respublika.lt

Algimantas RUSTEIKA: Valgyti ar nevalgyti? (11)

2021 gegužės 02 19:10:10
Algimantas RUSTEIKA

Pavasarį ypatingai myliu šunis, vaikus ir moteris. Šunys ir vaikai nemoka meluoti, yra ištikimi, linksmi ir tave myli, nereikalaudami už tai kokių nors dovanų ir skanėstų. Na, o jei kartais gauna - skaniai sutriauškia ir toliau linksmi sau laksto.

×
nuotr. 1 nuotr.
Algimantas Rusteika. Redakcijos archyvo nuotr.

 

O moterys, pavasarį būna nelinksmos ir nelaksto - jos ruošiasi lakstymui. Kas gi negirdėjo pavasarinio žmonos klyksmo iš drabužėlių pritutintos rūbinės - NETURIU KO APSIRENGTI! Visą žiemą skaniai storėję ir kėlę storėjimo industrijos rentabilumą, jos ūmai tampa nelaimingos ir nutaria paremti plonėjimo apgavikų pramonę.

Vyrų ir vaikų tomis dienomis laukia sveikos mitybos kančios ir avižų dribsniukai, papuošti salotos lapu. Sporto kankinių klubams ir ekologiškų liesėjimo nuodų pardavėjams auksinis laikas. Rūbų mugės, akropoliai ir visi urmai su gariūnais knibžda nuo susiraukusių, nelaimingų moterų.

Vaikšto, čiupinėja, užsidaro kabinose, išeina nelaimingos, trenkę į kampą išsimatuotą glėbį ir vargas vyrams, kurie to nesupranta. Tokia pati, kokia buvo, nei gražesnė nei bjauresnė dėl tų kelių centimetrų ar kilogramų, tačiau dėl jų paaukos savo laimę ir laisvę, gyvenimo džiaugsmą ir sumokės kalnus sunkiai uždirbto pinigo.

Kiekvienas vyras slapta trokšta visada, kiek panorės ilgai, po tuziną kartų per parą ir iki pat mirties dienos galėti. Kiekviena moteris slapta trokšta visada, iki gilios senatvės skaniai, kiek ir ką tik širdis geidžia valgyti ir būti sultinga bei išlaki, kaip kokia pupyčių liepa. Arba kaulėta, agresyvi ir gyslota, kaip podiumu kojas kryžiuojanti rūbų kabykla ar pikta feministė - nelygu skonis.

Vyrai nedalyvauja pasaulinėje nuskriaustųjų fiestoje. Neturi savo teisių organizacijų, gyvena ir veisiasi kaip blakės - sofose. Tyliai sau sensta su bokalais prie televizorių, todėl dėl jų nėra ko rūpintis. Jais pasirūpins pati gamta.
O moteriškąją žmonijos pusę kankina hamletiškas klausimas - valgyti ar nevalgyti? Ką čia dar suvalgyti, kad suliesėti ? Ir svarbiausias, reikalaujantis atsakymų - kodėl viskas, kas skanu, yra nesveika, o viskas, kas sveika - neskanu?

Atsakymas Nr.1 - EKONOMINIS (Rubrika "Sąmokslo teorijos")

Skanumą išgalvojo piktieji troliai - verslinykai su nusipirktomis barakudomis ir jaunikliais. Jie nieko daugiau neveikia, tik naktimis slaptose požeminėse laboratorijose kuria visokiausius nuodus, maisto priedus, konservantus ir kitus E. Augina GMO, palaistydami kancerogenais, grūda visa tai į maistą, kad tik tie žmonės daugiau surytų, o skerdyklos, gamyklos ir visokios pardavyklos daugiau uždirbtų.

