respublika.lt

Algimantas RUSTEIKA: O kaip su žudikų pilietybėmis, Gitanai?

Publikuota: 2023 lapkričio 17 07:26:00, Algimantas Rusteika, publicistas
×
nuotr. 2 nuotr.
2017 metais vasario 16-sios proga D.Grybauskaitė tinkamai įvertino riterišką Fanios Brancovskajos veiklą. Ekltos archyvo nuotr.

Margarita Drobiazko pašoko neįgaliems Rusijos vaikams. Valstybės saugumo departamentas, vienintelė institucija, nustatanti grėsmes valstybės daugumui, jokios grėsmės nenustatė. Jokių viešų pasisakymų už Rusiją kare Ukrainoje Margarita nepadarė. Pilietybė atimta.

 

Sekanti eilėje prie ešafoto šokėja Ilzė Liepa. Pasisakė viešai už Vladimirą Putiną. Dabar ištirs, kokią grėsmę tai sukėlė valstybės saugumui. Aišku, kad baisią, didesnę už diviziją prie Lietuvos sienų ir šalį žlugdančią liberalkonservatikų politiką. Atims. Kas vyksta?

Tiesiog toks dabar Rusijos vykdomas, labai gudrus propagandinis žaidimėlis, kurį noriai ir su entuziazmu žaidžia matukai ir žvygiai. Mūsiškiai "kovotojai" kaip mat atsiliepia taip, kaip priešininkui reikia. Matot, ten dabar taip priimta - klausti viešai žinomų žmonių, turinčių ir Lietuvos pilietybę, ką jie galvoja apie įvykius.

Ir jei atsakysi ne taip, kaip reikia - tavo viso gyvenimo profesinė karjera bus baigta. Prarasi darbą, užsakymus, kontraktus. O jei pasakysi ką nors prieš karą - gausi 20 metų kalėjimo. Norėčiau pamatyti mūsų "didvyrius" tokioje situacijoje asmeniškai. Ir ką jie, turėdami už pečių šeimas ir vaikus, labai "didvyriškai ir vertybiškai" atsakytų.

Mūsų "kovotojai" su dviem smegenų raukšlėmis ir daro tai, ko iš jų tikimasi. Atiminėja pilietybes įbaugintoms balerinoms, kurios kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, juokina pasaulį. Maskva tai pašaipiai rodo kaip antirusišką isteriją ir kraunasi propagandinius taškus, pasaulis gūžčioja pečiais. Jie, beje, dar turi kelis šimtus tokių lietuvių, iš kurių paims interviu.

Mūsiškiai, beje, irgi vaidina, kad žaidžia savo žaidimėlį - įbauginti tautą. Tikslas - kad žmonės dar labiau bijotų valdžios. Užmiršdami paprastą dalyką, kurį pasakys ir kaimo bobutė, ir psichologijos pirmakursis: žmonės niekada nemyli to, kurio bijo, baimė gimdo neapykantą. Ir tai pavojingose situacijose visada pavojinga tam, kurio bijomasi.

Ar gal svarbiau ne kas ką priverstas atsakyti pakalbėjo, kas kam pašoko, o kas ką padarė? O gal geriau atimti valstybinius apdovanojimus ir pilietybės iš tų, kurie ne tik jų neverti, bet verti kalėjimo už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui?

Ar mūsų kiškiai drąsuoliai prašė išduoti Lietuvos teisingumui kruvinus nusikaltėlius, tautos budelius N.Dušanskį, P.Raslaną, A.Slaviną? O gal atims pilietybę Faniai Brancovskajai? Prisiminkime, kas užmiršot, sužinokite, kas nežinot.

1944 m. sausio 29 d. buvo įvykdytas Kaniūkų kaimo užpuolimas ir susidorojimas su jo gyventojais. Tai žiauriausia raudonųjų partizanų baudžiamoji akcija, virtusi skerdynėmis (nužudyti 38 žmonės, beveik visas kaimas sudegintas). Kaniūkų tragedija prilygsta Pirčiupių kaimo sudeginimui.

