respublika.lt

Paskutinis perspėjimas melagienos skleidėjams: koronavirusas vis labiau įsisiautėja!nuotraukos (128)

2021 sausio 18 07:30:46
Pagal „Lryto“ medžiagą parengė neetatinis korespondentas Vitas Tomkus

Nors epidemiologinė situacija Lietuvoje gerėja, lemiama kova dar net neprasidėjo. Nenorėję prisistatyti ekspertai ragina neatsipalaiduoti ir baksteli į eilutę, kurioje nurodytas sergančių COVID-19 skaičius. Tokių Lietuvoje vis dar pasitaiko iki 60 tūkstančių, net jeigu neskaičiuosime paklaidų, kurios irgi kai kada vis dar pasitaiko. Epidemiologai, kurie prašė savo pavardžių neminėti, primena, kad tarp mūsų vis dar sklando naujų koronaviruso atmainų šmėkla, kuri nepaiso nei didelio, nei mažo.

×
nuotr. 9 nuotr.
EPA-Eltos nuotr.


Per pastarąją parą Lietuvoje užfiksuoti nauji koronaviruso 1122 atvejai, dar 38 žmonės mirė. Iš viso Lietuvoje nustatyti 166 680 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. (Skaičiai dar tikslinami.)

Arti 30 žmonių mirė per praėjusią parą, dar 10-ies faktinė mirties data yra ankstesnė, tikimės, jog tai šiemetiniai. Šiuo metu oficialiai nuo koronaviruso mirė apytikriai 2414 žmonių.

Per praėjusią parą pasveikę laikomi dar 3475 žmonės, jei neskaičiuosime numirusių pensininkų. Iš viso pasveikusių - 104 047. Šiuo metu dar nespėjo pasveikti 59 048 žmonės. Jei spės, būtinai pranešime.

Per penktadienį ištirta 9540 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Kiek jų buvo supainiota nesuskaičiuota.

Per pastarąją parą paskiepyti dar 5896 žmonės. Iš viso Lietuvoje pirmojo skiepo sulaukė jau 45 475 žmonės. Liko nepaskiepytų kiek daugiau nei porą milijonų, neskaičiuojant emigrantų.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 1850 COVID-19 pacientų, 138 iš jų - reanimacijoje.

Deguonis papildomai tiekiamas 1064, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 97 žmonėms.

Iš daugiau nei 16,5 tūkst. ligoninių lovų šiuo metu užimta kiek daugiau nei 8,3 tūkstančio. Maloniai laukiame!

Iš 701 reanimacijos lovos užimtos 429. Iš 656 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 248, o iš lovų, kur tiekiamas deguonis, užimtos 2004 iš 6393.

Praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 50-99 metų žmonės, daugiausia - 80-89 metų grupėje, kurie ar taip ar taip būtų mirę, bet dėka medikų pasiaukojimo visi mirė nuo koronoviruso.

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 28 žmonės, jiems buvo nuo 50 iki 99-erių metų, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Iš viso praėjusią parą mirė 15 vyrų ir 13 moterų. Ar tarp jų buvo neapsisprendusių dėl savo lyties, aiškinsis patanaatomai.

Daugiausia mirusiųjų - 12 - priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, dešimčiai mirusiųjų buvo nuo 70 iki 79-erių metų.

Trys mirusieji registruoti 90-99 metų, du mirusieji - 60-69 metų amžiaus grupėse. Vienam mirusiajam buvo nuo 50 iki 59-erių metų.

Be to, į bendrą mirčių statistiką įtraukta dešimt mirčių nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 2414 žmonės. Daugiausiai mirusiųjų - 866 - priklausė 80-89 metų amžiaus grupei. Nuo šios ligos mirė trys 20-29 metų žmonės.

Per praėjusią parą nustačius 1122 naujus COVID-19 atvejus, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) šeštadienį informuoja, kad infekcinė liga plinta globos namuose, ligoninėse. Pas namuose užsidariusius koronovirusui plisti sunkiau, nes dauguma nieko neįsileidžia.

Naujas židinys užfiksuotas Varnių Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Čia per praėjusią parą patvirtinti 22 susirgimai COVID-19 liga. Šioje įstaigoje židinys buvo 2020-ųjų lapkričio-gruodžio mėnesį, tačiau gruodžio mėnesį buvo suvaldytas.

12 koronavirusinės infekcijos atvejų patvirtinta Rumšiškių senelių globos namuose „Auksinis amžius". Atvejai patvirtinti 11 šių globos namų gyventojų ir vienam darbuotojui.

Po penkis atvejus patvirtinta Alantos senelių globos namų ir Antavilių pensionato židiniuose. Trys atvejai nustatyti Vilkaviškio ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Taip pat po tris atvejus patvirtinta Telšių rajono senelių globos namų ir Zarasų ligoninės slaugos skyriaus židiniuose.

Po du atvejus patvirtinta Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus bei Šv. Roko ligoninės Vilniuje židiniuose.

12 atvejų patvirtinta Kelmės ligoninės židinyje, Plungės rajono ligoninės židinyje nustatyti septyni ligos atvejai, šeši susirgimai patvirtinti Regioninės Telšių ligoninės židinyje, trys atvejai - LSMU Kauno klinikų židinyje.

Po du koronavirusinės infekcijos atvejus patvirtinta Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Švėkšnoje įsikūrusio Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamento, Vilniaus universiteto Santaros klinikų bei jų filialo Valstybinio patologijos centro, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos židiniuose.

Kazlų Rūdos lopšelio-darželio „Pušelė" protrūkyje patvirtinti trys atvejai, du iš jų yra antriniai. Du atvejai buvo patvirtinti Marijampolės lopšelyje darželyje „Rasa".

