Laikinai pareigas einantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neatmeta galimybės, kad išaugęs mirčių ne nuo COVID-19 infekcijos skaičius gali būti susijęs su laiku nesuteiktomis planinėmis paslaugomis.
„Dalis išaugusių mirčių atvejų gali būti susiję su negautomis paslaugomis, bet nebūtinai jos yra susijusios su tuo, kad fiziškai kažkokia paslauga yra neprieinama. Gauname žinučių, kad žmonės bijo tiek kviestis greitąją pagalbą, tiek vykti į gydymo įstaigas, bijodami užsikrėsti koronavirusu, ypač vyresnio amžiaus. O būtent šioje vyresnio, 80-89 metų, amžiaus žmonių kategorijoje ir yra didžiausias mirčių skaičiaus augimas", - spaudos konferencijoje pirmadienį teigė jis.
Nenuostabu, juk kasdien transliuojama, kad koronavirusas yra labai pavojingas ir pražūtingas, kad geriau nekišti nosies iš namų. Dažnam susidaro įspūdis, kad į medikus reikėtų kreiptis tik tuo atveju, jei pasireiškia COVID-19 simptomai. O jei, tarkim, įtari vėžį, streikuoja širdis, tirpsta galūnės - geriau pakentėti.
Visgi A.Veryga temos nuo koronaviruso nukreipti nelinkęs. Jis pažymėjo, kad kai kurios mirtys gali būti siejamos ir su nenustatytais COVID-19 atvejais.
„Kitas dalykas yra mirtys namuose: čia taip pat gali slėptis tos pačios mirtys nuo COVID-19, t.y. nediagnozuoti COVID-19, kai yra neaišku, ar žmogus vis dėlto mirė nuo šitos patologijos, ar ne. Aiškinamės toliau. Kategoriškai pasakyti, kad apskritai išaugęs mirčių skaičius yra susijęs su paslaugų apribojimu šiandien pagal tuos duomenis, kuriuos turime, negalime", - tikino A.Veryga.
Vakar SAM vadovas pyko ant žmonių, savaitgalį ieškojusių nuolaidų prekybos centruose. Todėl svarstoma drausti parduotuvėms reklamuoti akcijas, išpardavimus, nuolaidas ir pan. Tik, matyt, nesusimąsto valdžia, kad jei žmogus nežinos, kur kokia akcija vyksta, jis gali keliauti per visus prekybos tinklus, kad pamatytų kainas savo akimis.