respublika.lt

Situacija kaista: prognozuojama, kad sergančiųjų sparčiai daugės visas tekstasnuotraukos (44)

2020 kovo mėn. 12 d. 10:52:59
Edita SIAVRIS

Du naujai koronavirusu užsikrėtę lietuviai - vyras ir žmona - yra izoliuoti Kauno klinikinėje ligoninėje. Tai trečiadienio rytą Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje patvirtino Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Taigi Lietuvoje jau turime 3 patvirtintus koronaviruso atvejus.

×
nuotr. 21 nuotr.
Arūno Bernacko koliažas


Užsikrėtė kauniečiai

Užsikrėtę asmenys yra kauniečiai, vyras ir žmona, gimę 1980 ir 1985 metais. Sutuoktiniai vasario 29-kovo 6 dienomis viešėjo Šiaurės Italijoje. Slidinėjo. Į Lietuvą grįžo automobiliu, patys užsiregistravo, užpildė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialią formą. Sukarščiavę išsikvietė greitąją pagalbą, atlikus tyrimus, pacientams buvo patvirtintas koronavirusas. Pasak Aurelijaus Verygos, buvo nustatyti ir du artimi kontaktai (giminaičiai). Šie žmonės yra namuose, žino, kaip elgtis. Pačių pacientų sveikatos būklė laikoma patenkinama, simptomai nėra sudėtingi. Taigi nereikia ir sudėtingo gydymo.

Kauno klinikinės ligoninės vadovas prof. Albinas Naudžiūnas teigė, kad kovo 9 dieną šiems pacientams pradėjo skaudėti gerklę, o kovo 10-ąją pakilo temperatūra. „Izoliuoti bokse, kadangi - pora. Temperatūra 37,5 laipsnio, jų klinikinė būklė gera, kraujo tyrimas normalus. Šiuo metu ligoninėje stebimi 8 žmonės - 6 suaugusieji ir du vaikai. Tai jauni žmonės, slidininkai, grįžę iš Šiaurės Italijos“, - pasakojo minėtos ligoninės vadovas.

Ar Italijoje viešėjusi pora, kuriai nustatytas koronavirusas, buvo save izoliavusi ir ar viruso neišplatino daugiau žmonių, kol kas aiškinamasi. Kaip minėta, kol kas išsiaiškinti tik du aukštos rizikos kontaktai.

A.Naudžiūnas pripažino, kad kauniečiai į Šiaurės Italiją išvyko vasario 29-ąją. Būtent tuo metu, kai jau buvo žinoma situacija dėl viruso epidemijos. Kartu A.Naudžiūnas būgštavo, kad, kai iš kraštų, kuriuose šiuo metu sparčiai plinta koronavirusas, grįš kiti tautiečiai, situacija Lietuvoje keisis.

„Gaila, kad taip žmonės daro. Kada mūsų žmonių daugiau nei 5 tūkst. sugrįš, bus atvežtinių atvejų vis daugiau, paprastai grįš jauni, stiprūs žmonės, slidininkai, sportiški ir jie ta liga persirgs lengvai. Vieni kreipsis, kiti galbūt nesikreips, tačiau po savaitės ar dviejų nuo jų užsikrėtę seneliai, tėvai atvyks į ligoninę su visuomenėje įgyta infekcija ir, greičiausiai, bus sunkūs ligoniai“, - teigė A.Naudžiūnas.

Jo teigimu, jau po savaitės Lietuvoje dėl tokios situacijos gali būti ir sunkesnių ligonių. Todėl, pabrėžė jis, žmonės, ir toliau nevengiantys kelionių, elgiasi labai blogai.

„Reikėtų kovą pralaukti ir niekur nejudėti. Žiūrėti, kas bus balandį. Tikėtina, kad per kovą daug kas spręsis“, - sakė Kauno klinikinės ligoninės generalinis direktorius.

Sudėtinga visus sugaudyti

Ministras atkreipė dėmesį, kad nedarbingumo pažymėjimai žmonėms (grįžusiems iš koronaviruso paveiktų zonų, - aut. past.), kurie neturi ligos simptomų, nebebus išduodami. Vadinasi, ligos išmokos jiems nepriklausys.