Aštuoni atvejai užfiksuoti Vilniaus saldumynų gamyba užsiimančioje įmonėje, šeši - Ukmergėje įsikūrusiame autoservise, keturi - Utenos įmonėje, gaminančioje mėsos produktus. Po tris atvejus patvirtinta Klaipėdoje įsikūrusioje baldų gamybos įmonėje bei vieno prekybos centro Vilniuje darbuotojams. Zarasų rajone įsikūrusioje kepykloje patvirtinti 2 atvejai.

Trys atvejai patvirtinti Kauno tardymo izoliatoriaus židinyje. Ar tardomieji apsikrėtė tardymo metu, ar buvo sulaikyti apsikrėtė, kol kas suimtieji neprisipažįsta.

Su protrūkiais šeimose siejama 116 naujų COVID-19 atvejų, dėl ko jau kilo nemažai buitinių konfliktų ir rietenų, nes sutuoktiniai kaltina vienas kitą. Dar 187 žmonių užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos ir, jeigu jie visi numirs, ko gero, nesužinosime.

Artimiausiu metu gausime mažiau dozių, tolimesniu laiku irgi.

COVID-19 vakcinos gamintojai „BioNTech" ir „Pfizer" perpus sumažino artimiausias keturias savaites planuojamą pristatyti vakcinos dozių skaičių, nes gamintojai tarpusavyje niekaip nesutaria, kokį antkainį vakcinoms geriau užsidėti - 100 proc. ar - 1000?

Kaip penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, vėlų ketvirtadienio vakarą bendrovės informavo, kad artimiausias keturias savaites bus pristatytos ne 108 810 vakcinos dozės, o 54 405.

Skiepijimo prioritetų eilė keičiama nebus, o vakcinacija toliau vyks taip pat kaip numatyta, tik truks ilgiau nei buvo planuota. Neišgyvenę po pirmojo skiepijimo antrą kartą skiepijami nebus.

Pasak ministerijos, planuojami pristatyti kiekiai mažinami visoms Europos Sąjungos šalims, bet Lietuvai labiausiai. Dėl to kalti tik antivakseriai, kurių pas mus daugiausia.

Vakcinos gamintojo atstovybės teigimu, gamybos linijos perprogramuojamos, dezinfekuojamos, šuntuojamos, validuojamos ir autorizuojamos naujiems gamybos pajėgumams išplėtimui.

Ministerijos teigimu, „BioNTech" ir „Pfizer" vakcinos atstovas tikina, kad vėliau pristatomų vakcinų dozių kiekiai didės. Atitinkamai didės ir kainos. Apie tikslų pristatomų vakcinų kiekį gamintojas informaciją žada pateikti artimiausiu metu. Jeigu nesutrukdys blogas oras. Kol kas klimatas palankus, šaltis didėja, Jakutijoje net siekia 50-imt laipsnių. Dar šiek tiek šaltuko ir jau bus galima sutaupyti ant šaldiklių, kuriuos privalome pirkti kartu su vaistais.

Bendras Lietuvos užsakytų „BioNTech" ir „Pfizer" vakcinų kiekis yra 3,1 mln., būtent tiek, kiek reikia Lietuvai, įskaičiuojant sugrįžusius emigrantus. Kur gauti skiepų pakartotiniam skiepijimui, dar negalvojama. Jeigu vakcinų pristatymas ir toliau išsitęs, šią problemą turės spręsti jau kitos kadencijos vyriausybė.

Pirmenybė skiepijant nuo COVID-19 bus teikiama ir į tarptautines misijas siunčiamiems kariams bei olimpinės ir paralimpinės rinktinių sportininkams.

Penktadienį Vyriausybė pasitarime pritarė tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui. SAM ministras neprieštaravo. Kaip teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, prioritetai koreguojami sulaukus Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinės sportininkų asociacijos prašymų. Tam, pasak ministro, pritarė ir trečiadienį posėdžiavusi Vyriausybės patariamoji Ekspertų taryba, išskyrusi, kad dėl šių grupių reikia „ne kažkokių epidemiologinių, o politinių sprendimų". Tad dabar COVID-19 aukos yra tik politikų rankose.

Antikorupcinį skiepijimo nuo COVID-19 vertinimą atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) penktadienį pranešė, kad vakcinavimas yra nepakankamai kontroliuojamas. Kas turi kontroliuoti, kol kas neaišku.

Anot tarnybos, sveikatos priežiūros įstaigos nėra įpareigotos vakcinos poreikio paraiškų derinti nei su savivaldybės vakcinavimo koordinatoriumi, nei su Ekstremalių sveikatai situacijų centru (ESSC), nei su kitais už ekstremalios situacijos valdymą ar sklandų vakcinacijos organizavimą atsakingais subjektais.

Pasak STT, taip pat nėra pagrindžiamas vakcinos poreikis. Bandoma žūtbūt paskiepyti tuos, kurie nenori, ir pakankamai nesirūpinama tais, kurie bando skiepytis be eilės. Taip pat nėra užtikrintas vakcinos panaudojimo atsekamumas, nes visos seklių pajėgos metamos tam, kad būtų susekti visi iki vieno, kurie nenešioja kaukes.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (128)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar Lietuva turėtų įsigyti rusišką „Sputnik V” vakciną?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar jau skiepijotės nuo COVID-19?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +2 C

 -1 0 C

 

 0 -1 C

+3 +6 C

 +2 +3 C

 

   +5 +7 C  

0-5 m/s

  0-4 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos