Kauno miesto savivaldybė, kartu su jos įsteigta VšĮ „Kaunas IN“, suteikė galimybę 40-čiai pradinių klasių mokytojų (iš 15-os Kauno mokyklų) nuo šio pirmadienio jungtis bei naudotis lietuvių sukurta technologinio raštingumo ir kūrybiškumo mokymosi platforma „Teachers Lead Tech“.
Anot „Kaunas IN“ pranešimo, per metus laiko trunkančią programą kvalifikaciją keliantys mokytojai praktikuosis ir įgis informatikos ir technologinės kūrybos įgūdžių, panaudodami inovatyvų mokymo turinį – medžiagą, paruoštą kokybiškam darbui skirtingose pamokose su 7-12 metų vaikais. Taip pedagogai išmoks valdyti naująsias technologijas ir šiuos gebėjimus perduoti vaikams.
Įdomu tai, kad iki tol platformos kūrėjai kelerius metus dirbo su vaikais, lavindami jų įgūdžius technologinio kūrybiškumo akademijoje. Tačiau ilgainiui organizatoriai įsitikino: norint, kad baziniai technologinės kūrybos įgūdžiai pasiektų kiekvieną vaiką, nepriklausomai nuo jo ekonominės situacijos ar gyvenamosios vietos, pirmiausia ir tikslingiausia šia kryptimi dirbti su mokytojais. Taip gimė idėja sukurti platformą, kuri ne tik ugdytų mokytojų pasitikėjimą savo technologinio kūrybiškumo įgūdžiais, bet ir padėtų parengti prasmingą pamokoms ir darbui su vaikais paruoštą turinį.
Svarbu ir tai, kad platforma yra lanksčiai adaptuota pagal paties mokytojo technologinio raštingumo lygį ir turimas žinias, – pradedantieji pamažu įvedami į technologinę kūrybą nuo nulio, o pažengusiems – pateikiamos plačios technologinės kūrybos panaudojimo su vaikais galimybės.
Kaip sako „Teachers Lead Tech“ įkūrėja Monika Katkutė, per pirmuosius veiklos metus iš projekto pavyko tapti produktu, pritraukti investiciją tolimesnei plėtrai. Negana to, platformos autoriai atlieka ir mokslinius tyrimus, netgi jau tapo MIT (Masachusets Institute of Technology) organizuojamo pasaulinio socialinių iššūkių konkurso MIT Solve finalininkais.
Šį mėnesį prie platformos prisijungs daugiau kaip 1200 mokytojų iš visos Lietuvos. Programos kūrėjai anot M. Katkutės, tikisi iki 2022 metų rugsėjo, kai informatika taps privalomu dalyku pradiniame ugdyme Lietuvoje, įtraukti 80 proc. pradinių klasių mokytojų ir kurti pavyzdines pamokas visam pasauliui.