respublika.lt

Ainis LIETUVIS: Laimėsim ne schemų, o idėjinių žmonių dėka (143)

2021 spalio 14 15:15:00
Ainis Lietuvis

Atmetus įžangas, kaip turime vertinti antrąją Vito Tomkaus, Audriaus Butkevičiaus ir Arvydo Juozaičio diskusiją apie būdus paimti valdžią Lietuvoje? (Video „Po „Respublikos" vėliava" (2).)

×
nuotr. 1 nuotr.
Stop kadras iš video „Po „Respublikos“ vėliava (2)"

 

Vyrai skirtingai supranta, kaip tai padaryti. Ir tai yra blogai, nes jie gali nejučia suvilioti ir pamesti mases. V. Tomkus pasisakė už stiprią, šeimininko ranką. Jei gerai supratau, jis įsitikinęs, kad Lietuvą apraizgiusius ir ją smaugiančius globalistų bei korupcionierių tinklus išardyti galima tik suspaudus valią į vieną kumštį. Nacionalinio ir antikorupcinio išsivadavimo judėjimas neįmanomas be stipraus politinio centro, kurio ašį įkūnytų stiprus prezidentas. Papildydami V. Tomkų, pridurkime, kad stiprų prezidentą turėtų stipriai kontroliuoti tauta, per dažnesnius referendumus.

Karo ekspertu (beje, kur jis kariavo?) pristatytas A. Butkevičius stojo priešingon pusėn. Kas yra šiek tiek keista. Nes politika yra karo tąsa kitomis priemonėmis. O kare kaip kare. Tai sena kaip pasaulis tiesa. Jei A. Butkevičius nespėjo jos apmąstyti, porą metų iš esmės už politinę veiklą praleidęs Lukiškių kameroje, tuomet sunku komentuoti. Jeigu karo vadas, kaip siūlo Audrius, ims dalinti kažkokius pajus savo aplinkai (esą taip elgėsi vienas skandinavų karalius, kad gautų aristokratų palaikymą ir stabilumą), tai jis juos iš karių pavers spekuliantais. Būtent todėl Švedija iš regioninės imperijos ir susitraukė iki mažos, apsnūdusios šalies, beje, smagiai, spekuliantiškai pakolaboravusios su naciais, o dabar ji turi didžiulę imigracijos problemą.

Senutėje Anglijoje studijavęs Audrius argumentavo, kad diktatorius (V. Tomkaus terminas) būtinai ims dorotis su oponentais. Vėl gi - priklausymas nuo demokratinės Seimo daugumos absoliučiai nesutrukdė Seimo pirmininkui susidoroti su Audriumi... Demokratija dorojasi su oponentais neblogiau nei diktatūra, o gal ir geriau - nes rafinuočiau ir subtiliau. O tai reiškia šlykščiau. Demokratija, pripažinkime, yra persunkta melo. Mums primestas anglosaksų liberalios demokratijos modelis yra toks pat autoritarinis. Tik labiau iškrypęs, nes veidmainiškas. Dekoracijomis (prasčiokams) papuošto voratinklio centre vis tiek sėdi vienas voras, pas kurį patarimo ir direktyvų ateina nusilenkti voriukai. (Be to, nepamirškime, kad liberalios demokratijos šiame amžiuje tiesiogine prasme išnaikino šimtus tūkstančių, jei ne milijonus irakiečių, afganistaniečių, libaniečių. Nieko asmeniško - tik biznis. Pajų poreikis savo aplinkai.)

Filosofas ir literatas Arvydas Juozaitis atsidūrė tarp dviejų barikadų pusių. Viena vertus, Arvydas teisus, kad vadovas privalo būti moraliniu autoritetu. Tačiau perdėm poetiškai skambėjo jo siūlymas, kad šaliai vadovautų kunigo tipo žmogus. Naujasis Valančius ar tėvas Stanislovas. Politikoje taip nebūna. Tiesa, esama teokratijų, kur išties valdo klerikai - tačiau tam reikalinga, kad šalyje dominuotų kuri nors viena religija. Mūsų regione tie laikai praėjo ir nepanašu, kad artimiausiu laiku sugrįš. Džiugina tik tai, kad Arvydas iš esmės pripažino, jog globalistus įveikti gali tik visiškai idėjai atsidavęs žmogus - drąsus, sąžiningas, tvirtas. Idėjinis. Tiksliau, tokių žmonių grupė.

Bet kad ji atsirastų ir tvirtėtų, pirmiausia reikalingas ilgas ideologinis, o tada ir organizacinis darbas. Deja, apie ideologiją trys diskusijos dalyviai nekalbėjo. Jie kalbėjo apie metodus, lyderius, schemas. Visa tai gerai, bet turi būti ašis - idėja, išplėtota iki idėjų sistemos. Esamą sistemą gali įveikti tik kita sistema. Tai - kaip du kart du - keturi. Todėl prašymas vyrams - nebekalbėkite maodzedūniškais „didžiojo šuolio" terminais, esą jūs nusiteikę po trejų metų Seimo rinkimuose gauti 51 procentą balsų, o jei ne, tuomet tai laikysite pralaimėjimu. Kare nebūna, kad dar net partizaninių būrių nesubūrę žmonės laimėtų frontalinį mūšį su kol kas keliariopai stipresniu - ir dar tarptautiniu (!) - priešu.