Valgytojams kaip reikiant sustorėjus, nupenėtųjų sąrašus parduoda grožio ir papildų industrijai, sporto klubams, sveikatos mokykloms ir asmeniniams treneriams. Žodžiu, visai tai apgavikų gaujai, kuri užsiima pilvo-užpakalių begaliniais mažinimais-ir-nesumažinimais, kad ir tie uždirbtų. Čia mūsų klientai kiek atsigauna ir sustiprėja.
Bet tik tam, kad aptingtų ir ištrokštų ko nors modifikuoto ir daug, kad baisus konservantų, alaus ir chemikalų ilgesys nublokštų juos atgal į Skanaus Persivalgymo Klubą ir vėl išpamptų lašiniais. Uždaras ratas - biologinis ciklas veido prakaite pelnytiems pinigėliams išsiurbti. Niekšai.

Iš to rato tik po kelių dešimtmečių išeisim, kai išeisim iš sveikatos. Tada nupenėtų klientų sąrašus perims Sveikatos ministerija, uždirbs vaistų gamintojai ir vaistininkai. Daktarai pluoštais varys receptus ir linksmai važinėsis po visokius turkiškus egiptus ir kitus karštus taškus. Aišku, už išrašytų vaistų platintojų iš mūsų išluptus, kruvinus pinigus.

Kas be ko, uždirbs ir įvairiausių sanatorijų, gydyklų, vėlgi papildų (jie uždirba visada ir iš visko) bosai. O kur dar būrėjai, žolelių ir antpilėlių darytojai ir visiems žinomos darytojos? Kur magiškų miltelių pardavėjai iš skelbimų portalų, vaikščiojantys su maišais po sporto klubus ir sveikatingumo centrus? Kuriuos gaudo ir niekaip iki galo neišgaudo nei FNTT, nei VMI?

Moteriškių sveikatai, pilvo ir užpakalio linijoms sutvarkyti rikiuojasi pulkai netradicinės orientacijos paramedikų, ginkluotų horoskopais ir virgulėmis tipų. Sibiro šamanės su tamtamais ir kiti kraujasiurbiai, kuriuos mes labai mylim. Viską vainikuoja pasaulinis dietų verslas. Su traktatais, kaip viskas nesveika ir viskas sveika.

Susirūpinę portalų lyderio "mokslų daktarės" savo rašinėliuose kas savaitę sugriauna po vieną mitą ir iškilmingai praneša, kad tai, kas nesveika ir kas sveika, ir vėl pasikeitė! Ir toliau keisis per dieną po kelis kartus, visur stebuklingi valgymo-nevalgymo patarimai, apkaišyti gražių moteriškių torsais prieš ir po.

Lenininis klausimas - ką daryti? Variantas Nr.1 - gyventi sunkiai, katalikiškai kankinantis isteriškai puldinėti nuo alinančių dietų ir sporto prie skanių apsirijimų ir atgal. Duoti visiems uždirbti šioje ašarų pakalnėje. Variantas Nr.2 - gyventi linksmai ir laimingai, nekreipiant į tuos sukčius dėmesio ir skaniai sau šlamščiant viską, kas skanu ir nesveika.

Atsakymas Nr.2 - BIOLOGINIS (Rubrika "Kulinarija visiems")

Tai, kas skanu, ne visada nesveika, o kas neskanu - nebūtinai sveika. Skanumas ir neskanumas aplamai neturi jokio loginio ryšio su sveikata. Neskanaus tiesiog per daug sušlamšti nepajėgiam, nes neskanus, o skanaus prisikertam be proto daug, nes skanus. Prisiryji ir pats kaltas, kaip sako man žmona - taip bus užrašyta ant mano antkapio.

Ką daryti? Variantas Nr.1: pirk prekę lietuvišką, kad tie rusai žinotų. Pasigamink labai brangaus maisto iš pačių brangiausių produktų ir visokių ekologiškų kruopyčių, smarkiai paremsi biudžetą ir sumažinsi savo finansines galimybes skaniai apsiryti. O geriausia valgyk labdaros valgyklose, labai sveika maltiečių sriuba bliūdeliuose iš žvaigždučių ir konservatorių rankų. Mažais mažais kąsniukais, ilgai kramtyk ir tavo taukinė nepadidės.