„Supraskite, kad tai būtų labai didelis skaičius žmonių. Tai nereiškia, kad tiems žmonėms nereikia saviizoliuotis. Reikia vengti viešojo transporto, tartis su darbdaviais, kad būtų darbas nuotoliniu būdu. Rengti daugiau nuotolinių konferencijų, pasitarimų, visi turime telefonus, kompiuterius, galime posėdžiauti. Nes tai ne tik nedarbingumo lapelio klausimas. Juk yra žmonių, kurie net jį gavę, vis tiek nesilaiko taisyklių“, - teigė ministras.

„Vakaro žinių“ paklaustas, kokią atsakomybę turėtų tie žmonės, kurie apkrėstų kitus, A.Veryga aiškino, kad pagal Infekcinių ligų kontrolės įstatymą yra numatytos atsakomybės.

„Supraskite, tokioje situacijoje atsidūrėme pirmą kartą, teisininkų nuomonė įvairi. Tikrai įstatymuose yra numatyta teisinių mechanizmų ir gana aiškių - baudos, areštai ir taip toliau. Jeigu žmogus, žinodamas, kad serga, kur nors vaikštinės ir užkrės kitą, yra net baudžiamoji atsakomybė nustatyta už sveikatos sutrikdymą. Nesinorėtų, kad apskritai reikėtų tokius mechanizmus pritaikyti kam nors. Neužsiims dabar valstybė visų persekiojimu ir gaudymu. Bet teoriškai tokia teisinė galimybė yra“, - tikino A.Veryga.

Ministras akcentavo, jog kaip tik šiandien, kovo 12 dieną, bus tariamasi, ar reikia plėsti rekomendacijas, o gal jas padaryti privalomas. Jau yra duoti pavedimai savivaldybėms, kad šios pasiruoštų vietas žmonėms, kurie galėtų save izoliuoti, jei neturi higieninių sąlygų, negali apsaugoti savo šeimos narių.

Dėl koronaviruso tyrimai atliekami ir trims Lietuvos kariuomenės karininkams. Kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras po tarnybinės komandiruotės Vokietijoje, kartu su lydinčiais dviem karininkais, kovo 11-osios naktį iš oro uosto buvo nuvežti į Santaros klinikas. Po atliktų tyrimų tiek R.Vaikšnoro, tiek jį lydėjusio karininko testų dėl COVID-19 viruso atsakymai yra neigiami. Karininkai yra išleisti į namus, laikydamiesi atsargumo priemonių jie toliau elgsis pagal medikų rekomendacijas.

Trečiojo karininko mėginiai paimti kiek vėliau, jų rezultatai paaiškės ketvirtadienį. Atsakymo karininkas laukia klinikose.

Ar nebus meškos paslaugos?


Šeimos gydytojų asociacijos prezidentas, prof. Julius Kalibatas, atsiliepdamas apie koronavirusą, sako, kad 80 proc. užsikrėtusiųjų serga lengva forma, 15 proc. klinika tokia, kad reikalinga medikų pagalba, 5 proc. - labai sunki forma, reikia reanimacinių palatų.

„Labiausiai ir gali užkrėsti tie, kuriems labai lengva klinikinė forma. Jeigu tokie žmonės (grįžę iš viruso paveiktų teritorijų) puls į darbą, tikrai infekcija gali plisti labai greitai.

Mane jaudina, kad žmonėms, atvykusiems iš pavojingų šalių, nebus išduodamas nedarbingumo lapelis. Tie žmonės praktiškai varomi į darbą. Suprantu, vyrauja ekonominiai motyvai, bet ar nepadarysime meškos paslaugos? Nes sergantys lengva forma gali būti pagrindiniai platintojai“, - kalbėjo J.Kalibatas.

Gydytojai sunerimę ir dėl pas juos apsilankančių pacientų, kuriuos iki šiol būdavo atsisakoma tirti. Štai feisbuke grupėje „Lietuvos medikai“ viena iš gydytojų pasidalijo istorija: atėjo pacientas su žmona, grįžę iš Italijos, karantine po savaitės susirgo, pasireiškė sloga, gerklės skausmas, kosulys, temperatūra iki 37,5 laipsnio, jie du kartus skambino į Visuomenės sveikatos centrą ir gavo atsakymą, kad neatitinka kriterijų ir dėl koronaviruso netirs. Dėl šio aprašyto atvejo „Vakaro žinios“ pasiteiravo sveikatos apsaugos ministro A.Verygos.