Kai LDDP 1992 metais laimėjo daugumą, ji turėjo dar stiprią partinę struktūrą, totalų ūkio krachą kaip foną, jokių konkurentų opozicijos stovykloje, įgrisusią Landsbergio valdžią - ir dar labai, labai naivią posttarybinę liaudį. Tai iš esmės buvo antrasis valstiečių sukilimas po 1936-ųjų, nes 1992 metais kaimas buvo teisėtai pašiurpęs nuo Landsbergio chunveibinų. (Beje, gerbiami Vitai, Audriau, Arvydai - LDDP turėjo ne menkesnį jūsų dabar siūlomą „tautos žiedą", nei Sąjūdis - vien ko verti buvo filosofas Jokūbas Minkevičius arba fizikas Juras Požela vyresnysis. Ir ką?...)

Dabar liaudis nebe ta. Per 30 metų sistema išskaidė mus, paskleidė efektyviausią - susvetimėjimo nuodą. Susvetimėjimo pagrindas yra dvigubas. Materialus ir idėjinis: socialinė ir ekonominė nelygybė - plius moralės krachas. Ypač pasireiškiantis nelygybe prieš įstatymą. Vieni skursta ir dar gauna skuduru per veidą, jei ieško teisybės. Kitiems lyja ES pinigų lietus, ir todėl jiems lankstosi teisėsauga. Valdo pinigas. Ne žmogus. O privalo būti lygiai atvirkščiai. Ir bus. Istorija rodo, kad neteisybės ilgai tęstis negali.

Todėl nesvaikime apie naujuosius baltijos kelius. Kelias vienas - šaltakraujiška kova. Ilga, planinga, sunki. Iki pergalės.

Žinoma, teoriškai Vilniuje gali susirinkti 50 000 minia prieš valdžią. Pagal visas pasaulines schemas, nepilnų trijų milijonų gyventojų valstybei šis skaičius būtų beveik pakankamas priešlaikiniams rinkimams. Beveik, nes apie tai spręstų vis tiek pats Seimas. Be to, šiandien tokius rinkimus pagal apklausas laimėtų socialdemokratai. Kas pasikeistų?...

O miniai net ir susirinkus, reikalinga patvari politinė organizacija, kuri ją kreiptų. Patvari politinė organizacija gali atsirasti tik aplinkui vienijančią idėją. Atraskime vienijančią idėją. Dėl kurios verta gyventi. Ir nebus gėda prieš anūkus. Išguldykime ją ant popieriaus. Paskelbkime ją kaip vėliavą. Ir pakvieskime būtent aplink ją, o ne aplink schemas, vienytis visus šalies patriotus.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (143)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SUTARTIS: Vyriausybės įgaliota socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė bei keturios profesinių sąjungų organizacijos pasirašė Nacionalinę kolektyvinę sutartį 2022 metams.
  • FINIŠAS: Lietuvos-Lenkijos dujotiekio projektas pasiekė finišo tiesiąją. Atlikus vieną svarbiausių paskutinių darbų – pasienyje suvirinus auksinę GIPL dujotiekio siūlę – sujungtos abiejų valstybių dujų perdavimo sistemos.
  • NEKETINA: K. Navickas (žemės ūkio ministras): neketinu atsistatydinti ir atsisakyti žaliojo kurso.
  • TAISYKLĖS: JAV Federalinis rezervų bankas (FED) paskelbė naujas griežtas taisykles, draudžiančias centrinio banko vadovams prekiauti konkrečiomis akcijomis ir obligacijomis, taip pat apribojo kitas investicines veiklas.
  • NUŠOVĖ: JAV aktorius Alecas Baldwinas iš rekvizitinio pistoleto kino filmavimo aikštelėje Naujojoje Meksikoje nušovė operatorę ir sužeidė režisierių, ketvirtadienį pranešė JAV teisėsaugos pareigūnai.
  • SRAUTAI: Mažesnės, iki 1.500 kv. metrų parduotuvės ir turgavietės, aptarnaujančios pirkėjus be galimybių paso, nuo penktadienio privalo reguliuoti jų srautus ir užtikrinti bent 30 kv. metrų prekybos plotą vienam žmogui.
  • GINČAS: Lenkija yra „pasirengusi dialogui“ ginče su Briuseliu dėl ES teisės viršenybės, tačiau atmeta „šantažą“, ketvirtadienį pareiškė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, atvykęs į ES aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame dominuoja šis klausimas.
  • SIŪLYMAS: Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas siūlo Darbo kodekse nustatyti, kad ne tik viešojo sektoriaus, bet visiems darbuotojams, kurie grįžta į darbą nepasibaigus atostogoms vaikui prižiūrėti, būtų nustatoma sutrumpinta 32 valandų per savaitės darbo laiko norma, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.
  • FACEBOOK: „Facebook“ ketvirtadienį pranešė, kad pasiekė susitarimą su kai kuriais Prancūzijos laikraščiais dėl mokėjimo už naujienų turinį, kuriuo dalijasi jo vartotojai.
  • INICIATYVA: Vokietija kartu su kitomis keturiomis valstybėmis narėmis (Suomija, Nyderlandai, Portugalija ir Slovėnija) ėmėsi iniciatyvos sukurti Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgas.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Prezidentas G. Nausėda vetuos įstatymą dėl testavimo apmokėjimo iš darbuotojų kišenės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1 +9 C

+1 +9 C

 

+5 +10 C

+4 +9 C

+5 +11 C

 

+8 +12 C

0-7 m/s

0-6 m/s

 

0-10 m/s