Kaniūkų kankiniai buvo ne tik šaudomi ir sprogdinami. "Partizanas" Abrahamas Železnikovas po karo gyrėsi, kad jo draugai sučiupo maldavusią pasigailėti „kaimietę", prispaudė jos galvą prie akmens, o kitu rieduliu perskėlė moteriai kaukolę. 35 metų Stasė Molienė bandė kūnu pridengti pusantrų metų dukrelę Danutę. Abi buvo nušautos.

Kitas "partizanas" Pavelas Bagrianskis savo atsiminimuose rašo, kaip jie pasismagino "po kovinės operacijos" : „Miško pievelėje pusračiu buvo suguldyti nuogi šešių Kaniūkų kaimo moterų ir dviejų vyrų lavonai. Švietė mėnesiena. Partizanai įniko šaudyti lavonams į tarpkojus. Kai kulka pataikydavo į nervą, lavonas sudrebėdavo lyg gyvas. Moterų palaikai „šokdavo" smarkiau ir ilgiau negu vyrų".

Žudynėms vadovavo ir gavo ypatingą padėką iš Maskvos už "akciją" Michailas Brancovskis. Kartu su juo teroristų būryje "partizanavo" ir jo žmona - Fania Jocheles Brancovskaja. Abu šie narsūs sutuoktiniai, bendražygiai 1944 m. liepą už nuopelnus buvo apdovanoti tarybiniais „Didžiojo tėvynės karo partizanų" medaliais.

"Partizanų" dokumentuose Fania Brancovskaja apibūdinama kaip aktyviai dalyvavusi diversinėse akcijose bei "kovos uždaviniuose". Savo dalyvavimo gaujoje įvykdžiusioje Kaniūkų kaimo gyventojų skerdynes net pati F. Jocheles-Brancovskaja neslepia savo prisiminimuose: "Tai buvo kaimas, kuris buvo ginkluotas. Apeiti jį nebuvo galima. Na, ir nusprendėme pamokyti. Buvo žuvusiųjų..."

2017 metais vasario 16-sios proga (!) prezidentūra, vadovaujama TSKP platformininkės D.Grybauskaitės, tinkamai įvertino riterišką Fanios Brancovskajos veiklą. Priedui prie tarybinio medalio ji buvo apdovanota ir Lietuvos Respublikos ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Riterio kryžiumi.

Šiuo "apdovanojimu" buvo paniekintas visų Lietuvos laisvės kovotojų atminimas, pasityčiota iš sveiko proto ir Konstitucijos. Kankinti ir žudyti Lietuvos piliečius, dalyvauti teroristinio būrio akcijose gal bent jau ne mažesnis nusikaltimas už pasičiuožinėjimus ant ledo?

Ar ne laikas būtų Jo Ekscelencijai Lietuvos Respublikos prezidentui Gitanui Nausėdai nedelsiant pripažinti dekretą dėl F.Brancovskajos apdovanojimo negaliojančiu ir pareikalauti ordiną grąžinti? Ir jau atimti pilietybę tai be jokių „grėsmių tyrimų", nes tikrai yra už ką?

Iš tikrųjų tas šokėjų darymas pasaulinio lygmens nusikaltėliais yra tik bandymas propagandiškai pridengti pačios valdžios nusikaltimus ir negalias bei tikrus skandalus, griaunant Lietuvos valstybingumą ir žmonių ateitį. O noras viena savo nesąmone pateisinti ir pridengti kitą ir pasikelti reitingus - dar labiau apgailėtinas.

Tokios manipuliacijos yra skirtos politiniams neišmanėliams, naivuoliams ir konservatnikams. O gal patiksiu, gal paglostys ir duos skanuką? Nebeduos, Gitanai. Tikrus reitingus ir tikrus balsus dalija ne valstybę naikinantieji už pigų lojalumą dėl smulkios tos dienos aktualijos, o žmonės.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
986
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s