„Nesiimčiau vertinti konkretaus atvejo. Jeigu tie žmonės grįžo iš židinio ir per inkubacinį laiką pasireiškė simptomai, tai yra indikacija tirti (dėl koronaviruso, - aut. past.), važiuoti su greitąja pagalba į ligoninę ir tirti“, - sakė ministras.

Sukruto Mažeikiai

Keista situacija susiklostė Mažeikiuose. Skelbiama, kad viena bendrovė rajono savivaldybei neteikia informacijos apie 30 savo darbuotojų, grįžusių iš Šiaurės Italijos. Vietos valdžia baiminasi, kad žmonės gali būti užsikrėtę koronavirusu ar jį platinti, nesilaikydami karantino. Maža to, netrukus iš Italijos grįš kita pamaina. Teigiama, kad darbuotojai yra ne tik iš Mažeikių, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai. Pirminiais duomenimis, Šiaurės Italijoje apie 80 lietuvių stato naftos perdirbimo gamyklą.

Naujasis Vyriausybės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys teigė, kad ši situacija A.Verygai yra žinoma.

Komentuoja infektologas prof. Alvydas LAIŠKONIS:

Daugybė žmonių turėjo nedarbingumo lapelius, tačiau tie patys žmonės neišlaikė visų izoliacinių savybių. Jie vaikštinėjo. Ne visi buvo namuose. Dabar sunku pasakyti, ar tas žmogus, kuriam buvo suteikta lengvata (nedarbingumo pažymėjimas grįžus iš koronaviruso apimtos šalies), buvo save izoliavęs. Dabar yra trys koronaviruso atvejai Lietuvoje, reikia galvoti, kad tų atvejų atsiras ir daugiau. Bet Lietuvoj padaryti, kad visiems būtų išduodami nedarbingumo pažymėjimai, turbūt irgi nėra „racijos“.

Man teko asmeniškai susidurti su žmonėmis, kurie džiaugiasi, kad jie turi dvi savaites atostogų ir vaikšto, kur jiems patinka. Sako, nuvažiavau ten ir ten, buvo kaip papildomos atostogos.

Užsikrėtimas Kinijoje pradėjo mažėti, ji priėmė griežtą režimą - karantiną. Jis nuo XIV a. yra vienintelė priemonė, kad žmonės neturėtų kontakto. Dalis žmonių tikrai persirgs ir turės liūdną ateitį. Bet laikui bėgant koronavirusas išsikvėps. Atsiras didesnės terapijos galimybės, bus kombinuojami įvairiausi vaistai, praeis ta epidemija. Pasaulyje praėjo daug epidemijų. Bet ši epidemija pasauliui parodys vieną dalyką, kad mažiau reikia mesti pinigų karams ir ginklams, o daugiau tirti mikropasaulį.

Mes ilgą laiką gyvenome komforto zonoje su vienu koronaviruso atveju. Man kelia problemą dalykas, kiek mes turėsime medikų, kurie galės visus žmones slaugyti? Nes krūvis bus didžiulis, o su apsauginiais kostiumais labai sunku dirbti. Nenustebčiau, jei bus kviečiami vyresniųjų kursų studentai medikai, rezidentai, kad padėtų ligoninėse kovoti.

Bus tiriama daugiau sergančiųjų

Pagaliau Sveikatos apsaugos ministerija išgirdo ir medikus. Jie nuolat ragino dėl koronaviruso tirti daugiau žmonių, mat įtarė, kad užsikrėtusiųjų gali būti daugiau, tik jie netikrinami. Taigi ministerija pakeitė sąlygas, dėl kurių žmonėms bus atliekamas „koronos“ testas. Lentelėje pateikiama, kokie asmenys galimai sergančiais laikyti iki kovo 10 d. ir kaip tvarka buvo pakeista.

