Kinija patvirtino išbandžiusi naują erdvėlaivį su daugkartinio naudojimo technologija.
Atsakydamas į žurnalistų klausimus apie laikraščio „The Financial Times“ pranešimą, kad Pekinas rugpjūtį galimai išbandė branduolinį užtaisą galinčią nešti hipergarsinę raketą, Užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas pirmadienį teigė: „Tai buvo erdvėlaivis, o ne raketa.“
Jis kalbėjo apie „įprastą testą“. Jo metu siekta pakartotinai panaudoti technologijas, nes tai svarbu kelionėse į kosmosą, siekiant sumažinti išlaidas, teigė atstovas.
„Daugelis kitų valstybių ir kompanijų atlieka panašius bandymus“, – nurodė Zhao Lijianas, tačiau nedetalizavo.
„The Financial Times“, remdamasis penkiais anoniminiais šaltiniais, pranešė, kad „raketa“ apskriejo Žemę, tačiau nepataikė į numatytą taikinį ir nusileido už 15 km nuo jo. Manyta, kad bandymas įrodo, jog Kinijos hipergarsinių ginklų programa yra labiau pažengusi į priekį nei iki šiol spėjo JAV žvalgyba.
Hipergarsines raketas labai sunku numušti, nes jos gali pasiekti penkis kartus didesnį už garso greitį.
JAV kongresmenas Mike'as Gallagheris pavadino šį pranešimą raginimu pabusti. „Šis bandymas turėtų būti raginimas veikti, – sekmadienį pareiškė jis. – Jei mes ir toliau nieko nedarysime, (...) tai šį dešimtmetį komunistinei Kinijai pralaimėsime naują Šaltąjį karą.“
Pasak M. Gallagherio, Kinija vis labiau įgyja gebėjimų pakirsti JAV priešraketinę gynybą ar net grasinti branduoliniu smūgiu.