Apie graikinių riešutų naudą sklando legendos. Rytų medicinoje graikiniais riešutais yra sėkmingai gydoma, o jų populiarumą įvairių pasaulio šalių virtuvėse galima paaiškinti ne tiek kaloringumu, kiek neįprastu ir ryškiu skoniu.
Stimuliuoja galvos smegenų darbą
Gliaudytas graikinis riešutas labai panašus į smegenis, dėl to ir gimė daugybė gandų apie šio riešuto naudą būtent protui. Tai yra vienas iš retų atvejų, kai mitas pasirodo esantis tiesa - graikiniai riešutai iš tiesų stimuliuoja smegenų aktyvumą. Omega-3 riebiosios rūgštys, kurių šiuose riešutuose yra daug, dalyvauja formuojantis galvos smegenų ląstelėms.
Greitai pasotina
Graikiniai riešutai labai kaloringi. 100 g produkto yra 654 kalorijos, o tai yra dukart daugiau kalorijų negu makaronuose ar grikių košėje. Riešutai virškinami lėtai, todėl jų užtenka ilgam. Nėra nieko geriau skrandžio veiklai palaikyti, kaip tarp pusryčių ir pietų užkąsti riešutų, nes pirmojoje dienos pusėje toks maistas yra lengviau virškinamas.
Mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką
Mokslininkai įrodė, kad graikiniai riešutai gerina darbą ląstelių, sudarančių kraujagyslių paviršiaus sluoksnį. Taip pat jie stabilizuoja kraujospūdį ir trukdo susidaryti kraujo krešuliams. Žalių graikinių riešutų antpilas naudojamas širdies ligų - stenokardijai, aritmijai, infarktui - profilaktikai. Iš nesunokusių graikinių riešutų verdama labai skani uogienė, kai kada jai naudojami ir subrendę riešutai.
Naudojami kosmetologijoje
Graikinių riešutų aliejus naudojamas ne tik medicininiais tikslais, bet ir kosmetologijoje, juk jis jauninamai veikia odą, stiprina plaukus ir nagus. Jis naudojamas gaminti kaukėms nuo uždegimo, kurios tinka bet kokio tipo odai. Aliejus labai lengvai įsigeria, suteikia odai šilko švelnumo ir pasižymi regeneruojamosiomis savybėmis.
Organizmą praturtina jodu
Riešutuose yra itin daug jodo, taigi tuo ir galima paaiškinti jo naudą žmonėms, sergantiems skydliaukės ligomis. Kaip žinoma, jodas reguliuoja medžiagų apykaitą žmogaus organizme, yra gyvybiškai būtinas. Daugiau valgyti graikinių riešutų rekomenduojama žmonėms, gyvenantiems padidėjusio radioaktyvumo zonose. Būtent jodas, esantis riešutų luobelėje, nudažo juos renkančiųjų rankas. Taigi graikiniai riešutai įeina į naudingiausių maisto produktų sąrašą. Norisi paneigti mitą, pagal kurį graikiniai riešutai kenkia figūrai. Didelis riešutų kaloringumas būtų pavojingas tuo atveju, jeigu jų suvalgytumėte visą dubenį, bet tai praktiškai yra neįmanoma, juk šis produktas yra labai sotus. Užteks penkių ar net trijų riešutų, kad organizmas ir figūra gautų naudos, juk graikiniai riešutai gerina medžiagų apykaitą. Riešutus galima valgyti su burokėliais, su medumi ir vienus.
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“