Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje trečiadienį atidarytas Kūdikių vystymosi stebėjimo kabinetas
Čia medikų komanda priiminės sunkiai naujagimystėje sirgusius, labai mažo gimimo svorio vaikus, kurie turi didelę sveikatos bei tolesnio vystymosi sutrikimų riziką. Kabinete bus vertinama bendra jų sveikatos būklė, psichomotorinė raida, atliekami būtini tyrimai, imunizuojama nuo respiracinio sincitijaus viruso.
Paprastai rizikos grupės naujagimiai pas specialistus turi lankytis ir yra stebimi kas tris mėnesius iki vienerių metų amžiaus. Iki šiol jie buvo stebimi gydytojo neonatologo bei slaugytojos Neonatologijos klinikos ambulatoriniame skyriuje arba konsultuojami Vaikų ligų klinikoje.
"Naujosios mūsų patalpos įrengtos taip, kad kūdikiams ir šeimai būtų patogiau, saugiau. Yra patogus privažiavimas, atskiras įėjimas, erdvė skirta tik kūdikiui ir jį atlydėjusiems šeimos nariams. Kontaktas su kitais ligoniais ar ligoninės lankytojais - minimalus, todėl mažėja galimybė mažyliui užsikrėsti virusinėmis ligomis, susirgti", - džiaugėsi Neonatologijos klinikos vadovė profesorė Rasa Tamelienė.
Tikimasi, kad artimiausiu metu prie gydytojų komandos prisijungs kineziterapeutas, psichologas, socialinis darbuotojas - šių specialistų bendradarbiavimas užtikrintų visapusiškesnę pagalbą šeimai.
"Šiandien neišnešiotus kūdikius stebime iki vienerių metų amžiaus, tačiau ateityje tikimės stebėjimo periodą prailginti iki mokyklinio amžiaus, nes gimimas anksčiau laiko palieka žymę visam gyvenimui. Mums taip pat labai svarbu stebėti savo mažuosius pacientus, - kaip jie auga, su kokiais sunkumais susiduria. Taip gimsta ir mūsų patirtis, žinios, o mes patys galime vertinti paskirtą gydymą, matyti savo darbo rezultatus," - sakė prof. R. Tamelienė.
Rizikos grupei priskiriami tie vaikai, kurie būdami naujagimiai ypač sunkiai sirgo, dėl hipoksijos buvo gydomi taikant terapinę hipotermiją, kurie gimė anksčiau nei 32-ąją nėštumo savaitę ir gimę svėrė mažiau nei 1,5 kilogramo.
Tokių kūdikių Kauno klinikose, anot jų atstovės Eglės Audickaitės, per metus gimsta apie 120. Kartu su medikais jais rūpinasi ir organizacijos "Padedu augti" komanda, kuri papuošė naujas patalpas taip, kad čia būtų jaukiau ir šilčiau.