Tačiau kiti nurodymai keliaujantiems lieka: visų keliautojų, grįžusių iš paveiktų teritorijų, ir toliau prašoma registruotis bei 14 dienų sekti savo sveikatos būklę. Šiomis dienomis rekomenduojama vengti socialinių kontaktų (nesilankyti viešose vietose, nesinaudoti viešuoju transportu, stengtis laikytis ne mažiau kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių, nesikviesti svečių į namus ir pan.).

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti 112, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.

Jei per 2 savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

SAM informacija


Gali tekti atšaukti šimtus skrydžių

Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendacijas dėl Ispanijos, Prancūzijos ir Vokietijos: sparčiai plintant koronavirusui, rekomenduojame atsisakyti nebūtinų kelionių į šias šalis.

Anot sveikatos apsaugos ministro A.Verygos, svarbu, kad žmonės tinkamai įvertintų rizikas dėl kelionių, juolab kad visai ne už kalnų mokinių pavasario atostogos.

„Asmeniškai kviečiu žmones itin atsakingai rinktis, ar tikrai verta rizikuoti sveikata ir vykti į paveiktas teritorijas“, - sako ministras A.Veryga.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras pavedė Susisiekimo ministerijai pateikti informaciją dėl galimybių ir veiksmų atšaukti tiesioginius ir jungiamuosius skrydžius į/iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos.

Informacija turi būti pateikta iki ketvirtadienio darbo dienos pabaigos. Įvertinus duomenis, bus sprendžiama dėl tolesnių veiksmų.

„Turime numatyti kelis žingsnius į priekį, sudėlioti visus už ir prieš, svarbiausiu prioritetu laikydami Lietuvos žmonių sveikatą. Jei dėl to reikėtų riboti ar išvis uždaryti skrydžius į/iš paveiktų teritorijų - tai ir būtų padaryta“, - sako ministras A.Veryga.

VŽ informacija

Verslininkai baiminasi dėl savo ateities

Verslo atstovai sako, kad šalyje dėl koronaviruso grėsmės labiausiai kenčia turizmo, transporto sektoriaus įmonės ir viešojo maitinimo įstaigos.

Antradienį verslo atstovai susitiko su laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einančiu energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu. Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigė, kad, jei situacija blogės, įmonės bus priverstos užsidaryti.

„Jei scenarijus bus blogas, užsidarinės įmonės, bus bankrotai, ir turime visi kartu pagalvoti, ką tada daryti. Šiandien buvo išsakyta problematika, o kitas susitikimas turi įvykti labai greitai, gal net kitą savaitę, toliau dėliosime priemonių planą“, - antradienį sakė E.Šiškauskienė.

Pasak jos, labiausiai dėl koronaviruso kenčia restoranai - mažėja ne tik jų apyvarta, bet ir atšaukiami užsakymai: „Labai didelė problema restoranams, kurie yra laimėję viešuosius konkursus. Tarkime, oro uoste, kur buvo skaičiuotos apyvartos 5 mln. eurų, o dabar jos yra 500 tūkst. eurų, o kaina nuomos yra labai didelė.“

Tuo metu Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus sakė, kad užsakymų turizmo sektoriuje sumažėjo 20-30 proc. Itin kenčia ir transporto sektorius.

„Vežėjų įmonės kai kurios netekusios 90 proc. užsakymų. Ką tai reiškia - Šiaurės Italijoje, kur yra pramoninis rajonas, lietuviai vežėjai, ypač nedidelės įmonės, turėjo kontraktus. Jų neliko, kadangi Šiaurės Italija užsidaro, ir 90 proc. užsakymų nėra“, - sakė V.Sutkus.

„Eltos“ informacija

„Korona“ pasaulyje: naujausios žinios

Lenkija dviem savaitėms uždarys ne tik mokyklas ir universitetus, bet ir kitas mokslo ir kultūros įstaigas. Pamokos nevyks nuo ketvirtadienio iki kovo 25 d. Vaikų darželiai ir pradinės mokyklos dar dirbs ketvirtadienį ir penktadienį, kad tėvams netektų skubiai rūpintis vaikų priežiūra.

