respublika.lt

Elektrinis „Ford Mustang Mach-E“ pelnė du prestižinius įvertinimus

2021 spalio 28 10:27:52
Velocita Media

Dvi nepriklausomos automobilių vertinimo organizacijos - „Euro NCAP" ir „Green NCAP" - naujajam elektriniam „Ford Mustang Mach-E" skyrė aukščiausią įvertinimą ir už saugumą, ir už draugiškumą aplinkai. Tai papildė platų jau turimų šio modelio laimėjimų sąrašą.

×
nuotr. 1 nuotr.
Ford Mustang Mach-E. Velocita Media nuotr.

 

Naujajam, vien tik elektra varomam, miesto SUV aukščiausią - penkių žvaigždučių - įvertinimą skyrė tiek automobilių saugumo aspektus vertinančių organizacijos, tiek asociacijos, skatinančios tvarių, energetiškai efektyvių, aplinkai nekenksmingų transporto priemonių gamybą.

„Ford Mustang Mach-E" per griežtus „Euro NCAP" susidūrimo bandymus pelnė 92 taškus už suaugusiųjų ir 86 taškus už vaikų, esančių automobilyje, saugumą.

Standartinėje įrangoje esantys vairuotojo pagalbos asistentai, kaip antai išmanioji pastovaus greičio palaikymo sistema, turinti sustojimo ir pajudėjimo bei važiavimo eismo juostos viduryje funkcijas, susidūrimo išvengimo asistentas, turintis automatinę stabdymo funkciją, ir važiavimo eismo juostoje pagalbininkas su aklųjų zonų stebėjimo sistema, taip pat prisidėjo prie aukščiausio saugumo įvertinimo. Miesto visureigis pelnė visus įmanomus taškus už važiavimo eismo juostoje pagalbininkų veikimą.

Tiesa, verta prisiminti, kad visi vairavimo pagalbininkai ir asistentai tėra papildomos sistemos, niekaip negalinčios pakeisti vairuotojo dėmesio, sprendimų ir būtinybės valdyti automobilį.

Nulinės emisijos elektra varomas automobilis, vertinant pagal WLTP matavimo metodiką, gali elektra nuvažiuoti 610 km atstumą. Tokį atstumą pavyko įveikti „Mustang Mach-E" modeliui, turinčiam didesnės talpos bateriją ir užpakalinius varančiuosius ratus.

Deklaruojamos per WLTP bandymus išmatuotos energijos sąnaudos, CO₂ emisija ir elektra nuvažiuojamas atstumas nustatomi remiantis Europos reglamentų (EC) 715/2007 ir (EU) 2017/1151 reikalavimais bei specifikacijomis. Taikomos standartinių bandymų procedūros leidžia palyginti skirtingus automobilių tipus ir gamintojus.

Be to, šis modelis pelnė geriausius įvertinimus, kai „Green NCAP" atliko oro švarumo ir šiltnamio dujų susidarymo bandymus.

Automobilis surinko 94 proc. taškų už taupiai naudojamą energiją tiek šalto, tiek karšto oro sąlygomis, sudarytomis bandytojų laboratorijoje.

„Mustang Mach-E" nuo pat pradžių buvo kuriamas kaip vien tik elektra varomas automobilis, todėl, siekiant saugumo, kompromisų nereikėjo. Rezultatas - klientai gali būti užtikrinti, jog vairuoja automobilį, kuris juos saugo taip pat, kaip saugo aplinką", - aiškino Stuart'as Southgate'as, „Ford of Europe" saugumo inžinerijos padalinio vadovas.

„Euro NCAP" ir „Green NCAP" asociacijų įvertinimai papildo daugiau nei 20 „Ford Mustang Mach-E" apdovanojimų, gautų visame pasaulyje, sąrašą, pradedant IF dizaino prizu už prabangių „B&O" garso sistemos garsiakalbių integraciją, baigiant „Ford" koncernui pelnytu junglių automobilių gamintojo įvertinimu „Motul" surengtame renginyje už naujos kartos SYNC technologiją.

„Mustang Mach-E" yra vienas iš šešių „Ford" automobilių modelių, turinčių elektrifikuotas jėgaines ir pelniusių aukščiausią - penkių žvaigždučių - įvertinimą už saugumą iš „Euro NCAP" rankų. Tokį įvertinimą gavo ir tokie modeliai kaip „Ford Puma", „Ford Kuga" bei iš tinklo įkraunamos ir hibridinės šių modelių versijos, taip pat „Ford Explorer" iš tinklo įkraunamas modelis, „Focus" ir „Fiesta".

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+1 +9 C

 

+4 +12 C

+10 +13 C

+10 +19 C

 

+15 +21 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s