Variantas Nr.2 - valgyk neskaniai, bet kiek nori, nes skanumas - visų olialia užpakaliukų ir priekių draugas. Visi tau pavydės, būsi sveikas ir nelaimingas, užgrauši šeimą ir artimuosius. Užtat padarysi laimingais neskanaus maisto fabrikantus, visokiausių miltelių, tyrelių ir liesėjimo skysčių pardavėjus. Jie patys savo produktų nevartoja ir už tavo pinigus gardžiai valgys, ką tik norės.

Variantas Nr.3 - gyvenk sau linksmai ir laimingai, nekreipdamas į tuos sukčius dėmesio ir skaniai sau šlamšdamas viską, kas skanu ir nesveika. Būsi gražus, viskuo amžinai patenkintas lietuvis, pasiruošęs darbui ir gynybai, ir nereiks tau jokių maršų. Ir kol nesusirgsi ar neišeisi pensijon, sodra tave labai mylės.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (11)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PADARINIAI: pietinėje Belgijos dalyje – prancūzakalbėje Valonijoje – prasidėjo šiukšlių krizė - po smarkių potvynių, kilusių liepos 14-16 dienomis, regione perpildyti visi sąvartynai, ir statybinių šiukšlių kalnai ėmė dygti nenaudojamoje automobilių magistralėje A601.

  • KOVA: antradienį Graikijos ugniagesiai kovoja su dideliu miško gaisru šiauriniame Atėnų priemiestyje, jo dūmai juntami šalies sostinėje - ugnis šėlsta Dioniso municipaliteto miško masyve, netoli Galinio kaimelio, rajone tarp Stamatos ir Rodopolio gyvenviečių.
  • STIPRUS: pirmadienį Indonezijoje, prie Sulavesio salos pakrantės, įvyko 6,2 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba, tačiau perspėjimų dėl cunamio grėsmės nebuvo.
  • KOSMOSE: šeštadienio vakarą virš pietinės Norvegijos naktinį dangų nušvietė didelis meteoritas, sukėlęs bangą pranešimų net iš Švedijos apie pastebėtą dangaus kūną, pranešė vietos žiniasklaida.
  • SIAUTĖJA: miškų gaisras, kilęs už maždaug 100 km į vakarus nuo Barselonos, sunaikino 1 100 hektarų miško ir dirbamos žemės, sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Katalonijos miškų komisija.
  • GĄSDINO: Filipinus šeštadienį supurtė stiprus žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), tačiau jis įvyko giliai po žeme, todėl vietos pareigūnai teigė nesitikintys daug žalos.

  • SKĘSTA: potvyniams apėmus dalį Vidurio Kinijos teritorijos, penktadienį, pasitelkiant savadarbius tiltus, buvo evakuojami kaimų gyventojai - tai daroma dėl šalies rytinės pakrantės link artėjančio taifūno, kuris gali sukelti dar didesnius potvynius.
  • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
  • SUKČIAI: „Swedbank“ duomenimis, per vieną dieną banko klientų konsultacijų centras gauna iki 400 gyventojų skambučių ir pranešimų apie sukčių bandymus išvilioti asmeninius interneto bankininkystės, mokėjimo kortelių duomenis ir reikalavimus patvirtinti mokėjimus, kurių gyventojai patys neinicijavo.
  • MEDŽIAI: valstybinių miškų urėdijos miškininkai per šią savaitę apžiūrėjo miškus ir įvertino savaitgalį didelio vėjo bei lietaus padarytą žalą – iš viso buvo išversta ir išlaužyta beveik 10 000 kubinių metrų medžių daugiau nei 100 hektarų plote.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar migrantai nelegalai dar ilgai plūs į Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+15 +19 C

+12 +18 C

 

+11 +17 C

+17 +20 C

+18 +21 C

 

+18 +21 C

0-7 m/s

0-6 m/s

 

0-2 m/s

       

Nuorodos