Premjeras Mateušas Moraveckis norėtų, kad vaikai liktų namie, ir ragino žmones nespausti vieni kitiems rankų. Lenkijoje nuo ketvirtadienio žmonėms bus uždarytos ir kultūros institucijų durys, įskaitant teatrus, muziejus, operas ir kino teatrus.

Lenkijos ginkluotųjų pajėgų vadui generolui Jaroslavui Mikai, grįžusiam iš Vokietijos, diagnozuotas koronavirusas. Jis jaučiasi gerai.

Lenkijoje iki šiol patvirtinta 27 naujojo koronaviruso sukelto susirgimo atvejai, 467 žmonės paguldyti į ligonines, įtarus koronavirusą, daugiau kaip 1 tūkstančiui taikomas namų karantinas. Lenkijos vyriausybė įvedė sanitarinę kontrolę pasienyje ir nusprendė atšaukti visus masinius renginius.

Italijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius pasiekė 631, juo užsikrėtė 10 150 žmonių.

Visoje Italijoje - apie 60 mln. gyventojų turinčioje šalyje - paskelbtas karantinas. Gyventojams nurodyta būti namuose ir vengti visų nebūtinų kelionių. Apribojimai šalyje galios iki balandžio 3 d. Dekretas draudžia bet kokių formų susibūrimus viešose vietose ar vietose, atvirose visuomenei. Šalyje atšaukti visi sporto renginiai, tačiau leidžiama rengti tarptautinių institucijų organizuojamus renginius, bet be žiūrovų juose. Baseinai, sporto salės ir sveikatingumo centrai taip pat turi nedirbti, visoje šalyje uždaryti slidinėjimo kurortai. Uždarytos visos mokyklos ir universitetai. Religinės institucijos liks atviros, kol jose bus įmanoma palaikyti tarp žmonių vieno metro atstumą, tačiau tokios ceremonijos kaip santuoka ir laidotuvės - uždraustos.

Be to, į Italiją atvyksta labiausiai patyrusių medikų iš Kinijos komanda. Siunčiami dirbtinės ventiliacijos aparatai, apsauginės kaukės ir kostiumai.

Šv. Petro bazilika Vatikane bus uždaryta turistams iki balandžio 3 d. Be to, laikinai uždaromos kai kurios Vatikano tarnybos, tarp jų - pašto, taip pat valgykla Vatikano tarnautojams. Dirbs vaistinė ir prekybos centras Vatikano teritorijoje, įėjimas į ją bus ribojamas.

Vokietijos Berlyno teatruose, operose ir koncertų salėse iki balandžio 19 d. atšaukiami dideli kultūriniai renginiai, pranešė Vokietijos sostinės pareigūnai. Mažesnių - iki 500 dalyvių pritraukiančių - renginių organizatoriai turės nuspręsti individualiai, ar juos atšaukti. Vokietijoje koronavirusas diagnozuotas 1656 žmonėms, mirė 3.

Izraelio institucijos paskelbė, kad be jokių išimčių visi užsienio piliečiai, atvykstantys į Izraelį iš bet kurios pasaulio šalies, įleidžiami tik tokiu atveju, jeigu gali įrodyti, kad turės galimybę namų karantine praleisti 14 dienų. Užsieniečiams nėra galimybės izoliuotis jokiose viešojo apgyvendinimo įstaigose. Izraelyje - 76 užsikrėtusieji.

Ukrainos sostinės Kijevo mokyklos ir universitetai uždaromi iki kovo pabaigos, siekiant užkirsti kelią naujojo koronaviruso plitimui. Ukrainoje patvirtintas vos 1 koronaviruso atvejis.

Turkija trečiadienį paskelbė apie pirmąjį koronaviruso atvejį šalyje. Liga diagnozuota vyrui, kuris neseniai lankėsi Europoje. Jo būklė gera. Tačiau neatskleidžiama, nei kokioje šalyje jis lankėsi, nei kur Turkijoje jis hospitalizuotas.

Norvegijos karinės pajėgos dėl koronaviruso grėsmės atšaukė tarptautines karines pratybas „Šaltas atsakas“, kuriose turėjo dalyvauti 15 tūkst. kareivių iš Belgijos, JK, Danijos, Prancūzijos, Vokietijos, Nyderlandų, Švedijos ir JAV. Užsikrėtusiųjų Norvegijoje sparčiai daugėja - vakar vakaro duomenimis, ten sirgo 456 žmonės, mirčių nefiksuota.

