai buvo gana naujas atradimas, kai musulmonai tiesiai pasakė: „O tu manai, kad mes jų norime? Manai, mes nesuprantame, į ką visa tai pavirs?" Jie paaiškino taip: „Mes esame musulmonai, kurie sukūrė algebrą ir alchemiją, tas arabų pasaulis, kuris padarė žymų įnašą į pasaulinę kultūrą, todėl mes nenorime čia plūstančio viso šio gaivalo... Taigi, atsiranda naujos tendencijos: jeigu mes negalime sustabdyti islamo invazijos patys, galime pasitelkti tuos musulmonus, kurie čia jau seniai gyvena.

- Beveik kiekvieną dieną tiek Sirijoje, tiek Irake kažkas bombarduoja amerikiečių karines bazes. Kas ir dėl ko tai daro?

- Išskyrus Iraną ir Rusiją, nėra kam to daryti, nes niekas nėra pajėgus organizuoti to taip efektyviai. Todėl čia viskas aišku, tai reiškia, kad tuos „bombintojus" pats laikas išdaužyti ir JAV yra pajėgios tą padaryti. O taip vyksta, nes Dž.Baideno niekas nebijo, kadangi jis yra eilinis Jokeris, atidavęs visas Jungtinių Valstijų pozicijas ir tuo susilpninęs JAV, kaip pasaulinę galią.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (50)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • VANDUO: Iki 2022 m. pabaigos „Vilniaus vandenys“ į infrastruktūros plėtrą, atnaujinimą ir veiklos skaitmeninimą ketina investuoti 108,7 mln. eurų.
  • PREZIDENTŪRA: Prezidentas Nausėda kviečia „išlyginti kampus“ santykiuose su Kinija.
  • ATLEIDIMAI: „Maxima“ darbuotojų skaičius sumažėjo nuo 13 400 liepos mėnesį iki 12 616 rugsėjo 22 dieną.
  • VDU: Rugsėjo 23 – 25 dienomis VDU Žemės ūkio akademijoje vyks jubiliejinė 25-oji žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... “.
  • KAPITALAS: Vyriausybė pritarė Lietuvos dalyvavimui steigiant Baltijos šalių regioninį kapitalo rinkų plėtros fondą, kurio tikslas – didinti Baltijos valstybių mažų ir vidutinių įmonių finansavimo prieinamumą, taip pat plėsti Baltijos šalių kapitalo rinkas.
  • PAŠTAS: Pagrindinė Kauno centrinio pašto įveiklinimo galimybių studijos rekomendacija dėl šio unikalaus pastato išsaugojimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms – čia įsteigti Architektūros centrą (institutą), vykdantį ir muziejaus funkcijas.
  • TURIZMAS: Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio parko Vilkokšnio kraštovaizdžio draustinyje.
  • ĮSTATYMAS: Ketvirtadienį Seimas ketina priimti parlamentarų darbo sąlygas reglamentuojantį įstatymą.
  • ATLYGINIMAS: Nepaisant vidutinių atlyginimų skirtumo mažėjimo, užfiksuoto nuo balandžio iki liepos, Lietuvoje vyrai liepą uždirbo vidutiniškai 185 eurais daugiau nei moterys: vyrų vidutinis atlyginimas šiuo metu siekia 1596 eurus, moterų – 1411 eurų.
  • TERMINAS: Siūloma iki 12 mėnesių (vietoj šiuo metu nustatytų 6 mėnesių) ilginti nelegalių migrantų sulaikymo maksimalų terminą ir šiuo laikotarpiu nesuteikti jiems teisės laisvai judėti Lietuvos teritorijoje.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate LRT darbą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +10 C

+8 +13 C

 

+6 +15 C

+9 +14 C

+10 +14 C

 

+14 +15 C

0-10 m/s

0-10 m/s

 

0-10 m/s

       

Nuorodos