„Pfizer-BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 pirmosios dozės veiksmingumas, praėjus 2–4 savaitėms po skiepo, siekia 85 proc., rodo prestižiniame moksliniame žurnale „The Lancet“ publikuotas tyrimas.
Tyrimas atliktas su didžiausios Izraelio, pradėjusio skiepyti gyventojus gruodžio 19 d., ligoninės darbuotojais.
Anksčiau Izraelyje atlikti tyrimai parodė, kad praėjus savaitės po skiepo antrąja „Pfizer-BioNTech“ vakcinos doze, jos veiksmingumas nuo COVID-19 siekia 95 proc. Penktadienį paskelbto tyrimo metu buvo tirti daugiau nei 9 000 medicinos personalo darbuotojų Šebos ligoninėje netoli Tel Avivo.
Apie 7 000 darbuotojų sulaukė pirmosios vakcinos dozės, o likusieji nebuvo paskiepyti.
Iš šios grupės COVID-19 buvo nustatyta 170 žmonių, tačiau testai buvo atliekami tik tiems, kuriems pasireiškė simptomai arba kurie turėjo sąlytį su COVID-19 sergančiais žmonėmis. 52 proc. užsikrėtusiųjų buvo neskiepyti.
Palyginus abi grupes, paaiškėjo, kad po pirmojo skiepo praėjus iki 14 dienų, vakcinos veiksmingumas nuo COVID-19 vidutiniškai siekia 47 proc., o praėjus 15–28 dienoms – išauga iki 85 proc.
„Matome, kad jau po dviejų savaičių vakcinos veiksmingumas yra labai didelis, 85 proc. sumažinantis simptominių užsikrėtimų skaičių“, – žurnalistams sakė vienas iš tyrimo autorių Gilis Regevas-Yochay.
Jo teigimu, nors vakcina yra „nuostabiai veiksminga“, mokslininkai vis dar tiria, ar paskiepyti žmonės gali perduoti koronavirusą kitiems žmonėms.
„Tai yra didelis, didelis klausimas. Mes ties juo dirbame. Apie tai straipsnyje nerašome, bet tikiuosi, kad greitai turėsime gerų žinių“, – sakė mokslininkas.
Izraelis iki šiol „Pfizer-BioNTech“ vakcina yra paskiepijęs 4,23 mln. gyventojų, arba 47 proc. šalies populiacijos. 2,85 mln. iš jų jau yra paskiepyti abiem vakcinos dozėmis.