respublika.lt

Kodėl blokuojama informacija apie vitamino C naudą koronaviruso gydymui

(0)
Publikuota: 2021 balandžio 19 08:45:00, Respublika info.
×
nuotr. 1 nuotr.
Vitamino C šaltinis - citrina. Eltos nuotr.

Prieš metus, kai viso pasaulio mokslininkai ir medikai ieškojo būdų gydyti sunkia forma sergančius COVID-19 pacientus, Dr. Richardas Chengas per savo „YouTube" kanalą papasakojo apie koronaviruso gydymą Kinijoje didelėmis vitamino C dozėmis. Jis pats buvo tiesiogiai susijęs su šiuo gydymu, pats tame dalyvavo ir nėra mokslininkas teoretikas. Tai yra labai svarbi detalė, nes gydytojas mato rezultatus tiesiogiai, o ne pateikia teorinius samprotavimus. Tačiau video iš youtube kanalo buvo pašalintas, o tyrimai pavadinti klaidingais. Kodėl taip nutiko?

 

 

Dr. Chengas buvo tas mokslininkas, kuris akcentavo dideles vitamino C dozes kaip galimų gydymo ir prevencijos priemonių dalį. Deja, Vakaruose žiniasklaida vis dar neigia šią priemonę, o vyriausybės apie tai nekalba. Vietoj to iki šiol plačiai skleidžiama baimė ir chaosas, kas tikrai nepadeda likti sveikiems, o susirgus pasveikti. Akivaizdu, kad farmacija ir žiniasklaida turi savo tikslų, todėl svarbi, žmonėms naudinga informacija labai greitai blokuojama. Tai taip pat iliustruoja Vakarų kultūros baimę, atsiskyrimą, o ne vienybę. Tuo tarpu eksperimentinės vakcinos, turinčios pakankamai daug šalutinių pasekmių ir net iššaukiančios mirtis, yra plačiai reklamuojamos ir siūlomos žmonėms!

Priminsime, kas vyko prieš daugiau nei metus - 2020 metų kovo 17 dieną. Pasaulio medikai, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai ir mokslininkai apsijungė į virtualų susitikimą. Jie aptarė didelės dozės intraveninio vitamino C (IVC) vartojimą gydant vidutinio sunkumo ar sunkius Covid-19 pacientus. Susitikime dalyvavo dr. Lankė Enqianas Mao. Jis yra Ruijino ligoninės, pagrindinės Šanchajaus ligoninės, priklausančios Joatongo universiteto medicinos koledžui, skubiosios medicinos skyriaus vadovas. Buvo prisijungęs ir Dr. Mao - Šanchajaus visuomenės sveikatos centro, kuriame buvo gydomi visi Covid-19 pacientai, vyresniųjų ekspertų grupės narys.

Dr. Mao papasakojo, kad jo grupė didelėmis IVC dozėmis gydė apie 50 vidutinio sunkumo ar sunkių Covid-19 ligonių. IVC dozavimas svyravo nuo 10 000 mg iki 20 000 mg per parą 7-10 dienų, 10 000 mg - vidutinio sunkumo atvejais ir 20 000 mg - sunkesniais atvejais. Pirma gera žinia buvo ta, kad visų pacientų, kuriems buvo skiriama IVC, būklė pagerėjo ir mirtingumo jų tarpe nebuvo. Antra, palyginti su visų Covid-19 pacientų buvimo ligoninėje 30 dienų vidurkiu, pacientams, kurie vartojo didelę IVC dozę, stacionarinis buvimas ligoninėje buvo maždaug 3-5 dienas trumpesnis nei visų kitų pacientų.

Dr. Mao taip pat pristatė vieną ypač sunkų atvejį, kai paciento būklė sparčiai blogėjo. Papildomos 50 000 mg IVC dozės buvo sulašintos per 4 valandas ir dėl to paciento plaučių (deguonies indekso) būklė stabilizavosi ir pagerėjo. Reanimatologų komanda tai stebėjo realiu laiku.

Iki šiol nepastebėtas nė vienas gydymo didelėmis IVC dozėmis šalutinio poveikio atvejis!

