Profesionaliam Gruzijos regbio žaidėjui Grigorijui Kerdikoshviliui Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose atlikta sudėtinga kompleksinė operacija. Tokia peties sąnario lūžio ir raiščių fiksacija endoskopiniu būdu atlikta pirmą kartą Lietuvoje.
Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinikos Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovo prof. Rimtauto Gudo teigimu, jaunam vyrui sportuojant įvykusio sudėtingo ir kompleksinio peties sąnario pažeidimo be sudėtingos operacijos išgydyti būtų neįmanoma.
„Šios sudėtingos operacijos metu endoskopiniu būdu buvo atlikta mentės ir žastikaulio lūžių fiksacija, pasitelkiant minkštuosius audinius. Per vieną operaciją rekonstruoti visi pažeisti raiščiai, kurių pagalba stabiliai fiksuoti kaulų lūžiai, esantys peties sąnaryje. Tuo pačiu atlikta ir sąnario kremzlės pažeidimų rekonstrukcija“, – aiškina profesorius.
Pasak gydytojo ortopedo traumatologo, dažniausiai tokie kompleksiniai pažeidimai gydomi tik atvirų operacijų metu. „Naudojant specialiai pritaikytus sąnario vidaus implantus, modernią endoskopinę vaizdo sistemą, slėgį sąnaryje reguliuojančią sistemą (kurios pagalba pakeliamas slėgis sąnario viduje taip sumažinant kraujavimą) bei smegenų kraujotaką monitoruojančias sistemas, atkurti pažeistą peties sąnarį pirmą kartą pavyko ir vienos endoskopinės operacijos metu“, – pirmosios Lietuvoje atliktos operacijos rezultatais džiaugiasi prof. R. Gudas.
Klinikų pranešime teigiama, kad pacientas jau vasarą galės atstovauti Gruzijos regbio komandai ir tęsti sportinę karjerą. O trauma profesionalų sportininką ištiko per paskutines jo rungtynes.
„Susižeidęs petį, savo šalyje lankiausi pas specialistus, tačiau jie niekuo negalėjo padėti. Birželį manęs laukia rungtynės, todėl turėjau rasti kitą būdą, kaip greičiau pasveikti. Specialistai rekomendavo vykti į Lietuvą – Kauno klinikas. Sakė, kad čia dirba puikūs specialistai ir sulauksiu reikalingos pagalbos, – sakė G. Kerdikoshvilis. – Nedelsdamas atvykau į Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos kliniką, kurioje buvo atlikta sudėtinga operacija. Nepraėjo nė para po operacijos, o aš jaučiuosi puikiai, beveik pasveikęs.“
Ortopedijos traumatologijos klinikos vadovas prof. Alfredas Smailys sako, kad šios klinikos medikų atlikta pažangi, didelės patirties reikalaujanti operacija – tai svarbus žingsnis į priekį, gydant sudėtingas peties sąnario traumas. Pacientai gali greitai grįžti į savo gyvenimo kasdienybę, o sportininkams suteikiama galimybė grįžti į sportą.
„Tai mus skatina ir toliau tobulinti peties sąnario traumos gydymo metodikas“, – aiškino Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinikos vadovas, pabrėždamas, kad joje dirba aukštos kvalifikacijos gydytojai ortopedai traumatologai ir kitų specialybių specialistai. Profesionalios daugiadalykės komandos dėka klinikoje atliekamos sudėtingiausios ortopedinės operacijos, daug dėmesio skiriama naujų gydymo metodų diegimui ir tobulinimui.
Prof. A. Smailio teigimu, panaudojus modernias technologijas, kompleksinę operaciją pavyko atlikti sklandžiai ir per rekordiškai trumpą laiką.
„Anksčiau tokios operacijos trukdavo ilgai ir dažnai pasibaigdavo sąnario atvėrimu, jas tekdavo kartoti ir po kelerių metų. Deja, profesionalūs sportininkai dažniausiai baigdavo savo sportinę karjerą. Šio jauno paciento dar laukia 3-5 mėnesių reabilitacija, tačiau jis galės sugrįžti į profesionalų sportą – regbį“, – geromis žiniomis sportininkams dalijasi Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovas prof. R. Gudas.