respublika.lt

Algimantas RUSTEIKA: Politinės krizės spektaklis baigiasi

Publikuota: 2023 birželio 08 10:35:25, Algimantas RUSTEIKA, publicistas
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Ši „politinė krizė", surežisuota pačių laikinųjų Lietuvos teritorijos administratorių ir skirta vien tik jų interesams, pereina į baigiamąjį etapą.

 

Programos maksimum - priešlaikinių, kur tikėtasi naujojoje koalicijoje apsaugoti asmeninius užpakalius nuo baudžiamosios atsakomybės už tai, kas pridirbta, dar 4 metams, pasiekti nepavyko. Dabar aktyvuojama programa minimum, kuri irgi itin naudinga.

Rezultatas aiškus - iki pat kadencijos pabaigos ir per kitus rinkimus per visus galus žviegsim: dabar darom ką tik norim ir iki galo, jokių interpeliacijų ir nepasitikėjimų - patys kalti, norėjom „perkrauti Seimą" - nepritarėt!

Liko smulkmena, kuri buvo eilinį (kelintą jau?) kartą pakartota - PIŠ „atsistatydinimas". Koks „atsistatydinimas", jei formuoti kitos daugumos niekas nesirengia ir opozicija tam neturi galių, o ir absoliučiai jokios kitos kandidatūros konservatnikai paprasčiausiai neturi? Todėl tolesnis žaidimėlis paprastas.

Jokių atsistatydinimų neteikiama, tačiau pagal Vyriausybės įstatymo 21 straipsnį pati PIŠ pateikia Seimui pasiūlymą balsuoti dėl pasitikėjimo visa Vyriausybe. Dauguma nepasikeitė, balsų „pusė Seimo plius 1" ji turi, o opozicija neturi. Nepasitikėjimo nepareiškiama.

Ir viskas tvarkoj. Esam tobuli ir moralūs, viską siūlėm patys, bet niekam Seimas nepritarė, pasitikrinom - parlamentas pasitiki Vyriausybe, dirbam Lietuvai toliau! Tada kelis paaukojamus ministrus pakeičiam, Gitanas juk viskam pritars. Parengiam naują „čekiukų kontrolės įstatymą", t.y. savivaldybių tarybų narių algų įstatymą, kurio iki šiol nebuvo, nes niekas nedrįso tokio teikti - irgi mums, o ir visiems kitiems nauda, opozicija tikrai vieningai palaikys.

Tada tegu LRT ir A.Tapinas toliau naršo, iškrapšto ir išimtinai klykdami viešina būtent nevaldančiųjų čekiukus! Tipo visi purvini, visi norit išlikti, tik vargšelių iš valdančiosios daugumos tyro kaip krištolas troškimo atsinaujinti ir persirinkti Seimo niekšai nepatvirtino! Kas norėjo „gero", o kas ne? Kas kaltas, o kas ne? Tataigi.

Ir galima ramiai dirbti toliau, nes visas purvas nusiplautas - imitavus Senelio ir Anūko "kovą", na, tipo, konservatorių "partijoje" yra net „vidinė diskusija ir demokratija". Kalta opozicija ir rinkėjai, kaip visada. Na, bet mes „valstybiški, vertybiški" ir vykdom programą, kurios nebuvo ir nėra, t.y. dirbam kaip visada, globalizmui ir savo išlikimui, ar ne?

Aišku, armonaičiai ir visokios biudžetinės mitalės stengsis kuluaruose išsikovoti pažadus dėl absoliutaus ir besąlygiško visų savo narkotinių ir partneristinių kliedesių įgyvendinimo. Ir galima net susitarti, nes toks tas jau momentas - „vertibinis", Europa spaudžia. Ir tada laikykis, Lietuva! Mes, „atsinaujinę ir apsivalę", ateinam, jau kad duosim Lietuvai daugiau jėgos, tai net cypsit!

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
417
F

Dienos klausimas

Ar reikia atsisakyti popierinių bilietų viešajame transporte bei juos pakeisti elektroniniais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +17 C

+16 +22 C

 

+12 +18 C

+22 +27 C

+17 +22 C

 

+15 +19 C

0-7 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s