respublika.lt

Algimantas RUSTEIKA: Valgyti ar nevalgyti? (11)

2021 gegužės 02 19:10:10
Algimantas RUSTEIKA

Pavasarį ypatingai myliu šunis, vaikus ir moteris. Šunys ir vaikai nemoka meluoti, yra ištikimi, linksmi ir tave myli, nereikalaudami už tai kokių nors dovanų ir skanėstų. Na, o jei kartais gauna - skaniai sutriauškia ir toliau linksmi sau laksto.

×
nuotr. 1 nuotr.
Algimantas Rusteika. Redakcijos archyvo nuotr.

 

O moterys, pavasarį būna nelinksmos ir nelaksto - jos ruošiasi lakstymui. Kas gi negirdėjo pavasarinio žmonos klyksmo iš drabužėlių pritutintos rūbinės - NETURIU KO APSIRENGTI! Visą žiemą skaniai storėję ir kėlę storėjimo industrijos rentabilumą, jos ūmai tampa nelaimingos ir nutaria paremti plonėjimo apgavikų pramonę.

Vyrų ir vaikų tomis dienomis laukia sveikos mitybos kančios ir avižų dribsniukai, papuošti salotos lapu. Sporto kankinių klubams ir ekologiškų liesėjimo nuodų pardavėjams auksinis laikas. Rūbų mugės, akropoliai ir visi urmai su gariūnais knibžda nuo susiraukusių, nelaimingų moterų.

Vaikšto, čiupinėja, užsidaro kabinose, išeina nelaimingos, trenkę į kampą išsimatuotą glėbį ir vargas vyrams, kurie to nesupranta. Tokia pati, kokia buvo, nei gražesnė nei bjauresnė dėl tų kelių centimetrų ar kilogramų, tačiau dėl jų paaukos savo laimę ir laisvę, gyvenimo džiaugsmą ir sumokės kalnus sunkiai uždirbto pinigo.

Kiekvienas vyras slapta trokšta visada, kiek panorės ilgai, po tuziną kartų per parą ir iki pat mirties dienos galėti. Kiekviena moteris slapta trokšta visada, iki gilios senatvės skaniai, kiek ir ką tik širdis geidžia valgyti ir būti sultinga bei išlaki, kaip kokia pupyčių liepa. Arba kaulėta, agresyvi ir gyslota, kaip podiumu kojas kryžiuojanti rūbų kabykla ar pikta feministė - nelygu skonis.

Vyrai nedalyvauja pasaulinėje nuskriaustųjų fiestoje. Neturi savo teisių organizacijų, gyvena ir veisiasi kaip blakės - sofose. Tyliai sau sensta su bokalais prie televizorių, todėl dėl jų nėra ko rūpintis. Jais pasirūpins pati gamta.
O moteriškąją žmonijos pusę kankina hamletiškas klausimas - valgyti ar nevalgyti? Ką čia dar suvalgyti, kad suliesėti ? Ir svarbiausias, reikalaujantis atsakymų - kodėl viskas, kas skanu, yra nesveika, o viskas, kas sveika - neskanu?

Atsakymas Nr.1 - EKONOMINIS (Rubrika "Sąmokslo teorijos")

Skanumą išgalvojo piktieji troliai - verslinykai su nusipirktomis barakudomis ir jaunikliais. Jie nieko daugiau neveikia, tik naktimis slaptose požeminėse laboratorijose kuria visokiausius nuodus, maisto priedus, konservantus ir kitus E. Augina GMO, palaistydami kancerogenais, grūda visa tai į maistą, kad tik tie žmonės daugiau surytų, o skerdyklos, gamyklos ir visokios pardavyklos daugiau uždirbtų.

Valgytojams kaip reikiant sustorėjus, nupenėtųjų sąrašus parduoda grožio ir papildų industrijai, sporto klubams, sveikatos mokykloms ir asmeniniams treneriams. Žodžiu, visai tai apgavikų gaujai, kuri užsiima pilvo-užpakalių begaliniais mažinimais-ir-nesumažinimais, kad ir tie uždirbtų. Čia mūsų klientai kiek atsigauna ir sustiprėja.
Bet tik tam, kad aptingtų ir ištrokštų ko nors modifikuoto ir daug, kad baisus konservantų, alaus ir chemikalų ilgesys nublokštų juos atgal į Skanaus Persivalgymo Klubą ir vėl išpamptų lašiniais. Uždaras ratas - biologinis ciklas veido prakaite pelnytiems pinigėliams išsiurbti. Niekšai.