Koronaviruso epidemija jos ligšioliniame židinyje, Kinijos prezidento Si Dzinpingo vertinimu, „iš esmės suvaldyta“. Yra sėkmės ženklų stabilizuojant padėtį ypač smarkiai viruso paveiktoje Hubėjaus provincijoje ir jos sostinėje Uhane, sakė prezidentas. Antradienį jau pranešta apie ribojimų sušvelninimą: sveiki žmonės vėl galės keliauti po provinciją.

Indija atšaukė visas vizas, kurios iki šio ketvirtadienio buvo išduotos Vokietijos, Prancūzijos ir Ispanijos piliečiams. Indijos gyventojai raginami susilaikyti nuo kelionių į Europos šalis, labiausiai paveiktas naujojo koronaviruso.

Šių priemonių ir rekomendacijų imtasi po to, kai Indijoje nustatyti 62 „Covid-19“ ligos atvejai.

Be to, Indijos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad atšaukiamos vizos ir tiems užsieniečiams, kurie iki vasario 1 d. lankėsi Vokietijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje, bet dar nebuvo įvažiavę į Indiją.

O štai Brazilijos prezidentas Žairas Bolsonaras antradienį pareiškė abejojąs dėl naujojo koronaviruso problemos tikrojo masto ir pavadino jį „prasimanymu“. Politikas išsakė savo nuomonę per konferenciją Majamyje: „Žinoma, problema yra, bet nedidelė. Kaip man atrodo, visa šita istorija su koronavirusu daugiau yra prasimanymas.“

Trečiadienio vakaro duomenimis, visame pasaulyje koronavirusas buvo diagnozuotas daugiau kaip 122 tūkst. žmonių, pasveiko 67 tūkst., mirė 4390 žmonių.

Parengė Irma JURKEVIČIŪTĖ

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (44)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”
2. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
3. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
4. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
5. N.Venckienė: Jie teisia, o aš vaidinu, kad tikiu
6. Globaliame pasaulyje nekorektiška vadintis lietuviu
7. Laukėt, kad Dulkys virusą patvarkytų?
8. Didina pensijas, o jos vis nekyla (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
9. Ką jie dabar pasakytų žuvusiųjų artimiesiems?
10. Prieš 30 metų dėl laisvės buvome pasiruošę viskam
11. Nesiskiepysi nuo COVID-19 - greitai lėksi iš darbo?
12. Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu
13. O.Strikulienė: KAPITOLIJAUS ŠTURMĄ INICIJAVO NE TRAMPAS
14. O jeigu karas?
15. Policijos veteranai užsigeidė privilegijų
16. Vitas TOMKUS: RINKTI AR NERINKTI?
17. Vakarams bus labai blogai, Lietuvai - tik blogai
18. Zigmas Vaišvila: Siaubiamiškio pasaka Nr.2 („Siaubiamiškio pasakų kūrėjas ir jo alaviniai kareivėliai")
19. Užkalti karstai kelia dar daugiau įtarimų (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
20. Lengviau sukurti vakciną nuo Covid-19, nei ištirti bylą (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
21. Ką atnešė Žiurkės metai
22. 2020-ieji - ne tik pandemijos metai
23. Algimantas RUSTEIKA: atėjo numirėlių metas
24. Koronaafera 3. Globali psichozė mistikos fone
25. „Swedbank“ siekia sužlugdyti sanatoriją?

Dienos klausimas

Ar jūsų savivaldybė pakankamai rūpinasi judėjimo zonų priežiūra - sniego valymu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar savaitgalį pasidžiaugėte gausiu iškritusiu sniegu?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-20 -15 C

-13 -10 C

 

-18 -15 C

-11 -8 C

-8 -6 C

 

-4  0 C

0-3 m/s

0-4 m/s

 

1-6 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2123 PLN - 4.5375
RUB - 89.0364 CHF - 1.0770
GBP - 0.8900 NOK - 10.3135

Nuorodos