respublika.lt

A.Verygos statistika: Lietuvoje nustatytas 51 naujas koronaviruso atvejis

pusė iš jų susiję su židiniais

(0)
Publikuota: 2020 rugsėjo 14 11:45:23, Jūratė Valančiūtė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
A.Verygos statistika: Koronaviruso infekcijos statistika: Lietuvoje 51 naujas atvejis. Kauno m. sav. nuotr.

Per praėjusią parą, rugsėjo 13-ąją, Lietuvoje patvirtintas 51 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis.Iki šios dienos Lietuvoje iš viso patvirtinti 3386 infekcijos atvejai, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

 

Nei Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, nei Sveikatos apsaugos ministerija nepraneša, kiek vakar žmonių negalėjo gauti būtinos pagalbos, kiek gyventojų mirė nuo kitų ligų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pirmadienio ryto duomenimis, per pastarąją parą dėl įtariamo koronaviruso ištirta 1382 ėminiai.

Beveik pusė atvejų užfiksuoti Vilniaus apskrityje - 24. Kauno apskrityje patvirtinti 9, 7 Šiaulių, 5 Panevėžio, 3 Telšių, 2 Klaipėdos, 1 Tauragės, 1 Alytaus apskrityse.

Nuo birželio 1 d. Lietuvoje registruota įvežtinių atvejų - 229.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, nustatyti trys įvežtinai atvejai. Du atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje asmenims, grįžusiems iš Ispanijos ir Latvijos. Dar vienas įvežtinis atvejis užfiksuotas Kaune asmeniui, grįžusiam iš Suomijos.

Septynių asmenų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios. Keturių asmenų Vilniuje ir po vieną Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose užsikrėtimo aplinkybės kol kas yra neaiškios. Asmenys tyrėsi pajutę simptomus arba profilaktiškai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Šešiolika asmenų užsikrėtė bendravę su anksčiau užsikrėtusiais. Devyni asmenys užsikrėtė Vilniaus apskrityje. Panevėžio apskrityje tokių užsikrėtusiųjų nustatyta penki. Taip pat po vieną atvejį Kauno ir Tauragės apskrityse.

Pusė atvejų yra susiję su židiniais. Kauno apskrityje iš viso penki atvejai nustatyti dviem Raseinių policijos komisariato darbuotojams ir trims jų artimiesiems. Šiame protrūkyje iš viso jau nustatyta 13 atvejų.

Vienas atvejis nustatytas Klaipėdos apskrityje AB „Klaipėdos energija" darbuotojui. Su šia įmone jau siejami 9 atvejai.

Du atvejai patvirtinti Šiaulių apskrityje yra susiję su siuvimo įmone. Atvejai nustatyti vienam darbuotojai ir vieno iš darbuotojų šeimos nariui. Su šia įmone siejamų atvejų jau yra užfiksuota 39.

Taip pat vienas atvejis Šiauliuose užfiksuotas vieno prekybos centro darbuotojui. Su šiuo židiniu jau siejami 6 atvejai, dviem darbuotojams ir keturiems jų artimiesiems.

Šiaulių ir Telšių apskrityse patvirtinti trys antriniai atvejai po kontakto su sergančiu asmeniu. Su protrūkiu, susijusiu su šiuo asmeniu, siejami jau 5 atvejai.

Telšių apskrityje du antriniai atvejai, susiję su vienos įmonės Klaipėdos regiono darbuotojų išvyka laivu. Su šia išvyka siejami jau 11 atvejų.

Vilniaus ir Alytaus apskrityse patvirtinti iš viso trys atvejai siejami su židiniu Vilniaus Gedimino technikos universiteto bendrabutyje.

Taip pat Vilniaus apskrityje nustatyti du atvejai, susiję su šeimos švente vienoje iš kavinių.

Situacija ugdymo įstaigose. Vilniaus Gabijos progimnazijoje nustatyti šeši atvejai vienos klasės mokiniams. Vaikai buvo izoliacijoje nuo tada, kai pirmasis atvejis buvo patvirtintas jų klasės draugui. Iš viso šioje mokykloje jau yra 8 užsikrėtę asmenys.

Atvejai patvirtinti ir dviem mokiniams, kurie užsikrėtė po kontakto šeimoje. Tai Mažeikių r. M. Račkausko gimnazijos mokiniui ir Šiaulių apskrities Romuvos progimnazijos mokiniui.

Patvirtinti atvejai ugdymo įstaigose dažniausiai siejami su anksčiau patvirtintais atvejais ne mokymosi aplinkoje. Atvejai patvirtinti Klaipėdos miesto progimnazijos darbuotojui, Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos darbuotojui. Šiaulių apskrityje antrinis atvejis, susijęs su siuvimo įmone, tačiau asmuo dirba V. ir S. Zubovų mokykloje.

Koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 1215 žmonių.

Mirė 87 žmonės. 13 žmonių, užsikrėtę koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Pasveikusiųjų - 2071. Izoliacijoje šiuo metu yra 8089 asmenys.

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šią savaitę, nuo rugsėjo 14 iki rugsėjo 20 dienos imtinai, Švenčionių, Tauragės, Molėtų, Jurbarko, Šilalės, Raseinių, Trakų, Klaipėdos, Kėdainių, Kauno rajonų, taip pat Elektrėnų savivaldybės, Vilniaus ir Šiaulių miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 13 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas kovo 16-ąją ir galiojo iki birželio 16 dienos imtinai. Tačiau liko galioti ekstremaliosios situacijos režimas tam, kad griežtesnius apribojimus pagal poreikį būtų galima įvesti atskiruose koronaviruso židiniuose. Kaukių dėvėjimas šiuo metu privalomas uždarose viešosiose vietose.

Pernai gruodį Kinijos Uhano mieste prasidėjęs koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių ir kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažino jį pandemija.

Iš viso pasaulyje jau užregistruota daugiau nei 28,6 mln. patvirtintų COVID-19 atvejų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar šią vasarą turite planų vykti į Lietuvos pajūrį poilsiauti?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+11 +20 C

+15 +25 C

+13 +18 C

+22 +29 C

+17 +35 C

+16 +23 C

0-4 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s