Taip elgiasi ir veikia Kinija, kuri jau nekalba apie COVID susirgimus. Tuo tarpu Vakarų pasaulyje akcentuojamos tik vakcinos ir plaučių ventiliavimo aparatai. Plaučių ventiliavimo aparatai tikrai yra svarbūs ekstremalių pacientų atvejais, tačiau ar iš tikrųjų taip yra, kad turime naudoti tyrimų stadijoje iki 2023 metų esančias eksperimentines vakcinas, už kurių pašalinius poveikius visi šių vakcinų gamintojai yra atleisti nuo teisinės atsakomybės. Ar nebūtų naudingiau kalbėti apie galimybes naudoti paprastas, nebrangias ir efektyvias gydymo ir profilaktinio apsisaugojimo priemones? Jos galėtų stipriai sumažinti visuomenėje plintančią baimę ir sustiprintų žmonių imunitetą bei atsparumą ligoms.

Kas svarbu Vakarų šalių vyriausybėms? Ar nebūtų puiku matyti sveikatos apsaugos lyderius kalbant: „Mes tiksliai nežinome, ar šie natūralūs dalykai veiks taip, kaip ir kiti vaistai ar vakcinos, tačiau mes žinome, kad jie yra nekenksmingi, jei vartojami tokiu būdu, kaip nurodoma". Tuomet žmonėms patartų, kaip tinkamai maitintis, grūdintis, vartoti vitaminą C, D, cinką ir vaistažoles.

Apie didelių dozių vitamino C naudojimą gydyme kalbėjomės su Kaune esančio biologinės medicinos ir diagnostikos centro „Natura Munda" vadove Daiva Aušra Earle. Ji papasakojo, kad Vokietijoje didelės dozės intraveninio vitamino C (IVC) taip pat sėkmingai vartojamos ir ženkliai padeda Covid-19 sergantiems pacientams. Profilaktiškai klinikos gydytojai rekomenduoja visiems vartoti C ir D vitaminus. Visi nuotoliniu būdu konsultuoti pacientai, kurie juos vartojo pagal gydytojo rekomendacijas - išliko sveiki per pandemiją, o sirgusieji persirgo lengvesne forma. Lietuviams būdingas bendras D vitamino trūkumas, bet kraujo tyrimai leidžia matyti tikslią kiekvieno žmogaus organizmo būklę ir vitaminų trūkumą. Dėl tikslių vitaminų dozuočių naudojimo profilaktikai ir gydymui - būtina kreiptis į šeimos ar kitus gydytojus.

Klinikoje vitaminas C rekomenduojamas pacientams jau daug metų. „Natura Munda" gydytojai buvo nustebę, kai dalyje žiniasklaidos buvo užsipulta informacija apie C vitamino naudą. Vis tik vėliau profesorius Alvydas Unikauskas ir kiti ekspertai patvirtino, kad C vitaminas naudingas virusais sergantiems pacientams.

Pati centro vadovė kasmet iki karantino lankydavosi Baden Badene (Vokietija) vykstančioje biologinės medicinos savaitėje, kur ne kartą seminarų metu buvo kalbama ir apie vitamino C naudojimą profilaktikai bei gydymui. Kaip pastebėjo D.A.Earle, vitamino C naudojimas įvairių susirgimų atveju plačiai taikomas pažangiausiose medicinos klinikose Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Belgijoje. Tai duoda labai gerus rezultatus ir žymiai pagerina pacientų būklę.

„Natura Munda" vadovė papasakojo, kad virusų, ūminių ir lėtinių infekcijų, onkologinių susirgimų, autoimuninių ligų, įvairių alergijų, lėtinių susirgimų atvejais vitaminas C ženkliai palengvina sergančiųjų savijautą.

Klinikos gydytojai akcentuoja ne konkretaus susirgimo pasekmių gydymą, o ieško susirgimų priežasčių bei jas šalina kartu su paciento pagalba, žvelgdami į žmogaus organizmą, kaip į visumą. Tik tokiu būdu įmanoma pasiekti rimto ilgalaikio pagerėjimo ar pilno pasveikimo sudėtingų susirgimų atvejais.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar A.Anušauskui atsisakius ministro kėdės reikėtų svarstyti L.Kasčiūno kandidatūrą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s