respublika.lt

Kaip savo silpnybes paversti stiprybėmis

2022 gegužės 18 10:40:40
Paulius Matulevičius, VE žurnalistas

„Sveikas žmogus yra patrauklus kitiems pasąmonės lygmeniu, o išorinis grožis - tai sveiko ir ergonomiško kūno pasekmė", - įsitikinęs sveikos gyvensenos propaguotojas ir treneris Andrejus Rybinas.

×
nuotr. 1 nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

 

Jis savo pavyzdžiu įrodo, kaip galima išpuoselėti kūno linijas, jei nuosekliai sportuoji ir nepiktnaudžiauji nesveiku maistu.

Treneriu dirbantis sportiškas vyriškis pabrėžia, kad viską mes galime susikurti patys - tereikia pakeisti kai kuriuos savo įpročius.

„Žmogus tampa priklausomas nuo gerų įpročių taip pat greitai kaip ir nuo blogų. Tik geri įpročiai gali sukurti grožį ir suteikti sveikatos", - akcentuoja A. Rybinas.

Andrejaus Rybino patarimai:

1. Šiandien yra diena pradėti judėti, sveikai gyventi, švariai maitintis, jaustis gerai ir didžiuotis savimi. Pasiteisinimai nedegina kalorijų, jas degina pratimai. Jų įvairovė - nuo paprasčiausių iki sudėtingiausių, jums tereikia pasirinkti. Kai manęs klausia, ar nepakenks, visada atsakau, kad žmogus nekiš rankos į laužą, todėl pasikliauti kūno jausmais yra būtina. Netoleruojamas skausmas ir diskomfortas yra signalai kažką keisti, bet ne nutraukti. Pradėdami rinkitės kūno svorio pratimus - pritūpimus, atsispaudimus, prisitraukimus, atsilenkimus ir lengvesnes jų versijas. Įsivažiuodami eksperimentuokite, ir kūnas jums atsidėkos dideliu laimės ir pasitenkinimo hormonų išsiskirimu. Tada jau bus sunku ir sustoti.

2. Leiskite sau pailsėti, jei pavargote, bet nemeskite pradėtos veiklos. Poilsis tarp treniruočių yra būtinas užtikrinant saugumą ir efektyvumą siekiant užsibrėžto tikslo. Tačiau prioritetas visada skiriamas aktyviam poilsiui. Užsiimkite kita mėgstama veikla lauke, apsilankykite baseine, susiruoškite į žvejybą arba praleiskite vakarą pasivaikščiodami prie jūros. Iš anksto numatytas režimas leis džiaugtis poilsio dienomis ir suteiks malonumo laukiant naujos treniruotės.

3. Socializuokitės. Sporto klubas yra puiki vieta megztis naujoms pažintims. Jei sportuojate namuose, dalinkitės pasiekimais su draugais ir artimaisiais socialiniuose tinkluose. Tikslo siekimo kelyje palaikymas yra būtinas, todėl leiskite aplinkiniams atkreipti į jus dėmesį. Priimkite patarimus ir adekvačią kritiką kaip motyvaciją siekti daugiau. Taip pat nedvejodami naudokitės specialisto pagalba - profesionalus treneris visada palaikys ir lydės jus sėkmės link.

4. Valgykite tam, kad gyventumėte, negyvenkite dėl valgymo. Kuo daugiau užauginto maisto ir kuo mažiau pagaminto ir apdoroto, pasikliaukite savijauta. Sotumo jausmas, lydimas lengvumo, yra geras signalas tinkamam maistui aptikti. Įvairovė kartais išbalansuoja, todėl ieškokite sau tinkamų produktų, nuo kurių jaučiatės energingi ir aktyvūs. Sėkmė slypi paprastume, nekankinkite kūno dideliais maisto kiekiais ir technologiniais maisto gaminiais. Nesilaikykit drastiškų dietų, valgykit vaisius ir daržoves, gerkite vandenį, aprūpinkit kūną baltymais ir sveikais riebalais. Suraskite savo neigiamų emocijų nekeliantį būdą mėgautis aktyviu ir sykiu kupinu įvairių skonių gyvenimu.

5. Didžiausią pasitenkinimą atneša ne pasiektas tikslas, o kelias jo siekiant. Trenerio pagalba ar savarankiškai susidarytas planas yra raktas į sėkmę. Tačiau būtina ir kontrolė, pasiektų rezultaltų įvertinimas ir aptarimas. Paprasta užrašų knygutė, išmanusis laikrodis, specialistas, kontroliuojantis krūvį ir intensyvumą, padės plėsti komforto zoną ir ieškoti naujų iššūkių. Naudojantis šiomis priemonėmis yra lengviau surasti ir išnaudoti savo stipriąsias puses, o silpnybes paversti stiprybėmis. Išdrįskite pasakyti ne tik „noriu", bet ir „galiu", o tada - pirmyn siekant geriausios savo versijos.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s