respublika.lt

Garbingasis gydytojas česnakas

(0)
Publikuota: 2015 lapkričio 04 08:30:21, Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Garbingasis gydytojas česnakas. EPA-Eltos nuotr.

Atėjus peršalimų ligų sezonui, vis dažniau atsigręžiame į natūralius imuniteto pagalbininkus. Vienas iš tokių - česnakas, žinomas ir mėgiamas nuo senų laikų. Senovės egiptiečiai, asiriečiai ir žydai tiesiog garbino česnaką, jis buvo privaloma ir vergų, ir šeimininko raciono dalis.

 

Naivus egiptiečių gebėjimas sudievinti viską, kas jiems patiko ir kas galėjo praversti anapusiniame gyvenime, neaplenkė ir česnako. Česnako galvučių muliažai, sukurti iš molio, apdairius faraonus lydėjo į pomirtinį gyvenimą. Šviežio česnako buvo dedama į mumifikuoti skirtus tepalus ir tirpalus. Česnaką dievino ir šiaurės barbarai - germanai ir slavai, taip pat išmintingi kinai. Slavų pagoniški stabai, papuošti česnakų girliandomis, pritariamai žiūrėjo į tai, kaip jų garbintojai gausiai skanino savo maistą česnakais ir svogūnais - geriausiu vaistu nuo avitaminozės sukeliamų ligų, pavyzdžiui, skorbuto ir rachito. Česnakų būtinai būdavo Romos legionierių racione: troškinta žvėriena su granatų sultimis, sūdytomis pistacijomis ir grūstu česnaku. Gertuvėse kariai nešiodavosi vyno, sumaišyto su medumi ir česnakų sultimis, arba miežių nuoviro su medumi, granatais ir česnaku. Mistikos mėgėjams česnakai visada buvo tradicinis talismanas, apsaugantis nuo piktųjų jėgų - raganų, vilkolakių ir vampyrų.

Ligų ir negalavimų, kuriuos įveikia česnakas, sąrašas užimtų ne vieną puslapį. Česnakas stiprina imunitetą, stabdo stafilokokų, dizenterijos ir šiltinės bakterijų augimą, trukdo susidaryti vėžio ląstelėms, prisotina kraują nuo sklerozės veikiančiomis medžiagomis, mažina „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje, skatina natūralų kraujo valymąsi, ardo aterosklerozines plokšteles ant kraujagyslių sienelių, apsaugo nuo uždegimų, reguliuoja virškinimo sistemos ir širdies vožtuvų darbą. Tiesa, česnakas tinka ne visada: jis nerekomenduojamas nėščiosioms, sergant ūmiomis skrandžio ir žarnyno, kepenų, inkstų ligomis, epilepsija, nutukimu ir esant individualiam jautrumui česnakui.

Iš praeities mus pasiekė daugybė receptų su česnaku, bet vertingiausias iš jų - tibetietiškas kraujo valymo, organizmo jauninimo, širdies ir kraujagyslių ligų gydymo receptas:

Kruopščiai nuvalykite 350 g česnako, jį smulkiai supjaustykite ir sugrūskite medine grūstuve. 200 g porciją (iš apačios, kur daugiau sulčių) sukrėskite į molinį arba stiklinį indą ir pripilkite 200 g 96 proc. spirito. Indą sandariai uždarykite ir 10 dienų palaikykite tamsioje vėsioje vietoje. Perkoškite per tankų audinį, o likutį nusunkite. Po 2-3 dienų užpilą galima gerti - lašais su šaltu pienu valandą prieš valgį arba 2-3 val. po valgio.

Gana plačiai česnakas naudojamas ir daugelio tautų „Eroso receptuose“. „Meilės gėrimas“ iš „Kamasutros“ - pienas, cukrus, trintas česnakas, pipirai ir saldymedžio šaknis. Prancūzijos karaliaus Henriko IV receptas: česnako skiltelė užpilama taurele konjako, sumaišyto su kiaušinio tryniu. „Jaunystės eliksyras“: tris dideles česnako galvutes sumalti mėsmale kartu su trimis citrinomis, užpilti 1200 ml virinto vandens. Indą sandariai uždengti, šiltoje vietoje palaikyti parą, kartkartėmis sukratant. Nukošti, gerti po arbatinį šaukštelį per dieną, įpylus jį į stiklinę virinto vandens. Po 1-2 savaičių dingsta mieguistumas, didėja darbingumas. Užpilas pasižymi antiskleroziniu ir stiprinamuoju poveikiu. Sergant hipertonine liga ir ateroskleroze rekomenduojama gerti po 1 šaukštą tris kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

Sergant artritu: dviejų didelių česnakų galvučių nuluptas skilteles 5 minutėms sudėkite į puodelį su šiltu alyvuogių aliejumi. Storą puskojinę arba tankaus audinio skiautę pamerkite į šiltą vandenį, nugręžkite. Česnako skilteles suberkite į kojinę ir kliūstelėkite truputį aliejaus. Ja kelias minutes atsargiai patrinkite skaudamą vietą. Skausmas turėtų greitai praeiti.

Nuo dusulio: imti litrą medaus, išspausti 10 citrinų sultis, 10 česnako galvučių sumalti mėsmale, viską sumaišyti, palaikyti savaitę uždengtame inde. Gerti po 4 arbatinius šaukštelius kartą per dieną.

Nuo kokliušo: penkias vidutinio dydžio smulkintas česnako skilteles išvirinti stiklinėje nepasterizuoto pieno ir duoti vaikui kelis kartus per dieną.

Nuo viršutinių kvėpavimo takų ligų: šviežiai spaustas česnako sultis praskiesti distiliuotu vandeniu santykiu 1:3 iki bendros 2 ml masės. Galima sulčių nespausti, o smulkiai supjaustyti 3-4 skilteles ir pašildyti vandens vonelėje. Naudoti inhaliacijoms. Nuo slogos: 1 lašą šviežių sulčių praskiesti 13 lašų virinto vandens. Lašinti po lašą į kiekvieną nosies landą.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar 1,8 mlrd. Rūdninkų karinio miestelio kaina jums atrodo adekvati?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+10 +18 C

+11 +20 C

+15 +23 C

+19 +24 C

+22 +29 C

+17 +30 C

0-6 m/s

0-4 m/s

0-7 m/s