respublika.lt

Naujas vardas saugesniuose „Toyota“ automobiliuose – „T-Mate“

2021 lapkričio 30 09:54:22
Velocita Media

Siekdama pabrėžti savo norą didinti transporto saugumą, „Toyota" pristato „T-Mate" - naują bendrą vardą, aprėpiantį visas gamintojos saugumo ir pažangių vairavimo asistentų (ADAS) sistemas.

×
nuotr. 1 nuotr.
Naujas vardas saugesniuose „Toyota“ automobiliuose – „T-Mate“. Pranešimo aut. nuotr.

 

„Toyota" yra viešai paskelbusi, jog įsipareigoja užtikrinti aukščiausius savo gaminamų automobilių saugumo standartus, nuolat ieškodama būdų pritaikyti naujausias technologijas, kurių paskirtis - padėti išvengti eismo įvykių arba pagerinti vairuotojų, automobilių keleivių ir kitų eismo dalyvių apsaugą.

Toks požiūris leido sukurti naują pažangių vairuotojo pagalbos sistemų (ADAS) kartą. Šie, naujosios kartos vairuotojo pagalbininkai turi vis didesnę reikšmę didinant vairavimo saugumą.

ADAS apima gausybę sistemų, sukurtų taip, kad pagerintų saugumą daugelyje eismo situacijų, pradedant automobilio pastatymu, baigiant važiavimu miestuose ar greitkeliais.

Saugumo technologijų evoliuciją paspartino išaugęs jutiklių, radarų ir kamerų naudojimas. Šie įtaisai leidžia nuolat stebėti ne tik tai, kaip keliu važiuoja automobilis, bet ir kitus eismo dalyvius bei aplinką ir perspėti vairuotoją apie galimus pavojus. Jeigu prireikia, jie aktyvuoja stabdymo, vairavimo, akceleratoriaus kontrolės sistemas, kad būtų išvengta avarijos arba sumažinti jos padariniai.

Naujausia saugumo sistemų karta

„Toyota T-Mate" yra naujas kompanijos būdas komunikuoti apie ADAS teikiamą naudą ir pranašumus realiomis eismo sąlygomis, ypač kai automobilių pramonė juda automatizuotų ir savivaldžių automobilių link.

Be to, naujas vardas suteikia galimybę paaiškinti ADAS privalumus vartotojams priimtinesniu būdu, pabrėžiant, jog „Toyota" kiekvienoje kelionėje rūpinasi jais taip, kaip nuolat budriai aplinką stebintis bendrakeleivis.

„T-Mate" apima „Toyota Safety Sense" sistemų rinkinį ir kitas aktyvias vairavimo ir automobilio statymo pagalbos sistemas ne tik tam, kad transporto priemonės valdymas būtų lengvesnis ir saugesnis, bet ir tam, kad apsaugotų visus, sėdinčius automobilyje, ir kitus eismo dalyvius susiklosčius įvairiems scenarijams.

Nuolatinė pažangių saugos sistemų plėtra ir saugos elementų diegimas visoje automobilių gamoje patvirtina „Toyota" pasiryžimą sumažinti nelaimių keliuose skaičių. Vadovaujantis tokia filosofija, „T-Mate" debiutas sutampa su naujausios kartos „Toyota Safety Sense" sistemos, į kurią įdiegta gausybė naujovių ir patobulinimų, pristatymu.

Pavyzdžiui, susidūrimo išvengimo sistema (angl. „Pre-Collision System") pirmą kartą turi akceleracijos slopinimo funkciją važiuojant nedideliu greičiu, be to, joje integruota pagalbos važiavimo sankryžose posistemė. Be to, patobulinta priešpriešinio eismo aptikimo sistema ir posūkio sankryžose pagalbos funkcija.

Atnaujinimai - nuotoliniu būdu

Naujos „Toyota Safety Sense" funkcijos taip pat apima avarinę sustojimo sistemą (EDSS), be to, kartu su patobulintu saugos sistemų rinkiniu automobiliuose bus prieinama ir atnaujinimų nuotoliniu būdu funkcija - įsigijus automobilį, visos naujovės bus įdiegiamos ryšio priemonėmis ir nereikės užsukti į prekybos atstovybes. Tai leis saugos sistemas laiku atnaujinti ir įdiegti naujausius jų patobulinimus.

„T-Mate" sistemų paketas skiriasi priklausomai nuo modelio ar jo įrangos klasės. Naujasis, visas saugos sistemas apimantis bendras vardas bus pristatytas visose rinkose drauge su kitais jose atsirasiančiais naujais modeliais.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • KRITIKA: Kinijos leidinys „Global Times“ pirmadienį išleistame straipsnyje sukritikavo Lietuvos išsakytą paramą JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitui Taivane ir pasiūlė taikyti šaliai sankcijas.
  • VIRUSAS: Lietuvoje vėl didėjant sergamumui COVID-19, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija rugsėjį planuoja atnaujinti sekoskaitos tyrimus.
  • STALINAS: Šri Lankos teismas pirmadienį paleido už užstatą įtakingą kairuolį profsąjungos lyderį Josephą Staliną, kurio areštą, išprovokavusį plataus masto protestus, pasmerkė tarptautinė bendruomenė.
  • KLIENTAI: Nepriklausomai elektros tiekėjai „Perlas energija“ praėjusį penktadienį paskelbus apie didžiosios dalies sutarčių su klientais nutraukimą, per savaitgalį sutartis su bendrove nutraukė bent 700 gyventojų, sako įmonės vadovas Vilius Juraitis.
  • KAINOS: Grūdų supirkimo kainos Lietuvoje liepos pabaigoje sumažėjo, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“: Lietuvos grūdų supirkimo įmonėse liepos 25–31 dienomis kviečiai buvo superkami vidutiniškai po 316,8 euro už toną – 16,2% pigiau nei prieš savaitę, bet 77% brangiau nei pernai tuo pačiu metu.
  • ADVOKATAI: Nėra nustatyta faktų, jog Lietuvos advokatai prisidėtų apeinant Rusijai taikomas sankcijas, sako juos vienijanti organizacija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai teigiant, kad tam pasitelkiamos kai kurios teisines paslaugas teikiančios bendrovės Lietuvoje.
  • TAIVANAS: Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė su Lietuvos verslo delegacija šią savaitę lankosi Taivane, kur aptars bendradarbiavimo susisiekimo srityje galimybes, pranešė Susisiekimo ministerija.
  • VEIKLA: Po beveik keturių mėnesių Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ atnaujinant veiklą laikinoji jos direktorė Regvita Ivanovienė teigia, jog įmonė susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau tikisi, kad juos pavyks įveikti.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 8-14 dienomis bus vykdoma transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė.
  • BYLA: Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alytaus miesto savivaldybės tarybos narės Lauros Radzevičiūtės baudžiamąją bylą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti elektros rinkos liberalizavimu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s