respublika.lt

Algimantas RUSTEIKA: Vorų pasaulis kyla į ataką

2022 lapkričio 25 07:42:29
Algimantas RUSTEIKA, publicistas

Nuščiuvusioje baudžiauninkų teritorijoje kas dieną po naujieną. Į kovą vėl kyla vorų pasaulis - EUROPIDAI. Iki šiol visi EUROPIDŲ projektukai buvo stumiami sena gera tvarka, paremta įstatymo laikymosi baime.

×
nuotr. 1 nuotr.
Algimantas Rusteika. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Tipo, kaip mėgsta sakyti EUROPIDAI, atsitinka kas nors baisaus - pagauna policininkai kokį idiotą runkelį, padariusį žiaurų nusikaltimą, ko ilgai laukta kaip preteksto. Ir prasideda iš viršaus EUROPIDŲ iš anksto organizuotas isteriškas klyksmas - reikia griežtinti įstatymus, kovoti, išrauti su šaknimis, užkardyti ir t.t.!

Na, kaip buvo su "Matuko reforma", kai L.Kukuraitis demonstratyviai prieš kameras gulėsi ant Matuko kapelio su vainikėliu. Visa agitbrigadų lygmens tragikomedija buvo tam, kad tik sugraudintų baudžiauninkus ir pateisintų savo suplanuotą, norvegiškų fondų pinigiukais šeriamų NVO „Gelbėkim vaikus!" gerovę ir bukumu trykštančių dvarponių savivalę.

Ir buvo mikliai sukurtos tautinių chunveibinų tarnybos, aprūpintos moderniais džipais. Kad galėtų „teisėtai", jų pačių labui atiminėti klykiančius vaikelius iš tėvelių, vežti iš namų, perduoti valdžios apmokamiems "globėjams". Kur vaikeliai galėjo sau klykti per naktis kiek tinkami, tik niekas iš "gelbėtojų" ten jų nebegirdėjo.

Dabar aktyvuoti modernesni EUROPIDŲ modeliai. Senamadišką rūpestį svetimais vaikeliais pakeitė naujoviškos mergaičių kančios dėl savo pakaifavimų. Viskas apsivertė, EUROPIDŲ narkotiniai projektukai stumiami nauja tvarka, paremta įstatymų laužymo „drąsa".

Tipo, atsitinka kažkas normalaus, kada policija pagauna padariusią banalų, primityviai savanaudišką nusikaltimą pseudoelitinės chebrytės patelę, šlitinėjančią šaligatviais. Ko irgi ilgai laukta kaip preteksto.

Ir prasideda organizuotas visų EUROPIDŲ isteriškas klyksmas - reikia švelninti įstatymus! Tegu daro ką nori, bet negalima drausti, juk tai tik "žolytė"! Nors visi žino, kad tai tik pirmas žingsnis į paaugliukų pasodinimą ant adatos ir prasidės važiuotynės „highway to hell"...

EUROPIDAI dar tikisi, kad tai suveiks. Nebesuveiks, Aušrine. Ekranėlyje užsidegė „Game is over", tavo gyvybės baigėsi. Dabar EUROPIDAI patys lėtai, bet nesustabdomai slystat tuo keliu į pragarą. Tik dar patys to nesuprantat.

Jau greitai suprasit.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
382
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s