Iš to rato tik po kelių dešimtmečių išeisim, kai išeisim iš sveikatos. Tada nupenėtų klientų sąrašus perims Sveikatos ministerija, uždirbs vaistų gamintojai ir vaistininkai. Daktarai pluoštais varys receptus ir linksmai važinėsis po visokius turkiškus egiptus ir kitus karštus taškus. Aišku, už išrašytų vaistų platintojų iš mūsų išluptus, kruvinus pinigus.

Kas be ko, uždirbs ir įvairiausių sanatorijų, gydyklų, vėlgi papildų (jie uždirba visada ir iš visko) bosai. O kur dar būrėjai, žolelių ir antpilėlių darytojai ir visiems žinomos darytojos? Kur magiškų miltelių pardavėjai iš skelbimų portalų, vaikščiojantys su maišais po sporto klubus ir sveikatingumo centrus? Kuriuos gaudo ir niekaip iki galo neišgaudo nei FNTT, nei VMI?

Moteriškių sveikatai, pilvo ir užpakalio linijoms sutvarkyti rikiuojasi pulkai netradicinės orientacijos paramedikų, ginkluotų horoskopais ir virgulėmis tipų. Sibiro šamanės su tamtamais ir kiti kraujasiurbiai, kuriuos mes labai mylim. Viską vainikuoja pasaulinis dietų verslas. Su traktatais, kaip viskas nesveika ir viskas sveika.

Susirūpinę portalų lyderio "mokslų daktarės" savo rašinėliuose kas savaitę sugriauna po vieną mitą ir iškilmingai praneša, kad tai, kas nesveika ir kas sveika, ir vėl pasikeitė! Ir toliau keisis per dieną po kelis kartus, visur stebuklingi valgymo-nevalgymo patarimai, apkaišyti gražių moteriškių torsais prieš ir po.

Lenininis klausimas - ką daryti? Variantas Nr.1 - gyventi sunkiai, katalikiškai kankinantis isteriškai puldinėti nuo alinančių dietų ir sporto prie skanių apsirijimų ir atgal. Duoti visiems uždirbti šioje ašarų pakalnėje. Variantas Nr.2 - gyventi linksmai ir laimingai, nekreipiant į tuos sukčius dėmesio ir skaniai sau šlamščiant viską, kas skanu ir nesveika.

Atsakymas Nr.2 - BIOLOGINIS (Rubrika "Kulinarija visiems")

Tai, kas skanu, ne visada nesveika, o kas neskanu - nebūtinai sveika. Skanumas ir neskanumas aplamai neturi jokio loginio ryšio su sveikata. Neskanaus tiesiog per daug sušlamšti nepajėgiam, nes neskanus, o skanaus prisikertam be proto daug, nes skanus. Prisiryji ir pats kaltas, kaip sako man žmona - taip bus užrašyta ant mano antkapio.

Ką daryti? Variantas Nr.1: pirk prekę lietuvišką, kad tie rusai žinotų. Pasigamink labai brangaus maisto iš pačių brangiausių produktų ir visokių ekologiškų kruopyčių, smarkiai paremsi biudžetą ir sumažinsi savo finansines galimybes skaniai apsiryti. O geriausia valgyk labdaros valgyklose, labai sveika maltiečių sriuba bliūdeliuose iš žvaigždučių ir konservatorių rankų. Mažais mažais kąsniukais, ilgai kramtyk ir tavo taukinė nepadidės.

Variantas Nr.2 - valgyk neskaniai, bet kiek nori, nes skanumas - visų olialia užpakaliukų ir priekių draugas. Visi tau pavydės, būsi sveikas ir nelaimingas, užgrauši šeimą ir artimuosius. Užtat padarysi laimingais neskanaus maisto fabrikantus, visokiausių miltelių, tyrelių ir liesėjimo skysčių pardavėjus. Jie patys savo produktų nevartoja ir už tavo pinigus gardžiai valgys, ką tik norės.

Variantas Nr.3 - gyvenk sau linksmai ir laimingai, nekreipdamas į tuos sukčius dėmesio ir skaniai sau šlamšdamas viską, kas skanu ir nesveika. Būsi gražus, viskuo amžinai patenkintas lietuvis, pasiruošęs darbui ir gynybai, ir nereiks tau jokių maršų. Ir kol nesusirgsi ar neišeisi pensijon, sodra tave labai mylės.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (11)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
  • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
  • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
  • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
  • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
  • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
  • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
  • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
  • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
  • KELIAUKIME: Dzūkijos nacionaliniame parke lankytojų laukia atsinaujinęs Merkinės piliakalnis - populiarus ir gilią istoriją menantis piliakalnis buvo tvarkomas pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarybos vykdomą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.

Daugiau

Dienos klausimas

Ar išdrįstate išreikšti savo nuomonę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +6 C

0 +6 C

 

+7 +13 C

+5 +10 C

+10 +14 C

 

+18 +20 C

0-5 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos